Jump to content
BulForum.com

Направих страхотно и вкусно ястие


Recommended Posts

Аз днес и аз си направих закуско-обяд ама и аз не намерих много матриал и взех 2 яйца една опаковка галета и 200 грама кашкавал и пак толкова брашно.

И слагате яйцата в някаква купичка или чинийка и ги разбърквате с виличка,за да стане нещо като жълта течност.В друга купичка слагате галетата и в трета купичка брашното.

Режете кашкавала на правоъгълничета и ги топкате първо в яйцата,после в брашното,след това в галетата и пак в яицата и пак в брашното.Накрая ги слагате в тиган да се пържат докато станат с леко кафеникава коричка. Това го правите докато ви свърши кашкавала и вече като си ги сервирате може и да ударите и една бира с тая манджа.Става убиец!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

е тва ядене не съм го правил аз ама беше бахти вкусотията

тва миналата година в Косово ходихме с приятели

a994233a3a93a0cb.jpg

Link to comment
Share on other sites

але те ти носят пържоли такива с един нагорещен камък с гъби и такива работи и ти сам си ги печеш, соса и тея не ги помня кви бяха но със тая питка и тва е страшно мезе :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Такова съм ял, ама купено от магазина и не помня как се казваше, може ли рецептата да си направя вкъщи...38.gif

 

Руло "Стефани" се казува, яко е, лесно се прави, мама го прави супер яко ^^.

Link to comment
Share on other sites

Аз ще ви споделя 2 неща,които скоро си направих.

Едното беше катма на сач,обвита с пилешка пържола от бутче. Това е много яко и засища доста.Катмата се пече на силен огън върху сач,а пържолата на жар.Ще ви хареса,сигурна съм. Другото е принцеска ама сложих каквото имах - кашкавал,филе от сьомга,синьо сирене и доматен сос,след това на грила и стана....уникално,пробвайте :punk

Link to comment
Share on other sites

Aide da se razpisha i az s edna mandja, ne e bash mandja de, nqkvo qdene deto stava za max 3min. Tva go pravq kato me myrzi da hodq do magazina.

 

Kartofeno piure na prah, sirene na oko, kashkaval na oko, malko maslo ili margarin i tuka ima edno kato syzdyrma, ama ne tochno, no sys syzdyrma daje shte e po-qko.

 

Sireneto, kashkavala i syzdyrmata se slagat v suhoto piure na malki parchenca i vsichkoto se poliva s goreshta voda i se byrka dokato piureto ot suho stane mokro piure, demek homogenna smes, kakto bi se izrazil Uti. Posle se slaga masloto, probval sym s maionez syshto moje, daje stava puhkavo takova. Moje malko sol primerno ako qdete po-solenko. Moje i cheren piper. Stava mnogo qko i za tochno 3 minuti. Az go pravq za dve shtoto dosta chesto me myrzi da hodq do magazina. Na praktika vinagi me myrzi da hodq do magazina :D

Link to comment
Share on other sites

То не само това те мързи, защото ако го направиш това с истински картофи, вместо с химия ще стане осезаемо по-добре...

 

Аз пък снощи си направих една кофа пилешка супа, че съм болен много. Сега да видим докога ще си я ям... :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

To piureto tuka si e ot kartofi ne e himiq. Po nqkyv nachin go pravq na prah ne znam kak. Sigurno polzvat i kartofi deto sa amnaisto kachestvo ama ne e himiq :)

незнам дали е химия ама на работата дават само пюре на прах за обяд и честно да ти кажа има разлика от другото.

Link to comment
Share on other sites

Mne be ne e himiq, no e normalno da ima razlika vyv vkusa. Vse pak edno e da slojish presni kartofi, drugo e da sa susheni tiq kartofi pyrvo i togava da gi pravish na piure. Razlichnata obrabotka na edin i syshti produkt dava vinagi razlichen vkus. To si e normalna himiq. Razlichnite obrabotki promenqt molekulite na produkta po razlichen nachin, syotvetno se vyzpriemat po razlichen nachin ot vkusovite ni receptori. Pisha tiq prostotii shtoto nqmam kvo da pravq okolo chas nqkyde, a ne iskam da zaspivam che posle mi e mytno v glavata sled edin chas syn :)

Link to comment
Share on other sites

Mne be ne e himiq, no e normalno da ima razlika vyv vkusa. Vse pak edno e da slojish presni kartofi, drugo e da sa susheni tiq kartofi pyrvo i togava da gi pravish na piure. Razlichnata obrabotka na edin i syshti produkt dava vinagi razlichen vkus. To si e normalna himiq. Razlichnite obrabotki promenqt molekulite na produkta po razlichen nachin, syotvetno se vyzpriemat po razlichen nachin ot vkusovite ni receptori. Pisha tiq prostotii shtoto nqmam kvo da pravq okolo chas nqkyde, a ne iskam da zaspivam che posle mi e mytno v glavata sled edin chas syn :)

Май си в грешка относно това пюре. Питах и ми казаха че го внасяли от другаде в големи чували.Вътре имало само нишесте, протеини и подобрители :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Ami titlata pod avatara ti vsy6tnost ti prilqga dobre. Dyrven filosof. Pital i mu kazali i toi re6il na6iq da se poizcepi tuka iz foruma. Ne znam koi si pital i kakvo sa ti kazali, no tova piure si e to4no ot su6eni kartofi, napraveni na prah. Ako si dostaty4no kiorav da ne zabeleji6, 4e skapanoto pire predstavlqva striti na prah kartofi, to e o4evidno kato otvori6 paket4eto, to na etiketa si pi6e kakvo sydyrja piureto. I kogato tova go pi6e na etiket na piure, proizvedeno za pazara v England, zna4i sydyrjanieto otgovarq to4no na napisanoto na etiketa. Vij porazpitai pak i danpo tozi pyt ti kajat ne6to po-smisleno, 4e da ne se izlaga6 s gre6na informaciq iz foruma.

Link to comment
Share on other sites

Незнам ти какво пюре си ял.Само че аз работя в цех за месо и познавам хора които са работели в другия цех на същата фирма където се прави пюре и те ми казаха какво има вътре.Това че си ял такова произведено за пазара на англия си е твой плюс.Аз не съм казал че всички пюрета са еднакви. Не съм кьорав но мога да преценя на вкус какво представлява това което ям. Незнам за англия но мисля че съм много по запознат от теб от какво са произведени храните в българия и не винаги това което пише на съдържанието е вярно.Така че незнам кой се излага.Аз ти говоря за българско пюре а не за произведено за англия.То съпоставка не може и да става.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Днеска пак се изявих като майстор готвач с една салатка (меко казано невероятна)

 

Продукти :

 

картофи

яйца

кисели краставички

сметана

кисело мляко

майонеза

лук

гъби (такива от буркан)

подправки

някакъв бекон или пържола останала от снощи :lol:

чесън на прах

 

 

Значи слагате картофите и яйцата да се сварят (по отделно естествено) през тоова време в нещо като паница нарязвате краставичките на ситно и гъбите също , исипвате кофичката с майонеза и слагате няколко лъжици мляко и една лъжица готварска сметана , нарязвате също така на ситно лук (стар ) и някаква мръвчица , слагате подправки (аз лично слагам лют червен пипер , кимион , чесън на прах , черен пипер , сол и някаква смесена подправка незнам каква е ). След като сте нарязали всичко - краставици , месо , гъби и сте овкусили с подправки забърквате всичкото това и го оставяте настрани.

Обелвате вече сварените яйца и ги слагате при сварените картофи , взимате вилица или от тия благинки и намачквате картофите и яйцата докато се получи еднородна смес .... готовата смес я слагате я някаква купа и отгоре заливате с сос-а който сте направили с киселите краставички ..... гарантирам че се пие бая ракия с тая салатка ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз онзи ден замалко да направя китайско.

 

400 гр филе от бяла риба

2-3 средни глави лук

300-400 гр чушки

1 чаша бульон

фиде

100 мл вино

няколко скилидки чесън

подправки

 

Та значи сипах олио в Уок тигана, запържих рибата, която предварително бях нарязал на малки парчета. Извадих я от олиото и на нейно място бухнах нарязаните по- на едричко лук и чушки. Добавих подправки - черен пипер, сол, кимион, джинджифил. Като се позапържиха продуктите добавих и нарязания чесън. Сега идва тънкия момент. Приготвен е предварително бульона, тоест е разтворен във вода. Слага се фидето(аз сложих две шепи) и се поразбърква. Преди да е започнало да загаря и потъмнява се изсипват бульона и виното. Разбърквате, докато остане на мазнина и прибавяте рибата отгоре. Подправяте със соев сос и сте готови.

 

Получи се много вкусно, но трябва да си напазарувам малко по-екзотични подправки. Следващият опит ще е по-добър!

 

P.S. В тази връзка някой знае ли къде се продава оризовото фиде, което сервират в китайските ресторанти? Говоря за онова по-дебелото...

Link to comment
Share on other sites

P.S. В тази връзка някой знае ли къде се продава оризовото фиде, което сервират в китайските ресторанти? Говоря за онова по-дебелото...
Виждал съм в Метро от оризовите лентички, едни такива широки (~ 3-4 мм).
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Аз една салатка спретнах оня ден - сполучлива стана.

 

Един пакет шарени, къдрави макарони - сварени;

Една бомбичка шунка - нарязана на кубчета;

Един буркан кисели краставички - нарязани на кубчета;

Едно пакетче рулца от раци - наряани на ситно;

2 майонези.

 

Разбърквате всичко и може да украсите по желание.

(аз сложих маслинки).

Link to comment
Share on other sites

Аз една салатка спретнах оня ден - сполучлива стана.

 

Един пакет шарени, къдрави макарони - сварени;

Една бомбичка шунка - нарязана на кубчета;

Един буркан кисели краставички - нарязани на кубчета;

Едно пакетче рулца от раци - наряани на ситно;

2 майонези.

 

Разбърквате всичко и може да украсите по желание.

(аз сложих маслинки).

И аз съм я пробвал. Става на вкус като руската, само че вместо картофи - макарони... (то и от рецептата си личи де ;) )

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...