Jump to content
BulForum.com

OVERCLOCK


Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply
  • 2 weeks later...

Pi4ove okaza se 4e flashvaneto VGA biosa e po trudno ot kolkoto predpolagah :( :( !!! Zna4i pove4eto ot ku4e6kite karti imat biosen chip koito e za ednokraten zapis!!! T.e. pedalite ot taiwan ili china im e bilo po evtino i ne moje da se preflashva. OBA4E ima drug piniz 4e toq 4ip moje da se smenq (obiknoveno e na slot a ne zapoen) i kato si sloji6 za mnogokraten (ili za ednokraten zapis no prazen) moje da se flashne ta po ste4enie na obstoqtelstvata uspqh da si namerq 4ip i mislq 4e 6te moga da si go flashna :D . Ta kym sybota 6te ima rezultat ot usiliqta mi i ako imam uspeh 6te spodelq pove4e info i 6te vi dam software4eto (ako o6te ne ste go namerili de) :) .

Link to comment
Share on other sites

Pi4ove imam problem... :( mai 4ipa deto sym go nameril e 5V, a na kartata e 3V i nqma da trygne.

Imam edna ideq i iskam da kajete mnenie po vyprosa.

Zna4i ako razu4a koi kraka na 4ipa sa za zahranvane, smqtam da sreja pistite za zahranvane na platkata i da zapoq s malki ji4ki izvodi koito da vyrja nqkyde na 5V, da re4em na IDE zahranva6t kabel. Kakvo 6te kajete za tova?

Link to comment
Share on other sites

taq hava ne6to moje li da se napravi za neq...ako moje s malko pove4e dumi kajete 6tot az sam lamq i s hardware ne sam se zanimaval nikoga
Link to comment
Share on other sites

:) :) Priqtelu nqmah mnogo vreme da 4eta pove4e info, no smqtam 4e tova 6te ti svyr6i rabota, pro4eti kakvo pi6e tam i az 6te go pro4eta i ako ne razbira6 napisanoto (ako naisitna si nov v tiq ravoti) az 6te ti obqsnqvam kakvo da napravi6 no mi trqbva malko vreme da razu4a dynoto. ;) ;)
Link to comment
Share on other sites

amm az ne sam se za4ital mnogo zadalbo4eno v tozi site no dokolkoto ivdqh ne6tata se pravat prez na Biosa menutata a pri men takiva menuta za voltagi mai nqma...ili az sam kiorav :) ako trqq da se pravi nqkav update na biosa kaji kak stava 6tot za takova ne6to samo sam 4uval daje ne sam go i vijdal :confused :confused :confused

Link to comment
Share on other sites

SO...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Tova e maximuma, mai na duron-a, razbira se che i za poveche shte mycha no za sega tolkova :rolleyes: CBid%203163%20.JPG

CPU-Z%202505.7MHz.JPG Tova e DURON 1600 DLT3C MIXIB sys otkluchen L2 kesh.

Shte probvam na 2600MHz dali shte iska da zapali, shinata mi e niska zashtoto dynoto podyrja samo do 211MHz (422DDR) i kogato mine 200MHz (400DDR) neshto prozivoditelnosta namalqva. Zatova go dyrja na 200MHz apak digam mnojitelq. Edinstveniq problem koito sega shte mi poprechi za 2600MHz e che moga da podam maximum 1.85v :( Shibana rabota.

Link to comment
Share on other sites

Добре де има ли смисал от отключване на L2 "множителя"(Кеша)* Поправка заради всички които не са доволни и следят за правописни грешки*.

Да зема да го отключа на моя Дурон

Link to comment
Share on other sites

Добре де има ли смисал от отключване на L2 множителя.

Да зема да го отключа на моя Дурон

I ot L2 ima smisyl i ot mnojitelq ima smisyl :woot AMa pri tvoq duron (do kolkto znam 1100MHz (moje i da se byrkam) nqma kak da otkluchesh L2 zashtoto nqma poveche ot 64K. A mnojitelq moje da go otkluchish. I da si pusnesh primerno 133x8.5 :D zavisi kakvo ti e dynoto i sk akva ram si :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Шшшшш ти луд ли си е за съшия Дурон става въпрос отключих L1 Кеш и сега в момента работи на честоти 1330 Mhz с Рам 128 ДДР/СДРАМ как ти се струва.

Link to comment
Share on other sites

Ох на батко майстора не се спрял като отключил L2 "множителя", ами направо взел че отключил и L1 кеша :punk :punk :punk

Как да ми се струва освен като хубав виц според теб :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Вие сте баси хората там съм направил грешка при писането и сега тръгнахте да ме доморявате.Грешка какво толкова пък L1 Кеша е отключен с графит(електропроводим) за да мога да действам върху машината инак тя е заключена на мога да пипна нито FSB нито Множител нито от BIOSA да човъркам така че не се смейте на елементарни Правописни грешки.

Link to comment
Share on other sites

Вие сте баси хората там съм направил грешка при писането и сега тръгнахте да ме доморявате.Грешка какво толкова пък L1 Кеша е отключен с графит(електропроводим) за да мога да действам върху машината инак тя е заключена на мога да пипна нито FSB нито Множител нито от BIOSA  да човъркам така че не се смейте на елементарни Правописни грешки.

Ave maina stiga s tiq nepodgotveni misli :rolleyes: " L1 Кеша " stiga s toq L1 kesh, nqma kakvo da mu otkluchvash. Q kaji sega na kakvi chestoti ti raboti procesora? kakyv e mnojitelq i kakvo e FSB-to? Shtom kazvash che si otkluchil " L1 Кеша " :blink: :confused L1 mosta e za mnojitelq na procesora, L2 pri teb mislq che sa samo dve chertichki, zashtoto e samo 64K i nqma kakvo da go otkluchvash. Spodeli kakva e temeperaturatA?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...