Jump to content
BulForum.com

OVERCLOCK


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Zna4i dunoto mi e ASUS P4P800 SE/GD-EAY ima vsevazmojni nastrojki kakto znaete i dostup do vsiakakvi voltaji.

Procesor 2.6Ghz 800 fsb l2-512kb

Ram 2x256 DDR400 Kingston Dual channel

Zahranvane 400W Codegen

VAprosa mi e do kolko moje da se klokne ma6inata?Predpolagam,4e vse niakoj 6te ima sas su6tata konfiguracia ili pone su6toto duno.6te pomolia za malko po-podrobno obiasnenie koe-kak da napravia!!!Blagodaria predvaritelno

Link to comment
Share on other sites

Първото, което трябва да направиш, щом ще клокваш - иди си купи едно качествено захранване.Това, което е в кутията ти е бомба със закъснител.В ценовата листа на Ера компютър вече има Фортрон и Сиртек.След това експериментирай, защото всеки процесор и памет стигат различни честоти.

Link to comment
Share on other sites

брао :) хубава бройка ... а грее ли ?

51 градуса на Full Load на 1.8В и на 1.7В е стабилен ама му напривих пин мод за да го мъча още.

Link to comment
Share on other sites

Добро е но виж дали няма да намериш Soltek ****Frn3

иначе 2400(вече2432 ) ги стигнах с ECS L7S7A2(30$)

А защо не пробваш да клокваш по шина? Пробвай го на 12.5х200 и му пусни 1.85-1.9в - би трябвало да изгрее те тия мобилните са златни бройки :rolleyes: дори и на по нисък волтаж би трябвало да работи. Множител от 13.5 е много висок.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм чувал че мобилните 2500+ BARTON карат на 2500-3000MHZ. На 1.9 издържат спокойно дори видях и на 2.5 волта да върви но много би трябвало да загрява. Разпъвай шината до 200 и от там нататък намали съотношението шина памет и продължавай да разпъваш.

Link to comment
Share on other sites

А защо не пробваш да клокваш по шина? Пробвай го на 12.5х200 и му пусни 1.85-1.9в - би трябвало да изгрее те тия мобилните са златни бройки  :rolleyes: дори и на по нисък волтаж би трябвало да работи. Множител от 13.5 е много висок.

kato se vurne Lanparty-to 6te go probvam ina4e na toq Sis baq zor mu davat 200FSB ina4e s nego do 230FSB go dokarah ama se spomina

Link to comment
Share on other sites

Ся стана топло времето и се чуда как да клоквам, ама не може да се клоква в такова горещо, апак охлаждането ми куца, затова си държа процесора на дефаулт честота и смъкван напрежението на ядрото. Дефаул си работи на 1.5в@2000МХц (10х200) т.е. това му беше дефаулта при мен когато е в нормална работа. Иначе е 12х133 с отключен л2 кеш, сега съм пуснал приме на 1.125в да вида дали е стабилен, на 1.100 не е, на 1.200 му е много някаде границата ще е в 1.150-1.175 - ся ще търса каде е, та ако има още желаещи може да се направи сравнение на ундерволт :D на процесорите на дефаулт честота с понижаване оптималко напрежението. Апак и няма смисъл процесора ти на дефаулт честота да работи с високо напрежение щотот само грее, сега при мен на фулл лоад дига до 35 градуса на 2000 оборота вентилатора. Айде ако на някой му се заниавма да сподели :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

С удоволствие ама дъното ми е орязано от такива настройки. Интересното при мен е че на дефоут е 1.7 напрежението а трябва да е 1.65.

Link to comment
Share on other sites

SOLTEK - кво да кажа повече - има си доста екстри. Иначе за сега ми е стабилен на 1.125в зададени от биос - вече 5-6 часа приме върви - и е доста студен :) 38 градуса в стаята е около 23-24 градуса.

 

ЕДИТ: Дади ми грешка на 12 час, сега покачих със 0.025 и за сега 15 часа е добре, и грее доста малко 33 градуса на пълно натоварване :rolleyes: Ето има и снимка :D

 

Някой няма ли да покаже и той неговия процесор? :confused

Link to comment
Share on other sites

Mi moq na 1.35 tva e minmalnoto na koeto sum go mu4il durji okolo 26-35 gradusa s vklu4en S2Ctrl i ventilator na 2700 rpm ama e mobilen taka 4e e po hladen.

XeForce s kakuv soltek si FRN,FRN2 FRN3

Edit:Tva ne ntrqbva li da e za tema DOWNCLOCK

Link to comment
Share on other sites

Пичове, сега ...понеже не съм следил форума от много време ще питам направо:

Кеша на Duron AppalBred 1.6 (пета буква "B") се отключва като се свърже последния мост от Л2. Обаче това свързване го пробвах с молив и нищо не стана....трябва ли да се прави с поялник или има и друг начин (лакове, други моливи)??? BTW moga da vi pokaja edin piniz za po4itatali na AMD :))

Link to comment
Share on other sites

на старите дюрони ставаше с молив ма на тия апплебред не стаа, първо с тиксо се изолира да не може да капне от тоя ел. лак, някъде другаде и след тва се поставя чак и т.н. ;)

Link to comment
Share on other sites

SOLTEK - кво да кажа повече - има си доста екстри. Иначе за сега ми е стабилен на 1.125в зададени от биос - вече 5-6 часа приме върви - и е доста студен :) 38 градуса в стаята е около 23-24 градуса.

брао бе :)

ся остава и на батерия да го пуснеш :P

Link to comment
Share on other sites

Ne znam koq sedmica e, no dokolkoto sym 4el se zatwarq posledniq most ot 4etirite L2 mostove.....dokolkoto znam wsi4ki taka se otkliu4vat. Ina4e e  sys star korpus (oranjev)

Явно не си чел достатъчно, не винаги е последното мостче, зависи кое в скъсеното. Оранжеви процесори не е имало никога (АМД-та) има кафяви (моя дурон е такъв). Има разлика от кафяв до кафяв процесор, защото моя е по стара мостова система (кафяв е) и съм виждал пак кафяв по новата мостова система (кафяв, обаче е с някакво покритие подобно на лак, и за да се свърже моста трябва да се изтърка това покритие.

Link to comment
Share on other sites

A we to be6e tam za pin moda i L11 codinga am ne vidqh 4e SupraTRD ve4e gi e postnal

BTW moje i kafevo da e :)) stori mi se kato tymno oranjevo ama...1_2-68-898-682_2003082895737.jpg

 

No opredelno se svyrzva samo posledniqt most. Tova e pravilo i go pi6e v kodinga na mostovete na AMD. Pi6e go NAVSQKYDE. V overclockers.ru sa dali samo svyrzvane na posledniq most. V byg bg sy6to. V ocinside sy6to. Vyob6te si4ki svyrzvat posledniq most. t.e. AMD Duron 1.4 i 1.6 se pravqt na Athlon XP kato se vkliu4i posledniq most ot L2 koito ne e syglasen neka si vkliu4va drugi mostove pyk posle 6e miri6e na izgorqlo. Podlojkata e edna i sy6ta i nqma kak da ssa razli4ni mostovete. Edinstvenite koito ne sa taka trqbva da se vyrje i pyrviq i posledniq most. Tyi 4e ne sa tolkova golqma filosogiq. Prosto trqbva da se dokara configuraciq na mostovete kato na Athlon , poneje kakto znaete qdroto na Duron vyob6te ne e AppalBred A ThoroughBred.

 

BTW utre 6e si zema provodq6t lak tyi 4e ako ima jelae6ti s duron4eta mojem da se syberem i da si gi otkliu4im i da vidim koi 6e udari JAKPOT i 6e mu trygne ke6a :))

Link to comment
Share on other sites

Abe nqkoi izduval li e s Biostar M7VIT imam edin Athlon 2000+ Ne e otklu4en zabivam go direktno na 166 t.e 12,5X166 i na vlizane v windows zabiva spored vas kakvo e re6enieto v slu4aq?Smenih 2-3 vida ram i pak sa6tata rabota?Pomagaite s idei!

V biosa nikade nqma za delitel i za uveli4avane na naprejenieto.Po samoto dano pak ne vijdam da ima klu4eta.Vaob6te danoto stava li za klok?

Link to comment
Share on other sites

Начи Defender, имаш два основни проблема:

1. KT600

2. Дал си малко кинти :)))):)

Но има решения и за двата. На4и самия чипсет няма възможност за разделение на PCI&AGP от FSB нито да ги заключва......но ако наистина си го пуснал на 166 те са си на 33 и 66 понеже това е FIXED честота като 100, 133, 166 и 200. На тия честоти AGP i PCI са си нормални. С една дума за тях не се притеснявай!

От проблема с малкото парички следва и проблема с липса на волтажи :) :) :)).....но братлетата от АМД нали за тва си слагат мостове по професорите - за да можем да си правим квото си искаме с тях. L11 моста конфирурира волтажите. Ето ти конфигурациите ЕЙ ТУКА!

Хващаш поялника или проводящия лак и почваш :))

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...