Jump to content
BulForum.com

най-добрата малка кола


Recommended Posts

Сериозно ли са толкова различни ?!

Имаш предвид отстъпки ?

Да, има разлики в условията на лизинг и безплатните екстри които се предлагат, което съответно се отразява на цената. Поне преди около 3 години като обикалях напред назад такава беше ситуацията.

 

 

Иначе за BMW-тата ... гледах, гледах очите ми изтекоха от гледане. Ама за 40к не знам дали си струват за градска кола за сам човек.

Това дали са малко или много зависи от доходите на всеки, друг не би дал и 4К за автомобил. Естествено има и вариант за 2-ра ръка на 1 годишна кола /все още гаранционна/ - понякога цената пада с около 30% процента, а вътре не личи, че е ползвана.

НО както казах по-горе - избирай автомобила по Crash тестовете.

Link to comment
Share on other sites

На мен ми харесват Опел Астра за малка кола.Иначе също ме кефи и Пежо 307.

Link to comment
Share on other sites

За Суифта - не знам как им е сервиза, но за поведението на пътя няма спор.Просто предното окачване е направено по изкл. начин пък и технологията е доказана в Супер 1600( световните серии подгряващи WRC ) така че спиранията в бокса не вярвам да са много.Също може да погледнеш по международните сайтове на клубове на съответната марка как са моделите, които те интересуват ;) Пък и има доста класации международни и инфо за това коя модел колко често е ходил в сервиз след пуснакането си ;)

Link to comment
Share on other sites

НО както казах по-горе - избирай автомобила по Crash тестовете.

 

Хмм : според euroncap.com излиза че BMW 1 серия са по-опасни от Toyota Yaris :-)

 

На мен ми харесват Опел Астра за малка кола.Иначе също ме кефи и Пежо 307.

 

А на мен ми харесва да пия коктейли на плажа и ме кефи две блондинки да ми :censored2: докато ги пия. А въпроса тук е за малките коли : Астрата и Пежо 307 са от един друг клас. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Правиш голяма грешка като отхвърляш Маздата само заради сайта на Стар мотърс...Още нещо важно за мен-прави се в Япония :-) Колкото до сервиза,такъв просто няма да ти трябва за тази кола,предвид километрите които ще минаваш :-) Говоря от личен опит,аз самият карам Мазда-смених на скоро единия ОРИГИНАЛЕН шарнир,а колата ми е на 130k км ;-) п.п. новият струваше 20 кинта...

Link to comment
Share on other sites

Аз също бих предпочел Mazda, но не 2, а 3, която вярно е малко по-скъпичка, но поне знаеш какво купуваш... Освен това и спортният вариант се предлага в по-богата гама от модели и там цените са дори по-надолу от седана. И какво му е на сайта? Доста подробна информация има с много малки изключения. А и е красив.

Оглеждай се и по Honda Civic с 1.4 двигателя. Тя е на по-приемлива цена и също е превъзходен автомобил и отвътре и отвън.

Link to comment
Share on other sites

Аз също бих предпочел Mazda, но не 2, а 3, която вярно е малко по-скъпичка, но поне знаеш какво купуваш... Освен това и спортният вариант се предлага в по-богата гама от модели и там цените са дори по-надолу от седана. И какво му е на сайта? Доста подробна информация има с много малки изключения. А и е красив.

Оглеждай се и по Honda Civic с 1.4 двигателя. Тя е на по-приемлива цена и също е превъзходен автомобил и отвътре и отвън.

Нищо му няма на сайта ! само дето трябва да фърлям боб за да разбера че в "брошурата" били и цените.

И в "брошурата" на Mazda 2 цена не видях :)

Link to comment
Share on other sites

Ами то си има линк "Спецификации и цени", който води към един PDF... къде другаде да са цените? :)

Иначе да, за Mazda 2 от доста време няма цени, но колкото и странно да е това колегите им от Mitsubishi го приемат за маркетингов трик. Пуснали са новина на сайта си за новия Grandis, за който няма да има никаква информация никъде, освен ако не се обадиш в офисите или не отидеш на място. Глупаво е, но явно има хляб. Глупаво е от гледна точка на това, че хората работят и нямат време за разходки... особено след като Балкан Стар в София е на майка си в г*за. Предполагам, че и Стар Моторс са заложили на нещо подобно.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Какво стана приключи ли с избора?

Ако Да - кое беше причината за него? :)

 

абе не съм още : след 2 месеца изтича лизинга на голямата кола и тогава.

Много се зарибих за BMW 1 : дори мисля да се разходя до Германия да си взема едно (ако няма кой да докара до БГ на свястна цена).

Иначе от новите засега избора ми е на Toyota Aygo (автоматик и климатик за 20к) !

Така че ако се откажа от 1-цата ще си взема Aygo.

Link to comment
Share on other sites

абе не съм още : след 2 месеца изтича лизинга на голямата кола и тогава.

Много се зарибих за BMW 1 : дори мисля да се разходя до Германия да си взема едно (ако няма кой да докара до БГ на свястна цена).

Иначе от новите засега избора ми е на Toyota Aygo (автоматик и климатик за 20к) !

Така че ако се откажа от 1-цата ще си взема Aygo.

И в най-малкия клас ли има автомати :):)

Link to comment
Share on other sites

И в най-малкия клас ли има автомати :) :)

откакто видях Тико с автоматик и климатик на 1 200 000 км нищо не може да ме учуди. такси беше естествено :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

най-добрата за мен малка кола се оказа ... BMW 120d :lol:

абе падна ми някое левче и реших да скоча. Не е нова, 2005 е, но е точно това което ми трябваше.

Link to comment
Share on other sites

като, че ли правилно си постъпил с консумация от порядъка на 4.3 литра по спецификация и 130 грама CO2, изглежда примамливо.... с 3 или 5 врати е автомобила?

Link to comment
Share on other sites

като, че ли правилно си постъпил с консумация от порядъка на 4.3 литра по спецификация и 130 грама CO2, изглежда примамливо.... с 3 или 5 врати е автомобила?

Не знам до колко отговаря това (може би гледаш по-новия двигател от 2007 или по-малкия дизел).

Аз я изкарах на магистралата тази неделя. На круз контрол 120 км на равното викаше 5.9 бордовия компютър. Което е добре като се замислиш за 165 к.с. двигател :)

Не съм търсил оптимална скорост/разход точка.

С 5 врати е количката.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...