Jump to content
BulForum.com

Zeitgeist: The Movie


Recommended Posts

Мисля, че в първия филм се обсъждаше начина по който печелят банките. Още тогава разбрах колко струват филмите, защото още в първи курс, първи семестър по макроикономика се учи механизма, по който печелят банките и повярвайте ми няма нищо общо с конспирацията, описана в тоя филм, който си е чиста пропаганда

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply
Добре де. Аз нямам нищо против да видя и традиционната гледна точка. Насочи ме към източници по темата които да са достатъчно убедителни по начина по който zeitgeist е. Това което дразни икономистите според мен е че малко ги е яд че главите им са пълни с неща които всеки смята че са твърде сложни за да гледа с ирония на тях а пък е доста вероятно те да са твърде простички което обезсмисля и самите икономисти. Аз ако например бях... щеше да ми е трудно да приема че усилията ми да завърша подобен университет са били напразни, при положение че някой ден се окаже че нещата са такива каквито филма ги представя. Важно e да се развива критичното мислене при всички положения и да не се приема за чиста монета абсолютно нищо.

 

Факт е че каквато и да е истината - има твърде много излишна болка по света която може да се спести. Дали това ще си стане с наука или псведонаука... не е толкова важно колкото резултата ;)

Чакай малко.Какво общо има филма с икономистите??Дай да теглим една майна на икономиката,да си избършем задниците с произведенията на Кейнс,Маркс и Смит,да се ударим в гърдите и да си признаем,че света е лошо място именно заради тях.И да възвеличаем един филм,насочен срещу статуквото.Ама друго си е да стиснеш зъби,да се плеснеш и да си кажеш"верно бе,аз съм роб,изгледах филма и вече всичко ми е ясно".Да бутнем банките,да се съблечем голи,да играем около огъня и да се обичаме.А да,нека заживеем в "ПРОЕКТ ВЕНЕРА"-общество в което никой няма да работи и всички ще се обичаме.Утописти има колкото си искаш.Нещо толкова сложно и неразрешимо като идеалната икономическа система и производствени отношения можело да се реши от един застаряващ утопист,със 2 рисунки на градинки и летящи влакчета и благи думи за потребности и ефективност.Нали се опитаха едни безизвестни хорица със съвсем мъничък социален експеримент да създадат обществен строй на социалното равенство.Викаше му се май....комунизъм.И отговора за безмислието на филма ти се крие именно във самия филм.Да човека е изградил общество,по свой образ,именно защото човека е несъвършен.Не всички са равни-хората са генетично и социално предразположени да имат различни способности.И докато справедливата ти система лишена от институции ще повдига едни,тя също така ще възпира и други.Никой не казва,че сегашната икономическа система е перфектна.Но тя е проекция на самите нас.И няма как да стане по-добра.И верно,като изгледах филма се осъзнах,че университета е безмислен,даже не мисля и да завърша.Еми има защо да се радвате.Точно сега,когато светът е изправен пред глобална криза,ще оцените голямата конспирация,можете да се радвате,когато банките фалират и да бъдете спокойни,че се отървавате от техния неумолим и невидим психологически и социален терор.

Link to comment
Share on other sites

Добре де. Аз нямам нищо против да видя и традиционната гледна точка. Насочи ме към източници по темата които да са достатъчно убедителни по начина по който zeitgeist е.
И какъв е механизма? :) Любопитно ми е за да направя сравнението.

 

P.S. само да не е "твърде сложно е за обяснение" ;)

Бах тоз мързел, а да ти го свия за по-лесна асимилация?
Link to comment
Share on other sites

По първите 2 теми на първия филм мисля,че няма кой да спори .... както и за абсурдните обстоятелства при обявяването на войни(за сащ говоря).

Докато за втория филм , не ми хареса този проект "Венера" , всичко е прекалено сектанско , но има много неща които са верни , като почнем от горивото , ако си спомняте един българин беше открил двигател ,който се захранва с вода , след 2 дни беше убит и целия му проект заедно със самия човек сякаш се изпариха и спря да се говори за това.

Нали на 14.1.2009 гледах канал 3 в продължение на 5 часа пряко предаване ,да видя какво се случва , за какво става въпрос в тоя протест , а вечерта по нова , по БТВ ми говореха абсолютни глупости , неща които нямаха нищо общо с истината ... с това което наистина се беше случило...

Ето ви 2 примера , които ги изкарвам направо от филма , сегаако обичате ми дайте 1 опровержение и без "това просто не е вярно , защото не е вярно" или "много е сложно и затова неможеш да го разбереш".

Link to comment
Share on other sites

Добре,кажи ми НЕабсурдни обстоятелства за обявяване на войни.Войната е абсурд,но е форма на проявление на обществото,като социален организъм.Войните в древността не са ли били със абсурдни поводи?Какво се е променило??И каква е изненадата,че най-силната военна и икономическа сила иска да наложи влиянието си върху отделни региони използвайки икономически механизми?Нима е по-добре да се върнем в студената война и да се зацелим със ядрени бомби??

Link to comment
Share on other sites

Добре,кажи ми НЕабсурдни обстоятелства за обявяване на войни.Войната е абсурд,но е форма на проявление на обществото,като социален организъм.Войните в древността не са ли били със абсурдни поводи?Какво се е променило??И каква е изненадата,че най-силната военна и икономическа сила иска да наложи влиянието си върху отделни региони използвайки икономически механизми?Нима е по-добре да се върнем в студената война и да се зацелим със ядрени бомби??

Не живеем вече в древноста , ното в средновековието , живеем в 21 век , така че нещата ако не са се променили , трябва да се променят...

Link to comment
Share on other sites

Не живеем вече в древноста , ното в средновековието , живеем в 21 век , така че нещата ако не са се променили , трябва да се променят...

Променили са се.Нали това казах.Сега войните не се водят със огромни армии.Сега армията е политическо и икономическо влияние.

Link to comment
Share on other sites

Коефициента на торента Zeitgeist: Addendum ми е 224 :) теоритично съм отговорен за 224 човека :lol: на практика са по-малко (поне тези които съм зарибил аз) но след като съм пратил части от филма на поне толкова... значи реално би трябвало да са повече... хм

 

абе средно 224 :D

Сваляния на торента: 68118 пъти

 

това в замундата , не е зле ...

 

Променили са се.Нали това казах.Сега войните не се водят със огромни армии.Сега армията е политическо и икономическо влияние.

Така е... за това не споря и не съм спорил , истина е че Америка изгражда империя и където неможе чрез подмолни действия , влиза със сила....

Link to comment
Share on other sites

Krank - реалист си, което принципно ми харесва. Наистина не можем да очакваме че някой ще приложи наготово система каквто и да е тя за да ни възпитава да бъдем човеци тепърва. Наистина системата е огледало на самите индивиди които я изграждат. Някои неща наистина изглеждат утопични но като цяло са хубави - в смисъл какво лошо има да сме голи и да се обичаме пред огъня, за да го казваш с едва ли не с неприязън. Наистина утопиите изглеждат не добри идеи на пръв поглед именно заради това че ги възприемаме като непостижими. Но в крайна сметка именно стремежа към непостижимото ни е направил това което сме в момента. Основната идея на футурулозите които се изказваха във втората част от филма не е толкова едва ли не че ще успеят наведнъж да изградят перфектното общество... ами по-скоро дават някои основни насоки като например идеята че технологията е тази която реално помага на човека, а не архаичните институции. Лъка и копието а не вярата че jesus ще ти донесе мръвка до пещерата са накарали човек да се мине на следващото ниво, така както изграждането на електрически централи използващи възобновяеми източници на енергия ще помогне на съвременното общество, а не ... сляпата вяра че банките с паричния си ресурс е единственото което кара хората да вършат полезна работа.

 

Нещата на нито толкова сиви нито толкова розови. Просто трябва всеки от нас да помисли с какво на практика може да помогне за да направи света околко себе си по-добър. А това са наистина дребни работи като опаковките на бонбоните или избора между 3.0 TDI и 1.4 на газ :D има кво да се направи ;)

 

Бах тоз мързел, а да ти го свия за по-лесна асимилация?

Извиненията са като задниците - всички ги имаме. Помолих те просто да ме насочиш а ти направи точно това което очаквах - да ме нападнеш словесно демонстрирайки собственото си незнание.

Link to comment
Share on other sites

Препоръчвам на всички заинтересовани по темата за Световната Конспирация да прочетат това:

The_Age_Turbulence.jpg

 

Книжката е около 80 лв в БГ, но положително си заслужава парите.

Link to comment
Share on other sites

Всеки може да критикува недостатъците на системата.Самата идея за световен мир и перфектното общество без конфликти е неосъществима,поне докато хората са Хора,а не манипулирани зомбита-роботи.Още от времето,когато сме живяли в пещери,някои би се задоволил да си гризе кокала кротко в ъгъла и да го сподели,а друг би го взел насила,заставяйки първия да му донесе още.И всичките възвишени филосовски теории за божествеността на човешката душа,няма да променят факта,че на инстинктивно и подсъзнателно ниво,ние сме си още животни.Когато властта на институциите(представени по какъвто и да е начин-диктатор,харизматичен водач,парламент,Сенат),бъде премахната,какво мислиш ще стане?.Именно баланса между принудата и сферата на влияние са лепилото и детерминантата на различните обществени строеве.Или е налице брутален диктатор или тоталитарен режим,или демокрация и капитализъм във съвременния си вид,или пълна анархия като малките държавици в Африка.А ако си мислиш,че можем просто да заставим хората да се обичат,защото е правилно,значи имаш различно разбиране за човешката природа.

Link to comment
Share on other sites

Ще си позволя да цитирам двама колеги от колибката, с които сме на едно мнение по отношения на подобни псевдонаучни простотии.

Пълнете си главиците с "нАучни факти" и си мислете че сте открили топлата вода.

Естествено повечето хора не са учили икономика и монетарни системи и затова приемат казаните лъжи за чиста монета. :'(

 

Обесни ми тогава факта, защо Америка е страната с най-голям дълг до момента?

Държавата, която е най-голям длъжник в световната история, е САЩ. Към 27 март, 2007г., държавният й дълг е бил изчислен на 4,5 трилиона английски лири. Или това са 8 845 127 059 284, 86 долара!

 

Подкрепям Zeitgeist, но до колко дадените факти ще повлияят и проектите като Venera и други ще успеят е друг въпрос.

Link to comment
Share on other sites

Krank - никой не насилва човек да се промени , филма показва гледна точка която е затъмнявана.Доколкото за "Венера" те не искат да променят човешката природа, навици и манталитат , защото това се случва с векове , те предлагат алтернатива за хората , които не са съгласни със сегашния ред , не са съгласни с подхвълрните доказателства ,с полицейското насилие , с "анти-терористичните" закони , които са всъщност само анти-човешки закони , защото единствените терористи ,които реално го има са с шансовете на 14 годишен "хулиган" хвърлен срещу Майк Тайсън в най-силните му години.

 

Искам да си изкажа моето мнение , никога не съм разбирал сегашното ни общество и винаги съм си мислел ,че е толкова назадничево ,че няма повече накъде .... и си имам една любима мисъл....

"Демокрацията е най-лошата форма на управление , като изключим всички други преди нея."

Link to comment
Share on other sites

Извиненията са като задниците - всички ги имаме. Помолих те просто да ме насочиш а ти направи точно това което очаквах - да ме нападнеш словесно демонстрирайки собственото си незнание.
И към какво по-точно искаш да те насоча? Филма обхваща само една единствена тема нали? Не си малък,(за малко да напиша и "не си глупав"), имаш интернет(за съжаление) така че нищо не ти приче сам да намериш истината. Но нали е по-лесно да вярваш на лесното и да се правиш на психолог, като "предвиждаш" действията на другите.
Link to comment
Share on other sites

Krank - никой не насилва човек да се промени , филма показва гледна точка която е затъмнявана.Доколкото за "Венера" те не искат да променят човешката природа, навици и манталитат , защото това се случва с векове , те предлагат алтернатива за хората , които не са съгласни със сегашния ред , не са съгласни с подхвълрните доказателства ,с полицейското насилие , с "анти-терористичните" закони , които са всъщност само анти-човешки закони , защото единствените терористи ,които реално го има са с шансовете на 14 годишен "хулиган" хвърлен срещу Майк Тайсън в най-силните му години.

 

Искам да си изкажа моето мнение , никога не съм разбирал сегашното ни общество и винаги съм си мислел ,че е толкова назадничево ,че няма повече накъде .... и си имам една любима мисъл....

"Демокрацията е най-лошата форма на управление , като изключим всички други преди нея."

Оооо хора несъгласни със сегашния ред да искаш.Знаеш ли колко мога да ти намеря?Тръгни по улиците и питай някой случаен от какво е недоволен.И ще се почне.Опитай се да го накараш да формулира смислено и логично критиките си относно политическата и икономическата система и да използва думи освен"мноу ма дразни тая държава","мразя България",или "това само в България го има" и ще гледа с празен поглед като муле.После го питай Ивана кога си наду циците или кое е гаджето на Мария и има ли клип,сниман с телефон на който чалгаджийка прави свирки?Ще получиш многопластов изчерпателен отговор.Визии за перфектно общество да искаш,критики към сегашното да искаш,по-лесно от това-НЯМА.Ама друго си е да знаеш,че нещо в социалния ред те дразни,и че има там някъв филм със снимки на 2 летящи влакчета гарниран със сладки приказки,и хоп,любов от пръв поглед.Мислиш ли,че всички движения за социална промяна,революции и конфликти са поначало корумпирани и имат за цел Световна конспирация и въздигането на власт на..ъъъ..Централната банка.Не,зад всяко стои идея,идеал и някаква визия за това как ТРЯБВА ДА Е.Мисля бях достатъчно ясен в поста ми по горе за формите на организация на обществото-кое не ти е ясно?Предложи ми алтернатива на общество на социалното равенство,която не ми е смешна.Мисля говорите за комунизъм тук.И гледам обичаш да цитираш,ето ти една мисъл за размисъл.

"Пътят към ада е осеян с добри намерения"

Тълкувай си го както искаш.

Link to comment
Share on other sites

Тъй като се спомена за егоистичния пещерняк който гризе сам кокала в ъгъла на пещерата... не мога да не допусна че е възможно негативните усещания които са докарали човека да се обърне срещу останалите в групата си не бликат от природата на самия човек.

 

Да човека е способен на омраза и разрушение но много често ако не и винаги тези неща се усилват по един или друг начин (понякога даже не нарочно).

 

Под най-горния пласт на своята слабохарактерност, всеки иска да е добър и да бъде обичан. Пороците ни изскачат, когато сме наранени или отхвърлени. :) Тоест ако всеки прави по една малка крачка в посока такава че приема хората независимо такива каквито са без предразсъдъци било то расови, религиозни, национални, сексуални или каквито там щете изкуствени граници които си поставят хората... системата лека полека ще се настрои сама в една по-позитивна посока.

 

Защото наистина... тази система която имаме в момента до голяма степен се опитва да съхрани едно привидно спокойствие... да държи юздите на по-агресивните хора - именно тези на които им е трудно да приемат другите със всичките им недостатъци.

 

Нещо такова си представям аз, а не бунт срещу институциите - не можеш да се воюваш за мир. То е като да правиш секс за девственост ;)

Link to comment
Share on other sites

Чакай,не бъркай пороците със естествените прояви на човешката психика.Ако човек е борбен,амбициозен непримирим,то система която му налага да е равен със другите за него е подтисническа.А за това колко сме добри като се обичаме,много хипи ми идва.

Link to comment
Share on other sites

Да наистина звучи малко хипи :) Но не мисля че това е чак толкова лошо тъй думичката носи и положителен заряд, а не винаги става въпрос за "пропаднали типове" :D

 

Въпроса е че забелязвам все по-силно как ако правим умишлено разделение между народът (обществото) и държавата (системата) си правим лоша шега. Дефинираме две групи нямащи нищо общо помежду си само за да можем да прехвърляме по-лесно вината върху другите, без да допуснем нито за миг че системата или дръжавата сме ние хората и никой друг.

 

Не знам доколко е лоша идеята за самокритика. Даже мисля че ще е доста по ефективно всеки от утре да спре да обвинява държавата за личното си нещастие и да се опита да промени нещо в собствения си живот.

 

След като сме изградили сами това което представлява светът в момента, по същия начин той от самосебе си ще се измени в друга посока като започнем да приемаме нещата по-различно.

Link to comment
Share on other sites

Оооо хора несъгласни със сегашния ред да искаш.Знаеш ли колко мога да ти намеря?Тръгни по улиците и питай някой случаен от какво е недоволен.И ще се почне.Опитай се да го накараш да формулира смислено и логично критиките си относно политическата и икономическата система и да използва думи освен"мноу ма дразни тая държава","мразя България",или "това само в България го има" и ще гледа с празен поглед като муле.После го питай Ивана кога си наду циците или кое е гаджето на Мария и има ли клип,сниман с телефон на който чалгаджийка прави свирки?Ще получиш многопластов изчерпателен отговор.Визии за перфектно общество да искаш,критики към сегашното да искаш,по-лесно от това-НЯМА.Ама друго си е да знаеш,че нещо в социалния ред те дразни,и че има там някъв филм със снимки на 2 летящи влакчета гарниран със сладки приказки,и хоп,любов от пръв поглед.Мислиш ли,че всички движения за социална промяна,революции и конфликти са поначало корумпирани и имат за цел Световна конспирация и въздигането на власт на..ъъъ..Централната банка.Не,зад всяко стои идея,идеал и някаква визия за това как ТРЯБВА ДА Е.Мисля бях достатъчно ясен в поста ми по горе за формите на организация на обществото-кое не ти е ясно?Предложи ми алтернатива на общество на социалното равенство,която не ми е смешна.Мисля говорите за комунизъм тук.И гледам обичаш да цитираш,ето ти една мисъл за размисъл.

"Пътят към ада е осеян с добри намерения"

Тълкувай си го както искаш.

"Пътят към ада е осеян с добри намерения" е чудесен цитат върху който може да се гради , ако говорим за сегашната монетарна система , примери безброй...

Прав си живеем в Чалгария , за добро или лошо , хората обичат да мрънкат без градивни идеи ,което е сякаш национана чарта.Виждам как съм заобиколен от егоизъм , от лицемерие и от други не толкова добри качества и не мисля че това е достатъчно напреднало общество.Винаги е идвало време в което хората са бутали даден строй,защото този строй само ги е дърпал назад, не говоря за радикални промени(поне засега) като премахването на парите ,защото е нереално да говорим за това , но именно за влакчето , за колите с електричество , ако веднъж спечелим срещу нефтените компаний това ще даде кораж на много хора , ако се влагат много повече пари в технологийте , а не в "анти-терористичните" мерки(за които вече ти говорих) това ще е победа , това е което искам.Към тази утопия наречена "Венера" съм много резервиран , поне за момента ...но има доста неща в които са прави!

Link to comment
Share on other sites

Събитията от 11/09 не са инсценирани, колкото и кацането на хамериканците на луната ;) ( не става въпрос за десетките филми и снимки по въпроса, а за простия въпрос: Абе след 40 години, с тая напреднала технология що ся не отидат ( или преди 2,3,4,5,6 или след 2,3,4,5 години ) ами я насрочили за 2018 :confused ?!?Верно те като са ходили преди 40 години, за къв да го д*рвят ся пак там? ) :punk :punk :punk

Link to comment
Share on other sites

"Исус не е роден на 25ти Декември. В Библията не се споменава точна дата, нито близък празник, а само сезон, който е късната пролет. Рождението на Хор се празнува в месеца Кояк (Khoiak) който се пада някъде Октомври/Ноември.

 

"Последователите" на Хор са 12те знака на Зодиака, които се асоциират с него, небесния бог.

 

Хор не е бил разпнат, нито пък е умирал.

 

Библията не споменава, че 'кралете' или 'мъдреците' са трима, а че са повече от един и носят три дара.

 

 

 

Цитат:

 

Атис (от Фригия)

роден от девица на 25 декември, разпънат, положен в гроб и след три дни е възкръснал.

 

 

Атис не е роден на 25ти Декември, а в началото на пролетта. За рождението му:

 

Според легендата, Агдистис (Agdistis), чудовище хермафродит се издига от земята като потомък на Зевс. То 'ражда' реката Sangarius (ех, който не е учил гръцки, така е... :( ) откъдето произлиза нимфата Нана, която държи бадем до гърдата си и така забременява, или седи под дърво и бадема пада в скута й, и тя забременява.

 

Положен в гроб, не. Когато Атис умира, Агдистис моли Зевс да запази тялото на Атис и така то се превръща в бадемово дърво, което бива положено в пещерата на Великата майка. Това не е гроб, а дом.

 

Възкресение няма. :)

 

Цитат:

Кришна (от Индия)

роден от девица Деваки, звезда на изток показва рождението му, върши чудеса и след смъртта си възкръсва.

 

 

Кришна е осмият син на принцеса Деваки. Кришна е роден в затвор и няма звезда, която да насочва трима мъдреци към неговото месторождение. Smile

 

При смъртта си, Кришна медитира в гората когато случайно бива уцелен от ловец с лък в петата. След смъртта си веднага се връща към живот, за да прости на ловеца, който го е убил.

 

Също така, Месианските пророчества са писани 100 години преди рождението на Кришна.

Цитат:

 

Адонис:

роден на 25 декември, извършва чудеса като превръщането на водата във вино, разпънат и след смъртта си- възкръснал.

 

 

Точната дата на рождението на Адонис не е спомената. Той бива роден като майка му Мира извършва инцест с баща си, Теяс, крал на Сирия. Тя правила секс с него в тъмното (ех, крале :D ), но той я познал и се разгневил, подгонвайки я с нож. Тогава богинята Афродита я превърнала в Смирна (Myrrhis odorata). Когато баща й изстрелял стрела в дървото или (другата версия) дива свиня го раздрала с бивните си, Адонис е роден.

 

Той е умрял от бивните на дива свиня, изпратена от богинята Артемида поради лични раздори с Афродита... :D

 

Няма записи да е превръщал вода във вино.

 

Цитат:

тези факти показват, че християнската религия е основана на други религии, които от своя страна не са базирани на истината.

 

 

Тези факти показват ниското ти знание за световните религии. :) "

 

Това е от един познат, към началото на филма. Много неща не са така, както са обяснени там.

Link to comment
Share on other sites

И въпреки това, първия zeitgeist, първата част дават най-точното и очевидно обяснение за възникването им.

 

логично е.

 

излиза от пещерата човека и в един момент някой (всъщност на много места по света) хората си задават въпроса какво е това нещо дето свети и топли там горе... дава ни храна и живот?!

 

след като този обект ни дава всичко от което имаме нужда да сме живи... значи то е добро... след като това е така... значи е доста логично то да е създало и всичко около нас - значи това е всесилния ни Бог.

 

След като аз изпитвам положителни чувства от този факт че съм жив... значи този Бог е и любов освен всичко друго.

 

Тоест - адски логично е Слънцето да бъде почитано по вякакъв начин. Оттам нататък всичко останало си е просто украсяване на историята и чиста проба антропоморфизъм.

 

Филма е, че реално никой човек не е успял да даде обяснение за причината за възникване на вселената и едва ли скоро някой ще успее. Може би нашите приятелчета извънземните някога ще ни помогнат с отговорите но едва ли някое уважаващо себе си извънземно което е достатъчно развито за да може да осъществява контакт и междузвездни пътувания ще ни удостои с честта си да ни се покаже при положение че още има полуидиоти които си разпиляват червата под предлог че моя Бог е по-добър от твоя Бог... или че аз съм от тая точка на земята (разбирай държава ако приемаме политическите граници) а ти си от оная другата там точка и тъй като моето място е по-гадно от твоето аз ще те убия и ще живея на твоето място... или пък моя цвят на кожата е по-светъл от твоя значи съм по-велик и ще те убия щото аз съм най великия...

 

Ето затова мисля че религията в този и вид е супер вредна и ни отклонява от същината която между другото е любовта ... която така или иначе си е основа на всяка религия. Това че има неточности са си чиста проба излишни подробности.

 

Zeitgeist rule! :)

Link to comment
Share on other sites

За религиите.

По време на разпространението на християнството, то е приемало и втъкавало местните култове и празници в официалния канон, като асимилира някой местен бог в незначителен но почитан светец. Така местните почитат своите си богове, а новите поколения постепенно ги забравят и се канонизират.

 

Съвсем естествено е обратният процес да е бил приложен когато християнството е било обявено за официална религия в Рим. Просто са наместили празниците да пасват на старите вярвания.

 

Канонизирането е станало през 5-ти век. До това време евангелията са били преписвани, тълкувани и дописвани от всеки проповедник. Когато са ги канонизирали е имало стотици версии и император Константин заедно с първия църковен събор е избрал 4 измежду тях, след което другите са били унищожени и преследвани като ереси.

 

Аз не съм особено вярващ, но съм хвърлял поглед на библията. Много е поучително ако се опитате да прочетете как са описани едни и същи събития в различните книги. Ако бяхте детективи вие бихте приели за истина само това което е написано еднакво и в четирите.

 

Но по някаква причина най-драматизираните, популярни, повтаряни, постоянно набивани пасажи от библията са точно тези които които се изхвърлят най-много, с най-фантастичните и невъзможни описания, или са налични само в една от книгите.

 

 

За монетарната система:

Истина е че фактите са предтавени тенденциозно.

Но най-голямата критика към същината на нещата които са представени се свежда до:

"Това е нормалната практика. В нея няма нищо лошо.".

 

 

За МВФ и СБ:

Това което винаги казвам за МВФ е кога обявиха България за най-големият им успех. Това стана след като Виденов предизвика хиперинфлация, беше изхвърлен от властта с протести, служебния кабинет де-факто въведе валутен борд, а първия кабинет на СДС го въведе и де-юре. В този момент България стана най-големият успех на МВФ, а по същество това беше постигнато с игнориране на МВФ.

Ако България е най-големия успех на МВФ, какъв ли е най-големият им провал? Сигурно Сомалия.

 

 

За проекта Venus:

Не считам че бих могъл да коментирам проект за който не съм чел нищо. Това ми беше и най-скучната част от филма.

Принципната ми позиция е следната: ако е жизнеспособен ще оцелее и ще просперира.

 

Би било добра идея обаче първо да се пробва виртуално. Една игра от тип Масивен-Мултиплеар би била идеален тест, не само да се открият евентуални пропуски, а и да се докаже на играчите че системата е жизнеспособна.

Нали се сещате за онзи соц. виц? (Ако комунизма беше изобретен от учени, те първо щяха да го пробват върху животни.)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...