Jump to content
BulForum.com

Национален отбор на България


JDFU

Recommended Posts

В България няма условия за футбол. Факт. Докато това удобно на дадени хора статукво не се промени - нито смяна на треньора, нито на футболистите на терена ще могат да променят нещо.

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 379
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Дали има опция да бъде разпуснат националния отбор за определен период от време?

 

 

 

Нали Нигерия бяха пробвали да направят подобно нещо - не им се получи laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Само пълен наивник може да се заблуждава, че тоталното обсебване на българския футбол от мутрочалгарската действителност няма да доведе този спорт до абсолютното дъно. Как може все още някой да се надява, че някаква смяна на треньор и играчи ще доведе до какъвто и да било положителен резултат в тази разяждаща среда? Както се беше изразил Joe Saward по повод пистата за Формула 1 край София, по-скоро прасетата ще полетят.

Link to comment
Share on other sites

След дълъг размисъл с един съфорумник решихме как да се справим с кризата в национала-генно инжинерство!!

Само трябва да клонираме Ицо,,Трифон,Емо,Балъков,Лечков,Киряков,Хубчев,Кременлиев и те заедно с Марто, Стенли и Бербо,ще сътворят един добър и хомогенен отбор!Хубавото на това решение е че тренера го има и на него годините няма да му пречат-Пената!

Сега остава лесната част ,да съберем парички за една хубава лаборатория.

Нека някой се заеми с функцията на касиер и да започне да събира паричките :ph34r:

Edited by letalis
Link to comment
Share on other sites

Само пълен наивник може да се заблуждава, че тоталното обсебване на българския футбол от мутрочалгарската действителност няма да доведе този спорт до абсолютното дъно. Как може все още някой да се надява, че някаква смяна на треньор и играчи ще доведе до какъвто и да било положителен резултат в тази разяждаща среда? Както се беше изразил Joe Saward по повод пистата за Формула 1 край София, по-скоро прасетата ще полетят.

Добре де, чудя се доколко мутренското управление е виновно за днешния резил? То е ясно, че е обсебило футбола в БГ, но все пак имаме не лоши и даже няколко добри футболисти. Какви интереси се защитават, че отбора е толкова зле и на кой е изгодно да е такъв батал положението на националния отбор?

Един добър тренъор би могъл да помогне много на отбора, само че идея си нямам кои би могъл да стане. То последните години се извъртяха всички стари муцуни, одеве четох, че Стоичков щял пак да поема отбора, даже и Бербатов щял да върне. Който ще да дойде на тренъорския пост, само да не е Марков, Пенев, Бонем и тем подобни.

Link to comment
Share on other sites

Явно просто е време най - после да приемем истината.Очакванията за представяне на отбора са на светлинни години от възможностите му.Има добри момчета в отбора, но не са достатъчно и не са разпределени равномерно в нужните позиции.Дори и в предни позиции да се опитват да направят нещо, бездарната петица отзад е готова във всеки един момент да оцапа нещата...Лошото е, че там няма и много алтернативи, тъй като болшинството от кандидатите играят в местното първенство или подобни.Но най - неприятното е, че в тима в момент няма отборен дух, дори няма никакъв дух.

Остава да кротнем, да се радваме на някоя друга победка и да чакаме ново поколение от кадърни играчи, по възможност възпитани в играта някъде навън...

Само ми е жал за Марто и Стилян, които се опитват да играят...Този отбор просто не ги заслужава, както не заслужаваше и Бербатов.

Link to comment
Share on other sites

Треньорът на Северна Корея в момента кърти руда някъде в планините до китайската граница, защо и нашите не ги мотивираме така? :Д

Link to comment
Share on other sites

За да има кадърно поколение,което да дочакаме е необходимо да има работещи школи.Да се осигурят първо условия за създаване на футболисти-терени,екипи,пособия,треньори(не само свързани с футболната тактика,но и кондиционни такива)

За пример от хубвите школи пловдиски на Марица,Спартак и Ботев какво е останало.Терените ,на които играят могат да го направят негодни за футбол още от рано!

А за сега е необходимо да има чужденец треньор за няколко години,за да се спре с мениджърКските игри-давам ти за да играе,за да може после аз да зема като го продам! :angry:

А да си кажа гледах само 1-то полувреме,второто не го издържах и се махнах от телевизора.

И също така се замислих за добри халфове що годе добри защитници,които да са алтернатива за национала и много,много не успях да се сетя да не кажа хич.Кофти но факт!

http://www.vbox7.com/play:6f14157c&start=1 - и едно клипче,което ми пооправи малко настроението!

Edited by letalis
Link to comment
Share on other sites

Според мен сега треньора ще подаде оставка, но вината не е в него, а във "футболистите"

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Според мен сега треньора ще подаде оставка, но вината не е в него, а във "футболистите"

 

По скоро в избора му на "футболисти" . Все си мисля ,че ако беше оставил половината "стари"(сегашни) национали и беше викнал някои млади , които тепърва ще се доказват нещата щяха да бъдат други .

Link to comment
Share on other sites

По-хубаво, че паднахме. Честно казано така по-густно ми стана. Ся поне от началото си знаем без да се залугваме, че няма да се класираме. Да се отазват и Стенели, и Марто и тава е. Няма кво да продължават и те да си губят времето. А иначе скочиха сички киртаци в тая държава, когато Бербо каза, че 3 коня дърпат каляската.

Къв е тоя Коловати, бе!!! Тоя не може да ходи. Вучинич го разминаваше с крос.

Като гледам отзивите след мача, май на Мъри му беше най-мъчно от цялата ситуация. А ония гомнари Боби, Моби и бат Наско раздават нагли интервюта. И дватамата нямало да подадат оставка, но щели да изгонят Стоилов. Абе миризляци, кой го назначи него. Още повече, кой беше в комплект с него... А наш Сираков тръгнал да раздава интервюта все едно е президент на България.

Перуката почнал да сравнява страна като Русия и нейния треньор- Дик Адвокаат. Тоя малоумене ли е, къв е ? И пак нямало да има чужд треньор. Ами в такъв случай мисля, че идва ред за треньор да назначим бай Тотьо домакина на стадиона, а за жизнено важния пост- дирекот на нациоаналаните отбори може да сложат Димитър Христолов.

Сега е моментут на основна чиста в нациоаналния. Няма стари, няма млади, всичките. Няма кво да ги викат тия покемони Домовчийски, Рангелов, Малката Перука и тем подобни дангалаци. По хубаво да изтеглят целия младежки отбор във мъжкия. Най-малкото ще играят с 3 пъти повече хъс.

Link to comment
Share on other sites

Черна Гора, Локото и Ботев да ги хванат - те ще ги бият angry1.gif

Учудвам се, как може да сме толкова слаби... никва мисъл... слаби и глупави, еднотипни центрирания.... пълен та**к! angry1.gif

 

Да махнат всичко дърто, да пуснат поне млади момчета ( никому неизвестни ) поне хъс за игра да имат... а не тея женички....

Повече няма да ги гледам.

 

Ники Михайлов - Президент !!! Хахахахаха angry1.gif

 

П.С. Това за покeмоните ми хареса :D

Edited by CyberHill
Link to comment
Share on other sites

Добре де, чудя се доколко мутренското управление е виновно за днешния резил?
Треньора спазва мениджърски интереси и е принуден да лансира удобни на партията играчи. Няма пъллната свобода за работа с отбора. При такова положение и Мауриньо и сАФ и Венгер и Капело и който и да е няма да може да се добере до нещо по-сериозно от трето място.
Треньорът на Северна Корея в момента кърти руда някъде в планините до китайската граница, защо и нашите не ги мотивираме така? :Д

Ако го откупят нашите - може би ще се представи по-добре от родните ни треньори :lol:

Няма кво да ги викат тия покемони Домовчийски, Рангелов, Малката Перука и тем подобни

Тук се изхилих с глас!

Черна Гора, Локото и Ботев да ги хванат - те ще ги бият angry1.gif
А сега се замисли в Локото и Ботев колко от ключовите им играчи са българи. Щото нашите футболни мутрагени мислят само за краткосрочните инвестиции - да изкупуват по пет за левче от страни от третия свят или футболната утайка на по-футболните държави, вместо дългосрочните инвестиции във нормални футболни школи.

 

Щото цитираното златно поколение - всички са израстнали в български отбори, повечето от тях са имали малки или големи успехи с български отбори. Сегашните ни топ футболисти са продукт на далновидни чуждестранни мениджъри, които са видяли потенциал в тези футболисти и са ги взели и оформили като футболисти там - в чужбина. Защото и Бербо и Марто и Стилян са взети да играят в чужбина от съвсем млади и така са могли да се оформят като футболисти, а не да "израстват" в родното първенство, като повечето от плявата, която ги заобикаля в националния отбор.

Link to comment
Share on other sites

В България няма условия за футбол. Факт. Докато това удобно на дадени хора статукво не се промени - нито смяна на треньора, нито на футболистите на терена ще могат да променят нещо.

НЯМА условия за футбол?Ти добре ли си? :D :D Тфа сигурно е най-смешното изказване,което някога съм чувал :D Във всеки град има по сто игрища и поне по 1 стадион!Да не говорим колко футболни клуба има,а отделен въпрос е колко момчета има дето играят в чужбина,за класни отбори и и взимат луди пари.

 

В България няма условия за волейбол!Една единствена хубава зала има...и въпреки тфа мачкаме наред.И аз продължавам да твърдя,че вината е в БФС и в некадърните треньори.Щом Митко Бербатов дигна ръце от национала заради тея малоумници,значи има защо

Link to comment
Share on other sites

Guest Rumbata

Жал ме е за Мъри. След грандиозните успехи с Уефски и Литекс, най-сетне се уреди с айляшка работа и заслужена заплата от 50 бона, а ся ква стана тя...

Жал ме е и за Боби. Преди няколко дни каза, че е време националите да заработят някой лев за БФС - кофти, не се получи...

За директора на националните отбори изобщо не ме е жал. Щото можеше да бъде координатор, отговорник, или можеше изобщо да я няма тая длъжност, но не - за Наско Сираков или директор, или нищо...

Edited by Rumbata
Link to comment
Share on other sites

Трите хикса, айде по-леко с определенията! Има игрища, ама има ли школи? Има стадиони, ама има ли отбори? Има клубове, но има ли публика? А защо я няма? Защото можем да видим как играят в Англия, Испания, Италия и можем да сравним с местното първенство. Бербо го беше казал веднъж - една обикновена тренировка в западен клуб е на по-високо ниво от един мач от родната ни "А" група.

Link to comment
Share on other sites

Според мен условия има, или поне "потенциал за условия", ако мога така да се изразя. Не много усилия и желание се изискват. Трябват ни смислени треньори в ДЮШ и увеличаване бройката прилични терени за тренировка на същите тези школи. Невъзможно е да ни сравняваш с Англия, Испания и Италия, защото това са големи страни с голям рекламен пазар, а където има такъв и ма и много пари и инвестиции. За пример ще ти дам Холандия - с оглед на водената от ФИФА и УЕФА политика един Аякс, например, никога повече няма да е това страшилище от едно време, но колко футболисти на топ ниво е произвел и продължава? До къде стигна националният им отбор?

 

Най-важното, за да може един спорт да е успешен в малка страна, е да да има масовост (пример Уругвай, където много над половината население играе футбол). Аз напоследък почти не виждам малки деца да се събират и да играят футбол....като се замисля последно видях в средата на пролетта. Това обаче е пряко свързано с успехите ни, защото всяко дете се ръководи от идоли, а когато такива няма е ясно че се търсят другаде.

Link to comment
Share on other sites

НЯМА условия за футбол?Ти добре ли си? :D :D Тфа сигурно е най-смешното изказване,което някога съм чувал :D Във всеки град има по сто игрища и поне по 1 стадион!Да не говорим колко футболни клуба има,а отделен въпрос е колко момчета има дето играят в чужбина,за класни отбори и и взимат луди пари.

 

В България няма условия за волейбол!Една единствена хубава зала има...и въпреки тфа мачкаме наред.И аз продължавам да твърдя,че вината е в БФС и в некадърните треньори.Щом Митко Бербатов дигна ръце от национала заради тея малоумници,значи има защо

Има бе как да няма,децата играят на сгур или на полутревясали ливади(за пример у наше село тренира отбора на Спартак ,децата, а условията са като на Уембли да ти кажа,направо няма дупки и неравности ама хич,а доскоро децата на Ботев ритаха на гребната супер нали,е как да няма условия)

Харесва ми "ТФА" що го ползвам и аз да ти кажа намирам чудесни условия за футбол ама на платени игрища е те са еФтини 5 кинта на човек.

Edited by letalis
Link to comment
Share on other sites

условия за футбол в БГ няма. Мога да ви кажа, че в Америка дори кварталните игрища имат по-хубав терен от стадионите в А група. Това е трагично

Edited by Botev1912
Link to comment
Share on other sites

Абе вие луди ли сте, или сега полудявате?!?! Националният ни отбор с изключение 94-та година винаги е бил на много ниско ниво и проблемът не е в школите, стадионите, бфс, ufo, fbi, cia, nasa и господ знае още кой. Да, сега положението е доста зле (все пак падаме от Черна гора), но като цяло не може да се очаква нещо сериозно и значимо и винаги е било така! Вместо тъпите ни управници да погледнат малко другите спортове продължават да се наливат пари в тази бездънна яма БФС - ами запитайте се какво стана с щангите, какво стана с борбата, където сме били супер сила? Защо никой не дава 5 пари за шибания волейбол, който ВИНАГИ е бил най-успешният ни колективен спорт? Айде нема нужда чак толкова да им се вживяваме на футболистчетата те толкова си могат - наистина!

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

Защото футболът е и винаги е бил най-популярния спорт. Дори предвид слабото му ниво у нас, дори предвид стадионите руини. На нормалните ни отбори ходят средно по 3000+ човека на мач. На клубни волейболни срещи я има 100 човека я няма. Вярно националния пълни залата във Варна, но колко често? Че то даже вчера на националния стадион имаше 8000 човека. Аз лично от волейбол не се вълнувам много, сигурен съм че такива като мен не са малцинство.

Link to comment
Share on other sites

Кои бяха тия на стадиона?

От николетки и чалга не им остана сила да вкарат

 

Гледам мача с Черна гора и се чудя кой от тия хора на терена беше гадже с Николета Лозанова. Тя сигурно също гледа мача и се чуди с кого още не е била гадже. И кои бяха тия хора - освен Мартин Петров, който тича и се бори на терена, никой от тях не прави нищо, за да бъде запомнен. Как се казваха?

Сетих се кои са тия хора - те са герои на жълтите вестници. За тях пишеше нещо, което не беше важно, не беше интересно и беше свързано с женски гърди. Освен това те са манекени на някакви турски дрехи. Или може би бяха хора, които рекламират гел за коса?! Нещо бъркам - тези се снимат голи и са рекламна площ на много известните тату студия във Вакарел.

Гледам и слушам мача. Стигам до извода, че за да риташ топка, трябва да си умен. Изглежда нелогично, но е сериозно вярно. Ако не си много умен, трябва да имаш сърце. Но ако нямаш и акъл, и сърце, значи си български футболист. Чул съм, че не е лошо да си български футболист. Още от малък всички момичета в Симитли са твои. После вместо да ходиш в казармата, започваш да изкарваш пари, каквито твоят татко никога не е вадил. Абе, истината е, че такива пари си докарват само твоите приятели дилъри на бело. Не дилърите на бельо, а дилърите на бело. Това също не е лошо. Но после започва да става още по-добре. След като си разглезен от жените и от парите ставаш разглезен и от вестниците. Още преди да си вкарал гол, вече пишат на коя как колко и дали си го вкарал. Дори и това е новина, когато си футболист - примерно пише за тебе, че не си го вкарал на тая. После пишат, че си ги бил. После ти се разминава, защото така или иначе жените, които спят с футболисти, са курви и рядко се оплакват - тях всички ги бият - ту с юмруци, ту с пачки.

Гледам мача и се чудя къде съм ги виждал тия хора. Сетих се, че те катастрофират пияни често по завоите в Студентски град. Обаче им се разминава, защото са футболисти. Също така катастрофират в чиниите със салатата, когато се кълчат по масите върху известни мелодии, за които се говори, че са чалга. Това не е чалга, истинската чалга е красива циганска музика. А това, на което танцуват хората, които ги дават в момента в телевизора ми, е футболна музика. Там една много гола жена пее само за две неща - че е нещастна (а не й личи!) и/или че няма да ти пусне. Все неща, които са ясни и няма нужда да се пее за тях.

Гледам мач и единственото, което знам със сигурност, е, че играем с Черна гора. Но кой точно играе срещу тия черногорци не е ясно. Знаем кой е шеф на футболистите само защото беше добър вратар. Знаем кой е от старото поколение там по трибуните, защото помним техни голове. Ето това липсва, сетих се - голове. Футболът се помни и има смисъл, като има голове. А тия дни нямаме повод да се зарадваме на наши голове. Вкарват, ама само на нас.

Гледам мача и се сещам какви футболисти имаше едно време, ех. Същите станаха кметове, станаха шефове, станаха важни хора, но трябва да признаят, че във футбола не направиха нищо извън терена. Докато те шефстват навън - по терена се разхождат манекени на жълтата преса. Разхождат се титаните на неприсъствието. Коментаторът се диви - ама тия хора дори не псуват, дори не се ядосват, като не успяват да вкарат гол. Как живеят тия хора?! Как спят?!

Гледам мача и се сещам, че енергията е една за всичко. Когато един човек влезе в кожата на футболистчето от махалата, той раздава енергията си по курви, чалга, дрешки, смешки и джунджурии. Автомобили със западни номера и футбол с български номера. Гледам мача и разбирам, че всички трябва да се откажат като Митко Бербатов. Футболът да започне отначало. Някой да дойде с меч, да го забие в земята и да каже - тука ще бъде футбол.

Така де - не като сега - гледаш мач и се чудиш кой точно от тия беше гадже на Николета Лозанова? И само един ли беше, или повече бяха?

 

Мартин Карбовски

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...