Jump to content
BulForum.com

OVERCLOCK


Recommended Posts

Слагай по добро охлаждане ,че тая к6-2-ка сигурно има по кофти охлаждане от моята видео карта

I spored teb shte stane samo s po dobro ohlagdane li?

Neznam, kagi togava kvo ohlagdane da tursia.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

аз пък си имам нов Дюрон :)

пали на 180 шина .. дъното ми няма 200 шина да го пробвам .. след малко ще видя дали ми е отключен множителя :)

Link to comment
Share on other sites

аз пък си имам нов Дюрон :)

пали на 180 шина .. дъното ми няма 200 шина да го пробвам .. след малко ще видя дали ми е отключен множителя :)

Честито, пробвах да му отключиш Л2 за да ти стане на Атлон :D

Link to comment
Share on other sites

ми айде да пробваме :) че аз се драскам ама нищо не става :(

а ти нали имаш и лак .. там ала бала ;)

а множителя е заключен (тряа и него да отключим :P )

Link to comment
Share on other sites

ми айде да пробваме :) че аз се драскам ама нищо не става :(

а ти нали имаш и лак .. там ала бала ;)

а множителя е заключен (тряа и него да отключим :P )

Ся в момента нямам проводящ лак, ама ще взема от един и тогава ще го пробваме :rolleyes: Иначе защо не го пробваш на повече шина? Какъв е степингът на процесора?

Link to comment
Share on other sites

маркировката е:

DHD1600DLV1C Z409625C41463 MIXJB0413CPDW :)

И запали на 166 без проблем :) и на 180 пали ... ама нямам 200 шина директно на дънцето (ти го знаеш кво е) :(

Link to comment
Share on other sites

CyberHill при К6-2 има тънкости.

 

Първо шината ти не може да я направиш повече от 100МХЦ.

Второ много загрява но с обикновен радятор можеш да го закараш на 550.

и накрая не ти трябва захранване.

 

На дъното имаш ли джъмпери щото повечето дъна имат джъмпери а от биоса нищо не правиш.

 

Пример К6-2 400MHz e клокнат на 600 (6х100) и върви но с голям радятор иначе с обикновен радятор за селерон Мендосино до 550 дори и през лятото.

Link to comment
Share on other sites

Значи ще си взимам Duron na 1.6, и фирмата направо ще ми го отключи кеша, с охладител Coolermaster Aero 7 Lite 3200+ линк и рам 256 V-Data DDR333, та искам да питам какво дъно бихте ми препоръчали да си зема, защото съм се спрял на ECS Elitegroup L7S7A2 линк, обаче чипсета е SIS746, а видях че Asrock K7S8X линк е с чипсет SIS 746FX, който подържа HyperStreamning и дъното е Designed for Windows XP, и се интересувам кое от двете да избера (към ECS имам предпочитания нищо, че е 30$, а Asrock-а 40$), ще съм доволен ако някои си каже експертното мнение, а пък и от личен опит. И дори и може да ми препоръчате и някакво друго дъно до 45-50$. Благодаря предварително! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

JIS:Za tvoito duno ima modnat Bios koito podurja 233 FSB

tuk

splt-rmx:zemi ECS principno nqma nikva razlika mejdu ECS-a Asrock-a

samo deto Asrocka podurja oficialno 200FSB a Ecs s modnatiq bios

ako ti se davat 50$ zemi ASROCK K7S8X-E i probvai da zeme6 400mhz DDR

a otkude si siguren 4e 6te ti otklu4i ke6a i po dobre zemi 1400 mhz (10.5*133)

ima6 po golqma vuzmojnost da stigne6 10.5*200 otkolkoto s drugiq koito (12*133)

i mnogo trudno 6te zadurji6 12*166(bez pinmod imam predvit).

Link to comment
Share on other sites

виж ми в сигнатурата ЦПУто :)

държи се идеално и на тези обороти вентилатора не се чува ;) (перката е на 7 волта и на намалени обороти) и се държи на 45 градуса на Фул Лоад

Link to comment
Share on other sites

Kakto ti kazah i na P.M nqma smisul ot kt600 6tot toi nqma fiksiran PCI/agp

i 6te moje6 da raboti6 samo na 133/166/200

a ne moga da razbera kfo zna4i nov 1600 s otklu4en ke6 ako e fabri4no otklu4en to tova e Athlon XP 1900+ a ako ti go otklu4vat v firmata veroqtnosta ke6a da e zdrav e 50:50 a pri po-novite tezi broiki deto mogat da se modnat do Athlon Xp sa malko za tfa dai nqkoi drug dolar za Athlon 1800+ ili Mobile Athlon 2000+ koito pri men stigna 2325MHZ 1.65V

Link to comment
Share on other sites

охлаждането ли ти е малко за тоя Мобайл ? щото иначе резултата ти е .. слаб :P тия летят на по 2500-2600Мхз ;)

колко пари го зе тва ланпарти :D :punk

Link to comment
Share on other sites

охлаждането ли ти е малко за тоя Мобайл ? щото иначе резултата ти е .. слаб  :P тия летят на по 2500-2600Мхз ;)

колко пари го зе тва ланпарти  :D  :punk

Az govorih za Mobile 2000+ 4e stiga tolkova

a ina4e moq stiga max 2450(10.5*233) nqma po hubava ram za pove4e ina4e mobilnite Bartoni sa mnogo studeni

ina4e LANPARTY-to go zeh za 155$ ina4e ima za 100-tina dolara ULTRA INFINITY

koeto razlikata e 4e nqma vtora lanka ne sa mu julti slotovete nqma sumati knijka i tem podobni prostotii

Link to comment
Share on other sites

Ся начи как стоят нещата имам пари, те не са проблем, въпроса е такъв, кое е по-добро SIS, VIA, или nforce2 и защо (аргументи искам плз), и каква марка дъно, ECS ли, ASRock, Gigabyte, Asus, Abit, MSI ли, кои са наи-добри за AMD и защо, и неразбирам на Gigabyte какво не му харесвате, на мен видео картата ми е GB Radeon 9200, и си е супер, и си викам що да не ми е комплект с дъното и то GB, ма незнам, лошото е, че разбирам само от Intel-ски работи, там съм PRO , но AMD изобщо незнам за кво става въпрос, и по прицип ако имах малко повече пари бих си зел Intel, ма нямам и за тва Ви моля да ме светнето кой чипсет е най-добър, защо и коя марка е най-добра,(аз за Intel си знам АSUS много ясно), но в тоя моя объркан случаи незнам и Ви моля за помощ; Процесора ще ми го отключат във фирмата от която си го зимам, на техен риск, ако се преебе за тяхна сметка. Куулер-а смятам, че е доволен, само остава дъното и който разбира нека да си каже мнението, Благодаря предварително! :confused

Link to comment
Share on other sites

CyberHill при К6-2 има тънкости.

 

Първо шината ти не може да я направиш повече от 100МХЦ.

Второ много загрява но с обикновен радятор можеш да го закараш на 550.

и накрая не ти трябва захранване.

 

На дъното имаш ли джъмпери щото повечето дъна имат джъмпери а от биоса нищо не правиш.

 

Пример К6-2 400MHz  e клокнат на 600 (6х100) и върви но с голям радятор иначе с обикновен радятор за селерон Мендосино до 550 дори и през лятото.

Niama jumperi na dunoto. Ima opcia v bios s koito mi vdigash mhz na CPUto.

MB mi e Tomato Board s via chip set.

Samo neznam s kvo ohlagdane e , traa da ida da go vida che ne e pri men.

Link to comment
Share on other sites

Ся начи как стоят нещата имам пари, те не са проблем, въпроса е такъв, кое е по-добро SIS, VIA, или nforce2 и защо (аргументи искам плз), и каква марка дъно, ECS ли, ASRock, Gigabyte, Asus, Abit, MSI ли, кои са наи-добри за AMD и защо, и неразбирам на Gigabyte какво не му харесвате, на мен видео картата ми е GB Radeon 9200, и си е супер, и си викам що да не ми е комплект с дъното и то GB, ма незнам, лошото е, че разбирам само от Intel-ски работи, там съм PRO , но AMD изобщо незнам за кво става въпрос, и по прицип ако имах малко повече пари бих си зел Intel, ма нямам и за тва Ви моля да ме светнето кой чипсет е най-добър, защо и коя марка е най-добра,(аз за Intel си знам АSUS много ясно), но в тоя моя объркан случаи незнам и Ви моля за помощ; Процесора ще ми го отключат във фирмата от която си го зимам, на техен риск, ако се преебе за тяхна сметка. Куулер-а смятам, че е доволен, само остава дъното и който разбира нека да си каже мнението, Благодаря предварително!  :confused

Zna4i s tozi Duron nai dobra rabota 6te ti svu6i edni Epox 8rda(+) koito 6te ti svur6i rabota da pusne6 200FSB i malko nagore no ti trqbva i hubava pamet

Link to comment
Share on other sites

zna4i imam 1 vapros4e dunoto mi e Elitegroup ESC N2U400-A processor-a barton Xp 3000 + i v momenta raboti na 2166 Mhz kakto si e po default Bios-a mi e Award Phoenix v6.00PG ramta mi e 256 ddr PQI 400 mhz

+ 128 ddr 333 mhz V-data kak software-no da si go clock-na processor-a .. programka ne6to ?! :(

Link to comment
Share on other sites

Ами клокваш го ама тия 128 рам дето са 333 няма да ти помогнат много. Сатава но трябва да прецакаш паметта и да я пуснеш асинхронно с шината но тогава производителността дето си я получил от процесора ще се изгуби за наваксване загубата от скороста на паметта така че забрави за клокваш или си махни 128-цата и тогава.

 

ИЗИ туне се казва програмата но е за дъна на ГИГАБАЙТ иначе има и други но не ми се търси сега.

Link to comment
Share on other sites

ostavqi si q 128-cata vliza6 v BIOS i mai na ECS ima6e advanset chipset .....

otiva6 i diga6 Fsb-do 170 ako trugva diga6 voltaja na Cpu i ram s edno delenie i ka4va6 na 174 pove4e s toq procesor zabravi.

Softoerno stava Cpu Cool ama ne e za preporu4vane

A Easy Tune e samo za Gygabyte

i Rdavcore moje da ti svur6i rabota.

Link to comment
Share on other sites

Постигнах 2400 мхз(3600+) и то не с ланпартито който иска може да ги състезаваме

П.С.Постигнах го с някъв кирлив Елитгруп

Link to comment
Share on other sites

Постигнах 2400 мхз(3600+) и то не с ланпартито който иска може да ги състезаваме

П.С.Постигнах го с някъв кирлив Елитгруп

къв ? :)

щото мисля да си зимам ...

а то било BioStar M7NCD Pro

 

кво мислите ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...