Jump to content
BulForum.com

ПРАВО


sarkis_999

Recommended Posts

ние имаме топломери, имаме и радиатори, но искаме да ги махнем. точно оттам идва и проблемът, че не ни дават да си махнем радиаторите и да останат само тръгбите, които, както казваш ти, да затворят системата.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 855
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

всякакви изменения по общите части на една жилищна кооперация (включително системи за отопление, кабелни телевизии, телефони, интернет, домофони, водоснабдяване и обратни води, стълбища, тавани, покриви и т.н.) се извършват от живущите само след писмено разрешение и одобрение от съвета на входа/кооперацията.

питай домоуправителя си за подробностите. ако се погаждаш със съседите си не би трябвало да е проблем.

Link to comment
Share on other sites

Въпроса не опира изобщо до съседите, освен в случай, че се опитат да прережат и затапят тръбите - тогава целия вход няма да има парно - тъз работа разбира се не може да се случи.

 

Иначе сваляте топломерите и си сменяте радиаторите спокойно. След това викате момците от топлофикация да ги сложат на новите с пломби, да видят що за стока са новите и да им определят коефициентите. Това е цялата философия.

Link to comment
Share on other sites

Иначе сваляте топломерите и си сменяте радиаторите спокойно. След това викате момците от топлофикация да ги сложат на новите с пломби, да видят що за стока са новите и да им определят коефициентите. Това е цялата философия.

R_a_p_t_o_R, изобщо не искаме да има радиатори нито нови, нито стари. това е реално казусът - дали можем да си махнем радиаторите, или не можем (без да слагаме нови) просто да нямаме радиатори вкъщи.

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

Никой никого не може да глоби, освен ако не го залови в злоупотреба и стига с тия сухоежбини от книжките дето ми вадиш!

 

Кой ще ме ЗАДЪЛЖИ мен да държа в собствения си дом отоплителни тела, ЗАДЪЛЖАВАЩИ ме да плащам сметки за консумацията от тях на енергия!!! По тази логика енергото примерно да вземат да сложат вето върху монтажа и демонтажа на климатици, бойлери и т.н.

 

ЗАДЪЛЖИТЕЛНО е след като се свалят уредите да се извикат момчетата от Топлофикация, които слагат по една пломба на затапените тръби, за да са сигурни че като си идат няма да си накачиш радиатори обратно.

 

Sarkis дали целия вход тук не махнахме радиаторите от гаражите! ДА! Имахме парно в гаражите! Отрязах го собственоръчно и повиках отговорно лице да пломбира тръбата. Тази година чакам да опразнят системата и свалям лирата в банята - само ми пречи - ОЧАКВАМ ГЛОБЯВАЩИ.

 

Да не кажеш, че говоря преднамерено - човек отново от нашия вход си сложи ВТОРИ радиатор в хола! И аз не знам логиката на това, но го изпълни. Отново - викат се отговорните лица, замерват, поставя му се топломер и тва е.

 

Не винаги сухоежбините, написани в закона отговарят на реалността

 

ЕДИТ - ако не знаеш всеки вход във всеки блок има един голям мощен топломер в мазенцето за цялостната консумация - така се залавят и крадците. Когато сумираната индивидуална консумация на всички е по-малко от общата идват проверките - и това съм го видял. Замислял ли си се пък защо освен топломери, навремето ни задължиха да слагаме и регулационни кранове? Какво става като затворя крана?

Edited by R_a_p_t_o_R
Link to comment
Share on other sites

Изобщо не ти се карам момче младо и амбициозно.

 

Ще ти дам съвет като човек, който за разлика от теб е бил и в съда, и в следствието, и при "добрите", и при "лошите".

 

10 години война по Павлов иск спечелихме - провери какво означава това. Атакувано бе огромно като стойност недвижимо имущество.

 

Лично аз успях да осъдя митница Пловдив не къде да е, а във ВАС! И се гордея с това. Моята адвокатка и аз оборихме несправедливи искове срещу фирмата ми за над 60000 лева. 3 дела - 3 победи. Бил съм и в Районния, и в Окръжния , и във Върховния съд Саркисе - все по неприятни поводи. Просто щот в нашата страна така се действа - за милиони няма закони, за кокошка няма прошка.

 

Уважавам младата ти амбициозна натура, но имаш още много да четеш и най вече - да видиш. Едното с другото няма много общо да знаеш.

 

Ето тук смело ще ти заявя публично, че човекът може спокойно да си демонтира инсталацията СТИГА ДА НЕ ЗЛОУПОТРЕБЯВА СЛЕД ТОВА и разбира се е ДЛЪЖЕН да уведоми отговорните лица, които за около 15 мин ще му пломбират тръбите и това е.

Link to comment
Share on other sites

Ми за 10 години дела ,къде искаш да я осъдиш - в окръжния съд ли?

 

Това показва ясно, че си далече от истината и доста има да се учиш още. Да представи си - 10 години не се излезе от Окръжния съд, делото по Павловия иск (нямащо нищо общо с делата с Митница Пловдив) там и приключи. Защо и как няма тук да ти обяснявам. Ако ти е любопитно мога да ти разкажа в ЛС.

 

И като казваш ,че си спечелил някакво си дело срещу митницата и после като извод добавяш ,че за милиони ( тоест митницата ) нямало закони , а за кокошка(тоест ТИ ) нямало прошка - е смешно

 

Този израз не съм си го измислил аз, цитирам просто. И да - така е, г-н прокурора по време на разглеждането на последното дело във ВАС ясно намекна, че щом страна по делото е Митницата, то по презумпция може да се смята, че тя е права. Слава богу съдиите не бяха толкова преднамерени и случая бе оценен обективно с оглед на доказателствата.

Edited by R_a_p_t_o_R
Link to comment
Share on other sites

преди време във в-к "Труд" бяха публикували ситуации,при които се отлагат дела.бяха към 20тина и всичките бяха уникални щуротии.запомнил съм-"няма свободни зали"...кво повече да говорим,иска ли някоя от страните да бави делото,закона дава толкова възможности,че просто не е истина.тъй че 10 години,за сериозно дело,изобщо не са проблем.евала на Raptor,че са се преборили с мудната ни система и са си постигнали своето

Link to comment
Share on other sites

незнам дали въпроса ми е за тази тема или за "нестандартни въпроси",но все пак да попитам -някой запознат ли е как може БГ фирма да стане представител на дадена чуждестранна марка,смисал споразумение ли е или се плаща патент.

Link to comment
Share on other sites

незнам дали въпроса ми е за тази тема или за "нестандартни въпроси",но все пак да попитам -някой запознат ли е как може БГ фирма да стане представител на дадена чуждестранна марка,смисал споразумение ли е или се плаща патент.

ако искаш да си им ТЪРГОВСКИ представител,се сключва договор-те ти пращат стоката и ти я продаваш или сключваш някакви сделки за тяхна сметка/ако не става въпрос за продажба на стоки/

иначе просто ще си купуваш техни стоки и ще ги препродаваш

Link to comment
Share on other sites

търговски представител имах предвид.при това условие само аз имам право да внасям и продавам стоки на съответната марка нали?

Link to comment
Share on other sites

........... НО питам ви аз кой ви бие да си решавате проблемите в съда , вече от години действат арбитражни съдилища - хем са по -бързи , хем по - евтини , проблема е че хората не им гласуват достатъчно доверие за момента и си губят времето със съдилища . Ще дам пример един развод там става буквално за няколко часа , максимум до ден -два ( разбира се ако страните нямат претенции една към друга ).

хмм, кой е тоя арбитражен съд , който решава неимуществени спорове като прекратяването на брака / развод/??? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...