Jump to content
BulForum.com

Най-великата марка и модел автомобил (лични мнения)


RaptoR

Recommended Posts

Аз казвам какво се твърди.Дадох го като пример че някой неща които се твърдят не са баш така.Да не говорим че ти това което си казал че ламарината трябва да поеме удара е пълна простотия.Удара вече го поема носеща конструкция ама не и ламарината на колата както е било едно време.Защо да е простотия за Нисан?Рено купуват 40% от Нисан а Нисан от Рено 15%.Нима 15%>40%?Еми може да са евтини ама може и да не е само това.Да не говоря че те първи след Волво грабнаха 5-те звезди за сигурност и т.н.

 

Добре тогава дай да сложим на една кола ламарини, които се огъват максимално трудно и са твърди, после ти ще влезеш вътре и ще те засилим в една тухлена стена ,да видим на колко парчета ще станеш. Дачия има ужасен спирачен път, супер евтина и нескопосана изработка и ако я сравняваш с новата вектра са като кон и кокошка. Че то и със Вектра А са си пак кон и кокошка...А това между рено и нисан се нарича партньорство, не изкупуване и определено изключи нисан от марките, които бих си купил :) А не само може и да са евтини, ами са си евтини :) По улиците е пълно с лагерни колични клио, 19 и разни лагуни ама защо новите коли са мерцедеси, бмвта, тойоти, хонди, фаувета и аудита, а не рено ? А ся де...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 203
  • Created
  • Last Reply
Пич, кво ми сравняваш тунингована кола със СТАНДАРТНА кола, а и е Carrera 4, a не GT :)

Дай да видим един стандартен сивик който да върви наравно със стандартна Карера :)

Айде да преместим спора тук, че там е много офтопик :)

 

Ето и за него

:)
Link to comment
Share on other sites

Добре тогава дай да сложим на една кола ламарини, които се огъват максимално трудно и са твърди, после ти ще влезеш вътре и ще те засилим в една тухлена стена ,да видим на колко парчета ще станеш. Дачия има ужасен спирачен път, супер евтина и нескопосана изработка и ако я сравняваш с новата вектра са като кон и кокошка. Че то и със Вектра А са си пак кон и кокошка...А това между рено и нисан се нарича партньорство, не изкупуване и определено изключи нисан от марките, които бих си купил :) А не само може и да са евтини, ами са си евтини :) По улиците е пълно с лагерни колични клио, 19 и разни лагуни ама защо новите коли са мерцедеси, бмвта, тойоти, хонди, фаувета и аудита, а не рено ? А ся де...

 

Незнам защо ама се мъчиш да се правиш на глупав и недосетлив.Аз дадох конкретен пример че имаше блъсната Дачия и Вектра.От всички се твърди че Дачия-та е с много мека ламарина и едва ли не ако е блъсне трабантче ще стане на консервна кутия.Ето я и снимката да не кажете че ся си и измислям:

DSC03056.JPG

 

Това че са се блъснали незначи че ги сравнявам.Пак казвам дадох ПРИМЕР че се говорят някой глупости.Тази е поредната една от тях.

 

Ами то и аз няма си купя Хонда кола.

 

Ти май си и за очила.Как аз виждам сумати Рено Клио,Симбол,Лагуна и Меган да не говорим че има и няколко чисто нови Вел Сатис пък ти не ги виждаш?То сигурно и новите Пежа 206,207,307,407 и 607 не си видял.Ма как ще си ги видял нали не ти е угодно да ги видиш.

Link to comment
Share on other sites

Ето и за него
:)

 

 

Да ама на новото НФС като тунинговаш сивика ще бие всички поршета!!!

 

Шегата настрана :)

За мен лично марката Хонда няма нищо спортно. Като цяло никакъв спорт не може да предложи освен "спортът" в права линия ;)

Link to comment
Share on other sites

Незнам защо ама се мъчиш да се правиш на глупав и недосетлив.Аз дадох конкретен пример че имаше блъсната Дачия и Вектра.От всички се твърди че Дачия-та е с много мека ламарина и едва ли не ако е блъсне трабантче ще стане на консервна кутия.Ето я и снимката да не кажете че ся си и измислям:

DSC03056.JPG

 

Това че са се блъснали незначи че ги сравнявам.Пак казвам дадох ПРИМЕР че се говорят някой глупости.Тази е поредната една от тях.

 

Ами то и аз няма си купя Хонда кола.

 

Ти май си и за очила.Как аз виждам сумати Рено Клио,Симбол,Лагуна и Меган да не говорим че има и няколко чисто нови Вел Сатис пък ти не ги виждаш?То сигурно и новите Пежа 206,207,307,407 и 607 не си видял.Ма как ще си ги видял нали не ти е угодно да ги видиш.

 

Аз хонда не съм си купил щото съм откачен, сляп и фанатизиран фен на някоя марка, а просто защото това беше най-добрия избор за парите, които бях приготвил. Снимката не мога да я коментирам, защото имам тройка по физика и дачията се вижда само от едната страна :) Виждам веднъж на седмица по някоя лагуна или меган, а за клиотата ми е много голяма и дълга колата губят ми се под бронята :) А за вел сатис за сефте чувам, съответно не съм го и виждал :)

А на ден правя по 150км градско, имам наблюдения ..

Link to comment
Share on other sites

jozo, приятел тази дачия не е ударила въпросната Вежда с металната си част.

Както виждаш, дачията е ударила Веждата с ъгъла на предната си броня, а ако не си наясно, оригиналните брони са много еластички и отдолу под тях са подсилени. Така че ако Веждата беше на мястото на Дачията, резултата щеше да бъде друг.

Link to comment
Share on other sites

Да ама на новото НФС като тунинговаш сивика ще бие всички поршета!!!

 

Шегата настрана :)

За мен лично марката Хонда няма нищо спортно. Като цяло никакъв спорт не може да предложи освен "спортът" в права линия ;)

Нали знаеш че всеки дава клиповете които му харесват ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Нали знаеш че всеки дава клиповете които му харесват ?

Да знам. Ти май даваш само тия дето ти харесват ;)

 

 

Бензин срещу дизел, а и аудито е много по-тежко от Цвика. :punk

 

Новия Сивик е нещо невероятно. Малък, практичен, луксозен, страхотно купе и табло и каква мощ... 210 коня за това купе са наистина мноооого. Ще бие сумати коли напред. Иначе такива дръпки по магисталите аз не признавам. Сложи ми ги на 400-тете метра Сивик-а, който е в клипа и ПОршето да видим. Е разбира се, ако Сивика е някой майка си и баща си въобще няма смисъл ов какъвто и да било коментар.

 

Нещо не мога да намеря данни за тоя сивик 210 коньовия, намерих само за:

Honda Civic Type-R 2007 198hp 1/4 mile 15.33

Porsche 911 (997) Carrera (3.6) 2005 321hp 1/4 mile 13.04

 

Говорим за сток коли ;)

 

 

 

 

 

 

Едит:

Хонди от божурище:

Хонда Сивик ( Цецо).................................................13.903 сек. (22.04.2007г.)

Хонда CRX (червен-Хасково)....................................14.807 сек. (22.09.2007г.)

Хонда S 2000 Турбо................................................13.234 сек. (28.10.2006г.)

Ето малко поршенца:

Порше Кайен (СА7117)...........................................13.310 сек. (22.04.2007г.)

Порше Кайен (Дани)...............................................13.331 сек. (13.10.2006г.)

Порше Тарга S ( Киров)...........................................13.543 сек. (07.04.2007г.)

Порше Тарга S ( Киров)...........................................13.543 сек. (07.04.2007г.)

Порше 997 турбо(Киров).......................................10.962 сек. (12.05.2007г.)

Порше 997 турбо(9ff).............................................11.117 сек. (12.05.2007г.)

Порше 996 (Кралев)..............................................11.56 сек. (03.06.2005г.)

 

Стига толкова поршета :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Вчера ето това като го видях и направо ми стана много драго , особенно като знам ,че го отказаха на 50 cent :lol:

349833f3ba3104ca.jpg

 

Роувъра беше като жигула до него , а разликата в цолажа на джантите беше направо смешна :P

 

П.П. Преместих си поста ,че го бях пляснал с Мерцедес :huh:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Абе за мен най-готината кола е тази която ми е по джоба и не ми прави въртели !( Не изключвам служебната разбира се :D )

За истинското усещане за скорост си има мотоциклети ! :punk

 

 

Вчера ето това като го видях и направо ми стана много драго , особенно като знам ,че го отказаха на 50 cent :lol:

Роувъра беше като жигула до него , а разликата в цолажа на джантите беше направо смешна :P

 

Но не го отказаха на Ветко, май !? Тя джантата на Роувъра е видимо по-малка.

Link to comment
Share on other sites

Интересно ми е на кой гумаджия ще ходи тоя фантом, има ли къде да го вдигнат?

 

Ами който си има брада, трябва да си има и гребенче.Щом човекът се е ръснал с толкова кинти, трябва да му е намерил колая някак.

Link to comment
Share on other sites

Особено след като видиш ТОВА... :lol:

 

Шшш... тва кърти мивки бе! :D Само дето не пуснаха една котка вътре да видят дали няма да се изсули от някъде.

Link to comment
Share on other sites

Особено след като видиш ТОВА... :lol:

 

Това като го бях намерил го гледах няколко пъти и се пукнах от смях :lol:

Реално this is the "car"

Link to comment
Share on other sites

Шшшшш.......често ли така са правили новите Трабанти ..... :lol: :lol: :lol: Представям си щом в Германия така са работили в Русия какво е било.После бащата що се базика че наща Лада е правена в понеделник и още от нова има сумати дефекти и вратите се затварят с тряскане.АКо са ги напасвали като на трабантите е нормално явно :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Бе само Рено и то Меган (лагуната ми изглежда нещо като недовършена :) ) Евтина, с много екстри за цената си, удобна и всичко най-най. Стига сте робували на марки. Е, ако имаше как бих предпочел новата рено меган, но след 6-7 годинки се надявам, че ще е моя. ;) Иначе и на Hyundai i30 не бих отказал, както и на новата Genesis, в краен случай новата пежо 308. Ееех Ариана. :rolleyes:

Но не ме разбра, няма НАЙ-ДОБРА марка като цяло. Всички марки, модели си имат плюсове и минуси.

Едва ли новите серии имат вече минуси. По-скоро с по-малко и с повече плюсове.

 

Още повече че за бедняка едно Кадетче може да е най-великата кола защото това може да си позволи а за богаташа Трабанта щото му липсва в колекцията и има хубави спомени от преди.
Бе то бедняка си мечтае най-много за мерцедес, но накрая се задоволява според джоба и далаверата.

И забрави да споменеш, че рено взеха и 25% + 1 от акциите от лада, така че скоро може и лада да влезе в класациите. ;)

Link to comment
Share on other sites

Бе само Рено и то Меган (лагуната ми изглежда нещо като недовършена :) ) Евтина, с много екстри за цената си, удобна и всичко най-най. Стига сте робували на марки. Е, ако имаше как бих предпочел новата рено меган, но след 6-7 годинки се надявам, че ще е моя. ;) Иначе и на Hyundai i30 не бих отказал, както и на новата Genesis, в краен случай новата пежо 308. Ееех Ариана. :rolleyes:

 

 

И забрави да споменеш, че рено взеха и 25% + 1 от акциите от лада, така че скоро може и лада да влезе в класациите. ;)

 

Съгласен съм с теб, но до някъде.Аз също искам Меган защото просто ми е по джоба иначе за мен много по-добра е Лагуната.Колата е голяма, удобна, с много екстри и не е скъпа за подръжка.Както каза наскоро един познат мислих си че Лагуната е скъпа докато не видях частите на Ауди А6 същата година и определено Реното не се чупи повече.

 

Когато писах този пост не бяха купили тази част от акциите.Твърди се че сега Рено Груп са станали 3-тият по големина автомобилен производител в света след ГМ и Фоксваген.

Link to comment
Share on other sites

аз съм заклет фен на БМВ , дядо ми има,баща ми има аз ще имам след още 98к километра..за мен по-голяма кола няма,нито мергелите нито нищо...никой от хората,които пишат тук не вярвам да може да си позволи най-новото от бмв или от бенц...и после да говорим..кво ми сравнявате коли на по 10-15 години и коя е по голяма..другото е кво сме чели по сайтовете и коя мутра или приятел/познат имал и колко вървяла..като сме способни да си купим последната М-ка и последната Ц класа надъхана от АМГ и ги извадим от гаража и ги премерим,караме ги по 200 000 км и видим на кое кво му куца,тогава ще има смисъл от такива теми...ся татко ти като е карал само фордове и опели няма как да си фен на бмв,докъто дъртия няма пари за газ/метан..."много коли са ми минали през ръцете" ти кола виждал ли си нова?Да им сипеш 60 хилки и да я извадиш от салона...ми НЕ, не си..кво означава минали са ми през ръцете..кво ме е"е мен старият собственик как се е държал с твоята "чисто нова придобивка" ? Може да е бил най-грижовният, може да е бил супер мърляч..като се вдигне стандартът на живот..като можем да си купуваме колите нови,без да са на самоубийствен лизинг и без да перем пари тогава ще има патили и препатили от кусурите на някоя марка или влюбени в качествата на друга..до тогава си четем форума и всеки го вади голям пък се радва на новата му 12 годишна кола...къде отиваме?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...