Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

и за това и визио (на-вече) и филибе.нет и н3 теглят торенти (примерно) с обявените им скорости само тогава когато има някой сииддър от тези мрежи.

....

 

Верно ли? Кой да предположи. Не бях забелязал такова нещо, но щом казваш ще трябва да се съглася. Нищо че и langame/filibe и n3 ги имам на същия адрес както и cooolbox-a. Ти си по-голям капацитет от мен явно и ще се наложи да замълча. Пък и какво разбира един програмист от мрежи. Аз изобщо не мога да направя разлика в скоростта на работа с различни сървъри в различни точки на света с които работя и само торенти тегля.....

 

</край на сарказма>

 

Преди да се репчиш следващия път провери поне човека на който скачаш :)

 

ПС: Не съм казал че cooolbox са кофти доставчик, измежду 3те най-добри в града са, казах само че има друг от който съм по-доволен и той не е оптика. Казах само че целия популизъм с оптиката е въздух под налягане и че ИЗОБЩО не е толкова по-добре колкото го изкарват. Ама изобщо.

 

И за да съм по-конкретен - N3 се държат по-стабилно и до доста места имат леко по-нисък пинг от ултра-хипер-гига-мега-яката оптика.

 

Единствения "минус" на филибето е, че трябва да се разкарвам до тяхна каса за да си плащам a мноооого ме мързи :)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

djadomraz,

 

Нормалните хора (непрограмистите) не си пускат 4 интернета на 1 адрес :) Сигурно ще се съгласиш. След като сме минали през повечето и сме се спрели на бокса, явно доста хора са доволни, както виждам от темата. Може да няма абсолютно максималните параметри, както казваш. Въпреки, че се съмнявам леко, но съм склонен да повярвам. Все пак фактите са, че със предишния доставчик langame/filibe и съм забравил каква беше точно врътката със нетгруп. Имах доста чести спирания на интернета, като от месеци след смяна на доставчика нямам такива проблеми.

 

Поправи ме, ако не бъркам, но и ти затова имаш 4доставчика на един адрес, защото не може да разчиташ на нито един, че в 100% от времето ще си на линия.

Link to comment
Share on other sites

3 доставчика. Cooolbox-a го пуснах от келешлък честно казано.

 

Netgroup бяха най-ненадеждния доставчик от filibe-то и имаха места където всичко беше 6 и направено като хората, имаха доста квартали където си бяха оставили ръцете до лактите и хората опищяха всичко. Същите апапи след като засраха хубаво положението продадоха фирмата си на Булсатком. Но Нетгруп не са филибе/лангейм и другите 2 мрежи на asilan и winet са си идеални и прекъсване не е имало от години при мен (освен когато забравя да си платя по обясними причини).

Link to comment
Share on other sites

Верно ли? Кой да предположи. Не бях забелязал такова нещо, но щом казваш ще трябва да се съглася. Нищо че и langame/filibe и n3 ги имам на същия адрес както и cooolbox-a. Ти си по-голям капацитет от мен явно и ще се наложи да замълча. Пък и какво разбира един програмист от мрежи. Аз изобщо не мога да направя разлика в скоростта на работа с различни сървъри в различни точки на света с които работя и само торенти тегля.....

 

</край на сарказма>

 

Преди да се репчиш следващия път провери поне човека на който скачаш :)

 

ПС: Не съм казал че cooolbox са кофти доставчик, измежду 3те най-добри в града са, казах само че има друг от който съм по-доволен и той не е оптика. Казах само че целия популизъм с оптиката е въздух под налягане и че ИЗОБЩО не е толкова по-добре колкото го изкарват. Ама изобщо.

 

И за да съм по-конкретен - N3 се държат по-стабилно и до доста места имат леко по-нисък пинг от ултра-хипер-гига-мега-яката оптика.

 

Сега вече ще ме баннат ама все пак да попитам, защо ланките не си ги мерите помежду си, а всички все тръгвате да ги сравнявате с оптиката, май ви е голям трън в очите?

п.п. В момента и аз пиша от Н3 и смея да твърдя, че 24 лева са много пари за услугата която получавам ( интернет и ТВ), сравнение с 36 лева на кулбокс (пак ТВ и интернет) и е въпрос на време да ми свърши договора и на този адрес да мина на бокса. Защото за 10 лева разлика ( 2 кутии цигари)получавам може би не съм ги броил, но поне 30 канала по малко и 4 пъти по бавен интернет. Пинга отделен въпрос, не играя на игри и не съм го гледал.

Link to comment
Share on other sites

телевизия с такова КАЧЕСТВО!!!

 

Ще ме извиняваш но телевизията не ми е направила впечатление да е с кой знае какво качество. Освен това смяната на каналите през допълнително устройство е по-неудобна отколкото през conax модул на телевизора.

 

 

-------------------

 

 

bibiiip, пак ти казвам - вземи да провериш моите мнения назад в тази тема, както и другите. Не съм фен на нито една от мрежите. Единственото за което скачам е, когато някой изтърси вездесъщата тъпотия "оптиката си е оптика".

 

ПС: Сравняваш грешно - взел си възможно най-ниската тарифа на Н3 каквато куулбокс нямат. Тарифа от 40мбпс имат и едните и другите на аналогична цена.

 

И не е 4 пъти по-бавен. Не знам къде го видя това и как го изчисли.

 

ПС2: Тези 30 канала ако знаеш колко пък ценно нещо са. Една камара не-български простотии които никога няма да ги гледаш и фигурират като бройка.

 

ПС3: Да не би да си правиш илюзии че тези 40мбпс които са обявени са до всяка точка на света??? До щатите НЯМА доставчик който да ти даде над 5мбпс... освен с връзки

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Не съществува доставчик, който да ти гарантира 24/7 линия, освен ако не платиш гарантирана такава. Сега провери цените какви са, аз в София цяла година съм поддържал подобна. Много ясно, че на Ники ще му е по-лесно и по-евтино да си пусне не 4, ами и 6 доставчика. И естествено ще има поглед върху всичките.

 

Проблемите ти с Нетгруп едва ли имат нещо общо с Лангейм. Нека да позная - живееш някъде в Тракия? Защото там бяха тотален резил. Мисля че и в Кършияка имаха проблемни зони... Как да е - тях вече ги няма, а видяхме наследниците какво сътвориха...

 

 

Сега вече ще ме баннат ама все пак да попитам, защо ланките не си ги мерите помежду си, а всички все тръгвате да ги сравнявате с оптиката, май ви е голям трън в очите?

п.п. В момента и аз пиша от Н3 и смея да твърдя, че 24 лева са много пари за услугата която получавам ( интернет и ТВ), сравнение с 36 лева на кулбокс (пак ТВ и интернет) и е въпрос на време да ми свърши договора и на този адрес да мина на бокса. Защото за 10 лева разлика ( 2 кутии цигари)получавам може би не съм ги броил, но поне 30 канала по малко и 4 пъти по бавен интернет. Пинга отделен въпрос, не играя на игри и не съм го гледал.

 

Абе, "умник", на тебе тая оптика в мрежовата карта ли ти влиза? С оптична мрежова карта ли си??? Аман от незнаещи хлапаци, които като чуят оптика и припикват!

Link to comment
Share on other sites

Ще ме извиняваш но телевизията не ми е направила впечатление да е с кой знае какво качество. Освен това смяната на каналите през допълнително устройство е по-неудобна отколкото през conax модул на телевизора.

 

Еее според мен качеството на картината им е много по добро от на булсат и евроком (близу) с които го сравнявам на същият телевизор. За мен качеството им е кристално, особено на анал1, бтв, нова, тв7, диемите, и т.н. но различни хора, различно виждане. Не говорим за тези канали дето ги свалят от сателит, те са един дол дренки на всичките.

Link to comment
Share on other sites

В Кичука съм. Имаха много изнервящи спирания за по 2-3дни и по изнервящото е че не може да се свържеш със съпорта или много трудно. Но такива спирания бяха на няколко месеца. И в месеца задължително има поне 4-5 спирания за по 10-20мин

 

П.С. Нямам ТВ, ама чак пък такива коренни разлики ми се струват малко фантастика. Може би първо защото не гледам почти ТВ и второ нямам много хубав телевизор :D

 

Иначе съпорта мога да похваля 4пъти идваха до нас в рамките на 10дни. Защото имаше сериозен проблем с телефона. Нямаше сигнал телефона, някакво устройство беше изгоряло или повредено 3 пъти идваха оправяха го и чак на 4тия разбраха, че е от това и го смениха. Не че ще се ползва телефона де, но като го предлагат поне да работи.

Edited by sasshko
Link to comment
Share on other sites

Еее според мен качеството на картината им е много по добро от на булсат и евроком (близу) с които го сравнявам на същият телевизор. За мен качеството им е кристално, особено на анал1, бтв, нова, тв7, диемите, и т.н. но различни хора, различно виждане. Не говорим за тези канали дето ги свалят от сателит, те са един дол дренки на всичките.

 

Канал1, БТВ и т.н. с цифров приемник ли ги гледаш от Н3?

 

 

 

В Кичука съм. Имаха много изнервящи спирания за по 2-3дни и по изнервящото е че не може да се свържеш със съпорта или много трудно. Но такива спирания бяха на няколко месеца. И в месеца задължително има поне 4-5 спирания за по 10-20мин

 

Ти си някъде при Tedy значи. То и той по едно време се беше изнервил и търсеше да очисти някой от нетгруп и най-лошото е че алтернативи нямаше там където живее. Помня го този момент - наистина това е измежду най-големите издънки на нетгруп. Теди поне нямаше интернет почти половин месец след една авария (т.е. няколко дни докато го оправят, после нова авария и пак няколко дни, след това май потрети даже)

 

 

ПС: В грешка съм - 4тия доставчик е мобилния интернет от телефона...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Не съществува доставчик, който да ти гарантира 24/7 линия, освен ако не платиш гарантирана такава. Сега провери цените какви са, аз в София цяла година съм поддържал подобна. Много ясно, че на Ники ще му е по-лесно и по-евтино да си пусне не 4, ами и 6 доставчика. И естествено ще има поглед върху всичките.

 

Проблемите ти с Нетгруп едва ли имат нещо общо с Лангейм. Нека да позная - живееш някъде в Тракия? Защото там бяха тотален резил. Мисля че и в Кършияка имаха проблемни зони... Как да е - тях вече ги няма, а видяхме наследниците какво сътвориха...

 

 

 

 

Абе, "умник", на тебе тая оптика в мрежовата карта ли ти влиза? С оптична мрежова карта ли си??? Аман от незнаещи хлапаци, които като чуят оптика и припикват!

 

Ок, да не спорим :lol: Аз ще мина на прословутата опика, защото съм будала, а вие стойте на лана, защото сте тарикати. Аз не мога друго да разбера, темата е за Кулбокс и услугата която предлагат по оптика и в тая тема има една камара фенове на лан, които се опитват да ни обяснят, че опиката е боклук, кулбокс са леваци и видите ли как еди кой си доставчик бил супер. Ние във вашите теми не спамим, не спамете и вие в нашите. От 100 страници тема има точно 5 дразнитела, дето седят и ни обясняват, че лана било по добре.

ТАКА: На мен ми харесва опитика, защото "опиката си е опитика" и ще си използвам нея. А пукнете се от яд!

 

Канал1, БТВ и т.н. с цифров приемник ли ги гледаш от Н3?

 

 

Да, но ги гледам на друго място на по кофти телевизор и за това не мога да ги сравня и не ги слагам при другите.

Говоря за булсат и близу, които ми бяха доставчичи на адреса на който сега гледам Кулбокс и телевизора е същия.

Link to comment
Share on other sites

Общо взето не е важно дали е ланка или оптика. Важно е клиента да е доволен. И тъй като най- вероятно са изгубили доста от клиентите, са се стегнали лан- доставчиците и се опитват да бъдат конкуренти... до колко успяват. Толкова по темата от мен, че много се разписахме и само безсмислици.

 

PS. Сега забелязах, че имам warn status? Някой мод да ми драсне едно ЛС, ако може?

Edited by sasshko
Link to comment
Share on other sites

ТАКА: На мен ми харесва опитика, защото "опиката си е опитика" и ще си използвам нея. А пукнете се от яд!

 

То аз и сега съм на оптика - завиждаш ли?

 

Да, но ги гледам на друго място на по кофти телевизор и за това не мога да ги сравня и не ги слагам при другите.

Говоря за булсат и близу, които ми бяха доставчичи на адреса на който сега гледам Кулбокс и телевизора е същия.

 

Значи пускаш на стар телевизор аналогова програма от Н3, а на "плазмата" цифрова телевизия от кулбокс и сравняваш с аналогова от близу или булсат и викаш чувствително по-добре е. Изкара логика пич.

Link to comment
Share on other sites

Бибип, разбираш толкова от интернет, колкото прасе от кладенчова вода.

 

Последно обяснявам и заминавам да пия бира!

Не ми е работа да разбирам, а ми трябва като се прибера вечер да пусна да сваля 2-3 филма докато си избера кой да гледам, това да стане бързо и през това време коефицента да ми е над 1 без да държа компютъра включен през нощта да ми бучи на главата. Интернета да не спира и като реша да видя новините да ги отваря бързо. За тези ми критерии Кулбокс няма кой да ги бие. Без никога да съм ъплоудвал (изключвам 2-3 пъти от интерес)коефициента ми в замунда е "Рейтинг: 4.347 Качено: 4.24 TB Свалено: 999.13 GB (обновява се на 24ч.)" за 1 година. и този коефициент е станал само докато съм дърпал филми.

Link to comment
Share on other sites

Еее според мен качеството на картината им е много по добро от на булсат...

Ахахахаха, напиках се два пъти едновременно от смях.

Температурите днес са високи, пусни си климатик.

Каня те у нас да видиш булсаткомска телевизия, директно от сат'лит :)

Мога само да кажа, че заради "кристалната и перфектна" телевизия кулбокс си загуби още един клиент преди седмица... с безбройни отворени тикети от месеци и поне 5-6 посещения на техници от великия им съпорт. Включително местиха кабелите два пъти в апартамента, щото според тях, от мястото откъдето минавали (а те са ги прекарали оттам) идвали смущения. Смях, смях, смях. Още по-странното е, че след като изместиха кабелите проблемите пак останаха (всъщност странно и необяснимо за тях, на мен ми беше забавно какви смущения ще да влизат в едно оптично влакно, ма нейсе).

Нямам търпение Мегалан да изградят мрежата в кючука и да се отърва най-после от тази фирма. Повече проблеми съм имал само с евроком, но поне те ги решаваха, макар бавно и мъчително. Тези само пускат тикети да имитират дейност.

 

Иначе оптиката е удобно нещо, поне диаметъра на влакното е малък, друг е въпроса какво и как минава през него :)

Link to comment
Share on other sites

То аз и сега съм на оптика - завиждаш ли?

 

 

 

Значи пускаш на стар телевизор аналогова програма от Н3, а на "плазмата" цифрова телевизия от кулбокс и сравняваш с аналогова от близу или булсат и викаш чувствително по-добре е. Изкара логика пич.

сравнявам булсат(винаги е цифрова), цифровата на близу и цифровата на Кулбокс.

на Н3 е на друг адрес и пак е цифрова но тв е по кофти, но съм сигурен, че ако се пуснат на бокса и на Н3, боска ще бие по качество. Н3 то имат само една супер екстра за 1 и 2 часа назад, освен това с нищо не изпъкват да не говорим, че половината им канали са платени.

Link to comment
Share on other sites

Защо се карате? Един е доволен,д руг не. Нормално е. Но е глупаво да си доказвате, че вие сте прави. Виктори е прав за себе си, защото има проблеми, аз съм прав за мен си, че не харесвам телевизията, трети е прав за себе си, защото е доволен от всичко, което ползва от доставчика. Няма смисъл да се карата, само защото един човек или няколко не са съгласни с вашето мнение, защото тяхното е различно

Edited by zynth
Link to comment
Share on other sites

Ахахахаха, напиках се два пъти едновременно от смях.

Температурите днес са високи, пусни си климатик.

Каня те у нас да видиш булсаткомска телевизия, директно от сат'лит :)

Мога само да кажа, че заради "кристалната и перфектна" телевизия кулбокс си загуби още един клиент преди седмица... с безбройни отворени тикети от месеци и поне 5-6 посещения на техници от великия им съпорт. Включително местиха кабелите два пъти в апартамента, щото според тях, от мястото откъдето минавали (а те са ги прекарали оттам) идвали смущения. Смях, смях, смях. Още по-странното е, че след като изместиха кабелите проблемите пак останаха (всъщност странно и необяснимо за тях, на мен ми беше забавно какви смущения ще да влизат в едно оптично влакно, ма нейсе).

Нямам търпение Мегалан да изградят мрежата в кючука и да се отърва най-после от тази фирма. Повече проблеми съм имал само с евроком, но поне те ги решаваха, макар бавно и мъчително. Тези само пускат тикети да имитират дейност.

 

Иначе оптиката е удобно нещо, поне диаметъра на влакното е малък, друг е въпроса какво и как минава през него :)

 

Имам я булсатската още. Паницата им седи на стената и още не съм им върнал оборудването (6 месеца станаха)и са гола вода, особено с малката чиния дето я дават по промоциите. Ти си я пуснал скоро, ще си говорим след 1 зима, като през времето докато вали ще си тук във форума, че поне нета няма да ти е спрял ако си още на бокса.

п.п. И винаги сателитната телевизия е по кофти от кабелната. ВИНАГИ, най-малкото от към звук ако и не видимо от картината. Но на Булсат им личи много и на двете. Пусни си радиото на бусатци и ще ти стане ясно.

Link to comment
Share on other sites

Имам я булсатската още. Паницата им седи на стената и още не съм им върнал оборудването (6 месеца станаха)и са гола вода, особено с малката чиния дето я дават по промоциите. Ти си я пуснал скоро, ще си говорим след 1 зима, като през времето докато вали ще си тук във форума, че поне нета няма да ти е спрял ако си още на бокса.

п.п. И винаги сателитната телевизия е по кофти от кабелната. ВИНАГИ, най-малкото от към звук ако и не видимо от картината. Но на Булсат им личи много и на двете. Пусни си радиото на бусатци и ще ти стане ясно.

Щото не знаеш каква чиния и конвертор имам. Едно е да предполагаш и съдиш по себе си, друго са реалностите.

Между другото, кабелната телевизия откъде идва?

Прекарвай си каквото искаш, щом си доволен всичко е наред. Само да не почнеш да недоволстваш седмица след включването!

От мен толкоз, че темата пак се разводни.

Link to comment
Share on other sites

Щото не знаеш каква чиния и конвертор имам. Едно е да предполагаш и съдиш по себе си, друго са реалностите.

Между другото, кабелната телевизия откъде идва?

Прекарвай си каквото искаш, щом си доволен всичко е наред. Само да не почнеш да недоволстваш седмица след включването!

От мен толкоз, че темата пак се разводни.

Ако искаш си сложи леген вместо скъпата чиния резултата ще е същия-гола вода

БГ каналите не минават през сателит, поне за повечето доставчици им е с директно с кабел (да не казвам опика, че...). Даже и на булсатци им идват бг програмите по трасе, но те ги компресират и насир@т за да може да ги качат на транспондера, който ще ти ги прати в твоята паница. (без значение каква е тя!) И дали приемаш с 13 или 23 db качеството е все кофти.

Link to comment
Share on other sites

Защо се карате? Един е доволен,д руг не. Нормално е. Но е глупаво да си доказвате, че вие сте прави. Виктори е прав за себе си, защото има проблеми, аз съм прав за мен си, че не харесвам телевизията, трети е прав за себе си, защото е доволен от всичко, което ползва от доставчика. Няма смисъл да се карата, само защото един човек или няколко не са съгласни с вашето мнение, защото тяхното е различно

 

А аз от любов към спорта защото още не ги ползва но точи лиги и повтаря мантрата "оптиката си е оптика, ааааа ееееее абе оптикаааааа къде къде е това спрямо кабела" като че ли другите не си оправят трасетата и като че ли оптиката влиза директно в оптичната му лан карта на компютъра. Не мога и аз да си обясня защо се занимавам да се заяждам като отначало ми е ясен резултата, обаче всеки път видя ли подобно изказване и ми идва да го тресна по главата че да му се намести акъла. И понеже имам много преки наблюдения над няколко доставчика се опитвам леко да му отворя очите ама гледам си е кон с капаци.

 

Иначе в конкуренцията е истината. Като имаш избор а единия не ти харесва - пускаш си другия. Идеални неща няма - може да спре в даден момент на единия доставчик интернета и като искаш да се подсигуриш пускаш няколко и стискаш палци да не мине някой мангал от ВИК с Багер да прекопае всичките оптики в квартала защото не е разбрал откъде ще минава тръбата за обратната вода...

Link to comment
Share on other sites

А аз от любов към спорта защото още не ги ползва но точи лиги и повтаря мантрата "оптиката си е оптика, ааааа ееееее абе оптикаааааа къде къде е това спрямо кабела" като че ли другите не си оправят трасетата и като че ли оптиката влиза директно в оптичната му лан карта на компютъра. Не мога и аз да си обясня защо се занимавам да се заяждам като отначало ми е ясен резултата, обаче всеки път видя ли подобно изказване и ми идва да го тресна по главата че да му се намести акъла. И понеже имам много преки наблюдения над няколко доставчика се опитвам леко да му отворя очите ама гледам си е кон с капаци.

 

Иначе в конкуренцията е истината. Като имаш избор а единия не ти харесва - пускаш си другия. Идеални неща няма - може да спре в даден момент на единия доставчик интернета и като искаш да се подсигуриш пускаш няколко и стискаш палци да не мине някой мангал от ВИК с Багер да прекопае всичките оптики в квартала защото не е разбрал откъде ще минава тръбата за обратната вода...

 

Само лека и незначителна поправка. На единия адрес съм на Кулбокс от 1 година и нещо, на другия съм на Н3 и чакакм да ми всърши договора и да мина и на втория адрес на бокса, че се чувствам прекаран с усугата на н3 за цена от 24 лева.

Нищо лично! ама оптиката си е оптика! :beer:

Link to comment
Share on other sites

Като говорим за радио, пусни си NRJ в мрежата на cooolbox и чуй звука как е...

Имах възможност директно да сравня сигнала.

При Blizoo е абсолютно същия шит.

Явно проблемът е в сорса, който ползват двата доставчика.

Link to comment
Share on other sites

Само лека и незначителна поправка. На единия адрес съм на Кулбокс от 1 година и нещо, на другия съм на Н3 и чакакм да ми всърши договора и да мина и на втория адрес на бокса, че се чувствам прекаран с усугата на н3 за цена от 24 лева.

Нищо лично! ама оптиката си е оптика! :beer:

 

И одеве ти казах - сравняваш грешните тарифи. Освен това НИКОГА не се пускай на най-ниската тарифа за нищо. Освен ако не ти пука за качеството и искаш да е "колкото да не е без хич".

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...