Jump to content
BulForum.com

Форумни картинг състезания


zlobil

Recommended Posts

  • Replies 796
  • Created
  • Last Reply
Принципно е по-добре вечерно време по-прохладно е . Аз предлагам часа да си остане 9 в неделя

Добре бе,майна,не прочете ли РаптоР какво каза за карането вечер и кога е най-добре за сцеплението на гумите и т.н.Аз не съм карал от много време,но се замислям дали да не се пробвам с вас,майсторите :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Добре бе,майна,не прочете ли РаптоР какво каза за карането вечер и кога е най-добре за сцеплението на гумите и т.н.Аз не съм карал от много време,но се замислям дали да не се пробвам с вас,майсторите :rolleyes:

Някой да е казал , че не съм прочел ? А ти като си карал помниш ли , че ставаш целия потен и ти се вдига адреналина ? Аз февруари март ходих и прогизвах под якето а ръцете ми се вкоченяваха неможеш да пусна волана след 10 обиколки . Да не забравяме факта , че сега е лято и някои хора са на работа до по-късно . И все пак това е тема за дискусия ако някой има друго предложение да го споделя !

ЕДИТ : аз не съм майстор аз ходя за кеф заради тръпката и основно да правя неща които на пътя неискам да пробвам с личния автомобил ;) пък и вече загряване на автомобил и а у незнам ама за мен е най-важно зад кормилното устройство и килограмите :)

Link to comment
Share on other sites

Само да попитам един тъп въпрос (на който даже може вече да сте дали отговор)...

Тъй като на картинг (бензинов) съм се качвал само веднъж преди сто години (като малък)....и смятам да намина на състезанието....зачудих се дали да не се пробвам и аз, пък ако ще и да завърша последен :P ....к'ва пара е цялата далавера, в смисъл ако утре-другиден отида да се пробвам веднъж предварително, поне да разбера къде какво се натиска...скорости(ако има), газ, спирачка и т.н.....та как се плаща - на обиколки ли, на време ли...ей такива работи...

 

П.П. Аааа...и друго....при състезанията има ли опасност при сблъсък да се обърне някоя количка? Щото аз и колата си карам доста на мах и често минавам с висока скорост на сантиметър от препятствия, та се опасявам, че ще правя глупости на пистата... :laughing:

А в самите колички има ли разлики - напр. някоя е по-бърза, друга - по-издухана....

Бая въпроси станаха...Zlobil да дава отговори. :D

Link to comment
Share on other sites

и аз съм навит за Неделя, от години не съм карал , как са цените, дано имам кинти :(

ако някой знае ценорасписа и колко горе доло ще ни струва този купон да каже :pirate

Link to comment
Share on other sites

По последно инфо , което знам - плаща се на обиколка - 1.20 лв.А за състезанието е 15 лв за 15 обиколки(1 загряваща , 1 за поул-позишън , 2х 6 обиколки състезание и 1 завършваща или нещо такова се казваше :unsure: ) Картът трудно може да се обърне , ако не и невъзможно :D Само можеш лесно да се завъртиш или да излезеш от пистата :) Преди имаше наистина малка разлика във вървенето между отделните картове , но сега не знам как е :huh: Ако може да споделите какви времена правите ( или сте правили) , за да не се окаже , че сте някакви животни на пистата и другите само ще Ви се пречкаме :D Аз последно правих около 55 , 55 и малко сек. :( Ама сега ще съм много зле сигурно , докато влезна в ритъм

Link to comment
Share on other sites

По последно инфо , което знам....

Мерси за бързия отговор...а скорости имат ли тези картинги? Става въпрос за пистата на Лаута, нали...да не взема да ходя някъде другаде и да се чудя що няма никой... :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Добре бе,майна,не прочете ли РаптоР какво каза за карането вечер и кога е най-добре за сцеплението на гумите и т.н.Аз не съм карал от много време,но се замислям дали да не се пробвам с вас,майсторите :rolleyes:

 

няма чак такова значение за сцеплението не сме чак такива професионалисти а и пистата няма да е кой знае колко изтинала до вечерта но и през деня мога няма проблем , вярно ще е малко жега но какво пък

 

Само да попитам един тъп въпрос (на който даже може вече да сте дали отговор)...

Тъй като на картинг (бензинов) съм се качвал само веднъж преди сто години (като малък)....и смятам да намина на състезанието....зачудих се дали да не се пробвам и аз, пък ако ще и да завърша последен :P ....к'ва пара е цялата далавера, в смисъл ако утре-другиден отида да се пробвам веднъж предварително, поне да разбера къде какво се натиска...скорости(ако има), газ, спирачка и т.н.....та как се плаща - на обиколки ли, на време ли...ей такива работи...

 

П.П. Аааа...и друго....при състезанията има ли опасност при сблъсък да се обърне някоя количка? Щото аз и колата си карам доста на мах и често минавам с висока скорост на сантиметър от препятствия, та се опасявам, че ще правя глупости на пистата... :laughing:

А в самите колички има ли разлики - напр. някоя е по-бърза, друга - по-издухана....

Бая въпроси станаха...Zlobil да дава отговори. :D

 

1,2 обиколката + 1лв за боне е цената на картингите от 200цц , ние на тях ще караме така че на тях се упражнявай , няма скорости само газ и спирачка

при сблъсък не може да се обърне , няма такъв вариант при тези картинги , при професионалните е възможно , разлика в количките има , скоро карах на един които не вървеше изобщо и едвам паднах под минута а принципно карам доста по-бързо но аз познавам механиците и ще ги накрам да ни дадат горе-долу равни колички ;)

 

 

за времето , миналата зима при лично тегло 97-98кг , падах до 56сек. лятото не съм се засичал просто защото сме карали за удоволствие но предполагам че е 1,1-5сек. разликата , а и не съм карал много време така че не съм от хората с най-добрите времена ;)

 

нека всички които ще карат да кажат кога им е удобно да отидем да покараме

кибици нека си има може даже да си направят плакати с лозунги "злобил е номер 1"

Link to comment
Share on other sites

....при лично тегло 97-98кг ....

кибици нека си има може даже да си направят плакати с лозунги "злобил е номер 1"

Ама за всеки случай да вземат и по един резервен плакат: "Злобиле, вземи да отслабнеш, че другият път да си номер 1". :lol: :bgrin: :D

ше поживеем ще видим , да няма подвиквания "мидекс защо си с обиколка назад"

Ааа...не...предварително ще подготвя картинга за подобна ситуация...ако го закъсам чак дотам, пускам в ход секретното оръжие - картингът ми ще е с дупка в пода и при нужда ще припкам като Флинтстоун. :woot

Link to comment
Share on other sites

Някой да е казал , че не съм прочел ? А ти като си карал помниш ли , че ставаш целия потен и ти се вдига адреналина ? Аз февруари март ходих и прогизвах под якето а ръцете ми се вкоченяваха неможеш да пусна волана след 10 обиколки . Да не забравяме факта , че сега е лято и някои хора са на работа до по-късно . И все пак това е тема за дискусия ако някой има друго предложение да го споделя !

 

Ти до колко с и на работа в събота и неделя искам да знам??? И колко си карал като цяло че някакви глобални заключения даваш??? Аз съм започнал да карам за сефте през късния ноември например. Беше ми супер гот и карахме цяла зима през онази година в онези студове. Когато ти замръзнат сълзите и сополите за лицето тогава ще ми разправяш кога как се кара.

Имам над 200 обиколки на лаута зад гърба си и много добре знам кога как се кара. На мен лично ми е все тая понеже не се събираме там да решаваме шампионата, но най-добре се кара (лятно време) късния следобед, но ПРЕДИ да дойдат туристите. Което ще рече между 3 и 5 някъде.

 

Само да попитам един тъп въпрос (на който даже може вече да сте дали отговор)...

Тъй като на картинг (бензинов) съм се качвал само веднъж преди сто години (като малък)....и смятам да намина на състезанието....зачудих се дали да не се пробвам и аз, пък ако ще и да завърша последен :P ....к'ва пара е цялата далавера, в смисъл ако утре-другиден отида да се пробвам веднъж предварително, поне да разбера къде какво се натиска...скорости(ако има), газ, спирачка и т.н.....та как се плаща - на обиколки ли, на време ли...ей такива работи...

 

П.П. Аааа...и друго....при състезанията има ли опасност при сблъсък да се обърне някоя количка? Щото аз и колата си карам доста на мах и често минавам с висока скорост на сантиметър от препятствия, та се опасявам, че ще правя глупости на пистата... :laughing:

А в самите колички има ли разлики - напр. някоя е по-бърза, друга - по-издухана....

Бая въпроси станаха...Zlobil да дава отговори. :D

 

Мидекс що пък Злобил да дава отговори? Ние другите експерти по туризма ли сме тука? Ще си сменяме шапките/каските с тебе :devil.

Скорости тези колички нямат, плаща се на обиколка. За хора без карти е 1.20, който има карта и съответен брой обиколки ползва съответните отстъпки - ако не се лъжа над 50 обиколки 5%, над 100 10%. При състезание обаче мисля че всички плащат еднакво.

Винаги има сблъсъци, особено при състезание. Няма нищо страшно - най-много да да се понатъртиш ако направиш шампионски удар. Имаше май един дето се беше похвалил че е постигнал невъзможното - да обърне карт, чак и ребро си бил пукнал, но това си е за ШЛ в простотията. Шанса е по-скоро отрицателен.

Има големи разлики в колите - случвало се е докато караме даже някоя да изпуши в буквалния смисъл. Налагало се е да сменяме картове по време на каране защото просто усещаш, че не върви. Работата е на късмет всеки път, понеже никога не знаеш коя кола в какво състояние е.

Общо взето се изпиват по 2 бири на бара и се наблюдава трафика - тогава може да се познае евентуално издишаща кола, но обикновено няма време за такива екстри. Именно затова се кара предварително (ния обикновено караме на 5-ци) и ако попаднеш на дръвче просто искаш друг номер след това. Отсега предупреждавам че равни условия за всички при състезанието няма да има. Поне 2-ма ще са с куци магаренца (а.к.а Спайкъри :laughing: ).

 

Основното в цялата схема е да си направим яко шоу и да се изкефим. Няма значение кой ще победи - важното е да се запомни с хубаво

Link to comment
Share on other sites

така като гледам за Неделя май се заформя пищенето на гуми , (дано съм си в Пловдив ,ще се постарая да не изпусна)

та за колко часа става дума (нали за вечерта става дума ? ) ,направо да идвам там , че незнам дали ще имам достъп в Неделя до Нет :(

Link to comment
Share on other sites

добре който е съгласен в неделя да ходим да караме вечерта да пише аз съм навит , предлагам към 9.00 да се чакаме там за да може който ще идва да поизчакаме до към 9.30 и тогава да почваме

Link to comment
Share on other sites

еми и по рано да е няма проблеми и аз ще направя 5-6 подгряващи пък може и да пия 2-3 бири за кураж :P

 

тогава да го направим в неделя от 8 ? да почакаме до към 9 кой ще дойде и тогава да почнем състезанието , само да се съберем поне 5-6 човека да не си караме само 2мата

Link to comment
Share on other sites

добре тогава в неделя (12.08.2007) от 20.00ч. който ще кара да заповяда на картинг писта лаута

(който няма да кара а иска да гледа също да заповяда)

 

аз няма да идвам с колата да мога да пия 2-3-6-7 бири най-добре всички да направим така :beerchug :beer:

Link to comment
Share on other sites

Значи към , 8 на бира там , и след това пийнали мари на колите и за морето :lol:

имам малко работа извън града , ще гледам задължително да съм си тука тогава, даже може да навия и някой друг да дойде да станем повече хора , ще взема и фотоапарата да запаметим стълбичката и кой е на нея и кой под нея :rolleyes:

Ще гледам да съм там :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

ОК, ще дойда и аз да се изложа...ама и с олимпийския принцип за участието не е зле....пък и ще пийнем, ще си полафим... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Пишете ме и мен :D Последния път карах на 5 ракии и завърших втори от 5 :laughing:

 

те другите ако са били на 10 ракии , а ти само на 5 много ясно че 2-ри :lol:

 

важното е купоня да става :beerchug

 

 

за сега май 4-ма , до Неделя викам че ще се събере отбор юнаци , само дано имам за състезанието , че за два дни олекнах със 150 лв. по колата :rolleyes: ама има и назаем за тази работа :pirate

Link to comment
Share on other sites

Другите бяха на бири, само аз и четвъртия пихме ракии :laughing: А и на 10 ракии състезанието нямаше определено да е картинг :woot

Иначе още след първата обиколко изтрезняваш и после може да почнеш да се наливаш отново, все едно нищо не си пил :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...