Jump to content
BulForum.com

OVERCLOCK


Recommended Posts

Dignah FSB-to na 110Mhz i sega CPU-to si ba4ka perfektno.Clocknah go ha 1233Mhz :D Samo 4e se diga i PCI.Kak moga da naprava taka 4e da ne se diga i 4estotata na PCI i AGP?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

след като си сложих радоатори на паметта на видео картата искарах още 2 чисти МХз-а :) и може би доста повече спокойствие и стабилност ;)

и вече SDram-a стигна честота от 197MHz

а на ядрото (с куулер - СокетА) е 255MHz (и на 258 е стабилно, ама така да не па да грее много)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Когато го взимах не съм мислил за охлаждане те предложиха и аз се съгласих.

Нямах време да търся най-добрия вариант. По нататък може да го поогледам.

 

Мога да ви кажа един бъг в софтуера към дъното. Когато си кача драйвери за чипсета по точно IDE и ми изчезва CD-то(LG 8-4-32).

Такива простутии ама ме мързи да си търся софтуер, такава мощ даже има и в излишък хахахахааа.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

az sum s thunderbird 1GHz i si ba4ka na 133mhz shinata

sia sum go dignal na 155mhz i e na 1162mhz procesora s duno gigabyte sum GA-7zx-h via kt133a

ba4ka si na 50 gradusa procesora kogato e na 100% usage

ako niakoi znae dali moje da napravia po niakuv na4in da ia pusna na 166 shinata i da mi trugva kompa da kaje??????

na 166 procesora stava 1250mhz ama ne trugva vuobshte

v momenta sum go overcloknal s programata easytune

Link to comment
Share on other sites

az sum s thunderbird 1GHz i si ba4ka na 133mhz shinata

sia sum go dignal na 155mhz i e na 1162mhz procesora  s duno gigabyte sum GA-7zx-h  via kt133a

ba4ka si na 50 gradusa procesora kogato e na 100% usage

ako niakoi znae dali moje da napravia po niakuv na4in da ia pusna na 166 shinata i da mi trugva kompa da kaje??????

na 166 procesora stava 1250mhz ama ne trugva vuobshte

v momenta sum go overcloknal s programata easytune

Ами може да се направи на 166МХц шина ако се отключи множителя на процесора и го пуснеш на 7х166 и ще трябва да покачиш малко напрежението, но преди това кажи какъв ти е степинга на процесора, ако ти е ASHHA - само с отклю'чване на множителя ще успееш да дигнеш на 166, апак и за какво ти е 166 шина като призводителноста на рамта ти няма да се подобри прекалено много, защото ще се наложи да смъкнеш таймингите на памета. Щом си с КТ133А предполагам че си с PC133 памет така че за нея 166МХц си е доста сериозна честота ще иска доста волтаж :D Дъното ти има ли 1/5 делител? Ако няма на 166МХц вече АГП и PCI честотите ще станат зверски за видео картата и дисковите устройства и компонентите който са ти вързани на PCI слотовете. Ами това е което ми идва в момента на ум да кажа. Междо другото на каква честота ти работи Ядрото?

Link to comment
Share on other sites

Ами може да се направи на 166МХц шина ако се отключи множителя на процесора и го пуснеш на 7х166 и ще трябва да покачиш малко напрежението, но преди това кажи какъв ти е степинга на процесора, ако ти е ASHHA - само с отклю'чване на множителя ще успееш да дигнеш на 166, апак и за какво ти е 166 шина като призводителноста на рамта ти няма да се подобри прекалено много, защото ще се наложи да смъкнеш таймингите на памета. Щом си с КТ133А предполагам че си с PC133 памет така че за нея 166МХц си е доста сериозна честота ще иска доста волтаж  :D Дъното ти има ли 1/5 делител? Ако няма на 166МХц вече АГП и PCI честотите ще станат зверски за видео картата и дисковите устройства и компонентите който са ти вързани на PCI слотовете. Ами това е което ми идва в момента на ум да кажа. Междо другото на каква честота ти работи Ядрото?

a kak se otklu4va tozi mnojitel

bus speed kvo e???

sia mi izkarva 4e multiplier mie x7.5

i kak da razbera iadroto na kva 4estota mi e?

Link to comment
Share on other sites

a kak se otklu4va tozi mnojitel

bus speed kvo e???

sia mi izkarva 4e multiplier  mie x7.5

i kak da razbera iadroto na kva 4estota mi e?

Изпозлвай АЙДА 32 за информация за волтажите и темепература. Мултиплеара ти е на 7.5 и няма да може да се отключи без намесата на молив. Покачването на напрежението става от биос. ФСБ - честота на чипсета. Напрежението на ядрото го пише в АЙДА 32

Link to comment
Share on other sites

Изпозлвай АЙДА 32 за информация за волтажите и темепература. Мултиплеара ти е на 7.5 и няма да може да се отключи без намесата на молив. Покачването на напрежението става от биос. ФСБ - честота на чипсета. Напрежението на ядрото го пише в АЙДА 32

e kvo sha praa s toia moliv:)

i otkude da znam koe kra4e za kvo e na procesora i kak da go napravia

Link to comment
Share on other sites

Така малко подробна информация ще дам за отключването на множителя, не е гарантирано дали ще стане. Както се вижда на снимката Л1 мостовете трябва да са свързани с графит (молив, електро проводящ лак). Трябва да внимаваш да не свържеш мостчетата помежду им.

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае как се променя множителя на BARTON. Пробвах от BIOS-а и от джъмперите на дъното пробвах но май май ще трябва да чертая с молива. Това ли е правилния отговор.

Link to comment
Share on other sites

XeForce3, L1 мостовете заедно ли трябва да са свързани? Всяко за всяко? Като минеш с молива, по всички L1 мостчета, така ли?

Link to comment
Share on other sites

не свързва се 1-2 ,3-4 ,5-6, 7-8 всяко с срещуположното

Pero:Повечето Бартони са заключени кажи маркировката на процесора каква

е

Отключени са само мобилните и първите бартони а процедурата по отключването е много-много сложна

Link to comment
Share on other sites

XeForce3, L1 мостовете заедно ли трябва да са свързани? Всяко за всяко? Като минеш с молива, по всички L1 мостчета, така ли?

Всеки мост трябва да си е свързан сам по себе си. АКо се свържат с друг може да не иска да запали процесора.

Link to comment
Share on other sites

Така малко подробна информация ще дам за отключването на множителя, не е гарантирано дали ще стане. Както се вижда на снимката Л1 мостовете трябва да са свързани с графит (молив, електро проводящ лак). Трябва да внимаваш да не свържеш мостчетата помежду им.

taka mislish 4e shte stane taka li?

Link to comment
Share on other sites

Не, мисля че няма да ти изгори, най-много да се наложи да триеш графита.

i kvo samo s moliv takuv svurzvam to4kite

gledam moliva ima 10 oma niakude suprotivlenie moje da se kaje 4e niama nikvo suprotivlenie no ima malko:))

shte probvam

Link to comment
Share on other sites

i kvo samo s moliv takuv svurzvam to4kite

gledam moliva ima 10 oma niakude suprotivlenie moje da se kaje 4e  niama nikvo suprotivlenie no ima malko:))

shte probvam

Успех. Гледай да не свържеш без да искаш съседни мостове :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Backbone, ценна информация даваш. Не съм си махал радятора още и не ми се иска да ти кажа честно. Може ли да ми дадеш линк към статия за това което трябва да направя.

Link to comment
Share on other sites

Overclock на GeForce 2 MX400 64MB DDR

GPU 200MHz

RAM 333MHz

 

След експеримента ..получих следните резултати, при които картата се държи стабилно

GPU 255MHz

RAM 340MHz ( след 340 до 380 вади лентички по екрана но картата работи)

За охлаждане ползвам стандартния златист , кръгъл радиатор като вентилатора е 3500 оборотен от охладителя на CELERON Socket 370

Под картата (точно на металната пластина , на която се намира GPU-то)залепих топлопроводима керамична подложка покрита с силиконова паста и върху нея сложих още един радиатор ( същия като този на ядрото) На паметта залепих тънки аломиниеви профили.RAM-a кво ли не го правих..но лентичките на монитора си оставаха и за това се примерих с 340МHz дори профилите са излишни в случая.А радиатора под картата се загрява повече от този на самото GPU :)

Aко някой смята да прави стабилен оверклок 1-во нещо е да се опита да смъкне тази температура ,защото моята карта в нормален режим се загряваше до степен, до която при допир оставяше отпечатък върху пръста :) :)

Не подценявайте GF2 все още има живот в тях ;)

 

:ph34r: :ph34r: :ph34r:

RESPECT

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...