Jump to content
BulForum.com

Съвет: 2-ра употреба комби


kitolino

Recommended Posts

Grossmaster - ауу, приятелю ти ми скърши сърчицето ... :cry

 

В този ценови диапазон 2000-2500, няма голям избор. Почти всичко е трошка, важното за мен е да избера възможно най-идиото издръжливата от всички. Колата ще се кара предимно в града, като и закача багажник за велосипеди ще я търлачкам и по планините.

Нисък разход, евтинка поддръжка, това се надявам да получа от возилото.

Като бих казал, че не съм състезателен тип човек и няма да издевателствам над нея.

 

Избори много и все грешни, пусти живот .. :wacko:

избор има,само да не си прекално претенциозен.

лаици като теб(без да се обиждаш,не влагам такъв смисъл) обаче обръщат прекалено много внимание на годините на автомобила.

за 2000 - 2500 се мятай на нещо набор 87' - 89' , по възможност немско и ще си свирукаш.

ако толкова държиш да можеш да тъпчеш колела в тая кола - търси си хечбек.

моя съвет е голф две.не ръждясват толкова много и са евтини и прости за подръжка.ш

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 134
  • Created
  • Last Reply
Никога не можете да знаете какво ще ви сервира една стара кола. Няма гаранция, че като се купи марка "X" колата ще е перфектна и безпроблемна. Те чисто нови дават куп дефекти и правят мизерии, та какво остава за старите. Последното, което чух от един приятел - неговия шеф си купил преди 8 месеца CL55 AMG автоматик. Миналата седмица на 12000км. колата в движение чупи скоростна кутия. В сервиза се хванали за главата и пратили запитване до Германия какво да правят. Така че и Нисан да си купи и Мерцедес и Астра и Мареа няма никаква гаранция на какво ще попадне. Просто да си отваря очите на 44 и да гледа :)

 

Тва със скоростите е малък проблем за големите им модели ;). И много срамно ест.

Link to comment
Share on other sites

Тва със скоростите е малък проблем за големите им модели ;). И много срамно ест.

 

Това със скоростите, може да се дължи на некърна експлоатация, така ме примера за мен не е много обективен. Виж ако масово реват от този проблем ОК ;)

Link to comment
Share on other sites

Сузукито ще е ...

Тази седмица трябва да го закупя, черпя всички с виртуална бира :beerchug

Леко и безаварийно шофиране на всички :thumbs-up:

 

Щом така си решил със здраве да си е караш :)

 

Пък гледам има и хубави джантури не са жулени :)

Link to comment
Share on other sites

Сузукито ще е ...

Тази седмица трябва да го закупя, черпя всички с виртуална бира :beerchug

Леко и безаварийно шофиране на всички :thumbs-up:

 

Само искам да те подготвя за бъдещите ти ревове като се наложи да смениш нещо по тая "кола"

 

За справка на тоя Суифт задния стоп на моргата за японски коли на В. Априлов (посока София) струва ..... 150 лева - съвсем случайно го проверих това МИНАЛАТА година, тъй като търся база за сравнение, понеже имам едно Есперо на части за продан - е падна ми ченето. Заявиха ми че в магазина гонел 280 лева. Оттук нататък си прави математиката сам

Link to comment
Share on other sites

Само искам да те подготвя за бъдещите ти ревове като се наложи да смениш нещо по тая "кола"

 

За справка на тоя Суифт задния стоп на моргата за японски коли на В. Априлов (посока София) струва ..... 150 лева - съвсем случайно го проверих това МИНАЛАТА година, тъй като търся база за сравнение, понеже имам едно Есперо на части за продан - е падна ми ченето. Заявиха ми че в магазина гонел 280 лева. Оттук нататък си прави математиката сам

 

На мен преден фар, на пурата (вярно Турски), е 250лв. ;)

Link to comment
Share on other sites

Само искам да те подготвя за бъдещите ти ревове като се наложи да смениш нещо по тая "кола"

 

За справка на тоя Суифт задния стоп на моргата за японски коли на В. Априлов (посока София) струва ..... 150 лева - съвсем случайно го проверих това МИНАЛАТА година, тъй като търся база за сравнение, понеже имам едно Есперо на части за продан - е падна ми ченето. Заявиха ми че в магазина гонел 280 лева. Оттук нататък си прави математиката сам

 

То и без това нямам много жълтички, явно ще намалям закуските, то и без това съм пълен ... :lol:

Утре трябва да я взема :punk

 

Grosmaster - трябва да ги заставим двете коли една до друга, каква ли разлика ще имат :woot ?

 

Поправка - защо си написал кола в кавички, това да не е някакъв намек? ... хи-хи.

Link to comment
Share on other sites

На мен преден фар, на пурата (вярно Турски), е 250лв. ;)

 

Ааааа приятелю там е друга работа... И пак е по-евтино - фара е по-скъп от стоп по принцип

 

Между другото тебе специални благодарности ти дължа дето даде координатите на моргата в Крумово!!!

 

За 123-ката на дядо ми за 180 лева взех преден капак, преден калник, предна броня, заден стоп, преден фар, мигач, 2 огледала, 4-5 лайсни, казанче за чистачки, врътки за прозорци и маса дреболи на аванта. Страшно съм доволен! Не ми хареса че предната решетка е поочукана, но ми искат 30 лева хората. На пещерска за същата ми поискаха 70, ПОВТАРЯМ - 70 лева!

Link to comment
Share on other sites

Ааааа приятелю там е друга работа... И пак е по-евтино - фара е по-скъп от стоп по принцип

 

Между другото тебе специални благодарности ти дължа дето даде координатите на моргата в Крумово!!!

 

За 123-ката на дядо ми за 180 лева взех преден капак, преден калник, предна броня, заден стоп, преден фар, мигач, 2 огледала, 4-5 лайсни, казанче за чистачки, врътки за прозорци и маса дреболи на аванта. Страшно съм доволен! Не ми хареса че предната решетка е поочукана, но ми искат 30 лева хората. На пещерска за същата ми поискаха 70, ПОВТАРЯМ - 70 лева!

 

Нямаш проблем, нали това е идеята на форумите да си помагаме кой с каквото може ;)

Аз само от там си пазарувам, познавам собственика лично и ми дава много добри цени на части ;)

 

То и без това нямам много жълтички, явно ще намалям закуските, то и без това съм пълен ... :lol:

Утре трябва да я взема :punk

 

Grosmaster - трябва да ги заставим двете коли една до друга, каква ли разлика ще имат :woot ?

 

Поправка - защо си написал кола в кавички, това да не е някакъв намек? ... хи-хи.

 

Колега, кавичките не съм ги сложил аз, но дори и аз да съм ги сложил, ти казвам че според мен не е кола това ;)

Иначе нямаш ядове, така като е гледам може да се пусна с фиестичката 1.6D :woot

Link to comment
Share on other sites

Поправка - защо си написал кола в кавички, това да не е някакъв намек? ... хи-хи.

 

Той мене пита....

 

Защото приятел като я покараш по паветата и дупките ще разбереш ква "возия" има.

 

И отново те предупреждавам - ремонти на стар японски автомобил са кошмар. Японците имат отвратителния навик да продават всичко "пакет", а за старите няма и части (поне така беше). Пример - аз имам едно бусче Toyota LiteAce дизелче 91-ва, страхотно е, уникално маневрено и т.н., НО ЧАСТИ НЯМА - счупена бе дръжката на задната врата (тоест една пластмаса с палец), в магазина ти казват - продава се целия заден панел с осветлението на номера, дръжката и т.н. за .... 150 долара (преди години), уплътнение на предно стъкло - 180 долара, за парно ми поискаха 800 лева и се чака месеци да дойде. Добре че от КОБРА счупиха чисто новото стъкло дето бях взел при монтажа та ОТКРАДНАХА от София барабар с уплътнение. Някой изрева лошо тогава.

 

Сега пак съм решил да го стегна понеже двигателя е пушка, но е зле външно горкото и НИКЪДЕ не мога да намеря части по моргите. А ми даваха лани едно цяло за 3000 в движение....

 

Отплеснах се....

 

Зор ще видиш да знаеш като дойде време за ремонт

Link to comment
Share on other sites

Нека за момента всичко да го оставим розовко и без проблеми, после ще рева, то е ясно :lol:

 

Grosmaster - имах предвид да сложим бялото Сузуки, до белият Мерц...

И да нащракаме няколко снимки, ще има огромна разлика ... нещо като белият лебед и малкото бяло пате :lol:

Link to comment
Share on other sites

Дано да нямаш много грижи, но в крайна сметка при старите коли е неизбежно, да не говорим с наште пътища.....

 

Иначе до оня звяр хич не го слагай тва - ще стане трагикомедия :punk

Link to comment
Share on other sites

Нека за момента всичко да го оставим розовко и без проблеми, после ще рева, то е ясно :lol:

 

Grosmaster - имах предвид да сложим бялото Сузуки, до белият Мерц...

И да нащракаме няколко снимки, ще има огромна разлика ... нещо като белият лебед и малкото бяло пате :lol:

 

Заповядай на пролет, на някоя от срещите на клуба (Мерцедес) и ще имаш тази възможност, ако е само за снимки.

 

P.S. Не се дърпам с него, просто там няма какво да доказвам дали върви или не ;)

Link to comment
Share on other sites

Заповядай на пролет, на някоя от срещите на клуба (Мерцедес) и ще имаш тази възможност, ако е само за снимки.

 

P.S. Не се дърпам с него, просто там няма какво да доказвам дали върви или не ;)

 

Аз само за снимки говоря, за гонки и такива изпълнения предпочитам да чета по форумите ;)

Ама на MB сбирките ако дойда, много смях ще отнеса, тъй че мисля да пропусна .. :lol:

 

R_a_p_t_o_R - Благодаря.

Пурата обаче до тоз дребосък, ще е като битката на Давид срещу Голиат :punk

 

и двете белички, ама изпуснахме, трябваше да ги снимаме на падналите есени листа, карай другата година B)

Link to comment
Share on other sites

Все пак отсега да те предупредя - моргата за японски автомобили е на Васил Априлов като излизаш към София отляво се пада в едни храсталаци малко след бензиностанция ЕКО, която ти се пада отдясно и веднага след сервизите 300 метра по-надолу, които са ти отляво.... Дано не се налага да ходиш там

 

УСПЕХ

Link to comment
Share on other sites

Ама на MB сбирките ако дойда, много смях ще отнеса, тъй че мисля да пропусна .. :lol:

 

Това че сме Мерцедес Клуб, не значи че не сме хора и че сме хванали Господ за шлифера.

Напълно обикновени хора както всички останали сме и никой няма да ти се смее на колата.

Например има един фен, който кара Ауди и е доста редовен.

В момента момчето е толкова запалено по мерцедесите че не е истина, но идва с Ауди, и какво сега като не е с Мерцедес да го гоним ли?

То и аз в момента не ходя с пурата, ама това не значи нищо ;)

Просто клуба е доста по-различен и хората в него ;)

Link to comment
Share on other sites

kitolino дано хубаво да си си направил сметка с това сузуки, то е минало покрай японска кола...вземи си едно рено клио за тия пари, че като те гледам просто не ти е ясно колко вазелин ще ти трябва със сузукито :)

Link to comment
Share on other sites

Колата си е платена, просто чака да я взема..

Обаче, наистина успяхте да ми намалите удоволствието, дано да не се окажете прави .. :cry

 

Рапторе - на 18 години съм, туко що взимам книжка. Това ще ми е първа кола, да в началото си мислех за нещо по-сериозно, нещо истинско, но съм и ученик, няма как да си покривам разноските, не искам родителите напълно да ме издържат, все пак съм пълнолетен човек. Тази кола ще си е моя отговорност, от моята заплата ще заделям за нея, затова се надявам да се окажете лоши пророци ;)

Всичко хубаво и лека вечер.

Link to comment
Share on other sites

Като гледам така младо момче си, дано не си дал повече от 2000 за нея - изтръшкай я за година две докато евентуално ти дойде време за сериозна и я пращай да спи.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Хъм викам да живнем малко таз тема :)

 

Общо взето бюджет 7к лв -- избор клонящ към комби. Кола след 1998 ми се струва нормално.

 

Варианти:

 

Fiat Marea - ДОста поносима цена, но незнам какво може да се очаква от тази марка.Наскоро се возих в едно Брава не останах много очарован, но си имаше и порблеми. И все пак вариант.

 

Nissan Primera - На такава кола си карах преди години курсовете, доста прилична кола много ми допадна тогава, но доста вода изтече нямам много информация за модела. И все пак симпатичност.

 

Опел Астра/ Вектра В - Това за в момента най ме причлива донякъде. Разгледах наскоро Вектрата на един колега доста прилична машина - странното че открих наченки на ръжда по единия калник и лайсната отстрани на колата --- кой знае. Малко се омагиосвам с този Фейслифт след 1999 на Вектрата , немога да намера точна информация какво е сменено доколко си струва и тнт

 

Пежо/Рено - Е тук ми е магия .... нищо не знам Лагуната като седан изглежда ок, но комби ми се струва огромна като Омега :)

 

Skoda Octavia - Карам служебни такива коли доста икономични мотори /дизел/ прилична визия , вози добре , но за тези пари няма как да се докопам до Октавиа, по скоро Фабиа .. но ми се струва малка.

 

Волво - Гледам има интересни комбита , но не съм ги преглеждал ... знам само имиджа за сигурната семейна кола.

 

Може и да съм изтървал нещо ,че е късно вечер.... ем помагайте :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...