Jump to content
BulForum.com

Акция "Светлина" започна..


spot_ex

Recommended Posts

Няма нищо по-хубаво от зимната гума през зимната и лятната при температури над 10-13( т.е. невъзможно заледяване и постоянна такава температура ) градуса.Факт.Който каквото и да говори колко е опитен шофьор и разумен да пробва да натисне спирачките рязко върху сняг ,при положение че кара с "съобразена от него за подходяща скорост" и да види след колко време и след колко метра ще е спрял напълно.Да не говорим за стабилност в завои и на студена настилка ,па била тя и чиста.Фантасмагории са това ,че лятната гума "ако си шофьор може да я краш и през зимата".

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Прекалено много се осланяте на тези зимни гуми. А и като си чета- повечето хора гледат да минат възможно най-тънко за гуми, което е пълен абсурд. Ако искате да карате с хубави зимни гуми,а и въобще с хубави гуми- сещате се кои са добрите марки- отидете и купете. Масово се купуват разни корморани, Тигър и прочее, които са си пълен боклук. Някой ще каже, че не са... и съм убеден, че този някой просто няма възможност да си купи наистина хубави гуми. И е факт, че през зимата/ дори при наличие на сняг/ не съм имал неприятна ситуация / пък лятото ми се е случвало/. Не намирам за нужно да убеждавам някой в истинността на това. В Пловдив не е имало скоро тежка зима, при която е толкова наложително да караш с зимни гуми. Малко повече внимание, по-бавничко и няма проблеми. Ако човек пътува повечко извън града или живее примерно в северна България- да, най-добре е да си сложи зимни гуми и пак внимателно и бавничко. Не съм против зимните гуми, но лично според мен в Пловдив не е наложително.

Link to comment
Share on other sites

Всеки си има право на мнение.Както казах асфалтеца при температури около 0-та и под нея има много по-различни качества на сцепление от колкото при нормални температури.Много мои приятели не ми вярват, но е факт, зимните гуми използват по-меки смески от летните за да могат при ниската температура да осъществятват добър контакт с пътя( независимо дали ще е сняг, лед и т.н. ).Всеки от нас може сам да си припомни или да види какво става като сравниш различни по състав гуми за сцепление.Елементарен пример са гумичките за триене на молив.Е те са много мека смес и правят изкл. контакт със всякакви повърхности, но гумичката която ви обгръща кабела на мишката( примерно ) си се плъзга спокойно по плота/бюрото, нали?Освен това идват на ред шарките.Там вече нямам много адекватно мнение, просто не знам какви са модите в зимните шарки, НО Пирели скоро показваха модел за високоскоростно зимно каране( дизайнерски при това )...та шарката е другите 60% от гумата, за мен.Може да звучи лаишки, но по-добре да си оставя летните Мишлин-и и да сложа зимна Фулда на изплащане или Тигри и др. там котки ,и други зверове от колкото с лятната гума.

 

BTW ако някой се съмнява в истинността на казаното за смеските да пробва да си покара зимните гуми лятото и ще види колко бързо ще отидат ;)

Link to comment
Share on other sites

Ако искате да карате с хубави зимни гуми,а и въобще с хубави гуми- сещате се кои са добрите марки- отидете и купете.

 

Ами един приятел миналата година си взе първо някакви много рекламирани гуми гудиър ако не се лъжа (имаше реклама как някакви коли се катереха по един канал нагоре) после и някакви не толкова известни Гисловед (не знам как се пише) и от 2рите беше много доволен докато първите които ги сложи на "хубавата си кола" ми вика че нищо не стрували. Вторите по съвет на гумаджията който му ги слага. И около 2но по-ефтини от "марковите"...

 

Ти ми кажи сега кои са хубавите зимни гуми според теб че интересна дискусия се заформи пък аз съм програмист и за компютри може да знам много но за коли и гуми вярвам който каквото ми каже щом човека се води че разбира - вярвам, аз знам как да си карам колата и дотам, повече не ме интересува, както и повечето хора не ги интересува как се правят програмите а искат да си свършат работата и дотам. Та и аз така - колата ми трябва за да ме докара от т.А до т.Б :)

Link to comment
Share on other sites

Dunlop Winter Sport 3D, Dunlop Winter Sport M3, Michelin Alpin PA 3. Като и двата модела на Дънлоп ги считам за много добри, но не мога да кажа дали имат голяма разлика с Мишелин при нормални условия. Вече в адски много сняг може да си проличи. Гисловед се износват бързо-мой приятел караше с такива. Ако няма сняг е кофти за тези гуми. Иначе Continental имат добри гуми. Мога да кажа и кои не препоръчвам за летни- Вредещайн /конкретно моделът,който е добър при дъжд-забравих му точното име/- няма толкова шумни гуми. Постоянно имам чувството,че гумата е спукана, защото звукът наподобява на шлапане на гума по асфалт :D

 

host, за смеските си прав. Нормално е да има разлика. Ако бяха еднакви нямаше да има зимни и летни гуми

Link to comment
Share on other sites

Сега като го спомена и се сетих че точно Continental бяха онези гуми с големите реклами от които моя приятел не беше доволен а от Гисловед-а беше направо възхитен. Но верно че той кара май само 2 години и тази си сложи нови. Аз нямам възражения да си сменям гумите - тези с които аз карам в момента са по принцип ефтини :)

 

За Мишелин напоследък съм резервиран. Карам с Bridgestone и съм по-доволен от последните мишелинки с които карах - много е вероятно да съм в грешка тъй като почуствах голяма разлика след като ги смених а все пак мишелинките ги бях карал около 2 години но и хората ми ги препоръчаха като много добри (говоря за летните)

 

 

Edit: имаше едни зимни гуми с някакви метални шипчета които особено на лед помагали много но нещо се чуваше че в европа са забранени - някой знае ли нещо по въпроса?

Link to comment
Share on other sites

До колкото си спомням и В Бг вече са забранени. Мисля че го имаше в правилника а и Инструктора ми специално ми го каза.

 

Сега съм с Pirelli и съм много доволен , това ще им е втора зима и без проблеми съм се качвал и на балкана..и в сняг и тн. (само 1 път ми се наложи да сложа вериги а бая пообикаляме с тях);

 

Преди бях с Brigestone бях доволе и от тях но грайфера не позволяваше повече експлоатация, Иначе и от тях бях доволен.

Link to comment
Share on other sites

....Edit: имаше едни зимни гуми с някакви метални шипчета които особено на лед помагали много но нещо се чуваше че в европа са забранени - някой знае ли нещо по въпроса?

 

те май са си забранени от доста време, почти откакто имам познания в/у автомобила, нараняват асфалта и заради това май са забранени за движение по републиканската пътна мрежа и не само по наща ( не че българския асфалт може повече да се нарани от това което е в момента :laughing: :laughing: )

Link to comment
Share on other sites

Дам забранени са с изкл. на страни със специфични услофия мисля.Финаландия май и др. от скандинавието позволяват ползване на такива, в Русия може би...но не съм сигурен.Трябва да се провери все някъде ще пише.

Link to comment
Share on other sites

Само ми е чудно тази агресия и това високомерие на какво се дължат??? Или просто така сте си възпитани?

 

Не е до възпитание, нарича се чувство за самосъхранение ;) Щото утре ако те нацепи някъде на улицата няма да го питаш що е с летните гуми като вънка е -3 градуса например, нищо че в Пловдив не валяло снежец от три зими ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...