Jump to content
BulForum.com

Снимки от абитуриентски балове 2008


Recommended Posts

Тия какво са правили по-точно, че тая е по гърди?

 

Връткат чалгарски гюбеци като гледам чупката в китката на русата. И тоя бидон така се е раздрусал, че са му изскокнали ньенкити...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Няма фотошоп тука.

 

Направо съм удивен как някои хора си мислят, че Фотошоп е програма с падащи менюта, от които се избира елемента от снимката и как той да бъде манипулиран

 

Photoshop -> Open -> Select -> областта на циците на момичето с най-големи такива -> Effects -> запретване на деколтето, така че да се показват зърната -> готово! Имате оголена мадама.

Link to comment
Share on other sites

Няма фотошоп тука.

 

Направо съм удивен как някои хора си мислят, че Фотошоп е програма с падащи менюта, от които се избира елемента от снимката и как той да бъде манипулиран

 

Photoshop -> Open -> Select -> областта на циците на момичето с най-големи такива -> Effects -> запретване на деколтето, така че да се показват зърната -> готово! Имате оголена мадама.

Мислех си да пиша същото но се отказах и си много прав. Всеки си мисли, чул недучул фотошопа какво прави и хайде, всичко голо е фотошоп..Напълно нормално на някой да му скокнат навън, още докато ходих на училище подобен фал стана пред мен.. а там нямаше как да има фотошоп.

Напълно нормално ако скачат повече да излезнат :)

Link to comment
Share on other sites

w00x, това че не се прави с падащи менюта не значи, че не е направено с него или че е от кой знае каква трудност. Може би за хора неразбиращи прогарамата - да, но за някой друг не би отнело повече от 15-ина минути да го направи това :D

 

 

Не мога да твърдя на 100 %, но и според мен е играл фотошопа.

Областта около гърдите на едната мадама е доста странно замазана ....

А като цяло снимката е с недобро качество и малък размер.

 

Макар, че сега като се вгледах - май на тази с голите цици са и се скъсали червените връзки, които крепят роклята и затова е лъснала ....

Но горното не се изключва - може да се направи и то ако е от разбиращ човек ще е за кратко време :D

Link to comment
Share on other sites

Занимавам се с Photoshop от 2 години и половина. Като отворя списание или видя реклама на улицата, гледам как е направена и мога да изброя всеки един използван метод и мога да ти кажа кое е монтирано и кое не. Манипулации от този сорт са нещо много, много трудно. Мога да ти изброя и защо.

 

1. трудно е да се намери снимка с голи гърди със същото качество като на снимката от апарата.

2. заради намалянето на размера са се образували артефакти, а ако снимката беше обработвана, артефакти на мястото на обработване нямаше да има.

3. трудно ще се извърти така, че да съвпаднат намерените голи гърди с размера, които би прилягал на момичето.

4. трудно ще се напаснат сенките между гърдите, така че да съвпадат с околната среда, сенките по другите хора и тези по другите 4 момичета.

5. дори ако снимката е обработвана преди да бъде намалена и да се получат артефактите, тя се тонира, за да се скрият недостатъците получени при монтажа.

 

Айде сега да видим твоята теза.

 

едит: сега като се загледах видях още нещо:

 

6. на врата си момичето има бижу, което няма как да остане незасегнато при евентуална манипулация.

 

Дори да е била монтирана цялата част между двете презрамки (гърдите, сенките и бижуто), на ушите си, момичето има обеци подхождащи на кулието. Това няма как да се монтира, а и е много вероятно да се забрави от магьосника извършил тази манипулация.

Link to comment
Share on other sites

Добре-да приемем че са истински.Тук изниква въпросът с какъв акъл ще дадеш трицифрена сума за рокля, за да си покажеш циците на свобода. :D

Link to comment
Share on other sites

Незнам какво толкова го умувате, в моите очи момичето е подскачало от радост излезнали са и за няколко секунди циците и някой я е снимал докато си ги пребере... случава се редовно по дискотеки (или на абитуриентски :wub: )

Link to comment
Share on other sites

АХхХАхХАхХАххХ ЦИЦИ - БАХМААМУ ТВА НЕ Е ИСТИНА - ФОТОШОП!!!!! Аре ве сериозно ли ... boobs like to breathe too :) Излезнали, та голямата работа хъх

Link to comment
Share on other sites

Че те 90% от абитуриентките са голи под тези поли. Те такива неща се случват в телевизионни предавания, ти за някакво танцуване там... да не говорим, че някой, който може да направи такъв добър колаж ще си има много друга работа за вършене вместо да се занимава с глупости.

Link to comment
Share on other sites

Мога да ти изброя и защо.

 

Прав си, но си изтървал според мен едно от най-важните доказателсва:

 

7. Лявата гърда заедно със зърното са деформирани по твърде специфичен начин от положението на лявата ръка, което е изключено да бъде "симулирано" с фотошоп. ;)

Link to comment
Share on other sites

Хората къде-къде по-трудни работи правят...

Достатъчно е мадамата да е била с пищно деколте - та да го паразтвориш още малко и да и сложиш 2 зърна го изкарахте толкова сложно, че почти невъзможно ...

 

Пак казвам - може и гола да е била /нормално по тези празници .../

 

Но май спора е дали може да се направи без да си личи - всичко може .... въпросът е кой какви умения има с програмата.

Например:

 

Раздвижете мишката върху снимката:

 

http://resizestudio.com/piks/megachim/archersf.html - на тази личи ли че са махнали прашката?

 

http://www.fishki.net/comment.php?id=17230 - това толкова ли е очевадно че е рисунка?

 

И w00x - тва дето ще познаеш с каква техника съм правил някоя снимка .... може да се пробваме някой път - на по бира за интригата :D

А пък аз ще ти я направя с Adjustment Layers за доказателство.

 

Поздрави на всички почитатели на голите цици - пък било то истински или не :laughing:

Link to comment
Share on other sites

А тука идва съвсем глупавия и вече зададен въпрос - на кой ша му са занимава да си губи времето да прави такава фотоманипулация, за единия ташак, вместо да прави нещо по-смислено :lol: :lol: Момиченцата ходат по цици по центъра, пък на баловете ли :lol: :lol: Че и други по-интимни елементи иот тялото си показват, макар и неволно почти винаги :lol:

Link to comment
Share on other sites

А тука идва съвсем глупавия и вече зададен въпрос - на кой ша му са занимава да си губи времето да прави такава фотоманипулация, за единия ташак, вместо да прави нещо по-смислено

Как кой? Виж каква ужесточена дискусия се заформи! :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Раздвижете мишката върху снимката:

 

http://resizestudio.com/piks/megachim/archersf.html - на тази личи ли че са махнали прашката?

 

http://www.fishki.net/comment.php?id=17230 - това толкова ли е очевадно че е рисунка?

 

И w00x - тва дето ще познаеш с каква техника съм правил някоя снимка .... може да се пробваме някой път - на по бира за интригата :D

А пък аз ще ти я направя с Adjustment Layers за доказателство.

 

Поздрави на всички почитатели на голите цици - пък било то истински или не :laughing:

 

Не си личи, че е махана прашката, но това е кадър, заснет с ясната мисъл за крайния резултат. Не е просто някаква си снимка направена на улицата. Също така съм сигурен, че е с доста добро качество, което също доста помага при манипулацията.

 

Тази втората е рисунка, а рисунката няма нищо общо с фотоманипулация.

 

Бира не пия.

Link to comment
Share on other sites

Не си личи, че е махана прашката, но това е кадър, заснет с ясната мисъл за крайния резултат. Не е просто някаква си снимка направена на улицата. Също така съм сигурен, че е с доста добро качество, което също доста помага при манипулацията.

 

Тази втората е рисунка, а рисунката няма нищо общо с фотоманипулация.

 

Бира не пия.

 

 

 

Е тук изобщо не си прав. При този род манипулации /retouch/, това че качеството на снимката не е добро въобще не е от значение. Точно обратното - ако имаш снимка с много добро качество и се опиташ да сложиш нещо от друга с ниско такова - почти е сигурно, че ще си личи. Докато на една снимка винаги можеш да й намалиш качеството до това с което е другата върху която ще правиш манипулацията /говорим за случай, че взимаш от някоя снимка нещо което го няма на тази върху която работиш/.

 

И защо рисунката да няма нищо общо? Човекът ще си нарисува гърди и зърна и ще си ги пикселизира като останалата част от снимката - и въобще няма да разбереш ....

Примерът беше за способности с Фотошоп, а не конкретно за снимката за която говорим.

 

Както и да е - преди 4 години и аз щях да реагирам така, но тъй като често ми се налага да правя подобни и по-причудливи неща ... знам че може де се направи и то без да предизвиква съмнения.

 

Истината w00x е, че ти никога не можеш да ми докажеш че дадена снимка не е манипулирана, докато шансът аз да те заблудя че не е /при положение че е / е доста голям.

 

Айде със здраве, и квото пиеш - наздраве!

Link to comment
Share on other sites

Ще ме извиняваш, но retouch не е фотоманипулация.

 

retouch /ретуш/ - е работата върху една единствена снимка. Дали ще е оправяне на тоналност или изглаждане на дефекти няма значение. Има разлика от фотоманипулация. Много по-лесно е да скриеш прашките на снимка на която се виждат порите и косъмчетата по краката, отколкото да скриеш прашките на снимка 800х600.

Link to comment
Share on other sites

Какво толкова се хвашащ за термините не мога да разбера ... Все едно има голямо значение относно основната идея...

Както и да е - ето малко информация за термините, кое как се използва и какво представлява:

 

http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=...amp;redirect=no

Link to comment
Share on other sites

Е тука може да ви окапят очите от гледане. Има толкова много снимки, че не мож ги изгледате

HERE

 

----------------

Now playing: Octopus - Three Counts Of Murder

via FoxyTunes

Link to comment
Share on other sites

Е тука може да ви окапят очите от гледане. Има толкова много снимки, че не мож ги изгледате

HERE

 

----------------

Now playing: Octopus - Three Counts Of Murder

via FoxyTunes

 

Снимчиците излизат малки. От ляво има едно поле превю но и то си стои празно !?

 

едит: Излизат в превю прозорчето но само с тъпия ИЕ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Раздвижете мишката върху снимката:

 

http://resizestudio.com/piks/megachim/archersf.html - на тази личи ли че са махнали прашката?

 

http://www.fishki.net/comment.php?id=17230 - това толкова ли е очевадно че е рисунка?

 

Не виждам никакъв смисъл да се карате за такава простотия. Собствениците на "Рисайз Студио" - Пламена и Ники са ми много добри приятели и както w00x е споменал, оригиналните кадри са заснети на убийствена резолюция с Mamya RZ67, което едва ли ви говори нещо...

Имам оригинален Фотошоп от версия 5 насам, познавам тази програма, както и вече Adobe Lightroom като пръстите на ръката си и смея да твърдя, че почти всичко е възможно да се направи в нея, стига човекът да има фантазия и крайна цел, която да осъществи... Лично аз, не се имам за много силен в ретуша и концепцията за дизайн при постпродукциите, но това е така, защото няма смисъл да пресъздавам идея, която дизайнерът има в главата си, защото не ми е това работата... От мен се иска да дам почти до идеалнен вариант основния кадър и после върху него да се работи. Така, че не намесвайте, моля ви, фотографската с дизайнерската работа.

 

Като си говорим за ретуши има едно доста показателно видео (реклама), което ще ви накара да се замислите кое-как в областта на фотографията... Ето да гледате и да коментирате...

 

DOVE evolution - The DOVE selfesteem fund Adv

Link to comment
Share on other sites

Не ми се искаше аз да го пускам Evolution-a на Dove ....

 

Защото исках нещо по сходно като коментираната снимка.

 

Но се радвам, че ти си го направил :D

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Ето някои по яки абитуриенстки и от мен:

013229564-big.jpg

Цъкни за преглед на целия албум

012892379-big.jpg

Цъкни за преглед на целия албум

012753151.jpg

Цъкни за преглед на целия албум

000021100.jpg

Цъкни за преглед на целия албум

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...