Jump to content
BulForum.com

OVERCLOCK


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply
:) Не съм работил много с АТI но разгледах новите драйвери OMEGA там има добра възможност за оверклок ...
Link to comment
Share on other sites

Ами ще дадеш ли малко хелп с РадЛинкер. Променям честотата, давам сет. Вика няма проблеми. Давам Use Current, то вика бозата ще буутне с тея стойности. Давам Ок, Ок и следващият път като влеза там ми показва Deafult стойностите. Дори и след рестарт. Така ли трябва да става?

Link to comment
Share on other sites

Трябва да ти запомни честотите бе човек , нещо ти гарми ... може би се кара с драйверите ... не знам какво може да е. При мен си помни всичко, аз съм с версия 1.008 ... правя си Custom Profile и си го запомням , давам рестарт и готово. :D

 

edit : Може да пробваш с Omega Drivers , аз преди бях с тях .... вътре има RadLinker. Но вече сам с оригиналните на Ati 4.4 ... по-добре се държат.

Link to comment
Share on other sites

Свойства на графичния процесор

Видеокарта nVIDIA RIVA TNT2 M64

Кодово название на графичния процесор NV5M64

PCI-устройство 10DE / 002D

Технологичен процес 0.25u

Тип шина AGP

Размер на видеопаметта 16 MB

Честота на графичния процесор 166 MHz

Честота на RAMDAC 300 MHz

Пикселни конвейери 2

TMU за конвейер 1

Vertex shaders Не се поддържа

Pixel shaders Не се поддържа

Поддръжка на DirectX хардуер DirectX v6.0

Pixel Fillrate 332 Мпиксела/с

Texel Fillrate 332 Мтексела/с

 

Свойства на шината на паметта

Тип шина SDR

Ширина на шината 64 bit

Реална честота 150 MHz

Ефективна честота 150 MHz

Пропускателна способност 1200 Мбайта/с

 

Производител на графичния процесор

Фирма NVIDIA Corporation

Информация за продукта http://www.nvidia.com/view.asp?PAGE=products

Драйвери http://www.nvidia.com/drivers

И аз се зарибих да си оверклоквам видео картата, дефаулт честотите на памета и ядрото са 135-125, рамта на повече от 150МХц дава артефакти, ядрото и на 200МХц Съм го пускал, но не може да изкара бенчмарковете, охлаждането е моднато с радиатор от чипсет и перка 5в, която работи на 12 волта доста е шумна обаче хлади яко, когато перката е спряна радиатора не може да се пипне, а кога е пусната е студен :rolleyes: Искам някакви нови компоненти да ги мъча на клок, щото мойте вече ми омръзнаха :(

Link to comment
Share on other sites

:woot XeForce3 то с нови компоненти не е интересно .., а и незнам дали тогава ще има нужда от клок.Особено това важи за Athlon -ите , кадето за 200МHz ( дето няма и да ги усетиш ) си вдигаш температурата с 15-20°

Зарибено е някоия стара картичка като TNT например да се изпържи, така че да гони GF2.Това е спорта за мен :) 200МHz e наистина постижение за TNT

Link to comment
Share on other sites

Свойства на графичния процесор

Видеокарта nVIDIA RIVA TNT2 M64

Кодово название на графичния процесор NV5M64

PCI-устройство 10DE / 002D

Технологичен процес 0.25u

Тип шина AGP

Размер на видеопаметта 16 MB

Честота на графичния процесор 200 MHz

Честота на RAMDAC 300 MHz

Пикселни конвейери 2

TMU за конвейер 1

Vertex shaders Не се поддържа

Pixel shaders Не се поддържа

Поддръжка на DirectX хардуер DirectX v6.0

Pixel Fillrate 400 Мпиксела/с

Texel Fillrate 400 Мтексела/с

 

Свойства на шината на паметта

Тип шина SDR

Ширина на шината 64 bit

Реална честота 150 MHz

Ефективна честота 150 MHz

Пропускателна способност 1200 Мбайта/с

 

Производител на графичния процесор

Фирма NVIDIA Corporation

Информация за продукта http://www.nvidia.com/view.asp?PAGE=products

Драйвери http://www.nvidia.com/drivers

И на 210МХц работи, ама само в windows-a, по на горе започва размазване на картината, ама все пак си е добър клок :D

Свойства на графичния процесор

Видеокарта nVIDIA RIVA TNT2 M64

Кодово название на графичния процесор NV5M64

PCI-устройство 10DE / 002D

Технологичен процес 0.25u

Тип шина AGP

Размер на видеопаметта 16 MB

Честота на графичния процесор 210 MHz

Честота на RAMDAC 300 MHz

Пикселни конвейери 2

TMU за конвейер 1

Vertex shaders Не се поддържа

Pixel shaders Не се поддържа

Поддръжка на DirectX хардуер DirectX v6.0

Pixel Fillrate 420 Мпиксела/с

Texel Fillrate 420 Мтексела/с

 

Свойства на шината на паметта

Тип шина SDR

Ширина на шината 64 bit

Реална честота 150 MHz

Ефективна честота 150 MHz

Пропускателна способност 1200 Мбайта/с

 

Производител на графичния процесор

Фирма NVIDIA Corporation

Информация за продукта http://www.nvidia.com/view.asp?PAGE=products

Драйвери http://www.nvidia.com/drivers

Може би с друго охлаждане и повече ще изкара :rolleyes: :P

Link to comment
Share on other sites

XeForce3 като погледнеш картата от долу ..нали има една метална плочка ? Та идеята ми е да направиш като мен и да залепиш една керамична подложка за транзистори .. с секундно лепило ( не е най добрия вариант но ако покаже по добра стабилност може да измислиш друго захващане) и на нея да залепиш някакъв радиатор пр. от чипсет или нещо от рода.. Подложката е дебела около 2-3 мм , така че няма вероятност да опре в елементите и пистите на картата.Яко бърн :) и направи един тест ( няма к'во да ти давам акъл на тебе гледам, че доста ги чаткаш) Наистина ако успееш да ги задържиш 200 на теста ще те поздравя!

Link to comment
Share on other sites

Toq post 6te e malko izvan temata ama ne se zdarjah da vi napi6a vijte go tova film4e tova e rekorda na PENTIUM za olverclock 5.550 MHz

vijte sami http://www.warez.ru:8080/FTP/Docs/by%20SupportMan/

Това е много старо виждали сме го. :D

 

XeForce3 като погледнеш картата от долу ..нали има една метална плочка ? Та идеята ми е да направиш като мен и да залепиш една керамична подложка за транзистори .. с секундно лепило ( не е най добрия вариант но ако покаже по добра стабилност може да измислиш друго захващане) и на нея да залепиш някакъв радиатор пр. от чипсет или нещо от рода.. Подложката е дебела около 2-3 мм , така че няма вероятност да опре в елементите и пистите на картата.Яко бърн  и направи един тест ( няма к'во да ти давам акъл на тебе гледам, че доста ги чаткаш) Наистина ако успееш да ги задържиш 200 на теста ще те поздравя!
Нямам време сега за такива експерименти, апак и е топло времето.
Link to comment
Share on other sites

pomo6t.... zna4i imam dyno "Matsonic MS9147C" i nemoga nikak da go kloknam... znam 4e pla4e za novo oba4e nqkoi ima li idea kak da go kloknam ili ne...

 

zna4i razbrah 4e mi e zaklu4en... oba4e kak da go otklu4a :) ;) :D

Link to comment
Share on other sites

pomo6t.... zna4i imam dyno "Matsonic MS9147C" i nemoga nikak da go kloknam... znam 4e pla4e za novo oba4e nqkoi ima li idea kak da go kloknam ili ne...

 

zna4i razbrah 4e mi e zaklu4en... oba4e kak da go otklu4a  :)  ;)  :D

Интелски процесор (за сегашните) - за сега не съм чул някой да го е отключил :( Само по шина може да оверклокваш, ама и то твоя 1700МХц максимум на 2 да отиди и няма да осетиш никаква разлика. :P Интел все пак :wir Откажи се да оверклокваш, когато смениш Целерона с П4 - и ново дъно - щя ти кажат как се оверклоква :P

Link to comment
Share on other sites

когато смениш Целерона с П4 - и ново дъно - щя ти кажат как се оверклоква  :P

hahahaha... znae6 li kolko tova struva :) sepak sam student nemoga da davam taka pari....

 

prosto iskah da znam dali toq moga da go mene... v iuli planiram da vzimam novo dyno "ASUS delux" oba4e trqbva da vida dali 6te stane s moq procesor ili ne.... ako ne stane 6t vzema nqkoe drugo dyno :) :woot :lol:

Link to comment
Share on other sites

тоя Willamate e пълно дърво,по добре го смени с някой Nortwood на 2 гхз (на един приятел му го клокнахме до 3.2 гхз на въздух с малко дигане на волтажа)

Link to comment
Share on other sites

Ai nqkoi da mi dade link za unlockvane na cash-a na Duron plz, shtot sq smqtam da zimam edno takova na 1.6 i da go clockna, samo che oshte ne sum v chaz za tezi molivi i kude kvo trqq da se drasna i t.n.. I sushto da vi pitam, koe e po dobre da zema: PIII Tualatin 1Ghz 256cash @ 1.46Ghz s duno QDI Synactyx 5EP i815, raboti s pc133 ram, plus cooler Sprire WhisperRock IV (tova e po-evtinata oferta koqto sa mi vkarali, kato se ima predvid che e vtora ruka, samo cooler-a e nov) ili: AMD Duron na 1.6Ghz @2.2 + unlocknatite 256cash, i duno nqkvo Elitegroup s DDR pamet na 400 mislq che beshe, AGP 8x.(vsi4ko novo) Molq koito razbira da mi dade nqkvo kompetentno mnenie koe e ot dvete da izbera. :confused

Link to comment
Share on other sites

определено АМД системата ще е по-производителна :)

и паметта е ДДР :) а и както разбирам Дюрон-а е станал на Атлон :) което е още по добре ...

Link to comment
Share on other sites

Ai nqkoi da mi dade link za unlockvane na cash-a na Duron plz, shtot sq smqtam da zimam edno takova na 1.6 i da go clockna, samo che oshte ne sum v chaz za tezi molivi i kude kvo trqq da se drasna i t.n.. I sushto da vi pitam, koe e po dobre da zema: PIII Tualatin 1Ghz 256cash @ 1.46Ghz s duno QDI Synactyx 5EP i815, raboti s pc133 ram, plus cooler Sprire WhisperRock IV (tova e po-evtinata oferta koqto sa mi vkarali, kato se ima predvid che e vtora ruka, samo cooler-a e nov) ili: AMD Duron na 1.6Ghz @2.2 + unlocknatite 256cash, i duno nqkvo Elitegroup s DDR pamet na 400 mislq che beshe, AGP 8x.(vsi4ko novo) Molq koito razbira da mi dade nqkvo kompetentno mnenie koe e ot dvete da izbera.  :confused

Сигорен ли си че дурона ще се клоква на толкова колкот казваш и ще може ли да му се отключе Л2 кеша? Иначе дурона си е дурон, не важи никакъв П4 дори пред него на равни честоти, а отключеш ли му кеша става "златна" бройка (така им казвам аз) Ето може да видиш тук за какъв звяр става дума :D разбира се проблема е в охлаждането... Дурона и да не е колкнат пак ще е по добър от П3 (та дори и от П4) Апак и SDR - е антика :rolleyes: - DDR му е майката :wub: Ако може да го клокнеш на 11х200МХц :wir ще е идеално. Ама ти си решаваш :confused (земи си нов вентилатор :P )

Link to comment
Share on other sites

Браво доволни раути си постигнал, сами неразбрах, тоя дурон ядрото тряя да му е thounderbird да може да се клокне така ли ? и ако може да ми обясниш как точно се свързват там л1 кеша с тоя хим. молив плз ? :music

Link to comment
Share on other sites

Браво доволни раути си постигнал, сами неразбрах, тоя дурон ядрото тряя да му е thounderbird да може да се клокне така ли ? и ако може да ми обясниш как точно се свързват там л1 кеша с тоя хим. молив плз ?  :music

Потърси из темата някаде съм писал как съм го отключил, не ми се пише пак. А иначе трябва и да е ревизия "B" (Б) иначе няма да се клокне никак.

 

ЕДИТ: Ся си смених пастата на процесора, след екстремното постигане на ~ 85 градуса като го държах 15 мин без да забележа че вентилатора е спрял, пастата на процесора беше се втвърдила (CoolerMaster) ся сложих на Титан силвър паста, и темепературата е по-ниска с 3-4 градуса. Надявам се да държи на по високи темеператури. Вие с какви пасти сте?

Link to comment
Share on other sites

@XeForce3 Shte mi kajesh li shtot si zimam nov naprao, to4no kakuv duron da zema s to4nite mu harakteristiki, shtot kato gledam ima duroni na 1.6, 1.8 kuv da zemaa s kvo to4no qdro i t.n. 10z predvaritelno!

Степингът на процесорите който е написан не отговаря много на иситната, така че каквато и бройка да вземиш ако се клоква над 2.2 (та и това му е много) си късметлия :D А ако успееш да отключил Л2 кеша ставаш 2-ен щастливец :P Иначе сегашните Дюрони има и отключени има и заключени вероятноста да намериш заключен е по голяма. Гледай какво пише JIUXB0309SPNW - поне да е ревизия B ("Б").

Link to comment
Share on other sites

Imam edin AMD K6-2 400MHz , koito ot biosa nemoga da go digna dori na 450 , zashtoto mi dava che voltaga na 400 e 2.2v , a nad 400MHz e 2.4v i mi blokira PCto. Ako niakoi znae kakvo maga da napravia za da go clockna da kage.

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Слагай по добро охлаждане ,че тая к6-2-ка сигурно има по кофти охлаждане от моята видео карта

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...