Jump to content
BulForum.com

най-добрата малка кола


Recommended Posts

Здравейте,

 

От известно време съм се зачудил да си взема малка кола (имаме голяма семейна кола и ни трябва втора кола). Идеята е да взема нещо дето ще ме кара из града и чат пат до София. Трябва да е здраво и да има удобства (иначе мога да си взема по-голяма кола за същите пари без удобства).

Ще возя основно себе си и чат пат 1-2 деца или жената.

Имам горе долу следните изисквания :

- климатик (предпочитам да е автоматичен)

- 2(3) врати

 

Следните неща е добре да има (по ред на важността) :

- голям двигател

- да не е някоя ламя на горивото

- cruise control

- автоматик

 

Чудя се между :

- емоционалния избор Toyota T-Sport 133 коня, ама малко бая парички : 31к

- икономичния избор Toyota Aygo към 20к излиза с климатика.

- практичния избор Skoda Fabia : за 28к получваш автомобил 100 к.с. със всички екстри и автоматик.

- интересния избор Fiat 500 : към 30к излиза. ама май малко мъничко ми се струва (все пак не съм дребен човек).

 

Всичките по-горе са с 3 г. гаранция.

 

Гледал съм и Suzuki Swift, ама не ме кефят нещо, а и сервиза им в Пловдив не знам как е.

За Пежо/Ситроен не съм и мислил (а и не ща), щото сервиза им (в Пловдив) е УЖАСЕН.

 

Загледал съм се в новите коли, понеже за тази сума не знам дали си струва да се търси втора ръка.

А и не мога да ги извадя наведнъж, там ще я взимам на лизинг.

 

Кажете какво мислите, посъветвайте ме нещо.

Link to comment
Share on other sites

ужас. Този фиат е отвратителен. От тези според мен 1 и 3 са ок. Прегледай фиестите, за същите пари получаваш повече като екстри.

Иначе моя фаворит е новата новата астра. Малко по-голяма е от тези, но с малък двигател е също толкова икономична. Новата корса също. Но стой далеч от фиат особено от този. :)

Link to comment
Share on other sites

Toyota Aygo е по - добрият избор щом можеш да си го позволиш. Икономична е и с не малък вътрешен обем. Само ще те посъветвам да се откажеш ако има такава опция от автоматичният климатик и да си вземеш с обикновен. Занимавам се с авто климатици и за това мога да ти кажа че, ако искаш да си спестиш сумати бъдещи страдания, по-добрият избор е обикновеният климатик.

Link to comment
Share on other sites

georgekodinov , разбирам че искаш икономична и малка градска кола , но според мен избраните от теб коли са предназначени за жени. Мъж с нормално телосожение (80 кг. минимум) едва ли би се чувствал комфортно в тази кола , а камоли да тръгнеш за софия с нея. Защо не се насочиш към нещо по-удобно и пак икономично и практично за градски условия - Голф , Астра , новото Браво и коли от този клас...

Link to comment
Share on other sites

Мазда 2.Има си всичко,и е възможно най-здравия автомобил от изброените(а и по принцип Мазда е сред лидерите по отношение на качеството)Забрави за фиати,фиести и разни други такива боклуци,ще останеш адски разочарован от качеството...3а фиеста имам сериозни лични наблюдения,карам служевна такава и не я препоръчван на никой,скъпи части и отвратителен кожодерски сервиз(мото пфое) а фиата е потресаващо грозен на живо...

Link to comment
Share on other sites

Според мен Skoda Fabia ще е много добър избор. Икономична кола и за градски условия е екстра. Съветвам те ако се насочиш към Skoda-та да е с дизелов двигател 1.9 :)

Link to comment
Share on other sites

Аз също съм за Мазда 2!!Това е невероятна кола но е по-скъпичка за джоба като цяло.Иначе е адски здрава и няма да имаш дертове.

 

А иначе тея митове и легенди че Голфа и Астрата ще са много по-широки и удобни щото така изглеждат на външен вид не е баш така.Спокойно си гледай малките коли.

Link to comment
Share on other sites

Суифта е шофьорския автомобил от тези.Иначе...

 

http://mobile.bg/pcgi/main.cgi?topmenu=2&a...&f1=details < това го поствам просто така защото ми е интересно след малко още едно, строго по темата.

 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDeta...mp;pageNumber=2

 

Между другото, гледам написал си голям двигател ама и да не е ламя, еми > http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDeta...mp;pageNumber=1 само че тука не слагам акциз( към 10к лъвчета за тази ).Ако гледаме с акциза... http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDeta...mp;pageNumber=1 + 10147.06лв акциз.

 

И това не е лошо http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDeta...mp;pageNumber=1

Отбелязвам, че всички автомобили са със сервизни книжки.

Link to comment
Share on other sites

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDeta...mp;pageNumber=1 - не знам дали е достатъчно малка, но кола на 100 км 2008-ма от тоя модел я дават за 11900 евро. 105 коня. ;)

 

Пунтото било грозно.... глупости. С тоя разход бая ще се хареса на пича дето каза, че е грозно http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDeta...mp;pageNumber=1

Link to comment
Share on other sites

Незнам защо пускате някви глупави обяви след като човекът ясно казва първо че няма парите на куп и иска на лизинг.Да не говоря че иска малка кола щото има голяма а виждам тук някви Ягуари, Ауди А8?Както виждам се търси и чисто нова а тея колкото и да са запазени, със сервизни книжки и т.н. не са чисто нови.

Link to comment
Share on other sites

Обявите в моя пост съм ги сложил за да индикирам как върви съответния модел на пазара към момента.Ясно ми е каква кола се търси, А8-ка е интересно просто за какви пари върви.В този сегмент, за тези пари е пределно ясно, че Суифт-а е избора, вече се повтарям.При положение, че се търси лизинг автомобил не е зле да се помисли и за обезпечаване на кеш сума чрез конвенционален потребителски кредит поради разликата в лихвените проценти.В тази ситуация идват и другите предложения.

 

Колкото до Джаг-а, еми не е много голям.Точно този Джаг( с този двигател ) дава достатъчно за да се примири човек, че няма да паркира в места, които може да спре Тико, например, защото ти не краш Тико ами нещо доста по-приятно.

Link to comment
Share on other sites

Аз бих ти препоръчал да погледнеш Crash тестовете на съответните автомобили, които си харесал - нещо доста съществено при малките автомобили.

Все пак е по-важно да ти остане живо семейството , отколкото външен вид на автомобила и няколко К лева отгоре.

 

Поразходи се и до София и провери директно в Централния Офис на съответния дилър за условията на Лизинг, тъй като в "Абсурди-стан", уж би трябвало цените и условията да са еднакви, ама не винаги е така... - говоря от личен опит ;)

 

Погледни и BMW 116 или 118 - аз лично останах доста приятно очарован от тях :)

Link to comment
Share on other sites

Аз лично съм за Фиата с дизелово двигателче, стабилна колица поне така казаха по Топ Гиър и най-вече 5 звезди в краш тестовете.

Link to comment
Share on other sites

Аз лично съм за Фиата с дизелово двигателче, стабилна колица поне така казаха по Топ Гиър и най-вече 5 звезди в краш тестовете.

 

Остави ги да си плямпат против Фиат 500. Те за тва не могат да смогнат да го произвеждат. Щото е "бъгав"

Link to comment
Share on other sites

minikupar ...... v pove4eto izbroeni ot malkite predstaviteli sam se vozil i sa ebati karucite osobeno skodata i fiestata a i investiciq v nova fiesta si e naj golqmata glupost

Link to comment
Share on other sites

Който си мисли, че масовостта на една кола е показател за качество много бърка.За Купар-а...малко множко са му парите сравнено с другите.Освен това, доколкото забелязах, човека не тръси нещо, с което да си показва парите.А някои знае ли на Опел като има толкова вносители за България има ли префернциални оферти от някои от тях - все пак се предполага, че конкуренцията е по-голяма между тях?

Link to comment
Share on other sites

А някои знае ли на Опел като има толкова вносители за България има ли префернциални оферти от някои от тях - все пак се предполага, че конкуренцията е по-голяма между тях?

 

Да има - и ако мислиш да взимаш ОПЕЛ - в никакъв случай от СТЕФАНОВ!

Link to comment
Share on other sites

Защо не от Стефанов? Правят 16% отстъпка!?

1. Карат те да си платиш климатика и други "екстри", които другите дилъри ги предоставят на сезонна промоция.

2. Цената на автомобила почти винаги е завишена (в повечето случаи заради точка 1).

3. Знам голяма част от задкулисните им игри и вервай ми не са хора които дават "безплатна" манджа /отстъпка/.

4. Такова нещо като Качествен сервиз не съществува - бил съм свидетел на "гаранционно" обслужване - за щастие не на мой автомобил.

5. Единственото което бих те накарал е да отидеш в София в някой от дилърите и повече коментари са излишни.

Link to comment
Share on other sites

5. Единственото което бих те накарал е да отидеш в София в някой от дилърите и повече коментари са излишни.

Tочно така, освен това от софийските дилъри излиза с около 200 лв. по евтино колата.

По темата, Миникупъра е най готин ,ама е много скъп, от изброените автомобили Тойота айго е верния избор.

Link to comment
Share on other sites

Toyota Aygo е по - добрият избор щом можеш да си го позволиш. Икономична е и с не малък вътрешен обем. Само ще те посъветвам да се откажеш ако има такава опция от автоматичният климатик и да си вземеш с обикновен. Занимавам се с авто климатици и за това мога да ти кажа че, ако искаш да си спестиш сумати бъдещи страдания, по-добрият избор е обикновеният климатик.

 

Не те разбирам : не е ли по-удобно да е с автоматичен климатик ? защо е толкова лошо ?

 

georgekodinov , разбирам че искаш икономична и малка градска кола , но според мен избраните от теб коли са предназначени за жени. Мъж с нормално телосожение (80 кг. минимум) едва ли би се чувствал комфортно в тази кола , а камоли да тръгнеш за софия с нея. Защо не се насочиш към нещо по-удобно и пак икономично и практично за градски условия - Голф , Астра , новото Браво и коли от този клас...

 

Аз съм се качвал в Aygo и да ви кажа си се чувствам съвсем добре (а съм 90+ кила). А да давам 40к за заместител на автобуса на който ще се возя сам 5-6 км на ден и ще ми гори 10-на/100 км градско само защото съм гъзар не ми се струва добра идея.

 

Според мен Skoda Fabia ще е много добър избор. Икономична кола и за градски условия е екстра. Съветвам те ако се насочиш към Skoda-та да е с дизелов двигател 1.9 :)

 

Малко само лоша слава има : както каза колегата по-долу. знаете ли колко е издръжлива ?

 

Аз също съм за Мазда 2!!Това е невероятна кола но е по-скъпичка за джоба като цяло.Иначе е адски здрава и няма да имаш дертове.

 

А иначе тея митове и легенди че Голфа и Астрата ще са много по-широки и удобни щото така изглеждат на външен вид не е баш така.Спокойно си гледай малките коли.

 

Мазда ме откааха поради изключително непрофесионалния си уеб сайт. Аз съм съвременен човек и обичам да си правя проучванията on-line. И като видя сайт на който единствената информация е телефон (няма цени, няма характеристики) и се изприщвам !

А и не съм сигурен как е сервиза на Мазда в Пловдив : не са голяма фирма все пак.

 

Суифта е шофьорския автомобил от тези.Иначе...

 

Абе не знам : толкова ли е хубав този суифт ? На мен ми грознее ...

И как е сервиза ?

 

Аз бих ти препоръчал да погледнеш Crash тестовете на съответните автомобили, които си харесал - нещо доста съществено при малките автомобили.

Все пак е по-важно да ти остане живо семейството , отколкото външен вид на автомобила и няколко К лева отгоре.

 

Поразходи се и до София и провери директно в Централния Офис на съответния дилър за условията на Лизинг, тъй като в "Абсурди-стан", уж би трябвало цените и условията да са еднакви, ама не винаги е така... - говоря от личен опит ;)

 

Погледни и BMW 116 или 118 - аз лично останах доста приятно очарован от тях :)

 

Сериозно ли са толкова различни ?!

Имаш предвид отстъпки ?

Иначе за BMW-тата ... гледах, гледах очите ми изтекоха от гледане. Ама за 40к не знам дали си струват за градска кола за сам човек.

 

Рено Клио?

 

Не съм чувал добри думи за сервиза. А и няма много информация кви пари е.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...