Jump to content
BulForum.com

Zeitgeist: The Movie


Recommended Posts

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

До колкото успявам да го разбирам, нямат общо, но това е доказателството му, че "атеистичните култури" не са по-добри. Което, ако приемем е така, е жалко, защото общо взето означава "Е, виж, те също са клали хора, какво толкова?".

Но моля ви, нека спрем безплодните "спорове" и "дискусии", няма смисъл. Той отказва да се информира, но това е негов избор.

За неогово сведение просто искам да кажа, че "вярването" на учените е съвсем съвместимо с вярата в бог, стига да не си достатъчно тъп да приемаш писаното в библията 100% истина. Има обяснения, които са подкрепени с конкретни доказателства, има такива, които са за момента най-логични и пасват идеално всички видими феномени и явления. Хубавото на науката е, че ще се поправи и самокоригира при наличието на нови данни. Никой не добавя 1+1 и да си измисля глупости, има си го научния метод, по който учените работят. И за разлика от религиите, учените доказват твърденията си на теория и на практика.

Така че вярвай си в бог, учените си знаят работата и не искат нищо от никой.

Link to comment
Share on other sites

Nasend,ако успеем поне да те убедим да прочетеш нещо,пак е напредък де.

За Вярата-никъде не съм казал че съм атеист.Не съм и вярващ.Това в какво точно вярвам си е нещо лично,обаче това не значи да приемам директно писания и канони от някви книжки,или да говоря за науката като за нещо смешно или недоказано.

И нека не забравяме.

special%20olympics%20win%20retarded.jpg

И специално за Nasend.

pyramid2_2.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

На мен ми хареса първата част от филма "Най великата приказка разказвана някога" доста факти изтъкнаха.От останалите....нямам впечетления.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Филма наистина грабва и предизивква умствена дейност у зрителя. Визията за Световната държава е съвсем реална - много хора са склонни на "бягство от свободата" за сметка на сигурност - хляб и зрелища ако щете. Това обаче надали ще стане скоро, имайки предвид настоящето състояние на населението на планетата - милиарди умират от глад и мръсна вода. Така че индивидуалните чипове ще трябва да почакат. Друг въпрос е дали всъщност едно глобално правителство нама да доведе освен негативи и много ползи след себе си. Винаги обаче ще има и мислещи хора, които да се противпоставят на системата, наречете ги еретици, дисиденти, терористи - бунта просто си е заложен в човека. И като стана въпрос за бунт - щом толкова влиятелни хора ръководят световната конспирация, как е възможно да се създаде и разпространи този филм? А може би и той е само част от зрелищата?!... но те са само върха на айсберга. Прочетете например защо сме безсилни пред шоколадовата курабия.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...