Jump to content
BulForum.com

Акция "Светлина" започна..


spot_ex

Recommended Posts

Я ВИЖТЕ на какво попаднах сега? :blink:

 

Да бе да. Статистики всякакви. Иди си поговори с д-р Янакиев от 1ва градска (детския ортопед) да ти разясни подробно колко вредни са коланите и как изобщо не помагат и били погрешни вижданията на всички че колана нещо предпазвал. Аз не съм много съгласен ама човека беше повече от убеден че трябва да забранят ползването на колани...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply
Да бе да. Статистики всякакви. Иди си поговори с д-р Янакиев от 1ва градска (детския ортопед) да ти разясни подробно колко вредни са коланите и как изобщо не помагат и били погрешни вижданията на всички че колана нещо предпазвал. Аз не съм много съгласен ама човека беше повече от убеден че трябва да забранят ползването на колани...

 

Виж сега, ползването на колани е друга тема.

Аз лично ги удобрявам, но само за извън градски пътувания. Там и скороста е доста по-висока и при инцидент, могат да спасят живот. За града да ти кажа лично не ги удобрявам, просто имал съм ситуация в която ми се е налагало да слизам по най-бързия начин от колата и един препасан колан в бързината се сваля за една камара време.

Link to comment
Share on other sites

Виж сега, ползването на колани е друга тема.

Аз лично ги удобрявам, но само за извън градски пътувания. Там и скороста е доста по-висока и при инцидент, могат да спасят живот. За града да ти кажа лично не ги удобрявам, просто имал съм ситуация в която ми се е налагало да слизам по най-бързия начин от колата и един препасан колан в бързината се сваля за една камара време.

 

По тази логика и извън града ще пречат тъй като може да цопнеш в езеро от някой мост и .....

Link to comment
Share on other sites

Малко трудно е да цопнеш в езеро ;)

 

Добре де от мост в река може да цопнеш, за езеро ако кривнеш от пътя може да "цопнеш" или поне да си влезеш бавно и славно там а то като е по наклон няма да спреш на 2м от водата...

Link to comment
Share on other sites

Добре де от мост в река може да цопнеш, за езеро ако кривнеш от пътя може да "цопнеш" или поне да си влезеш бавно и славно там а то като е по наклон няма да спреш на 2м от водата...

 

Това са редки случай, да не говорим че на повечето мостове има ограда и мантинела. А когато караш по кърси пътища или пресечен терен скороста е малка и отново не виждам смисъл да слагаш колан.

Link to comment
Share on other sites

Ами аз вече почнах да се чувствам некомфортно без колан. При по-резки завои колана те придържа а на някои коли даже леко те дръпва към седалката при по-силно ускорение... А и щом по цял свят хората карат така явно са преценили че е уместно и е по-полезно отколкото вредно затова предпочитам да не се правя по типично Български на много умен и да споря с катаджиите :)

 

Но като свикнах с колана сега някак ме дразни и ми е некомфортно без него

Link to comment
Share on other sites

Ами аз вече почнах да се чувствам некомфортно без колан. При по-резки завои колана те придържа а на някои коли даже леко те дръпва към седалката при по-силно ускорение... А и щом по цял свят хората карат така явно са преценили че е уместно и е по-полезно отколкото вредно затова предпочитам да не се правя по типично Български на много умен и да споря с катаджиите :)

 

Но като свикнах с колана сега някак ме дразни и ми е некомфортно без него

Следващия филтър с намаление. :P

 

 

Разбира се, че трябва да караме с колани. Глупости са това, че пречели, трудно се разкопчавали в бързината и прочие. Аз също свикнах и сега като не съм закопчан се чувствам някакси странно и усещам как се нося из колата като желе в купа с вода.

Link to comment
Share on other sites

e s kolan e mn po dobre osobeno kakto obi4am rqzko da spiram uuuups :bgrin: pyk pri po visoki skorosti nali imalo tam ne6to taka 4e da se otpusne leko kolana da ne te narani v 1viq moment ...

 

toq sajt kara da se zamisli 4ovek za svetlinite ama smqtam 4e vse pak e po dobre de :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Тва е директно от министъра. А и снощи съобщиха, че ще махнах всички глоби, за гумите... Защото нямало такова нещо, а било инсинуация на медиите. Ама то зимната гума е за собствена сигурност!

Link to comment
Share on other sites

Ама то зимната гума е за собствена сигурност!

Ако ще караш междуградски курсове може и да ти трябва. За покойно каране в града не знам каква сигурност ще ти даде в повече, но както и да е. Хората плащат ли плащат в повече пари, щото видиш ли грайфера и материята били толкова по-здрави, че като стъпнеш на лед и зимната гума направо и за секунда не се подхлъзвала.

 

Ариана - за всеки! :D

Link to comment
Share on other sites

Ако ще караш междуградски курсове може и да ти трябва. За покойно каране в града не знам каква сигурност ще ти даде в повече, но както и да е. Хората плащат ли плащат в повече пари, щото видиш ли грайфера и материята били толкова по-здрави, че като стъпнеш на лед и зимната гума направо и за секунда не се подхлъзвала.

Доста глупости пишеш.

В момента живея в район в който има доста сняг. Дори и не мога да сравня лятна със зимна гума. По съвсем друг начин се държи колата. При първият сняг който падне и ще видиш какви изпълнения ще има по пътищата точно от хора които не са със зимни гуми.

Link to comment
Share on other sites

Ако ще караш междуградски курсове може и да ти трябва. За покойно каране в града не знам каква сигурност ще ти даде в повече, но както и да е. Хората плащат ли плащат в повече пари, щото видиш ли грайфера и материята били толкова по-здрави, че като стъпнеш на лед и зимната гума направо и за секунда не се подхлъзвала.

 

Ариана - за всеки! :D

Тва е най - тъпото ти мнение, от както се познаваме.

Link to comment
Share on other sites

Според мен по-добре да наложат глоби за зимните гуми! Защото наистина имат значение! Ако сами не можем това да го проумеем, по-добре властите да го наложат. Всеки на пътя си мисли, че видиш ли, около колата му има защитно поле от Стар Трек и нищо лошо (недай си боже) може да му се случи. На никой от колегите не пожелавам да изпадне в ситуация от типа "летни ама спортни гуми + дъжд(сняг) + павета + листа". Защото сега като завали снежец, пухкав и мек, и като нае*е пътя и тия гъзарчета със уж спортните коли със уж спортните гуми ще има да правят въртежи с дестинация канафката. Защото явно е по-важно да си гъзар с летни пирели, отколкото да си спокоен на пътя със зимни не-толкова-маркови гуми. Не си мислете, че след като можете да въртите гуми и знаете, че лоста до скоростния лост се нарича ръчна спирачка, значи можете да удържите колата в зимни условия. Надявам се повечето от хората в този форум не страдат от такива комплекси, а карат разумно и според климатичните условия.

Сложете зимни гуми, може и с гадни джанти! Нека ви се смеят гъзарите.. Щото ще ви се смеят, ама най-вероятно от някой бордюр, с пуснати аварийни.. На никого не го пожелавам все пак!! Карайте премерено, карайте винаги с едно наум, защото както беше написал един колега "бъди спокоен, винаги ще се намери някой идиот на пътя, който да те блъсне"!!

Link to comment
Share on other sites

Ако ще караш междуградски курсове може и да ти трябва. За покойно каране в града не знам каква сигурност ще ти даде в повече, но както и да е. Хората плащат ли плащат в повече пари, щото видиш ли грайфера и материята били толкова по-здрави, че като стъпнеш на лед и зимната гума направо и за секунда не се подхлъзвала.

 

Ариана - за всеки! :D

 

С този пост показваш колко разбираш от гуми. Има сайтове из интернет пространството с образователна цел, па и на физика могат да те научат малко аджеба какво се случва с каучука под определена температура, и че една летна гума като се удърви и 10мм грайфер нама да те спрат на парзалката и точно градско може да забереш 10-15 човека на някоя спирка ДА НЕ ДАВА ГОСПОД!

Link to comment
Share on other sites

Еми няма да спреш-нали караш като състезател. Много ми е чудно как карам в Пловдив с летни гуми и нито една зима не съм се завъртял, ударил или нещо подобно? Да отговоря сам- защото карам внимателно. А масово по улиците шофират тъпанари и правят бели. Днес цял ден съм се нагледал на галфони,които малко дъжд ги превърна в неориентирани говеда, а на сняг е още по-весело. Айде бегай за зимни гуми и давай газ по улиците

Link to comment
Share on other sites

Еми няма да спреш-нали караш като състезател. Много ми е чудно как карам в Пловдив с летни гуми и нито една зима не съм се завъртял, ударил или нещо подобно? Да отговоря сам- защото карам внимателно. А масово по улиците шофират тъпанари и правят бели. Днес цял ден съм се нагледал на галфони,които малко дъжд ги превърна в неориентирани говеда, а на сняг е още по-весело. Айде бегай за зимни гуми и давай газ по улиците

 

Така е за съжаление, който не му се отдава това ако ще и вериги да има пак може да направи белята.

Просто и аз тия дни се нагледах на какви ли не изпълнения.....

Link to comment
Share on other sites

айде пак почна меренето на пишки.

а истината е че дори и само сутрин да отиваш на работа и вечер да се прибираш, пак има голяма вероятност да караш по заледени или неопесъчени заснежени улици и там зимните гуми осигуряват по-добър контрол над управляваната от теб машина. въпрос на личен избор и възможности е решението за закупуването им. някои хора просто не си карат колите зимата и ползват алтернативни методи за придвижване.

а дали можеш с по-малък контрол да оцелееш и да пристигнеш безаварийно не е въпрос на майсторство или предпазливост, а на късмет.

Link to comment
Share on other sites

И сега е момента на всички които са се сетили навреме да си купят зимни гуми (иначе казано средата на лятото) да позлорадстват малко че цените са се вдигнали драстично, че има опашки чакащи да си сложат и т.н. ;)

Link to comment
Share on other sites

Тва е най - тъпото ти мнение, от както се познаваме.

Тъпо, защото се чувстваш прецакан, че си дал пари за зимни гуми, а караш 20км на месец ли? :D Нищо лично, просто малко да захапя и аз. :)

 

С този пост показваш колко разбираш от гуми.

Факт е, че от гуми нищо не разбирам и не си вада парите монтирайки ги на хорските коли. Разбирам много добре обаче какво се случва докато карам автомобила си, какво се случва с него на определен път и прочие.

Link to comment
Share on other sites

Тъпо, защото се чувстваш прецакан, че си дал пари за зимни гуми, а караш 20км на месец ли? :D Нищо лично, просто малко да захапя и аз. :)

Да захапиш? Ставаш още по - глупав.. Друго не. Карам по 70 - 80 км, горе доле, на ден. Не ме яд, че съм ги купил, даже съм адски щастлив от факта. И съм убеден, че Велвет, и господ в шофирането да е, е изпадал в ситуация, в която е казвал : "Ся ако бях сложил зимните гуми, вместо да се праа на лятен рацер, нямаше да е така." или "Отървах се на магия!" ... Ако не е - евалата.. Но и да е, и да не е, все ще каже - Не съм...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...