Jump to content
BulForum.com

OVERCLOCK


Recommended Posts

:ph34r:  :ph34r:  :ph34r: Sega iskiam da pomolq malko za pomoshto ot po zapoznatite "OVERCLOCKERI"

Vyprosa mi e do kolko moje da se vdigne naprejenieto na qdroto na Celeron FCPGA 566MHz /66Mhz

Dynoto e super smisleno no s kachestveni dyna vseki moje.

Dynoto e Elitgroup P6BAT-ME v2.2 Chipset VIA 693A (Moje v momenta da se smeete no i az che chudq kak pichovete ot Elitgroup s tozi chipset sa napravili tolkova dobro dyno ) 4-ta dogina bachka s tozi procesor na 850MHz / 100MHz Vcore - 1.75V  PCI-33MHz AGP-66MHz i ne sym vidql nikakvi problemi 100% stabilen

 

Ta Platkata poddyrja shina 66,72,83,100,102,112,133MHz

 

Mnojitel - do x12

 

Ima vyzmojnost za Asinhronen rejim ±33MHz za PCI,AGP i RAM s koito pri overcklock PCI moje da se vkara v granicite ot 33-36MHz

 

Vcc- do ot 1.55 - 3V stypka prez  0.5v

 

Ima funkciq koqto pri 3 neuspeshi opita za clock na procesora .. vrysta predishnata raboteshta shina :ph34r:

 

Predi nqkolko dni probvah da go pusna na shina 112MHz no zabiva pri bootvaneto.

No neiskam da vdigam Vcore predi da sym se konsultiral s nqkogo.

:blink:  :ph34r:

Ami podai mu oshte s 2-3% naprejenie max do 5%, po na gore trqbva da osigorish i mnogo dobro ohlajdane. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

XeForce3 :) choveche s tiq procenti shte umotam neshto :wacko: :) govori mi vyv voltove ako moje

 

10x za syveta :ph34r: :ph34r:

 

I oshte neshto koeto ne mi e qsno ..

Za kakvo slusji Spread Spectrum : [Disabled] [0.25%] [0.50%] :) ???

Link to comment
Share on other sites

Ot 1.750 go pokachi na 1.775 (predpolagam che ot dynoto moje da se pokachva prez 0.025v) i zatova ti predlagam da probvash pyrvo s edna stoinost po na gore, ako ne stane pak probvai na 1.800v (bi trqbvalo da moje pone do 1.850v da se podava naprejenie ot dynoto) Obache s pokachvaneto na naprejenieto na procesora shte se uvelichi i toplinata koqto shte otdelq procesora, zashto si osigori po dobro ohlajdane zashtoto dosta visok clock se poluchava ;) Ama mi e chudno za kakvo ti e poveche? Ne ti li stiga 850MHz :confused

Link to comment
Share on other sites

:ph34r: :ph34r: XeForce3 hahahah :D :D :D MI OVERCLOCKA e sport :)

a za naprejenieto moga da go vdigam prez 0.5v ot 1.50-3v :) Shte probvam s 1,85 V ako zapali shte te cherpq :ph34r:

 

A za ohlajdaneto nqma problemi :) s 2 ventilatora sum na procesora i edin na kutiqta .. nqmam problemi s temteraturata a imam mavika da q sledq redovno :ph34r: :ph34r:

 

Nqkoi ako znaae za kakvo e Spread Spectrum da se obajda

Link to comment
Share on other sites

:ph34r:  :ph34r: XeForce3 hahahah  :D  :D  :D  MI OVERCLOCKA e sport :)

a za naprejenieto  moga da go vdigam prez 0.5v ot 1.50-3v :) Shte probvam s 1,85 V ako zapali shte te cherpq  :ph34r:

 

A za ohlajdaneto nqma problemi :) s 2 ventilatora sum na procesora i edin na kutiqta .. nqmam problemi s temteraturata a imam mavika da q sledq redovno  :ph34r:  :ph34r:

 

Nqkoi ako znaae za kakvo e Spread Spectrum da se obajda

Az znam veche za kakvo e tova Spread Spectrum - pri overclock trqbva da bydi disabled, bilo neshto si za voltajite stabilizator, taka obqsni edin koito go pitah :rolleyes: A ianche probvai na 1.8v ;)

Link to comment
Share on other sites

Wypros4e... s nVidia sam.... widqh niakad *.reg fail waw warez-a koito uj beshe za clock na VIDEO-to! ako moje niakoi da mi kaje to4no za kakwo prai taq prastatiika?!

Dobavq vyzmojnost za overclock na video kartata ot/v draivera.

Link to comment
Share on other sites

Искам пак да се допитам до някой.Проблема е, че това PC, за което писах малко по нагоре взе да прави бели..рестарира се само.За цял ден работа може да се рестарита само веднъж ама сее случва :).Не е от захранването ,напреженията са си в граници.Държи температура около 55-56 °С.Въпроса ми е .. да вдигна ли още напрежението на процесора или да го смъкна?!

в момента е: 566МHz/66 Vcc-1.75V Clocked 850MHz/100 Vcc 1.85 V (тръгва и на 1.75V )

Link to comment
Share on other sites

не знам за Целронка ама .. не са ли високи тия температури ? :(

а и като дигнеш волтажа се качва и температурата ... тай че опитай с по-малко и ако запали ще е хубаво :)

Link to comment
Share on other sites

Trqbva ti po hubavo ohlajdane shtoto taq temeperatura e dosta visoka :D Apak i sistematata moje da e nastabilna zashtoto procesora e nestabilen ili zahranvaneto se dyni i pri natovarvane se resva, q kaji koga se restartira pri idle ili load?

Link to comment
Share on other sites

:) Не знам дали е тука мястото да попитам ам къде мога вия да стойността на напрежението на другите волтажи.Aida32 ми показва само това

Свойства на датчика

Тип на датчика ITE IT8705F

Достъп до датчика ISA 290h

Дънна платка ECS L7S7A2

 

Температури

Дънна платка 40 °C (104 °F)

 

Вентилатори

Процесор 2909 RPM

 

Стойности на напрежението

Ядро на процесора 1.78 V

+2.5 V 2.54 V

 

P.s. Някои ако знае нящо за новото ядро Thorton-къде се продава колко струва каква шина,кеш да пише :)

Link to comment
Share on other sites

XeForce3 бе де дазнам :) по принцип си е супер стабилен .. :) ама има едно отношение в БИОС-а дето немога да го разбера какво е ... и като го базикам и се променя и стабилноста.Отношението е към множителя .... т.е. */ Множител

Дъното е доста бозаджииско от страна на чипсет ама има толкова хави в БИОС-а дето наистина незнам за какво са :) ?! Дава добра възможност за оверклок.Пали на 103МHz ..работи стабилно ..като вече забива при боотването на 952МHz/112 шина.И сега незнам от какво се получава ...за захранването няма да говорим щотото съм сигурен за него.Дали е от напрежението на ядрото , температурата или от това отношение ( CPU core / multipli...).

Kaто се прибера ще видя точно как се пише и какви стоиности бяха защото не си ги спомням в момента.

:blink: :wacko:

 

В отговор на JIS:

За температурата съм виждал да бачка и на повече :) но ако се окаже проблем ще сменя радиатора щото и на мен ми се вижда малък.

Link to comment
Share on other sites

Do kolko e dopostimo da si vdigna cpu-to bez jertvi :rolleyes:  toi mi e celeron na 1.7 clocknah go na 2.05 raboti na 120MHz realna 4estota,a temperaturata mi e kam 33C,danoto mi e gigabyte 8IR

Idealen si!Spored men moje oshte.....no ti si reshavash!Moia Celeron na 1000 sega bachka na 1400.......i na 1450 e stabilen,ama vsichko si mi vurvi bez grija ta nevijdam smisul da go pompam na MAX!........raboti mi na okolo 43-44 gradusa,ama mi e krivo ohlajdaneto i mi e malka kutiata!

Link to comment
Share on other sites

Az iskam da znam do kolko gore-dolo moje da go clockna i nad kakva temperatura e fatalo

Znachi ot po veshti ot men sum chuval che CPU-to moje da bachka niakude do kum 70C bez problem,no moe lichno mnenie e che nad 50C ne e mnogo dobre,no ti si dosta dalech ot tazi temperatura,zatova ako iskash moje da opitash da go pompish oshte............no imai na predvid,che temperaturata ne e osnoven faktor za stabilnost........nabludavai kak se durji WIN-a,hvane li da ti zabiva znachi si minal granicata!

Link to comment
Share on other sites

Znachi ot po veshti ot men sum chuval che CPU-to moje da bachka niakude do kum 70C bez problem,no moe lichno mnenie e che nad 50C ne e mnogo dobre,no ti si dosta dalech ot tazi temperatura,zatova ako iskash moje da opitash da go pompish oshte............no imai na predvid,che temperaturata ne e osnoven faktor za stabilnost........nabludavai kak se durji WIN-a,hvane li da ti zabiva znachi si minal granicata!

Mnogo si prav che ne e dobre da raboti nad 50'C. Ne che shte staneneshto.Celeronite si imat stabilna zashtita "za razlika ot AMD" .Pri Celerona nai-mnogo da zabie PC-to dokato v drugia variant AMD.....nai-mnogo da si vzemesh novo CPU. BTW edin fakt. Tyi kato sym experimentator, na moia Cel 733/66 mu razmestih ventilatora"povdignah leko edinia krai".Pusnah go i t' napravo zapochna da vyrvi nagore tochno kato APOLO :).Na 98'C PC-to zabi.Mahnah zamo klechkata s koiato biah podprial radiatora i temperaturata padna na 40'.i sistemata trugna otnovo bez restart.I oshte edin opit "Tom's hardware riapa da iadat".Puskam PC-to normalno temperaturata e 38'c......no pri svaliane na radiatora se vdiga do 118'c i ne se povishava poveche .Sled postaviane na radiatora t' spada do normalnite granici ot 38'c.RESTART i PC-to otnovo raboti kato novo :) Ta....tova sa moite opiti sys Celeron-ite :)

Link to comment
Share on other sites

Mnogo si prav che ne e dobre da raboti nad 50'C. Ne che shte staneneshto.Celeronite si imat stabilna zashtita "za razlika ot AMD" .Pri Celerona nai-mnogo da zabie PC-to dokato v drugia variant AMD.....nai-mnogo da si vzemesh novo CPU. BTW edin fakt. Tyi kato sym experimentator, na moia Cel 733/66 mu razmestih ventilatora"povdignah leko edinia krai".Pusnah go i t' napravo zapochna da vyrvi nagore tochno kato APOLO :).Na 98'C PC-to zabi.Mahnah zamo klechkata s koiato biah podprial radiatora i temperaturata padna na 40'.i sistemata trugna otnovo bez restart.I oshte edin opit "Tom's hardware riapa da iadat".Puskam PC-to normalno temperaturata e 38'c......no pri svaliane na radiatora  se vdiga do 118'c i ne se povishava poveche .Sled postaviane na radiatora t' spada do normalnite granici ot 38'c.RESTART i PC-to otnovo raboti kato novo :) Ta....tova sa moite opiti sys Celeron-ite :)

Celerona pri povishavane na temperaturata avtomatichno postepenno zapochva da svalia chestotite na FSB(tova sum go chuval pak ot razbirashti pichove),taka che na edin Celeron i da spre vntilatora ne e fatalno,dokato pri edno AMD sled 3-4 min stava MAMA-MIA! ;)

Link to comment
Share on other sites

batko32 а пробвал ли си да си направиш чайче ?? :D

това вече си заслужава

Za iaica probvah ama se izpocapa platkata.Drugia pyt shte probvam s chai.Vajnoto e , che RABOTI.Shto ne si probvash AMD-to bez radiator :punk :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

веднъж като го пуснах и бях забраил да пусна перката :P

и си зареди Windows-a ... и хуу че го видях иначе :cry

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...