Jump to content
BulForum.com

LOTR : The return of the king


URDeaD

Recommended Posts

Ами, Слави, доколкото ми е известно ще стане както с предишните две серии. Премиерата по кината беше януари, филмът излизаше на касета и ДВД през август, а ЕЕ излизаше през октомври, ноември. Незнам, не съм сигурен за тази ми информация, но предполагам, че Александра ще подходят по същия начин.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 343
  • Created
  • Last Reply

URDeaD: Точно така ще стане, както ти казва curidge - най - вероятно филмът ще го пуснат в средата или края на лятото в Щатите, а в България, Александра ще го пусне само за продажба в края на Октомври или началото на Ноември. Но преди това ще сме го гледали, защото "Двете Кули" се появи с кристално качество, месец преди Александра да го пуснат за продажба.

Link to comment
Share on other sites

Ave edin ot nashia klas deto e hodil na maratona vika 4e sa projektirali i trite extended edition ? curidge ti go znaish onia Kalin ot nashia klas. Verno li e tova ili ma bazika neshto??? btw gledal go e v NDK

Link to comment
Share on other sites

Хаха... ония фъфлещия ли ве... хаха... не ставай смешен ве Слави, откога почна да вярваш на такива хора :) Просто не невъзможно, не абсурдно, ми направо незнам какво... Утре ще го насосам тоя, щото лъже хората. :)

Link to comment
Share on other sites

URDeaD: Аз бях лично на маратона в "АРЕНА" - там не прожектираха Удължената версия на "Завръщането на Краля" поради прод.стата причина, че тя сега се снима и дообработва! Това го знам от достоверен източник в Нова Зеландия. Вярно е, че после - 09. 01. 2004, като го гледах филма във "Фламинго" липсваха част от сцените, но тази липса да е била максимум 3 - 5 минути. Определено те е излъгал този момък!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

netrootbg: Не се бъркаш приятелю, и трите филма се снимаха от `97 - до `00 година, но Удължените версии на всяка една серия се снимат и монтират след като - въпросната серия е пусната в прожекция на големия екран. Тогава се презаписва наново и музиката, защото Howard Shore прави доста сериозни корекции и донаписва за новите кадри и сцени, нова музика.

Link to comment
Share on other sites

Ave edin ot nashia klas deto e hodil na maratona vika 4e sa projektirali i trite extended edition ? curidge ti go znaish onia Kalin ot nashia klas. Verno li e tova ili ma bazika neshto??? btw gledal go e v NDK 

Da verno e v sofia na 25 dekemvri v kino Arena ima65e maraton na koito projektiraha i trite 4asti na vlastelina (extended) bez tretata mai ; po4va6e v 12 na obiad ama ne znam koga svur6i sigurno kam 11 ve4erta

Link to comment
Share on other sites

Sotko: ДА!!!! Така е, но на 26-ти Декември имаше маратон в София и това вече го обсъждахме в тази тема, но явно не си сметнал за необходимо да четеш и по задните страници и мнения, ами направо си даваш, гадаещо - мнението си..... Какво ли се очудвам и аз! :angry1

URDeaD: А на теб колко пъти едно и също да ти пиша - не все още не са направили удължената част на "Завръщането на Краля" - онзи твой приятел те е ИЗЛЪГАЛ. Единствената разлика между тукашната прожекция и тази в "Арена" - освен качеството, бе че тук имаше леко рязане на филма!!!!!

Link to comment
Share on other sites

JIS: Аз го гледах тук, в кино "Фламинго" и там си беше леко орязана в сръвнение с това, което гледах на маратона в "Арена".

 

А сега малко новинки:

Епичната трета част на "Властелина..." - "Завръщането на Краля" отнесе отличията и в 4-те категории, в които бе номинирана, на таз годишните връчвания на "Златния Глобус". Глобусите са считани като предвестник на Оскарите. Наградите са:

1. За най - добър драматичен филм;

2. За най - добър режисьор;

3. За оригинална песен;

4. За музика. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ave "zavrashtaneto na kralia" zo kolko oskara e nominiran , 4 li?
Ако трябва да бъдем точни, "Краля" е номиниран 11 пъти.

Спечели "Златен глобус" в 4 категории и е номиниран в 11 за Оскар.

Link to comment
Share on other sites

"Завръщането на Краля" е номиниран в следните категории:

1. Най - добър филм;

2. Най - добър режисьор;

3. Костюми;

4. Грим;

5. Музика;

6. Най - добра песен;

7. Най - добър звук;

8. Визуални ефекти;

9. Най - добре адаптиран сценарий;

10. Art director;

11. Film editing.

 

Опа - простете ми, докато напиша всичките категории curidge и Feyz са отговорили вече. ;)

Link to comment
Share on other sites

Спор няма да има поради простата причина, че тя не е номинирана. А по мое скромно мнение само Gollum е достатъчен за спечелването на този приз, а то още какво има в този филм...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...