Jump to content
BulForum.com

Zeitgeist: The Movie


Recommended Posts

аре аре тук сте се събрали само атеисти като гледам .. значи за да повярва6 в нещо винаги трябва да погледне6 като се абстрахира6 от някой нау4ни факти ... винаги е имало конфликт между хората които вярват.. не само в господ и религията и другите които намират при4ините защо да не вярват и деистват предимно деструктивно ... Да ви кажа историята познава доста хора които са вярвали и са постигнали несравними неща .. неща които "конспираторите" само могат да обсъждат без да могат да повярват.. аре моля ви се дори ако се опрем до фактите .. има достатъчно неща които са необясними като се започне от създаването на света и така нататък и така нататък .. до всички конспиратори и нау4ни гений .. мога да ви задам много вапроси на които няма как да има научно обяснение ..как от нищото се е образувал светът ... Човека прогресира защото е любопитен и иска да си обясни всичко .... но зарди това му качество да не вярва в нищо .. а само на о4ите си ...тои е кух отвътре :) В последно време стана модерно да си атеист а? Вижте само евреите .. богоизбрания и после проклет народ .. цялата финансова световна система се командва от шепа хора ? които обаче са минали през какво ли не и винаги ще бъдат гонени ... и какво .. съвпадение ли е това .. ха ха не мисля :) Няма да споря повече ама както сте се замислили за това което автора има да каже в филма така се замислете за милион неща които няма как да се отхвърлят като савпадения или пък да се обяснят от науката и сухите факти ..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Светът не се е формирал от нищото и има документирани обяснения за това точно как е станало всичко от формирането на слънчевата система, формирането на планетите, зараждането на най-примитивните форми на живот и до еволюцията им до днешно време.

Пишеш уникално нечетливо и общо взето нищо не каза. Модерно да си атеист? ...

Link to comment
Share on other sites

Общо взето нищо не казва6 ти... И кои са документираните обяснения за това как се е формирал светът? Тези от които разбираме как се е образувала слънчевата система например.. тя трябва да се е образувала от нещо нали ? А това от което се е образувала как се е образувало ? .. и така можем да питаме до безкрайност .. от което следва че все пак някога не е имало Нищо.. А както знаем от нищото не може да се образува каквото и да било.. Значи според теб догадките ... защото все пак не е на 100 процента сигурно с доказателства .. значи са точно догадки как точно са се образували планетите слънчевата система и така нататък ...това са фактите така ли ? Ок а как си обясняваш загадките с пирамидите в Египет например как точно са построени .. сигурно с рампи и подръчни материяли ... По логиката на същите учени които "документират" сътворението на земята ми обясни как става с рампи и жива сила построяването на такъв огромен монумент който дори и със сегашните машини и техника е изключително трудно да се построи .. да не говорим за симетриата и точността на детайлите им... да ме говорим за града в боливия мисля че беше които е построен пак с подобни камъни , и които е доста над морското равнище няма по никакъв възможен дори в днешно време начин да бъдат транспортирани огромните каменни блокове...Като според същите тези учени тогава хората са били още съвсем далеч от истината , от откритията и тн..

Айде обясни ми как точно тези у4ени не могат да си отговорят на съвсем по прости въпроси ... като пирамидите и хиляди други неща .. как те могат да твърдят със сигурност как е създадена слънчевата система.. смешно..Как от това примерно ако сега намеря някоя метална паница от преди хиляди години ще разбера дали са яли в нея , носили са я на главата си или са дранчали като музикален инструмент на нея.. ако няма подсказки мога да правя докадки и да си ги документирам научно .. 6те измисля даже как са я изковали ...по никакъв начин не можеш да ми докажеш ти , да не говорим че ортодоксалните учени и те го признават че това са просто навързани от тях обяснения спрямо следи които са намерили...ама да се твърди със сигурност че това са факти ...Айде нема нужда...Ами еврейте? Това имах предвид че много хора като изчаткат и почват да намират конспирация във всичко .. и чрез някои псевдо истини почват да втълпяват в повечето случей съвсем параноични и страхливо откачени вариянти на минали събития ... Ми да модерно е да не вярваш в нищо .. и да не си религиозен .. Не всичко е толкова просто..Аз вярвам в Господ ...Аре лека ..

 

Сори за правописа пиша бързо и нямам време за редакция

Link to comment
Share on other sites

Каква е темата,къде отидохте?Nasend,в тоя ред на мисли,можеш ли да ми обясниш КАК се е образувала Слънчевата система?Ама искам да е по-религиозно така,духовно обяснение.

Link to comment
Share on other sites

Това, че ти не си чел или гледал не означава, че хората не са обяснили тези неща. За пирамидите, за слънчевата система, за слънцето и т.н. Но дори да не беше така и да не знаехме точно как е станало всичко това или обясненията ни не са верни, това не означава че някой белобрад старец е сътворил всичко. Или египетските богове са помогнали за строенето на пирамиди? Стига глупости. Вярвай в каквото си искаш, но преди да се излагаш почети и погледай малко материал. Има много такъв, който лесно да си набавиш и е интересен.

Били само догадки казваш... все едно има нещо повече от човешката фантазия и жажда за контрол, което да дава някакво по-сигурно доказателство за какъвто и да било бог.

А и няма какво да се коментират такива неща тук, далеч от темата е.

 

П.П. това за "модерно е" е просто поредната спасителна сламка на човек без аргументи.

Link to comment
Share on other sites

Айде стига че верно е доста далеч от темата .. ама тва за хората които са си "обяснили" е доста елементарно да се твърди .. още по малко с фактите за пирамидите.. или пък за слънчевата система ...Само да кажа че има доста необясними научно и напълно абсурдни факти.. Аз вярвам , убеден съм че не всичко е толкува просто и сухо... Да и вярвам че господ е създал всичко около нас .. дали е било точно белобрадия старец и дума по дума както е писано в библията не мога да бъда сигурен,Но вярвам и съм християнин.. както и вие не можете дали е станало точно така както е според научните "обясниения" няма доказателства нито за екплозия нито за това как са се е образувала сл.система и който тръгне да опровергава учените повярвай ми ще намери хиляди пъти повече материал за това от колкото за 11 септември или нещо друго "нагласено" Това е "просто нещо което се е опитал да си обясни човека като е намерил някакви следи" ама дори да погледна "нау4но" на нещата има достатъчно необясними неща , съвпадения пък и самата чове6ка психика и дух ..ама айде стига :)

 

П.П. Това за слънчевата система никога не мога да го приема по простата причина че всичко на земята би трябвало да има начало- раждане , живот , и край - смърт .. а как от нищото .. защото все някога не е имало нищо се е образувало нещо каквото и да е ? Пушек планети експлозии или каквото и да е .. не може да се каже че е "било там" защото всяко нещо колкото и древно да е то се създава по някакъв на4ин.. как си го обясняват учените ? .. абсурдно .. И не "модерно е" а това че ми казваш че имало "достатъчно материал за четене" това ми се струва изказване на човек без аргументи

Link to comment
Share on other sites

П.П. Това за слънчевата система никога не мога да го приема по простата причина че всичко на земята би трябвало да има начало- раждане , живот , и край - смърт .. а как от нищото .. защото все някога не е имало нищо се е образувало нещо каквото и да е ? Пушек планети експлозии или каквото и да е .. не може да се каже че е "било там" защото всяко нещо колкото и древно да е то се създава по някакъв на4ин.. как си го обясняват учените ? .. абсурдно .. И не "модерно е" а това че ми казваш че имало "достатъчно материал за четене" това ми се струва изказване на човек без аргументи

Извинявай,вярвай си в каквото искаш.Обаче недей критикувай другите за това в което вярват те.Какви са аргументите на вярата ти за сътворението,след като с лека ръка критикуваш фундаментите на точните науки.Доста са ми неприятни такива "вярващи",които възприемат вярата си като разбираш ли по-висока степен на духовна извисеност даваща им право на безгранична компетенция по всякакви въпроси.Такива хорица създадоха Инквизицията.И за да имаш негативно мнение за нещо-ми запознай се малко със него.Не пушек имало там...нещо си ...и там станало нещо.Ти звучиш като човека без аргументи.Защото точните науки са еволюция на човешкото съзнание,стремящо се не само към сляпата вяра в нещо там горе,а опит за вникване в механизма на функциониране на реалността и всичко свързано с нея.Смешните ти и неаргументирани пориви на "модерна" човешка мисъл,са изградили модерната цивилизация.Съмнявам се,че пишеш от някой камък,защото технологията в компютъра ти е именно плод на тази нечисти "вярвания".Съмнявам се,че като получиш инфекция не взимаш предписания ти антибиотик а се надяваш духа да излекува тялото ти,защото съвременната медицина,като наука не разглежда тялото като божествено творение,а като съвкупност от различни системи плод на милиони години еволюция(о небеса,ние всъщност сме маймуни...анатема).Или може би с лека ръка скачаш от покриви,вярвайки в себе си,защото гравитацията е плод на шизофреничния мозък на някой си Нютон,и като такава съществува само там.Има различни степени на "вярвам".

Link to comment
Share on other sites

Хе хе ...не ми извъртай думите Християнството вече хиляди години върви с напредъка на човешката цивилизация ... за какво говорим а ? Напредък на човечеството=белия свят е християнски .. аз не съм фанатик .. и не натрапвам на никой мнението си просто както вие нападате християнството аз нападам вашите аргументи .. не отричам всичко научно и не пиша от камък .. :woot :laughing: Естественно напредъка на човешката цивилизация е неуспорим ..Но ние спорим за причината за този напредък .... Християнството в чистия си вид не е фанатична религия и не ми излизай с някви такива "отричаш постижението на човечеството" защото няма нищо такова .. е всеки си преценява сам :) Именно насаждани са повечето от тези "проникновенни" теорий как Всичко е нагласено от "еди кои си" ..интересно е да се гледа ама не мисли6 ли че почти всички са точно с цел да се примамят овцете с нестандартни идей които звучат шокиращо и правдоподобно :ph34r: :D по ваща логика за християнството , ако съдя по нея тези идей ми звучат точно така.. Ама чак да се възприемат повечето неща за истина и да се вживяваш :D :D Колкото до Християнството в исторически план е очевадно че върви рака за рака с цивилизацията ..ве4е хиляди години :) защо ли? айде отговори ми плз ? Как така тея дето вярвали в измислицата хиляди години вече определят напредъка на чове6ката цивилизация а?

Link to comment
Share on other sites

Доказателства бол. И точно за формирането на живота и еволюцията му има толкова писано и обяснено и доказано... Както казват, нищо в биологията няма смисъл освен в контекста на еволюцията. И въз основа на това се правят всички биологични открития и т.н. Лекарствата, които ползваш примерно. Просто се поинтересувай. Да си религиозен и да вярваш в бог не ти пречи да вярваш и в истината за създаването на вселената и живота на планетата. Както казах има достатъчно интересни филми, които обясняват на прост език всичко това. А пък после ако искаш вярвай, че бог стои зад тези механизми. Но нищо не се е появило просто защото някой е щракнал с пръсти...

Да не говорим пък, че за бог няма никакви доказателства. Малко лицемерно е да се "заяждаш" и да изискваш такива от учените (които ги предоставят де) :д

 

П.П. Христянството с векове е спирало развитието ни като цивилизация. Не се залъгвай да вярваш в каквото и да било друго.

Link to comment
Share on other sites

Хе хе ...не ми извъртай думите Християнството вече хиляди години върви с напредъка на човешката цивилизация ... за какво говорим а ? Напредък на човечеството=белия свят е християнски .. аз не съм фанатик .. и не натрапвам на никой мнението си просто както вие нападате християнството аз нападам вашите аргументи .. не отричам всичко научно и не пиша от камък .. :woot :laughing: Естественно напредъка на човешката цивилизация е неуспорим ..Но ние спорим за причината за този напредък .... Християнството в чистия си вид не е фанатична религия и не ми излизай с някви такива "отричаш постижението на човечеството" защото няма нищо такова .. е всеки си преценява сам :) Именно насаждани са повечето от тези "проникновенни" теорий как Всичко е нагласено от "еди кои си" ..интересно е да се гледа ама не мисли6 ли че почти всички са точно с цел да се примамят овцете с нестандартни идей които звучат шокиращо и правдоподобно :ph34r: :D по ваща логика за християнството , ако съдя по нея тези идей ми звучат точно така.. Ама чак да се възприемат повечето неща за истина и да се вживяваш :D :D Колкото до Християнството в исторически план е очевадно че върви рака за рака с цивилизацията ..ве4е хиляди години :) защо ли? айде отговори ми плз ? Как така тея дето вярвали в измислицата хиляди години вече определят напредъка на чове6ката цивилизация а?

Да използвам езика на въпросния филм.Религията е остаряла институция.Напредъка на цивилизацията не се дължи на християнството.Убий ме,не мога да проследя полета на мисълта ти.В науката няма място за религия.Науката не се води от религия.Тия дето са "определяли напредъка на човешката цивилизация" са именно тези,които са мислили извън оковите на геоцентричния модел.И именно когато религията се сраства и води всички аспекти на обществения живот,тогава говорим за неразвита държава,изостанала.Такава е била ситуацията със европейските държави през Средновековието,такава е и ситуацията със ислямските държави,в които властва шериата.

„Съществуват безброй слънца, безброй земи, които обикалят около своите слънца, както нашите седем планети обикалят около нашето Слънце… Тези светове се обитават от живи същества…“ -Джордано Бруно.Изгорен от Светата Инквизиция защото отхвърля геоцентричния модел.

Link to comment
Share on other sites

Хм да само че пропуска6 да отбележи6 че така наречения 3ти свят както и повечето от по-неразвитите държави не са християнски .. Добре де ти иска6 да каже6 че християнството води до по малък прогрес или какво ..Християнството е минало през хиляди гонения филми и какво ли не.. нещо да се е променило ? не виждам.. това е пълен абсурд като се почне от америка .. мине се през европа и се стигне до Русия всичко е християнство .. и как така тази "остаряла институция" съществува през вековете на научните открития и как не е забравена след изкривяванията сред които са сектите и инквизицията ...А какво ще кажеш за Еврейте ? Просто някакъв си странен народ с държава по малка от България по население с които се съобразяват всички и преминал през такова изтребление 2рата световна война ...Виж само второто име на шефа на държавния резерв на сащ ;) Виж сега според мен науката и вярата не са противоположни неща ....Но да твърди6 че всичките тези неща са съвпадения , че си имат научно обяснение и че пирамидите са построени с рампи е също толкува абсурдно ... Просто в повечето случей учените се хва6тат за сламка ... и правят от 1+1 да е равно на 10 ...За филма ... ха ха .. Има един професор които ми обясняваше как българите били арииския народ и как всичко произлязло от тях .. как всъщност прабългарите са дали на китаиците откритията които им се преписват.. Това естественно не е вярно ама така ми го обясняваше разпалено с доказателства , пък и тои е доста начетен и обаятелен човек та 6тях да му повярвам за малко .. та същата работа с параноиците за които ..Всичко е нагласено

Link to comment
Share on other sites

Хм да само че пропуска6 да отбележи6 че така наречения 3ти свят както и повечето от по-неразвитите държави не са християнски .. Добре де ти иска6 да каже6 че християнството води до по малък прогрес или какво ..Християнството е минало през хиляди гонения филми и какво ли не.. нещо да се е променило ? не виждам.. това е пълен абсурд като се почне от америка .. мине се през европа и се стигне до Русия всичко е християнство .. и как така тази "остаряла институция" съществува през вековете на научните открития и как не е забравена след изкривяванията сред които са сектите и инквизицията ...А какво ще кажеш за Еврейте ? Просто някакъв си странен народ с държава по малка от България по население с които се съобразяват всички и преминал през такова изтребление 2рата световна война ...Виж само второто име на шефа на държавния резерв на сащ ;) Виж сега според мен науката и вярата не са противоположни неща ....Но да твърди6 че всичките тези неща са съвпадения , че си имат научно обяснение и че пирамидите са построени с рампи е също толкува абсурдно ... Просто в повечето случей учените се хва6тат за сламка ... и правят от 1+1 да е равно на 10 ...За филма ... ха ха .. Има един професор които ми обясняваше как българите били арииския народ и как всичко произлязло от тях .. как всъщност прабългарите са дали на китаиците откритията които им се преписват.. Това естественно не е вярно ама така ми го обясняваше разпалено с доказателства , пък и тои е доста начетен и обаятелен човек та 6тях да му повярвам за малко .. та същата работа с параноиците за които ..Всичко е нагласено

 

Офтопик: Баце, вземи научи къде е тая буква "ш" и слагай от време на време по някоя запетайка, че да ти се четата постовете :)

 

По темата: Хората трябва да имат нещо в което да вярват, било то бог, висша сила и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Хм да само че пропуска6 да отбележи6 че така наречения 3ти свят както и повечето от по-неразвитите държави не са християнски .. Добре де ти иска6 да каже6 че християнството води до по малък прогрес или какво ..Християнството е минало през хиляди гонения филми и какво ли не.. нещо да се е променило ? не виждам.. това е пълен абсурд като се почне от америка .. мине се през европа и се стигне до Русия всичко е християнство .. и как така тази "остаряла институция" съществува през вековете на научните открития и как не е забравена след изкривяванията сред които са сектите и инквизицията ...А какво ще кажеш за Еврейте ? Просто някакъв си странен народ с държава по малка от България по население с които се съобразяват всички и преминал през такова изтребление 2рата световна война ...Виж само второто име на шефа на държавния резерв на сащ ;) Виж сега според мен науката и вярата не са противоположни неща ....Но да твърди6 че всичките тези неща са съвпадения , че си имат научно обяснение и че пирамидите са построени с рампи е също толкува абсурдно ... Просто в повечето случей учените се хва6тат за сламка ... и правят от 1+1 да е равно на 10 ...За филма ... ха ха .. Има един професор които ми обясняваше как българите били арииския народ и как всичко произлязло от тях .. как всъщност прабългарите са дали на китаиците откритията които им се преписват.. Това естественно не е вярно ама така ми го обясняваше разпалено с доказателства , пък и тои е доста начетен и обаятелен човек та 6тях да му повярвам за малко .. та същата работа с параноиците за които ..Всичко е нагласено

Nasend,наистина човек,изключително ми е трудно да следя полета на мисълта ти.Не знам в мен ли е проблема,въобще не зацепвам логичната връзка между "аргументите" ти и какво общо имат с това което съм написал. Пирамиди..евреи..рампи..пушеци..ти си знаеш.И това,че си прочел някой жълт вестник или някоя от многобройните книги за загадки и конспирации и някак си заключил че Бог или извънземните слезнали и построили пирамидите-и ти да говориш за "параноици за които всичко е нагласено".Още идеи мога да ти дам.И аз съм чел такива книжки.Кой е построил Стоунхендж?(марсианците).Кой е направил рисунките над платото Наска(това има няколко теории,едната от които е че са били писта за антични марсиански изтребители).Ами Родоския колос.Ами Висящите градини?

Сега моля,опитай се пак да ми обясниш,как намеси"ШЕФА на държавния департамент на САЩ"?

Link to comment
Share on other sites

Nasend,наистина човек,изключително ми е трудно да следя полета на мисълта ти.Не знам в мен ли е проблема,въобще не зацепвам логичната връзка между "аргументите" ти и какво общо имат с това което съм написал.

...

Сега моля,опитай се пак да ми обясниш,как намеси"ШЕФА на държавния департамент на САЩ"?

Неведоми са мислите Nasend-ви :lol:

Link to comment
Share on other sites

Nasend, наистина ме подразниха твойте щуротий. за мен ти си заблудена овчица с конски капаци. но това е нормално при всички религиозни(заблудени) хорица. християнството е против прогреса категорично поне по време на Инквизицията са го спирали 500 години. а ако не бяха го спирали... колко е богато ваображението ти? сега можеше да сме колонизирали венера, марс и нашата си луна и да ходим там на почивка през уикенда. :lol:

аз лично съм дълбоко не религиозен и такива примери много, но ще дам само 1. папа йоан-павел 2 през 1992 година официално призна че земята е кръгла(ебати дебелоочието) и то дори непряко, само си признаха и се извиниха публично за смъртта на Галилео Галилей че било грешка и го признаха за мъченик на Църквата. това беше само офтопик.

според мен филма представлява наистина интересна гледна точка (на някой) но не и абсолютна общовалидна истина, такова животно няма, има само различни гледни точки.

за 1-вата част, не споменаха че религията еволюира заедно с хората и споменатите богове са сравнително млади, от както хората са преминали кам уседнал начин на живот. затова и при повечето споменати(озирис, митра, христос, и др.) виното и хляба ги символизират защото са земеделски богове.

преди 10 000 години малко след края на ледниковия период хората са имали савсем други богове. повечето са били тотемни животни с който са се определяли те самите на кланово ниво или животните който са ловували. според мен господ е имагинерна еденица, нещо което реално не саществува, но живее в представите на хората. спокоино мога да заявя че човек е саздал бога.

за 3-тата част много добре си казаха хората че на тях не трабва да се вярва(телевизията)

от 2-я филм ми хареса идеята за производство на ток със слънчеви батерий. не е толкова нерентабилно колкото се опитват да го изкарат нефтените компаний. за едно домакинство цялата инсталация излиза приблизително 4 000 лв и може да се изплати за 5 години. с периодичните увеличения на тока даже за 3,5. и после чао EVN.

Link to comment
Share on other sites

Ха ха :D Значи .. намесих еврейте пирамидите и така нататък за да подкрепя това че има неща които не могат да се обяснят към днешна дата.. какво толкува трудно има за разбиране...Абе аз че пиша бързо и нечетливо Ок ама плс не се отнасяй към нещо свято и древно като християнството така "господ или марсианците са слезли и са построили пирамидите" ами Ок за момента има доказателства че не са ги построили хората ..Научно погледнато е невъзможно при тогавашните условия , цивилизация и така нататък да се местят каменните блокове и да се наредят в такава симетрия ..ами то си е за теб братле ти си знае6 :) ако 6те се подиграваме ..Тоя хаховски филм е точно за задръстеняци конспиратори които не могат да си живеят живота и да създават нещо креативно ами търсят под вола теле или пък търсят други смотаняци като тях да си развихрят фантазията ..айде де ...kocyo маи като гледам че не трябва да се вярва на "телевизията" ясно ми става кво те е подразнило 4есно.. Ми защо ли атеистични култури като азиатските не са доста дръпнали или пък исляма 6том християнството е духнало 500 години от чове6кото развитие :D :D :D :D Че и зарди християнството не сме колонизирали Марс Бреййййййййй хахахахаха ... доста здуханяшки теорий :)) Какво набърквате разните там секти и изопачавания на религията както и инквизицията с Християнството..

 

П.С. президентът на ФЕД Бен Бернанке е еврейн ..намесих го за докажа ролята на еврейте в съвременния свят..

Link to comment
Share on other sites

май имаш нужда да се осазнаеш в кое време живееш. в 21 век няма място за религия, никаква. това повече ни разединява от колкото обединява.

инквизицията е част от ватикана и до момента, само си е сменила името( като БКП-БСП) май беше нещо си за защита на вярата. сегашния папа бенедикт бившия кардинал ратцингер беше шев точно на инквизицията преди да стане папа. всички религии са кофти, но "християнската е най-нечовеколюбивата от всички"(Ницше).

ролята на еврейте е голяма затва няма загинал евреин на 9/11 били са предупредени да не ходят.

Link to comment
Share on other sites

Оставете. Както е казано - блажени са невежите. Човекът явно не иска да повярва, че религията (или поне организираната такава) е виновна за регреса и смъртта на милиони хора през историята. Какво общо имало инквизицията с христянството... защо ислямските страни не били напреднали (те са хората дали ни математиката, преди на власт да дойдат фанатиците и да смачкат всичко що поставя под въпрос Алах). "Атеистични" клутури... човека явно е чувал разни термини, но не знае какво означават и се опитва да води тук разни дискусии. Всъщност само доказва до какъв регрес води подобен род вяра в която и да била религия :). Негов избор - да е жив и здрав. Поне никой няма да го изгори за това, че има собствено мнение, колкото и да е неосведомено и грешно.

 

П.П. Подписът ми.

П.П.2 "не подкрепям Хитлер, просто мисля, че евреите са напаст" - долния коментар е горе-долу това. Не подкрепя някой, не вярва в него, но вярва в идеята и институцията, която този е установил. Много умно.

Link to comment
Share on other sites

"Господ е мъртъв - Ницше | Ницше е мъртъв - Господ" :D .. Християнството е миролюбива религия ....Да не давам примери с исляма колко е по кръвожаден и не-миролюбив...Аз вярвам в господ .. не вярвам в Ватикана или Папа еди кои си ..нито пък си мисля че са безгрешни или пък не изопачават религията за свой или политически нужди .. не съм защитник на папата ...

 

П.С. Абе не съм съгласен с регреса .. аиде да не отваряме темата за Комунизма .. колко жертви е взел в Русия ? повече от колкото първата световна война е взела ... стига с тоя регрес..Не Християнството а изопачаването му в разни секти , и разни организаций 4иято цел е единственно властта са довели до жертвите.... Християнството е миролюбива религия .. не говоря за сектите и фанатизма .. И в чисто практическа гледна точка ако децата вярват и се интересуват още от малки от него светът ще е по добро място за живеене сигурен съм в това :)

 

..Liquid не е така .. просто аз съм един обикновен човек които ходи рядко на църква , прочел съм библията имам за какво да вярвам в господ и си имам и причините за които да вяврвам... "Не подкрепя някой, не вярва в него, но вярва в идеята и институцията, която този е установил" изопачаваш нещата ... но няма какво да споря повече де :) по такива теми може да се спори без да има резултат цяла вечност

Link to comment
Share on other sites

Ха ха :D Значи .. намесих еврейте пирамидите и така нататък за да подкрепя това че има неща които не могат да се обяснят към днешна дата.. какво толкува трудно има за разбиране...Абе аз че пиша бързо и нечетливо Ок ама плс не се отнасяй към нещо свято и древно като християнството така "господ или марсианците са слезли и са построили пирамидите" ами Ок за момента има доказателства че не са ги построили хората ..Научно погледнато е невъзможно при тогавашните условия , цивилизация и така нататък да се местят каменните блокове и да се наредят в такава симетрия ..ами то си е за теб братле ти си знае6 :) ако 6те се подиграваме ..Тоя хаховски филм е точно за задръстеняци конспиратори които не могат да си живеят живота и да създават нещо креативно ами търсят под вола теле или пък търсят други смотаняци като тях да си развихрят фантазията ..айде де ...kocyo маи като гледам че не трябва да се вярва на "телевизията" ясно ми става кво те е подразнило 4есно.. Ми защо ли атеистични култури като азиатските не са доста дръпнали или пък исляма 6том християнството е духнало 500 години от чове6кото развитие :D :D :D :D Че и зарди християнството не сме колонизирали Марс Бреййййййййй хахахахаха ... доста здуханяшки теорий :)) Какво набърквате разните там секти и изопачавания на религията както и инквизицията с Християнството..

 

П.С. президентът на ФЕД Бен Бернанке е еврейн ..намесих го за докажа ролята на еврейте в съвременния свят..

Пак да опитам.Първо,може ли да попитам на колко години си?И имаш ли инженерно образование,или пък си чел нещо друго освен жълти книжки и книжки за конспирацийки,че така сигурно заявяваш че пирамидите(които си нямам идея защо продължаваш да дъвчеш като говориш за религия)не са построени от хора.Моля,дай ми източник за "научното" доказателство.Теории за конспирации има за всичко.ФАКТ е,че пирамидите са построени от ХОРА.Факт също така е,че това е възможно.Факт е и,че ти е харесала идеята за конспирацията и мистерията зад "огромните каменни блокове и разни му там нечовешки рампи".И друго въпросче-знаеш ли какво представлява думата аргумент?Можеш ли да ми посочиш логичната последователност на дивотиите,които пишеш,защото аз не я виждам.Нека се опитам да обобщя какво разбрах.Първо всички научни дисциплини,теории и закони,обясняващи законите на природата са измислици-плод на "модерно" мислене и несъответстващи на оригиналната идея за сътворението.Имало там "пушек,некви звезди и планети" и всичко е наивно и представено за асимилация от лековерниците целящо да ги отдалечи от прозрението на истината.После пирамидите били построени от някой по-така,щото хората нямали рампи и фугите били малки.После целия научен фундамент на съвременната цивилизация бил всъщност "липса на аргументация" и да те накара някой да се запознаеш с нещо допълнително относно "модерното и греховно" научно знание пак било проява на слабост.И изведнъж християнството развило науката,(която е глупост да отбележа защото е "модерна")цивилизацията се издигнала,ШЕФА на парите на САЩ бил евреин,Русия била във Втората световна,нещо пак за рампи,"атеистичните" култури нещо си,инквизицията била секта,дошли евреите,някво развитие духнало,нещо за Марс,рампи пак нямало,щото камъните били тежки,абе всичко си е на мястото.Това разбрах аз от твоите аргументи.

Link to comment
Share on other sites

"Нека се опитам да обобщя какво разбрах.Първо всички научни дисциплини,теории и закони,обясняващи законите на природата са измислици-плод на "модерно" мислене и несъответстващи на оригиналната идея за сътворението"

 

Абе стига си ги изопачавай нещата .. тва ми мирише като Публичните изказвания на Бойко Борисов.. Тои казва едно .. само че комунягите като нещат да пускат власта и ритат предсмъртно му изваждат думите от контекста и се опитват да манипулират масите ...Никой не отрича "всички научни дисциплини" просто поставям под въпрос някой за които няма абсолютно никакви твърди доказателства..Защо пък да не? Вие си поставяйте под въпрос 11 септември..

 

П.С. на 23г. съм

Link to comment
Share on other sites

"Нека се опитам да обобщя какво разбрах.Първо всички научни дисциплини,теории и закони,обясняващи законите на природата са измислици-плод на "модерно" мислене и несъответстващи на оригиналната идея за сътворението"

 

Абе стига си ги изопачавай нещата .. тва ми мирише като Публичните изказвания на Бойко Борисов.. Тои казва едно .. само че комунягите като нещат да пускат власта и ритат предсмъртно му изваждат думите от контекста и се опитват да манипулират масите ...Никой не отрича "всички научни дисциплини" просто поставям под въпрос някой за които няма абсолютно никакви твърди доказателства..Защо пък да не? Вие си поставяйте под въпрос 11 септември..

 

П.С. на 23г. съм

Нищо не изопачавам,човек,това разбрах аз.Може в мен да е проблема.Съжалявам.

Link to comment
Share on other sites

"Нека се опитам да обобщя какво разбрах.Първо всички научни дисциплини,теории и закони,обясняващи законите на природата са измислици-плод на "модерно" мислене и несъответстващи на оригиналната идея за сътворението"

 

Абе стига си ги изопачавай нещата .. тва ми мирише като Публичните изказвания на Бойко Борисов.. Тои казва едно .. само че комунягите като нещат да пускат власта и ритат предсмъртно му изваждат думите от контекста и се опитват да манипулират масите ...Никой не отрича "всички научни дисциплини" просто поставям под въпрос някой за които няма абсолютно никакви твърди доказателства..Защо пък да не? Вие си поставяйте под въпрос 11 септември..

 

П.С. на 23г. съм

А ти вярващи проповеднико, направил ли си си труда да прочетеш Библията, като си толкова набожен? Ти си поставяй под съмнение каквото искаш, аз тогава да поставя под съмнение примерно, че цялата биосфера на Земята е създадена за 6 дни, за което има неоспорими доказателства, че не е така...
Link to comment
Share on other sites

Ами да прочел съм я ...Ехе проповеднико..айде нема нужда ...Както всички вие така и аз си задавам въпроса дали земята е създадена точно за 6дни дусловно от Библията.. И не мога да си отговоря ..ама имам в пъти повече причини да вярвам в господ ..и за сина му на земята ..аз съм си доказал сам за себе си.. и съм си просто обикновен пич който ходи рядко на църква и не съм нито сектант нито фанатик .. аре да сме живи и здрави .. не ми се спори повече

 

П.С.Аз пък съм твърдо убеден че от нищото не може да се получи нещо .. и за това има неуспорими доказателства .. та как се била създала слънчевата система или това което я е предхождало ? така може да си спорим до безкрай .. за това няма нужда , по добре е да си вложим силите в нещо креативно

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...