Jump to content
BulForum.com

Защо не спите? Темата на нощните птици :-)


Recommended Posts

  • Replies 4k
  • Created
  • Last Reply

ъъъъ... аз пък завърших току-що един от проектите ми, който стана доста красив като краен ефект от работата ми, сигурно ще започна да правя подобни неща и да ги продавам, на пръв поглед изглежда просто, но ми отне над 7 часа, за да го направя :punk :punk :punk

Link to comment
Share on other sites

Страх , всичко в момента ми напомня за една случка преди няколко години .

:)

Link to comment
Share on other sites

Смятах да гледам филм ма май стана тврде късно тепърва да го пускам и ся ще гледам да си намеря друго занимание за още 30-40 минути докато легна

Link to comment
Share on other sites

Малко работа и много музика, започнах да се връщам към безсънните нощи :)

Link to comment
Share on other sites

Get Smart.. тва е филма просто :D А агент 99 наистина е прекрасна :wub:

Link to comment
Share on other sites

Гледам си графиката на използваната памет и се наслаждавам как една прекрасна ОС с невероятни визуални ефекти и възможности използва < 400мб рам. Оф направо съм се изпаткал с тея компютри :cry

Link to comment
Share on other sites

Гледам си графиката на използваната памет и се наслаждавам как една прекрасна ОС с невероятни визуални ефекти и възможности използва < 400мб рам. Оф направо съм се изпаткал с тея компютри :cry

 

Хубава OS викаш е Windows, a? :P :P :P

Link to comment
Share on other sites

Хубава OS викаш е Windows, a? :P :P :P

Ми да ти кажа наистина ми се иска да беше Windows, щото ми е много по-удобен, ама то няма как да е след толкова години ползване :bgrin:

Не спя, защото се занимавам с решаването на задачки на Паскал на разни хора, от разни форуми :laughing: Въпреки, че ми е леко странно да учат информатика, а да питат разни щуротии, дет някой ученик ще се справи :wacko: А да, слушам и радио Dance with me :music:

Link to comment
Share on other sites

Pascal-a е бати отживелия компютърен език - учихме го в гимназията 9 клас по информатика - много куца работа и безсмислени задачи общо-взето :unsure:

 

иначе нещо не ме лови сън - дърпам едно концертче на Металика,и мисля да последвам примера на Stenli и да ям нещо,колкото е да ме мързи да се дотътря до хладилника :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Аз пък бих поспорил доста сериозно, че паскал е отживелица или нещо подобно, но не съм сигурен, че ми се започва подобен спор толкова късно :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Pascal-a е бати отживелия компютърен език - учихме го в гимназията 9 клас по информатика - много куца работа и безсмислени задачи общо-взето :unsure:

 

Еххх... мислех да ти обясня по-подробно в колко голяма грешка си но няма да се заяждам прекалено. Само да ти кажа че Паскал е значително по-добре от Visual Basic (поне според мен) и все още двата езика се използват доста за създаването на сериозни програми. Затова по-добре като не разбираш нещо да не се обаждаш и още по-малко да го квалифицираш като куцо или не. А задачите няма как да са кой знае колко по-смислени ако трябва да бъдат решени за 20 минути особено от сульо и пульо а не от първите 20 човека на националната олимпиада по информатика, борейки се кой да отиде на международната. И за сведение поне преди 10тина години когато все още бях в журито на въпросната инициатива повечето от най-кадърните момчета предпочитаха този език през C++.

 

Изказването ти беше нещо от сорта - абе това математиката е много проста работа бе - ей виж аз в 8ми клас последно ходих на училище и каквото учихме беше мега тъпо и задачите бяха еб**ти измислените глупости.

 

Ми да ти кажа наистина ми се иска да беше Windows, щото ми е много по-удобен, ама то няма как да е след толкова години ползване :bgrin:

 

Въпроса е да не ти пука. При мен самия OS заема многократно по-малко памет от всички останали щуротии които съм изпонапускал. Ама като се налага...

Link to comment
Share on other sites

djadomraz, и твоето изказване отностно задачите е меко казано странно. Задачите са прости, защото целта им е проста - да се схванат основите на езика, да се разбере кво е алгоритъм, блок-схема, оператор, цикъл и общо-взето всяка възможност на езика описана в една проста програма. Не може за първи път да го учиш и да ти изпраскат няква задача за Олимпиада без значение национална или международна. Къвто и гении да си няма да можеш да я решиш :D Като човек, който се занимава професионално с това най-много на теб трябва да ти е ясно.

Лично за мен паскал е един много добър език, който те учи на много полезни неща, като започнеш от това как да структурираш една програма, да използваш паметта по предназначение и всякакви такива работи, които май на доста съвременни програмисти им липсват. За това може би djadomraz ще каже нещо повече, тъй като нямам особен допир с програмисти ( за сега :P ). А да не говорим, че след това много лесно преминаваш на Object Pascal (Delphi).

btw, нищо не казваш за т'ва https://www.bulforum.com/index.php?s=&s...mp;p=1495188407 :lol:

 

едит: успях да влезна в класацията на спамерите за деня и мога да спя спокойно :>

Link to comment
Share on other sites

djadomraz, и твоето изказване отностно задачите е меко казано странно. Задачите са прости, защото целта им е проста - да се схванат основите на езика, да се разбере кво е алгоритъм, блок-схема, оператор, цикъл и общо-взето всяка възможност на езика описана в една проста програма. Не може за първи път да го учиш и да ти изпраскат няква задача за Олимпиада без значение национална или международна. Къвто и гении да си няма да можеш да я решиш :D Като човек, който се занимава професионално с това най-много на теб трябва да ти е ясно.

Лично за мен паскал е един много добър език, който те учи на много полезни неща, като започнеш от това как да структурираш една програма, да използваш паметта по предназначение и всякакви такива работи, които май на доста съвременни програмисти им липсват. За това може би djadomraz ще каже нещо повече, тъй като нямам особен допир с програмисти ( за сега :P ). А да не говорим, че след това много лесно преминаваш на Object Pascal (Delphi).

 

 

Анджък де. Нали точно това казвах:

 

...А задачите няма как да са кой знае колко по-смислени ако трябва да бъдат решени за 20 минути особено от сульо и пульо...

 

А колкото до най-основните неща като структури, цикли и елементарни алгоритми повечето от езиците са почти еднакви (Prolog и Lisp са изключения - там подобни работи направо няма).

 

 

Предпочитам C# и java но по други причини. За начинаещи Паскал е по-подходящ от повечето други езици защото е по-подреден. Поне декларирането на променливите е в началото на функциите а не кой където свари. Не че не го правя сега така но за начинаещи половината тъпи въпроси защо не работи, отделно други неща са по-четливи и прилича на изречение а не е блъскано с неразбираема пунктуация, която е по-четлива всъщност с повечето кадърни текстови редактори и кода който си написал се вижда ясно а не да се мъчиш да различиш твоя код от всевъзможни IF, THEN, ELSE, BEGIN END и прочее. Но за човек тепърва навлизащ според мен е по-добре да се учи Паскал.

Link to comment
Share on other sites

Не спя сега , защото имам още какво да човъркам , пък и след малко ще се просна на фотьола за да ударя един сън до обед или вечер , а иф ден елз рулз палнз оунз ... ще ходя при сънчо вече .

п.п. If rulz then pawnz else ownz .

:)

Link to comment
Share on other sites

Понеже за извстно време бях спрял кафето като цяло и тия няколко чаши Кола не ми дават сега да си легна...най-много да си изтегля някой филм (може пък по някое време да се заспя :Р )

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...