Jump to content
BulForum.com

Сменихте ли си зимните гуми?


goltak

Recommended Posts

Аз не съм си ги сменил още, щото не можах да стигна да ги сменя, но видях един онзи ден как се въртя на едно кръстовище, зимата ни изненадва всеки път, и пролетта ни изненадва, за смях сме понякога. :D

Link to comment
Share on other sites

Миналата седмица сложих летните, иначе на топлия асфалт зимните се износват значително бързо. Сега съм с 195/60/14 B)

Link to comment
Share on other sites

Tъкмо ги смених във сряда и то заваля сняг( е не се задържа де ,но заваля).Смех,смех. Иначе им беше крайно време на зимните за смяна,защото взе си да става горещо

Link to comment
Share on other sites

Аз още не съм по простата причина че трябва да си купя летни :D

Link to comment
Share on other sites

И аз си карам и зиме и лете с едни. Никакъв проблем не съм имал досега нито зимата нито лятото Pirelli p400 Aquamile са ми гумите.

Link to comment
Share on other sites

6 години колата се караше целогодишно със зимни Мишелин без никакви проблеми. Даже задните са си все още "на пост". Тази зима се купиха Клебер зимни и пак ще се кара с тях постоянно. А това за бързото износване - ми не съм съгласен. Вие го изкарахте че едно лято със зимни гуми и тряя да ги хвърляш едва ли не :confused :wir

Link to comment
Share on other sites

6 години колата се караше целогодишно със зимни Мишелин без никакви проблеми. Даже задните са си все още "на пост". Тази зима се купиха Клебер зимни и пак ще се кара с тях постоянно. А това за бързото износване - ми не съм съгласен. Вие го изкарахте че едно лято със зимни гуми и тряя да ги хвърляш едва ли не :confused :wir

Правиш огромна грешка ако караш с зимните гуми лятно време. Особено като стане по топличко и асфалта се нагрее.

 

Аз моите не съм ги сменил още. Другата седмица вероятно ще го направя това.

Link to comment
Share on other sites

Правиш огромна грешка ако караш с зимните гуми лятно време. Особено като стане по топличко и асфалта се нагрее.

 

Аз моите не съм ги сменил още. Другата седмица вероятно ще го направя това.

 

Прочети пак горния ми пост.

Link to comment
Share on other sites

Още не съм ги сменил, мисля да го направя в самото начало на април.

И аз тогава ще ги сменям. Лятни - началото на април , зимни - началото на ноември.

Link to comment
Share on other sites

6 години колата се караше целогодишно със зимни Мишелин без никакви проблеми. Даже задните са си все още "на пост". Тази зима се купиха Клебер зимни и пак ще се кара с тях постоянно. А това за бързото износване - ми не съм съгласен. Вие го изкарахте че едно лято със зимни гуми и тряя да ги хвърляш едва ли не :confused :wir

 

Приятел, ти си направо опасен, ако си караш през лятото със зимните гуми.

Особено ако ти се наложи да спреш внезапно, просто незнам как ще се оправиш.

Мислете ги малко тези работи, баси, на целия ад по улиците, само това липсва.

 

А по темата - от миналата седмица съм вече с летни гуми - Бриджстоун Туранза 300 и съм изключително доволен :)

Link to comment
Share on other sites

По принцип зимните гуми е хубаво да се използват до +10 градуса с изключение на няколко (скъпи) модела.

аз смятам началото на април да ги сменям че много температурни изненади напоследък ....

Link to comment
Share on other sites

Неправилно е да се мисли, че зимните гуми са само за лед и от тях няма нужда. Това са гуми, пригодени за зимни условия и за ниски температури. Поради специфичните технологии, които се използват при тяхното производство те като цяло са по-меки и пластични, за осигуряване на максимално сцепление с хлъзгавата пътна настилка. При високи температури те губят динамичните си качества и вероятността от нарушаване на правилният профил на гумата се повишава. Възможна е появата на тъй наречените "балони" или изкривявания, които водят до асиметрия и нестабилност на пътя. Те трябва да се поставят на колата, когато средната температура падне под 7 градуса, а когато стане по-топло да се свалят. При ниски температури зимните гуми осигуряват не само по-добро сцепление, но и са по-издържливи и износването им е по-малко. При горещите летни пътища обаче те много бързо се износват. Същото важи и за летните гуми. Те са пригодени само за топло време и за сухи или дъждовни атмосверни условия. Тези гуми са по-еластични и по "твърди" от зимните, което води до голяма сигурност в летните горещи пътища. Така при евентуално рязко спиране на автомобила, гумите се износват по-трудно, малко вероятно е да се появи асиметрия в профила. При сезонна смяна на гумите и използването на отделни комплекти човек може да измине повече километри, отколкото ако използва само един комплект. Целият живот на гумите се увеличава с повече от 20 000км. и по този начин в дългосрочен план се спестяват пари. Всесезонните гуми комбинират качествата летните и зимните гуми, но като цяло са компромисно решение и с тях сигурността на пътя няма да е на съответното ниво. Те са подходящи за шофиране в градски условия при средно или напълно почистени настилки.

Link to comment
Share on other sites

Не съм ги сменял, ще карам лятото с тях за да ги износя още по-добре и да ги хвърля, че нямам пари да си купя нови (втора употреба от някоя гумаджийница) :lol:

 

Иначе по темата, още несъм, тия дни ще ги врътна на кочината, другата си е с летните :)

Link to comment
Share on other sites

...

Някой да има впечатления като цяло от sportiva?

Летните ми гуми са такива. Доволен съм, мисля, че са много добри гуми за ниския клас.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Някой да има впечатления от Viking и Dayton? Размера е 155/70/13

Крайно време е да си взема нов комплект гуми, щото зимните вече ги съсипвам ;(

 

Ако някой може да предложи нещо друго, което е ДО 60 лв на гума да казва.

 

 

В крайна сметка си взех 4 броя SAVA...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Има ли сега някъде промоция на зимни гуми ? Замислям се да не чакам последния момент , а да ги взема по-рано и по-евтино но къде ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...