Jump to content
BulForum.com

OVERCLOCK


Recommended Posts

Celerona pri povishavane na temperaturata avtomatichno postepenno zapochva da svalia chestotite na FSB(tova sum go chuval pak ot razbirashti pichove),taka che na edin Celeron i da spre vntilatora ne e fatalno,dokato pri edno AMD sled 3-4 min stava MAMA-MIA! ;)

Sega iskam da se hvana na bas s "razbira4ite" deto sa sas Celeroni :)) Joroboy znae kade se namiram i koito e otvoren ako iska da slojim po 200lv.i da vidim dali 6te izgori AMD bez FAN!!!Omrazn mi da slu6am gluposti za AMD.AIDE 4AKAM HORA DA IM VZEMA PARITE!! :pirate :pirate

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply
Pichove toku shto vidqx che v BIOS-a DDR-a mi e pusnat na 333 pri nalichieto che ми e 400 MHz !!!

Да щом ти е на 400MHz си го пусни на 400. ( В смисъл 200)

Аз съм със същото дъно и можеш да си пускаш RAM-а на квато частота си искаш независимо от FSB

Link to comment
Share on other sites

Dobre we zakvo kato gledam testovete v internet na povecheto FSB-tata sa mnogo nad 170 [Tva ot danoto li zavisi kolko moje da se diga]???

Primen sam go pusnal na 143 kato do digna na 145 i mi zavisva kompa na 3DMark2001Se i nemoje da se zavarshi testa!!! a *C na CPU-to mi kam 50

PLS kajete che poludqvam

nemoga li da digna poveche ot 143 [Max pishe che e 165]

Link to comment
Share on other sites

На тея дето е към 170 сигурно процесорите са им на 166 FSB (примерно Barton 2500+) и за тва.

А ти внимавай като вдигаш толкова честотата че се вдига и PCI/AGP шината и може да ти гръмне харда примерно

Link to comment
Share on other sites

Това долу е моа процесор мога да кажа че ако е 200\400 шина то не мога да си пусна паметта на 333, е това който го направи в моя случай направо ще го черпя където каже. За първи път чувам че става. Не знам до сега не ми се е случвало такова нещо.

 

Пък за температурата кво се учувдате моя работи на 3200+ при 59C и ако спре вентилатора не ми се мисли какво ще му се случи. Вентилатора му е като перка на климатик. И все пак съм доволен.

Link to comment
Share on other sites

Sega iskam da se hvana na bas s "razbira4ite" deto sa sas Celeroni :)) Joroboy znae kade se namiram i koito e otvoren ako iska da slojim po 200lv.i da vidim dali 6te izgori AMD bez FAN!!!Omrazn  mi  da slu6am gluposti za AMD.AIDE 4AKAM HORA DA IM VZEMA PARITE!! :pirate  :pirate

Пич завчера си разглобявах машината и после забравих да си закача захранването на FAN-а на CPU-то (DURON 1600) 10 мин работи така и нищо му нямаше. После даже го спрях по съвсем друга причина и тогава забелязах че съм направил тази глупост. :)

Link to comment
Share on other sites

Sega iskam da se hvana na bas s "razbira4ite" deto sa sas Celeroni :)) Joroboy znae kade se namiram i koito e otvoren ako iska da slojim po 200lv.i da vidim dali 6te izgori AMD bez FAN!!!Omrazn  mi  da slu6am gluposti za AMD.AIDE 4AKAM HORA DA IM VZEMA PARITE!! :pirate  :pirate

Aide de.Az sym navit.Ama gledai da e po-hladno vremeto ta da negree tolkova CPU-to :) Mahash radiatora na Kotlona i az maham moia na Celerona da gi vidim koi kolko i kakvo.Stava li???

Link to comment
Share on other sites

Това долу е моа процесор мога да кажа че ако е 200\400 шина то не мога да си пусна паметта на 333, е това който го направи в моя случай направо ще го черпя където каже. За първи път чувам че става. Не знам до сега не ми се е случвало такова нещо.

 

Пък за температурата кво се учувдате моя работи на 3200+ при 59C и ако спре вентилатора не ми се мисли какво ще му се случи. Вентилатора му е като перка на климатик. И все пак съм доволен.

Ела да го сложим всичко на моeто дъно и веднага съм ти пуснал рам-а на 333MHz

Link to comment
Share on other sites

Ела да го сложим всичко на моeто дъно и веднага съм ти пуснал рам-а на 333MHz

Как 6а го пусне6 Фсб да ти е на 200 а пък рамта на 166 как стават тиq работи

искам и аз да знам.Обратно може ама така

Link to comment
Share on other sites

Aide de.Az sym navit.Ama gledai da e po-hladno vremeto ta da negree tolkova CPU-to :) Mahash radiatora na Kotlona i az maham moia na Celerona da gi vidim koi kolko i kakvo.Stava li???

Ti izkrivqva6 ne6tata.Napavate mi se 4e za 2-3 min bez fan i 6te izgori :))Vaprosa e ne koi procesor pove4e 6te izkara

Link to comment
Share on other sites

Ti izkrivqva6 ne6tata.Napavate mi se 4e za 2-3 min bez fan i 6te izgori :))Vaprosa e ne koi procesor pove4e 6te izkara

Ne be chovek.Stavashe rech da mahnem radiatorchetata :) Za 2-3 min....neznam dali shte stane neshto ama za 5-6...sigurno :P Ama....ti sys sigurnost shte triabva da si kupuvash CPU togava :( Niama da e priatno.Sam znaesh che sym prav.Po-dobre nedei da experimentirash.

Link to comment
Share on other sites

Sega iskam da se hvana na bas s "razbira4ite" deto sa sas Celeroni :)) Joroboy znae kade se namiram i koito e otvoren ako iska da slojim po 200lv.i da vidim dali 6te izgori AMD bez FAN!!!Omrazn  mi  da slu6am gluposti za AMD.AIDE 4AKAM HORA DA IM VZEMA PARITE!! :pirate  :pirate

Az ne sum pravil testove......bez fan......no informaciata mi e ot priateli v Sofia,koito prodavat komputarni havi.........niama da se hvashtam na bas........no shtom mislite,che CPU-ta shte vi rabotiat bez ohlajdane napravo si mahnete perkite,daje shte si napravite dobro...shte vi stane po tiho........Spored men vseki procesor ima razlichna temperatura na rabota(demek bez fan)........momchetata kazaha,che nai strashno e bilo polojenieto s Athlon procesorite!!!A tova che intelskite procesori avtomatichno svaliat FSB pri kritichna dokolkoto znam e fakt..........mojete sami da smetnete koe e po veroiatno da izgori bez fan AMD ili Intel.......kato se ima predvid,che AMD-ta po princip rabotiat s po visoka temperatura!!!Ne sporia s nikoi prosto spodeliam informaciata,koito znam.....a tia e che AMD bez fan ne jivee dulgo...................a i oshte neshto ne se schitam za otvoren!!! ;) ......(chudia se zashto li horata sa gi izmilili teia perki shtom i bez tiah si raboti kompa bez problem :woot )

Link to comment
Share on other sites

Мда Хайде да се съберем и да огледаме дали наистина ще стане така 200/166. При мен компютъра не тръгва изобщо. Че как да тръгне като това го няма никъде.

 

 

А за това за вентилаторите. Много готина тема. Имах CELERON na 366 е той си бачкаше без вентилатор. После го пуснах на 550 и пак си вървеше без вентилатор. Куче от всякъде.

 

А сега ме е страх че като гледам как грее около процесора. Лятото не ми е ясно как ще го охлаждам. Между другото може да ме светне някой каква е работната температура при 30 С на околната среда. Не ми се рови да търся и все някой ще го знае. Много се притеснявам.

стстстстст

 

PS: надявам се от AMD да са разработвали процесора през лятото.

Link to comment
Share on other sites

Мда Хайде да се съберем и да огледаме дали наистина ще стане така 200/166. При мен компютъра не тръгва изобщо. Че как да тръгне като това го няма никъде.

Прав си просто като видqх че има такава функция в биоса и реших че може да стане ама като направих няколко проби се оказа че не е точно така както си го мислех :)

 

А за въпроса с процесорите - според мен е малко глупаво да се спори кой процесор ще искара повече без фан или радиатор. Щом ги има знач трябва да са там :).

За постижение на Интел ще сметнем когато направят техните процесори да работят без фан докато на АМД да са с фан.

Link to comment
Share on other sites

Прав си просто като видqх че има такава функция в биоса и реших че може да стане ама като направих няколко проби се оказа че не е точно така както си го мислех :)

Да ама не.

В момента съм с Barton 2500+ (166FSB)

и RAM PC 2700 (133MHz)

 

Който не вярва идва в нас гледаме и копува по една бира.

Link to comment
Share on other sites

Нарича се асинхронен режим и не е никакъв проблем да се настрои да бачка по този начин. Pero не знам да има такова дъно на GigaByte, но предполагам иде реч за 7N400 серията. Ако е така мога да се хвана на бас с тебе че ще тръгне без проблем. Правил съм го вече не помня колко пъти. 200 FSB няма да стане след като процесора ти е до 166 демек 333MHz FSB. Не е странно че не иска да запали при положение че е със заключен множител и след като му вдигнеш FSB той се опитва да тръгне на невъзможни честоти. При 30 градуса околна температура би трябвало без да е клокван да работи на 39-44 градуса. Имай на предвид че тази серия дъна не показват точно температурата и я отчитат с около 10-тина градуса повече.

 

Колкото до въпроса с охлаждането на двата вида процесори тая тема вече е доволно преексплоатирана от заблудени фенове на Интел които не знаят как да покажат предимствата на техните любими процесори и се опитват да изтъкнат смешни доводи. Процесорите на АМД със ядра Thunderbird бяха със много неуспешно реализирана термозащита което е и причината за ламерските изказвания по адрес на новите Атлони. Ако някой си въобразява случайно че един Пентиум 4 грее по малко от Атлон мога спокойно да му кажа да иде да се гръмне някъде. Работните температури и на двата вида процесори са сходни и напълно нормални за 0.13 микронния процес на изработка. Така че в момента такива доводи са леко смешни особено с мохабети от сорта : "Дай да си махнем вентилторите и т.н." На един му казах да си заложиме компютрите на това твърдение не пожела да го заложи. Явно не беше толкова сигурен в това дето говори. Батко32 на тебе ти казах, мисля че в тази тема някъде, че тоя надрискан П3, ако ще да си магьосника от ОЗ, няма да го пуснеш на тая честота и не знам що продължаваш да говориш глупости. Уж си разбирач, а си ги говориш колкото да не заспиш. Кого си мислиш че заблуждаваш - нас или себе си ???

Link to comment
Share on other sites

...............Батко32 на тебе ти казах, мисля че в тази тема някъде, че тоя надрискан П3, ако ще да си магьосника от ОЗ, няма да го пуснеш на тая честота и не знам що продължаваш да говориш глупости. Уж си разбирач, а си ги говориш колкото да не заспиш. Кого си мислиш че заблуждаваш - нас или себе си ???

АЛООООООО разбирача. Каде се загуби да се обзаложим ???? Маи теб те хвана шубето а ????? А като си навит да си заложим ПЦ-тата защото се покри ????

 

А колкото то честотите...кажи на колко немога да го пусна ????Моя "дрислив" PIII????Май ти си със "дрислив" КОТЛОН. Твърдения от рода НЕМОЖЕШ са БЕЗМИСЛЕНИ след като НЕЗНАЕШ.Още във четвъртя пост на тази тема съм обяснил , че ЦПУ-то работи съвсем стабилно на 1,1Гх=> 100х11 а както знаеш те са предвидени за 66х11=>733Мх.На 133 НЕМОЖЕ да тръгне поради простата причина, че това изисква невъзможното от процесора(да работи на 2 пъти по-висока честота).Ако се разровиш из темата ТИ ще видиш, че съм провел доста тестове на системата със радиатор, без радиатор, описване на температури ( до 118'с),колко време работи (на 80-92'с... забива)и как и т.н. . Така, че от дотука казаното НЕМИСЛЯ , че е нужно да правим флууд на темата ами да вземем и да се пробваме.Нямам нищо против да се сдобия със новоПЦ(твоето) :) Всъшност...... ЦПУ-то си го дръж...няма да ми трябва защото ще е изгоряло.

Да те връщам ли на репли-то за вицовете :) А както си забелязал (ако си) съм се коригирал по отношение множителя на ЦПУ-то ми.ДА НАИСТИНА е закючен на 11х и променям само честотата.

Link to comment
Share on other sites

А колкото то честотите...кажи на колко немога да го пусна ????Моя "дрислив" PIII????Май ти си със "дрислив" КОТЛОН.

 

Opitvash se da sravnish nadriskanoto PIII s moito semplo Athlonche 1700+ li saldur :) Leko e smeshno :) A kolkoto do pc-tata taka i taka iskashe da vidish kakvo ima iz moqta firma. Mi napravo grabvai kutiqta i tichai nasam za da te ubedq kolko sym prav :) Principno s takiva PIII-ta kato tvoeto rabotq veche 4-ta godina imam 6 na razpolojenie v momenta, no edno pc v poveche, pyk bilo to i PIII, vinagi e dobre doshlo. Radvam se che sled tolkova vreme si razbral nai setne fakta che procesora ti e zalkiuchen i che dynata ne otkliuchvat mnojiteli. Ima nqkakyv napredyk vse pak tova e pohvalno. Ami chakam da doidesh da mi vzemesh pc-to.

Link to comment
Share on other sites

Ако някой си въобразява случайно че един Пентиум 4 грее по малко от Атлон мога спокойно да му кажа да иде да се гръмне някъде. Работните температури и на двата вида процесори са сходни и напълно нормални за 0.13 микронния процес на изработка. Така че в момента такива доводи са леко смешни особено с мохабети от сорта : "Дай да си махнем вентилторите и т.н."

В добавка на твърденията на KILLERINCHO, искам да кажа, че e твърде разочароващо "постижението" на Pentium 4-M по отношение на температурния режим. Аз лично мога да ви демонстрирам сваряване на чай върху лаптоп с такова двугигахерцово процесорче :woot , мухахаха :lol:

Link to comment
Share on other sites

Trqbva da izberete i referi v smisal koito da nabludavat bezpristrastno i koito da otsajdat.Az moje da doida takmo 6te piem po edna bira nqkolko pati :punk  :punk

:) И това е добро решение. Незнам само по кои показател ще ги теглим ?По този за температурата ли или по коефициент на производителност преди и след овърклок ???

А за бирата...ДОБРА ИДЕЯ :)

Link to comment
Share on other sites

ох аре казвайте къде че и аз да си вчема щайгата да ви врътна по едно кексче

Да има пък ако щете го яжте. Между другото вярно няма такова дъно но е хубаво когато някой чете там където никой не чете.

Link to comment
Share on other sites

Pero братле кажи ми точния модел на дъното си. Би трябвало да имаш книжка за него. Има известна разлика в различните модели от серията 7N400. Нямаш никакъв проблем ако няма нещо дефектно по паметта или по захранването да си пуснеш компютъра в асинхронен режим. Има доста сериозна разлика в производителноста при 266 меги шина и при 333. Мисля че ще намеря време да ти спретна едно по простичко туториълче как да си пуснеш компа по този начин. Другото което ме тревожи е това че ти грее процесора. Според твоите думи аз поне разбрах че се усеща доста сериозно, което за мене означава кофти охлаждане. Има и други варианти, но си мисля че това е най-вероятния проблем. Така че една сериозна профилактика и оптимизация на компютъра ти ще му се отрази доста добре както здравословно, така и по отношение на производителноста. Та ако ползваш чатове разни можеш да ме намериш във BGIRC #evrocom.net :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...