Jump to content
BulForum.com

Heroes


Gunslinger

Recommended Posts

Само предположение:

Тези стая по някакъв начин му обезврежда способностите.

Защо мисля така:

Иначе онзи тайландеца (или таитянеца) трябва да седи постоянно до стята;

От близък кадър показаха как женката изкючва някви работи след като отвори вратата с картата.

Според мене тя си мислише, че щом веднъж го е приспала ще може да се справи сама с него ама...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 510
  • Created
  • Last Reply
  • 4 weeks later...

SPOILER

На края на 11 епизод ония Питър нали видя ,той 6те избухне ама нали на 5-та серия японеца му каза 4е не го познал без белега на лицето => тои няма да избухне пък и японеца 6те6е да знае 4е 6те избухне ако бе6е така и няма6 да да се връ6та за да му каже това ,а друго...

Вие какво мислите ?

Link to comment
Share on other sites

Първо, смятам че е абсолютно безсмислено да се нападат всички които пишат нещо което би могло да е spoiler в тема предназначена за дискусия на точно определен сериял. По принцип не трябва да се чете темата ако не си изгледал всички налични серии. Така де, ако са налични, защо не ги гледаш, вместо да четеш дали на някой са му харесали!!!

Да се пишат само неща като "Излезе епизод %d, той е супер %s(тъп/готин)" е напълно безсмислено, и скучно. И се затъпява. В такава тема мога да ви заменя всичките със скрипт.

 

Второ, в никакъв случай обсъждане на теория не е spoiler, защото не се знае със сигурност дали е вярно или не. Ако авторите са дали достатъчно подсказки, значи все пак очакват хората да се досетят за тях. Spoiler е само когато си видял нещо и вече го обсъждаш. Разбира се и тук съществува проблема че все пак се налага да си гледал нещо от серияла ... но за това вече се погрижих по-горе.

 

Та, за теорията на Viper.

1. Не е сигурно дали става дума за Питър. Той видя ситуацията от първо лице, но не е задължително това наистина да е той. Възможно е да ги вижда през очите на някой друг.

Въпреки че мулатката която тичаше към него, май е неговата любима, което изключва тази възможност. Също така брат му застава до него (напълно вероятно с идеята да се издигнат заедно на безопасна за останалите височина). Така че тази идея отпада.

 

2. Промените в линията на времето може да доведе и до промяна на събитията и бъдещето.

Първо, не забравяйте че New York не е света. Възможно е градът да е бил унищожен, но героите да са оцелели и да продължат борбата. Белегът на Питър е напълно възможно да е останал от тази експлозия.

 

2.1 Способността на клакьорката за регенерация би могла да й помогне да се приближи и да успокои "радиоактивния". Той също би се чувствал по-добре с някой който не би убил. Но в съня я виждаме че тя побягва преди експлозията. Следователно това не е вярната следа. Още повече че вече решихме че това наистина е Питър, а той е доста по-стабилен от "радиоактивния".

 

2.2. Много по-просто е обяснението, че Syler не трябва да придобие регенеративни способности. Въпреки че той и в момента притежава нещо подобно - нали го простреляха, а самият той твърди че пистолетът не може да го нарани... предполагам бронирана кожа или нещо такова.

 

Така, в момента имаме трима които биха могли да предизвикат експлозията. Радиоактивният (очевидния заподозрян). Syler (който може да придобие тази способност от радиоактивния) и Питър (който може да придобие тази способност от някой друг).

 

Моята теория е:

В оригиналната времева линия Syler придобива регенерацията и възможността да се взривява като атомна бомба. Регенерацията му позволява да оцелее след всеки взрив (ударната вълна в епицентъра е нула, в Хирошима точно под бомбата е имало оцелели дървета, радиацията си остава проблем). В новата времева линия Syler би умрял ако се опита да се взриви. Затова му се налага да използва други. По някакъв начин той прехвърля тази способност в Питър и после го взривява (като бомба с часовников механизъм).

Както може да се види от съня на Питър, той не може да контролира запалването, а самото запалване не е предизвикано от твърде силни емоции - тоест дарбата не е придобита по обичайният за Питър начин (самият "радиоактивен" не е наоколо). Също така, ясно се вижда че хората са евакуирани, което предполага предварително предупреждение (затова смятам че е свързано с времето, а не с дистанционно управление)

 

Остават въпросите:

- Защо Syler иска да взриви New York (само защото е зъл? За да убие всички Герои които му се противопоставят? Нима не иска способностите на нашите герои?)

- Дали взривът ще бъде по-скоро отколкото в оригиналната времева линия?

- Дали Syler можа да превръща и други хора освен Питър в ходещи атомни бомби.

- Защо Хиро (време-ходецът) е без меч в съня на Питър? Картинката с динозавъра очевидно е следващата му задача;)

- В съня си Питър има хубав голям часовник. Някой да го е забелязал преди това?

 

Edit:

При по-внимателно вглеждане се забелязва че художникъ-прорицател също е жив и здрав в момента в който Питър се възпламенява. Тоест това е напълно различна времева линия.

Link to comment
Share on other sites

Не е точно спойлер,но все пак :

Питър по всички положения няма да избухне,тъй като най-малкото японецът е жив (въпреки че пак не е невъзможно).Но по-важното е,че сериалът стана твърде популярен,за да се задоволят(продуцентите) само с 1 сезон,така че пак е невъзможно,освен ако не се окажат по-умни отколкото си мисля и Питър не избухне,а във 2рия сезон японецът пътува във времето и търси начини да предотврати това избухване(като да речем им казва,че са специални преди да са готови да го разберат,тогава в един момент се отказва и се опитва да промени обстоятелствата около тях или нещо още по-сложно.Тогава в последния епизод на 2ри сезон най-накрая разбира,че е невъзможно да избегне избухването и сички измират,но всичко това е представено по един много елегантен,умен и неочакван начин.И след 2рия сезон продуцентите се оттеглят като пичове и сериалът им влиза в историята като един от най-добрите,правени някога с безброй фенове и те се насочват към пълнометражните филми или други проекти,които стават още по-печеливши само заради имената им в началните и крайните надписи,и по този начин стават по-богати отколкото са можели да си представят.Но разбира се няма да стане така,а Питър ще оживее,както и всички други,а вторият сезон ще спасяват не само Ню Йорк,а целия свят от унищожение и сериалът става поредната сапунка .... дано все пак греша... ).

 

Относно по-горния пост:

Аз не мисля,че Сайлър прехвърля тези сили на Питър,тъй като е малко прекалено изкуствено,а целта на продуцентите е точно обратната.Според мен Сайлър убива радиоактивния някъде близо до Питър,но както каза радиоактивният,той може и да избухне,ако го убият,но нали Сайлър взима силите му => те се прехвърлят в него преди да избухне.Питър обаче получава силите на радиоактивния и избухва в момента на смъртта му,както би избухнал самият радиоактивен ако силите му не бяха в Сайлър.Освен това Сайлър трябва да убие още някой герой и да стане много силен и заради егото си да демонстрира публично силите си,за да се съгласят властите на привидно върховната глупост да "евакуират Ню Йорк,заради безумните приказки на някакви луди".

Link to comment
Share on other sites

Аз пък бях ре6ил ,че искат да ни кажат 4е като се съберат пове4ето мутанти на едно място и Питър полу4и тяхните сили му идват в много и затова се взривява. (нататака ни насо4ват де не 4е 6те е така сигурно)

Link to comment
Share on other sites

Аз пък бях ре6ил ,че искат да ни кажат 4е като се съберат пове4ето мутанти на едно място и Питър полу4и тяхните сили му идват в много и затова се взривява. (нататака ни насо4ват де не 4е 6те е така сигурно)

И аз точно същото си помислих, а и това изглежда много по-правдоподобно :)

Link to comment
Share on other sites

Аз пък бях решил ,че искат да ни кажат че като се съберат повечето мутанти на едно място и Питър получи техните сили му идват в много и затова се взривява. (нататък ни насочват де не че ще е така сигурно)

 

На Syler многото сили никак не му пречат;) А Питър вече беше край него без да се взриви. Пък и ако това наистина беше причината, не само нашите герои щяха да бягат от Питър, но и той щеше да бяга от тях.

 

Не е точно спойлер,но все пак :

Аз не мисля,че Сайлър прехвърля тези сили на Питър,тъй като е малко прекалено изкуствено,а целта на продуцентите е точно обратната.Според мен Сайлър убива радиоактивния някъде близо до Питър,но както каза радиоактивният,той може и да избухне,ако го убият,но нали Сайлър взима силите му => те се прехвърлят в него преди да избухне.Питър обаче получава силите на радиоактивния и избухва в момента на смъртта му,както би избухнал самият радиоактивен ако силите му не бяха в Сайлър.Освен това Сайлър трябва да убие още някой герой и да стане много силен и заради егото си да демонстрира публично силите си,за да се съгласят властите на привидно върховната глупост да "евакуират Ню Йорк,заради безумните приказки на някакви луди".

 

Има известна логика, но ми изглежда твърде нагласено.

Питър има известна прорицателска дарба Ако си спомняте филма започва с неговия сън за летенето. Така че тази му способност не е остатък от прорицанието на художника. Така, това обяснява сънят със взривяването.

 

Питър губи способността когато не е близо до съответният герой. Няма причина да се смята че може да се придобие способност от мъртъв герой. Дори да придобие тази дарба (и дори да е за постоянно) е твърде нагласено, и е нелогично да е задействана на вълна самоунищожение. Ако Syler я придобие, то той няма да умре следователно Питър няма защо да се взриви.

 

Syler може да придобива чужди дарби. Той обяснява тази си дарба с факта че "разбира" начина на действие. Хитрото когато "разбираш" нещо е, че можеш не само да го възпроизведеш и дори да го модифицираш. А и Syler е майстор часовникар.

 

А иначе... евакуация може да се предизвика по много начини. Все пак имаме избягал предполагаем терорист който разполага с радиоактивни материали. Едно правилно обаждане, един сблъсък на Syler със силите на реда е достатъчно да се изметат всички от района. А и братът на Питър е (кандидат) конгресмен, тоест има достатъчно респект, власт и познати за да задейства нещата.

 

Като се замисля малко мисля че е доста вероятно там да е имало сблъсък със Syler, нашите герои са обединили сили и Питър комбинирайки способностите им се е бил със Syler. Питър успява да го победи, но лошия в последния момент му отмъщава като го превръща в ходеща бомба.

(Ако Syler беше победил, то би му трябвала способността да избяга бързо надалеч, много надалеч. Но "летецът"-брата на Питър и Хиро - "време-пространствения пътешественик" са си живи и здрави).

Като резултат, светът е спасен, но нашият герой е обречен - върховна саможертва и блаблабла...

Или светът е спасен, но New York е унищожен барабар с нашите герои.

 

За съжаление това не обяснява атомната експлозия в оригиналната времева линия. - Ако Syler се е взривил по време на битката с нашите герои, то вероятно само Хиро би оцелял. Но тогава белегът на Питър трябва да е от нещо друго, а не от оцеляването му след експлозията (или битката). Не е възможно Хиро да е спасил Питър, защото Хиро не е виждал Питър без белег в тази времева линия.

Може би тогава Syler не се е бил с нашите герои а само със силите на реда и онези които го плениха.

 

Ако имате други идеи, казвайте...

Link to comment
Share on other sites

Питър губи способността когато не е близо до съответният герой. Няма причина да се смята че може да се придобие способност от мъртъв герой. Дори да придобие тази дарба (и дори да е за постоянно) е твърде нагласено, и е нелогично да е задействана на вълна самоунищожение. Ако Syler я придобие, то той няма да умре следователно Питър няма защо да се взриви.

Само за това незнам дали си забелязал ама о6те в първата серия Питер разказва на маика си 4е е усетил в съня си ба6та му 4е не е добре (тои си я има тази способност о6те от на4алото),а и на 10 епизод ни връ6тат месеци назад когат пак Питър сънува катастрофата на брат му ...

Link to comment
Share on other sites

Само за това незнам дали си забелязал ама още в първата серия Питър разказва на майка си че е усетил в съня си баща му че не е добре (той си я има тази способност още от началото),а и на 10 епизод ни връ6тат месеци назад когато пак Питър сънува катастрофата на брат му ...

 

Не виждам връзката. Както вероятно съм се опитал да обясня, не самото умиране е причина за взрива, а шокът от него. Ако радиоактивния си умре в кревата от старост, той няма да се взриви. Ако обаче го пуснат на електрическия стол, болката и шокът вероятно ще го детонират със сигурност. Тук идва моментът ако го прострелят смъртоносно. Малко рани убиват веднага, а шокът може да е достатъчен. Така че това е рискован ход.

 

Сега. Както имахме възможност да видим Syler работи доста бързо. Възможно е да изненада радиоактивния така че онзи да няма възможност да реагира дори инстинктивно. След това Syler ще притежава дарбата, а оригиналът ще е мъртъв. Мъртвият оригинал не може да се взриви, Syler също няма да се взриви (той не е в шок). Дори Питър да е наблизо и да е копирал дарбата, той също като Syler няма причина да се взриви защото самият той е добре и не умира. Възможността на Питър да усеща кога някой умира няма да го вкара в шок, който да причини детонация.

 

 

С една дума, не вярвам че детонацията на Питър е резултат от случайна грешка и непознат ефект от прехвърляне на способност. Много по-логично е да е преднамерен и съзнателен акт на лошия. Като се замисля, не видях никой от тайната организация, напълно е възможно те, а не Syler да се занимават с детониране на хора бомби. Досега май нямаме подсказки каква е дарбата на шефът им (бащата на Клер).

Link to comment
Share on other sites

Ама като сте се разписали нямате спирачки, по-големи фантасмагории и от филма. Добре, че не сте сценаристи щото щяхте да умрете от глад :bgrin: .

 

Най-простото обяснение, е че Питър просто неможе да контролира(поне в началото) някои от силите, които придобива от другите "герои", както когато падааше, като талпа от сградата, после крачеше из въздуха без да се усети и послепадна или с дедектива, когато започна и той да чете мисли съвсем се ушашави. Може да не е това, но поне звучи по-правдоподобно от взривяване на "хора бомби", приемани на дарби от мъртви герои, шокове и тем подобни. А невиждам, защо мислите, че бащата на Клер трябва да има някаква дарба, то и Мохиндер няма, може проста да са си обикновени челяци, ей така за цвят, сред какафонията от герои :D

В края на краищата ще разберем идния месец.

 

ПП Сега ако мохиндер оплешивее, а бащата на Клер започне да огъва лъжици :lol: :lol: :lol: чист Х мен, само са обърнали половете на героите :)

Link to comment
Share on other sites

Не виждам връзката. Както вероятно съм се опитал да обясня, не самото умиране е причина за взрива, а шокът от него. Ако радиоактивния си умре в кревата от старост, той няма да се взриви. Ако обаче го пуснат на електрическия стол, болката и шокът вероятно ще го детонират със сигурност. Тук идва моментът ако го прострелят смъртоносно. Малко рани убиват веднага, а шокът може да е достатъчен. Така че това е рискован ход.

 

Сега. Както имахме възможност да видим Syler работи доста бързо. Възможно е да изненада радиоактивния така че онзи да няма възможност да реагира дори инстинктивно. След това Syler ще притежава дарбата, а оригиналът ще е мъртъв. Мъртвият оригинал не може да се взриви, Syler също няма да се взриви (той не е в шок). Дори Питър да е наблизо и да е копирал дарбата, той също като Syler няма причина да се взриви защото самият той е добре и не умира. Възможността на Питър да усеща кога някой умира няма да го вкара в шок, който да причини детонация.

С една дума, не вярвам че детонацията на Питър е резултат от случайна грешка и непознат ефект от прехвърляне на способност. Много по-логично е да е преднамерен и съзнателен акт на лошия. Като се замисля, не видях никой от тайната организация, напълно е възможно те, а не Syler да се занимават с детониране на хора бомби. Досега май нямаме подсказки каква е дарбата на шефът им (бащата на Клер).

Обърках се (не6то не бях допрочел пък и гре6ен абзац хванах...) :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Преди малко изгледах последната серия и много се изкефих... Сериала си е все същия и е невероятен от всяка гледна точка...

Link to comment
Share on other sites

Ама като сте се разписали нямате спирачки, по-големи фантасмагории и от филма. Добре, че не сте сценаристи щото щяхте да умрете от глад :bgrin: .

 

Най-простото обяснение, е че Питър просто неможе да контролира(поне в началото) някои от силите, които придобива от другите "герои", както когато падааше, като талпа от сградата, после крачеше из въздуха без да се усети и послепадна или с дедектива, когато започна и той да чете мисли съвсем се ушашави. Може да не е това, но поне звучи по-правдоподобно от взривяване на "хора бомби", приемани на дарби от мъртви герои, шокове и тем подобни. А невиждам, защо мислите, че бащата на Клер трябва да има някаква дарба, то и Мохиндер няма, може проста да са си обикновени челяци, ей така за цвят, сред какафонията от герои :D

В края на краищата ще разберем идния месец.

 

ПП Сега ако мохиндер оплешивее, а бащата на Клер започне да огъва лъжици :lol: :lol: :lol: чист Х мен, само са обърнали половете на героите :)

Както казах, най-просто обяснение излезе правилно. Много калпава фантастика четете ей :)
Link to comment
Share on other sites

Май вече става ясно, кой е тайнствения работодател на Бенет :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

:ghost Тоя Хеорс мн ли е як да знам дали да го гледам.Плс кажете ми :tongue
Същото като X-Men. Добре е направен, засега няма дупки и ями в сюжета, върви много динамично. Доста приятен филм, поне аз чакам с нетърпение всеки епизод.
Link to comment
Share on other sites

za 2006 HEROES e 3tiq nai gledan film v USA 2-riq e LOST a 1-viq Prision Break misla 4e sa6tata klasaciq 6te stane i v BG ako nqkoq televiziq po4ne da go dava

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...