Jump to content
BulForum.com

Zeitgeist: The Movie


Recommended Posts

интересно ми е какво пише в библията за динозаврите? и защо ли ной не ги е качил в ковчега :lol:

гадняр

май нещо не се връзват със сътворението на света по смешния начин описан в библията

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply
Ами квото пишат и учените за това как са изчезнали тз тз сигурно сме ги изринали с каменни блокове... :punk
А може би са изчезнали поради ледников период ?
Link to comment
Share on other sites

Ами квото пишат и учените за това как са изчезнали тз тз сигурно сме ги изринали с каменни блокове... :punk

доста необосновано и смешно оправдание.

Link to comment
Share on other sites

Нямам отговор на този въпрос както и ти нямаш на моя как са изчезнали изведнъж ...Ледниковият период .. може да са хиляди други причини .. това му е хрумнало на някоя група от учени че е най-вероятно ..пак 1+1 = 10

Link to comment
Share on other sites

Най-ме радва обаче как Nasend говори просто за хрумвания.Ей така събрали се на чашка и и м хрумнало.Няма карбоново датиране,няма геоложки проучвания,за слънчевата система-няма гравитация,няма основни физични закони,няма фундаментални принципи на квантовата физика,няма и теория на относителността....на хората просто им е хрумнало.Човека решил там,че хората просто нямат отговор и ...измислили тези неща.Това че ТИ нямаш отговор и не си си направил труда да прочетеш малко повече а всичко за теб са безмислени аргументи е друг въпрос.Не си открил топлата вода.

Link to comment
Share on other sites

Ами просто има неща които няма как да се обяснят.. не си ли съгласен с това ? или взема6 всички тяхни теорий и доказателства към тях като неуспорими.. как така вярваш и се съмняваш че 11 септември бил нагласен , апък си сигурен за нещо доста по постно от към като доказателства като например сътворяването на вселената ? няма смисъл да спорим повече по тази тема

Link to comment
Share on other sites

как така вярваш и се съмняваш че 11 септември бил нагласен , апък си сигурен за нещо доста по постно от към като доказателства като например сътворяването на вселената ?

Човече,извинявай но моля разясни какво искаш да кажеш,че пак ми куца логиката ти?Също така може ли да ме отрехнеш откъде по дяволите заключи какво мисля за 11 септември?И разбрах набори сме,преди да говориш за "постни доказателства" ,"атеистични култури" и духовност,вземи прочети нещо,ей така, за обща култура.Пък тогава говори с такава увереност за кое нямало доказателства,кое било глупост,кой се събрал,какво са решили, и други такива любопитни неща.

Link to comment
Share on other sites

Да не давам примери с исляма колко е по кръвожаден и не-миролюбив...

 

Християнството е миролюбива религия .. не говоря за сектите и фанатизма ..

Колко е по кръвожаден исляма? Имаш ли си представа, или си говориш така на изуст? Всичко пак идва от неграмотно население и използвачи, които на базата на религията им промиват мозъците да правят щуротии. Използват им вярата, защото населението е силно религиозно. Но неграмотно. И им се втълпява, че така пише в Корана и така иска Аллах. И хората вярват и се трепят.

В исляма, даже признават Иисус за пророк, а майка му за девица и непорочна. Даже Мохамед бил грешен и трябвало да се пречисти. Никъде не се казва - дай да изколим всички, които не са мюсюлмани.

 

Какво разбираш под секти?

Католическата църква? Щото тя е пратила сума народ да се колят по кръстоносни походи и завземане на светите земи. Или Православната църква? Едни такива сектички с по н-стотин милиона вътре.

Мислиш ли си ги едни такива, само ти си знаеш от къде ги вадиш тия заключения.

Link to comment
Share on other sites

Корана е много по - праведен от Библията... И 2те литератури не за всеки.

А нашия човек мисли, че Спайдармен е улицетворение на дявола и няма да прави секс преди сватбата! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ми от и християнството е много древна религия. От големите религии само исляма е по-нова, ама айде.

Колкото за фактите от филма. Не вярвам да е някаква много секретна информация и може да се провери като факти, дали в различните изброени религии събитията са точно както ги описват. Там с 25, раждане, чудеса смърт и възкресение.

2000

Link to comment
Share on other sites

Ами всъщност не .. нямам си на представа..за корана дали е кръвожаден.. Доколкото знам третира хората които не вярват в "аллах" като неверници , гяури.. Че се излопзва като средство за промиване на мозъци за арабите и че скоро гледах едно клипче за това как колят един от наще шофиори в Ирак .. Заколиха ги като прасета..не с един замах ами ...6тях да си повърна червата ...и накрая повтаряха алах дран дран..Не че не са им промили мозъците .. ама гледайте клипчето... че жените според него се третират .. както е съобразено с ориента не по същия начин както в западния свят..Хахахаа тва за спайдермен и за секса преди сватбата ме разби ..Не съм нито проповедник , нито следвам всички догми на християнството по Библията ;) ама тва май ви се иска на вас да си нареждате някой силно религиозен с неща които сте сметнали че са смях или абсурдни , ама аз съм си нормален пич който вярва , има причини за които да вярва в Бог ...Просто ви дадох примери по горе как може да се оплюе и нареди каквото и да е било ако иска човек.. По същия начин който говорите за християнството аз по същия начин мога да ти говоря за това как няколко учени седнали сабрали някой следи 1+1 и си създали разказ свободно правдоподобно съчинение за пред масите как се е създала вселената и няма как да имат доказателства за повечето неща ..големия взрив дрън дрън ...преди него от нещо нищо ? Пък и трябва да им вярваме сляпо на тях за неща в които и те самите казват че няма как да са сигурни ...Хората спретнали дружинка с подръчно направени "рампи" , и построили невероятните пирамиди ..Специално за тях си е повече от ясно че все още не е обяснено как са построени.. ама вие ми твърдите че имало обяснение и факти .. айде посочете ми някаф линк или нещо .. Аз съм чел и съм доста наясно специялно за тях .. с каква точност и симетрия до сантиметър са слагани каменните блокове които не могат да се мръднат от 5000 човека единия как става хавата? Затова давам примера с пирамидите ,не всичко което се предлага от ортодоксалните историци и учени може да се приеме за чиста монета.. както и не отричам всичко разбира се , напротив повечето неща са точно както трябва да бъдат просто.. не всички

 

П.С. абе не е само до християнството и вярата в Бог.. Според мн хора е яко да се оплюва вярата в каквото и да е...Хората които вярват в нещо си да са глупаци.. Това е мн жалко и не води до прогрес със сигурност .. Тук изключвам фанатиците .. сектантите, и радикалния ислямизъм .. Ама сигурно те са спомогнали за това да се мислят вярващите хора за глупаци

Link to comment
Share on other sites

Ами всъщност не .. нямам си на представа..за корана дали е кръвожаден.. Доколкото знам третира хората които не вярват в "аллах" като неверници , гяури.. Че се излопзва като средство за промиване на мозъци за арабите и че скоро гледах едно клипче за това как колят един от наще шофиори в Ирак .. Заколиха ги като прасета..не с един замах ами ...6тях да си повърна червата ...и накрая повтаряха алах дран дран..Не че не са им промили мозъците ..

 

Всичко пак идва от неграмотно население и използвачи, които на базата на религията им промиват мозъците да правят щуротии. Използват им вярата, защото населението е силно религиозно. Но неграмотно. И им се втълпява, че така пише в Корана и така иска Аллах. И хората вярват и се трепят.

Преди 1 или 2 години, дадоха репортаж за българи в Родопите. И те твърдяха, че са турци, защото били мюсюлмани. Това им беше логиката. Пак ще повторя подчертаното. Когато са неграмотни, неуки и бедни хората лесно се манипулират особено чрез вярата. На него му е втълпено и той си мисли, че прави нещо хубаво, че ще отиде в рая и ще имат добър живот.

Дали религията е ислям, християнство, будизъм или там квото дойде, ако са налице горните условия, всеки може да стане фанатик на вярата и почва да трепе наред.

Link to comment
Share on other sites

папа йоан-павел 2 през 1992 година официално призна че земята е кръгла

Всъщност земята не е кръгла, тя е геоидна :)

 

.. намесих еврейте пирамидите и така нататък за да подкрепя това че има неща които не могат да се обяснят към днешна дата

Прочетох ти първите два поста (глупостите) в темата и се отказах да чета останалите. За мен ти си безумно ограничен и "сляп".

Колкото до темата, коята зачекна относно пирамидите, имам едно въпросче - бил ли си там, виждал ли си ги наживо, защото аз съм ги виждал и мога да ти кажа, въпреки че са големи, са строени от човек - да, даже и по онова време е било възможно. Но не говорим за ден или два, а за порядъка от 50 години. Иначе продължавай да си вярваш в извънземните висши божествени сили.

Link to comment
Share on other sites

Напълно съм съгласен с теб ...mIRCata..Но не си ли съгласен че не само за религий става въпрос тук .. Ами комунизма и фашизма ? Средства за промиване на мозъка чрез възвишени идей за равенство братство..или пък промивка на расите..Използват се иначе добри идей (не говоря за фашизма) за съвсем други цели ... и резултата ..Милиони избити невинни хора...

 

П.С. Сега се сетих за това че Християнството ни "духнало 500 години от световната история" и зарди него не сме могли да направим колония на Марс :D :D :D :D :D

 

П.С. Не съм бил в Египет и не съм виждал пирамидите .. и какво видя в Египет ...Цигани които са с страст за мъкнене на камъни?

Ами Ок само ще те попитам защо в днешно време в близките хиляда години не са си направили още някоя пирамида.. та и защо не строят градове от каменните блокове заради които са известни в целия свят ами изведнъж им е минал порива.. и как разбра точно от виждането на пирамидите че са построени от хора? :D те са известни с изключителната си точност и симетрия с която са построени ..С просто око ти си видял каманаци .. По които са останали следи от времето .. Огромни каманаци.. ама как са мърдани и слагани тези каманаци.. Пък и ти как смяташ онези "цигани" 50 години си строят пирамиди и то не една или две ...от каде това лудо желание за строеж...Какво трябва да има за да накара човек да строи .. не човек ами цял народ ... и то не известни с работливостта си сега хора... цял живот да строят една пирамида ? еее дай 6том са толкува работливи и наще да ги впрегнем да направят някоя пирамида в 6икера ...

Link to comment
Share on other sites

Напълно съм съгласен с теб ...mIRCata..Но не си ли съгласен че не само за религий става въпрос тук .. Ами комунизма и фашизма ? Средства за промиване на мозъка чрез възвишени идей за равенство братство..или пък промивка на расите..Използват се иначе добри идей (не говоря за фашизма) за съвсем други цели ... и резултата ..Милиони избити невинни хора...

 

П.С. Сега се сетих за това че Християнството ни "духнало 500 години от световната история" и зарди него не сме могли да направим колония на Марс :D :D :D :D :D

 

П.С. Не съм бил в Египед и не съм виждал пирамидите .. и какво видя в Египед ...Цигани които са с страст за мъкнене на камъни?

Ами Ок само ще те попитам защо в днешно време в близките хиляда години не са си направили още някоя пирамида.. та и защо не строят градове от каменните блокове заради които са известни в целия свят ами изведнъж им е минал порива.. и как разбра точно от виждането на пирамидите че са построени от хора? :D те са известни с изключителната си точност и симетрия с която са построени ..С просто око ти си видял каманаци .. По които са останали следи от времето .. Огромни каманаци.. ама как са мърдани и слагани тези каманаци.. Пък и ти как смяташ онези "цигани" 50 години си строят пирамиди и то не една или две ...от каде това лудо желание за строеж...Какво трябва да има за да накара човек да строи .. не човек ами цял народ ... и то не известни с работливостта си сега хора... цял живот да строят една пирамида ? еее дай 6том са толкува работливи и наще да ги впрегнем да направят някоя пирамида в 6икера ...

Кви цигани бе мойто момче??? Какво трябва да има ли? Ами трябва да има върховна власт, той да коли и да беси както намери за добре и да не трябва да отговаря пред никого! Дай ми такава власт и не една ами 100 пирамиди ще ги впрегна да построят!

Иначе ето виж сам сравняваш религията с други методи за промиване на мозъка и контрол на масите като комунизма и фашизма!!!

Link to comment
Share on other sites

Сравнявам едни идей .. за комунизма който сам по себе си въпреки че е неосъществим .. не е нещо лошо като идея

...Извращенията на хората които те използват за лични и държавни цели.. чрез изопачаване на идеята.. Говоря и за сектите и инквизицията.. не сравнявам Християнството и вярата в господ с тях :) абе пак се получава като Б.Б. тои си говори едно .. комунистите превеждат съвсем друго...Не случаино почти всички комунисти са атеисти що ли?

Библията учи на хубави неща , които само биха направили човека по хуманен... Всеки е свободен да си вярва в каквото си иска ...

 

П.С. И всичките цигани да ги изколя пак няма и 5 години да строят каквото им кажа .. да не говорим за арабите ... в днешно време властта там има същата политика .. колят и бесят.. ама що ли не строят пирамиди интересно ? ми живеят по пазари и сергии в мизерия а ? изобщо кво ли строят? интересна промяна ... Абе 6том са построили онези години пирамидите направо с тази си политика на колене и бесене да построят нова арабска лига , нещо като САЩ , вместо небостаргачи пирамиди..

П.П.С. Как така в импровизирани условия местят 10000 души един каменен блок че и го слагат с точност до милиметър там кадето трябва ..Мани ми как е проектирано с всичките си зали и галерий такова нещо .. сигурно колещите и бесещите са били свръхначетени пък другите свръх тъпи , 50 години да мъкнат

Link to comment
Share on other sites

П.С. Не съм бил в ЕгипеТ и не съм виждал пирамидите .. и какво видя в ЕгипеТ ...Цигани които са с страст за мъкнене на камъни?

Египет по времето на фараоните няма нищо общо със сегашното население, което е преобладаващо арабско. Циганите пък са от Индия, ама това е друга тема на разговор ;).

Аз предлагам да спрем с глупостите в темата, защото тя е за филма, а ние тука го обърнахме на панаир.

 

Библията учи на хубави неща , които само биха направили човека по хуманен..

Око за око, зъб за зъб е хубаво нещо :blink:

Link to comment
Share on other sites

и как разбра точно от виждането на пирамидите че са построени от хора?

По дяланите (не толкова прецизно) от човешка ръка каменни блокове. Мислех, че сам ще се сетиш или поне Господ щеше да ти подскаже, но уви... :)

Пише се ЕгипеТ.

Link to comment
Share on other sites

Да , да спрем да си губим времето..

Христос след като са му одарили 6амар си е дал и другата буза..Библията учи на прошка... изобщо отма6тението не се толелира в Библията ..а напротив ..око за око зъб за зъб .. не на това ни у4и тя ,това е просто изкарано от контекста ;)

 

П.С. и ЕгипеТ не е , маи си е просто Египет :D :D и не казвам че извънземните са построили пирамидите и че не са у4аствали хора ...а твърдя че до момента няма обяснение за това как са построени... Нещо им е помогнало според мен .. така мисля след като си личи че са дялани с човешка рака и в същотото време са поставени с точност до милиметър и всичките други неща

Link to comment
Share on other sites

Да , да спрем да си губим времето..

Христос след като са му одарили 6амар си е дал и другата буза..Библията учи на прошка... изобщо отма6тението не се толелира в Библията ..а напротив ..око за око зъб за зъб .. не на това ни у4и тя ,това е просто изкарано от контекста ;)

 

П.С. и ЕгипеТ не е , маи си е просто Египет :D :D и не казвам че извънземните са построили пирамидите и че не са у4аствали хора ...а твърдя че до момента няма обяснение за това как са построени... Нещо им е помогнало според мен .. така мисля след като си личи че са дялани с човешка рака и в същотото време са поставени с точност до милиметър и всичките други неща

Как ще няма обяснение бе момче?Продължаваш с култовите логики.Дай ми един източник за твоите научни факти.Прочети нещо бе мама му стара.

Link to comment
Share on other sites

Ако някой не издържи това, което се вихри само да припомня:

 

Областен диспансер за психични заболявания със стационар

 

Адрес: Пловдив бул."Руски" 86 п.код 4002

Управител: д-р Инко Боранов Кехайов

Има договор с НЗОК.

Телефон: 032/643241 032/643284 факс: 032/643241

Приема пациенти от Пловдивска област, насочени от фамилните лекари и специалисти с талон. Диспансеризираните имат свободен достъп по всяко време и без заплащане. Специалистите имат свободен прием извън диспансера.

Транспорт с автобуси 12, 16 , 36 и 116 .

Link to comment
Share on other sites

:woot Някои източници на информация твърдят, че по света днес общо има 2 милиарда и 100 милиона християни.Давай още адреси че бая народ има за вкарване.. комунягите btw са на власт в момента и невярващите са се увеличили като гледам как скачат..

 

П.С. По филмите обикновенно откачат тези които са вманиачени по конспирацийте... дават ги в един малки тъмни стаички с хиляди сдуханяшки теорий в главата ..вдъхновени филми като този

 

Кранк има хиляди хипотези тези и така нататък как се е създала вселената , ти какво твърди6 че има доказано точно нещо което обяснява стъпка по стъпка как се е създала или ? защото единно мнение на учените как се е формирала вселената няма .. хипотези колкото искаш ? теорията за големия взрив сигурно е най разпространената но има хиляди като нея ..http://news.ibox.bg/news/id_1433407382 ето ти съвсем нова гледна точка ....Хиляди теорий и няколко приети .. е и? Аз лично вярвам че Господ я е създал ..както вярвам че и не всичко го има описано в Библията ...

Link to comment
Share on other sites

Гледам и не вярвам на ушите си дет се вика. Стига сте бъмпвали темата, че всеки път като я отворя и се удрям все по-силно по челото. Скоро може и да се нараня така ако я кара нашия мозък, който хем нищо не знае, хем всичко му е ясно.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...