Jump to content
BulForum.com

Съвет: 2-ра употреба комби


kitolino

Recommended Posts

дай да организираме едно "мерене" - взимаме ролетките, отиваме на някой паркинг и мерим дължините. като видиш коооооооооооооооолко врапираща е разликата.. от порядъка на 20-30 санта.. всичко е в главата, пич, като си мислиш че е голяма и тя става още по-голяма. интересно що ли аз както всеки ден се бутам по кви ли не анадолски улички веднъж не ми се е случвало да не мога да я паркирам там, където другите могат.. важното е ква е нагласата на "задволанното устройство", пък разликата от фар до стопна комбито и от фар до стоп на хечбега вече ти казах........ сорри, обаче не можеш да ме убедиш да подкарам някоя въшка тип поло, пунто и т.н. въпрос на нагласа, а ще се съгласиш, че и возията е съвсем различна

 

Мерене не мерене, ти го каза "да подкараш въшка комби" а говориш за нагласа. В интерес на истината за паркирането освен първо размерите, много важно е и видимостта, едно купе или там незнам си какво с малък заден джам е по-трудно паркируемо от пикап примерно, само със странични огледала. Но най-важното е размера ;) , справка - жените ви :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 134
  • Created
  • Last Reply
Мерене не мерене, ти го каза "да подкараш въшка комби" а говориш за нагласа. В интерес на истината за паркирането освен първо размерите, много важно е и видимостта, едно купе или там незнам си какво с малък заден джам е по-трудно паркируемо от пикап примерно, само със странични огледала. Но най-важното е размера ;) , справка - жените ви :)

 

Това че повечето жени нямат правилно пространствено мислене не значи че кобмитата са кофти.

Лично и аз не ги харесвах, но започнах да си променям мнението.

Въпроса с паркирането не е адекватен разликата от 15-20 санта не е проблем.

Много зависи обаче и каква е точно колата.

Link to comment
Share on other sites

Стига сте нападали жените, бе!Какво сте се заяли!!!И аз не мога да паркирам, да признавам си.МНОГО ми е зле паркирането.Много често си оставям колата като някоя госпожица на една крачка от тротоара при френско.И какво?Ми нищо!Просто е въпрос на практика.Аз знам защо не мога да паркирам...малко са часовете на шофьорските.Бих казал, че само това не съм се научил да правя като хората от както имам книжка.Иначе съм шофьор от 1 година, справял съм се в всякакви ситуации без да причинявам опастност за околните уч. в движението.3 пъти съм зажулвал колата която съм карал и 2-та пъти от неопитност.При маневри назад и един път неправилна дистанция.Тия работи се лекуват само с практика за това както сега е топличко тези дни някъде на спокойствие и паркиране до научаване и маневри на задна.

 

Колкото до комбитата...едно време много имаше ладички комби 2103 или там както бяха...ако ще е за работна кола няма ли да ти свърши работа и една такава?

Link to comment
Share on other sites

Колкото до комбитата...едно време много имаше ладички комби 2103 или там както бяха...ако ще е за работна кола няма ли да ти свърши работа и една такава?

Съгласен съм с теб за това че за да станеш шофиор ти трябва практика, но според мен трябва и правилна преценка на ситуацията. Днес просто се изумих колко несигурни се чувстват някой в собствените си коли. Дълга е ситуацията за обяснение. Просто казано една жена срещу мен в някво Хюндайче имаше 1 метър от другата странана а тя се навря в мен и ми задра огледалото... верно тясна улица.. ама можеше да мина пре спокойно... ама от шубе да не забере някой от спрялите тя се навря в мен.....

 

 

 

Относно въпроса със служебните коли според теб ако средно на година се навъртат 25-35 ХИЛ. КМ. как ще искараш с тая лада. Все пак трябва да се помисли и за комфорт сигурност и тн. особенно когато ще се пътува много и надълго.

Link to comment
Share on other sites

Човека пита за личен автомобил, който ще се ползва за кеф.

Не знам какво против имате комбитата?

Пък и предпочитам да имам, отколкото да нямам възможност да кача допълнителен багаж :excl:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Колкото до комбитата...едно време много имаше ладички комби 2103 или там както бяха...ако ще е за работна кола няма ли да ти свърши работа и една такава?

 

прави по 3-4 хил км на месец с тая лада и ще си скъсиш живота двойно!

Link to comment
Share on other sites

Не знам какво против имате комбитата?

Пък и предпочитам да имам, отколкото да нямам възможност да кача допълнителен багаж :excl:

Като видях какъв багажник има Рено Меган - седан, направо опулих очите. Комби не ми и трябва. :)
Link to comment
Share on other sites

а бе незнам какъв багажник има реното ама едва ли можеш да ис вкараш Матрак (макар и за единично легло) вътре. или пък на-дали ще хване 18 пълни чувала.

 

 

П.С - пространството може и да ти потрябва рядко, но по добре да го имаш и да качиш всичко на 1 път, вместо да праиш 2-3 курса... особенно ако е и за по-големи разстояния ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз ладичката я написах примерно, имах предвид да си вземе кола за която да не го е жал...защото когато е работна една кола, рано или късно става кочина.Освен ако не е интелектуален труда който полага и да слага вътре само документи и т.н. ама пък не виждам за какво е тогава комбито.Колкото до неувереността, не разбирам защо на кръст. на Руски и 6-ти Септември всеки вече се е научил да минава на червено( посока към Герджика ) и пречи на пешеходците да пресекат?!?!?!Вчера даже един тръгва да ме гази, аз му соча светофара и от колата се чува "Къф па е тоя бе!?"Еми не е лайнар като вас :) А пасата не знам защо така отсъства от разговора.2 пасата съм карал до сега от по-старичките 88-89 бяха, еми нищо лошо не си спомням.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Малко да се похваля.. :rolleyes:

 

Вече имам изминати 5200км, като смених едни свещи и 2скоби на тръбата за газовата уредба(30тина лв общо), всичко друго е инвестирано в гориво( 8л газ/100км смесен цикъл(мразя задръстването по центъра на Пловдив :angry: ))

 

За удобството от лична кола:

Огромно е, но се развива един още по-голям мързел :lol:

 

За возенето по паваж:

Луда работа, всичко по таблото потраква, ама това ще се коригира лятото.

 

Колата си ускорява прилично, липсата на мощност е напълно достатъчна, за да ме държи далече от бели и катастрофи. И все пак 8л газ ми се струват множко на моята еврейска душица :lol:

 

Ама червената фиеста с двете бели ивици остана зад мен на един светофар( не знаеше, че се гоним... :laughing:, ама то и аз не знаех.. )

 

ПоЗдрави на всички и леко шофиране ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...