Jump to content
BulForum.com

LOTR : The return of the king


URDeaD

Recommended Posts

URDeaD: Разбира се, че ще има! Но най - вероятно и тя ще се появи като предните 2 към края на Септември или Октомври. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 343
  • Created
  • Last Reply

Snoshti nai-nakraia go gledah.Prosto niama drug film maina. Az sa razcepih ot gusto :punk she hoda da go gledam pak.

imam i edin vupros poneje ne sam 4el knigata. Na4i nakraia nali Gandalf i Frodo se ka4vat na edna lodka.Kade otivat?

Link to comment
Share on other sites

Гандалф и Фродо се качват и те на последният кораб на елфите и заедно с Билбо, Елронд и Галадриел поемат на последното си пътешествие през Разделните моря към Безсмъртните земи!!

URDeaD: Кажи ми как не те беше срам чак вчера да отидеш и да го гледаш! Как издържа толкова дни, знаейки че го прожектират? ;)

Link to comment
Share on other sites

Taz , suvesta me grizeshe zdravo ama imah tolkova mnogo razoba 4e niamashe kak. Niama zna4enie zajnoto e 4e ve4e go gledah i sam na mnenie 4e niama po-velik film. Shte iz4akam malko da stane po-spokoino okolo daskalo i she po4na da 4eta knigata.

 

Kvi biaha teia bezsmurtni zemi i zashto triabvashe da zaminavat , ne mojeshe li da si ostanat v srednata zemia?

Koga izliza na DVD da hoda da si go kupia? niakoi znae li?

Link to comment
Share on other sites

Ако ще си го купуваш на ДВД, то изчакай да излезе удължената версия на филма - защото тя ще си заслужава.

Безсмъртните земи - са последното убежище на елфите, където те наистина са безсмъртни, това са техните родни земи - там се е зародила расата им. А защо елфите отиват там - защото Третата Епоха е отминала и Дните на Трите Пръстена свършваха. Тяхното време в Средната Земя приключи, а копнежът им към земите отвъд морето винаги е бил много силен. Но това е много кратко и набързо обяснение. Като прочетеш книгата ще ти стане много по - ясно! ;)

Link to comment
Share on other sites

TAZ ,samo az li mislq 4e e izklu4itelno tupo da gledash filma sled kato si 4el knigata ? Ne sum o4akval 4e 3tata 4ast shte mi bude tolkova sku4na ...

p.s. da otbeleja 4e filma si e mn dobur ,no kato izklu4im smexovite episodi , dirijirani predimno ot gimli , zneiki ve4e sudurjanieto , gledax s interes samo poradi uvajenie kum trilogiata ,ina4e ...

Link to comment
Share on other sites

CMexyBka: Не е така - двете неща са съвсем различни - не трябва да се сръвнява книгата с филма. Това (за мен) е много грешно. Много хора ги сръвняват и оттам се стига до такова мнение, че филмът не си струва, а това е грешно. Адаптирането на книгата в сценарий е просто перфектно и за това свалям шапка на Фран Уолш, Питър Джаксън и Филипа Бойенс. Много е трудно да се пресъздаде богатият и колоритен свят на Дж. Р. Р. Толкин във филм, а те наистина са успели. Просто не сръвнявай двете неща. ;)

Иначе наистина след като си чел книгата и 3-та част малко ти е бедна, като знаеш какво е пропуснато, но аз съм убеден, че много подобрения ще има в Удължената част на "Завръщането на Краля" - имено в тези Удължени части Питър Джаксън обръща по - голямо внимание на феновете на книгата и включва, важни в книгата, моменти.

Link to comment
Share on other sites

e dea maa my ne kazax li i az sushtoto ,nali za tfa napisax poslepisa .Neka ti citiram .. : p.s. da otbeleja 4e filma si e mn dobur ...

Prosto ne o4akvax kato 4etox knigata 4e sled tova shte mi e sku4en filma .. shtoto po princip i da mi razkajat sudarjanieto na nqkaf film ,kato go gledam pak mi e interesen .. puk toq put neshto .. Kude ako ne e taina sum sravnqval knigata i filma ?

shto se otnasq do uduljenite 4asti ,ne sum gledal ni edna . Ma smqtam da go storq .btw neshto ne sxvaanax :

 

"Двете Кули" и 4-те диска, но да те подготвя - някъде към 30 GB! .. what the fuck ?!?!

Link to comment
Share on other sites

to4no kato pro4ete6 knigata dobiva6 predstava za filma i go razbira6 ako ne si q 4el ni6to nqma da razbere6 az q imam i sam q 4el samo az go gledah na kino 3-dena sled kato izleze za6toto nqma6e mesta :) nadqvam s eka4estvoto mu da se opravi za6toto nqma da do4akma da izleze na vhs i dvd

Link to comment
Share on other sites

CMexyBka: И аз не съм казал, че ти си сръвнявал книгата с филма. Но както и да е. И аз подкрепям мнението на EaSteRn_SuN, че книгата е просто един тръмплин, за по - добро разбиране и вникване във филма. Защото както съм писал в този топик, аз четох много гадно издание на "Властелина....". Редакцията и преводът му бяха просто отвратителни, но просто по онова време, когато реших да го чета, просто не можах да си намерия по - доброто издание. Но мнения и хора - всякакви, а аз уважавам всичките.

Колкото до ".. what the fuck ?!?! "-а ти - ето ти линкове към форума на дата.бг с пълно описание какво вкючват всичките 4 диска в пакетите.

1. LOTR.The Fellowship Of The Ring.SEE.4DVDx4.7GB

2. Властелинът на пръстените:Двете кули пълните 4 DVD 30GB

 

Feyz - Моя грешка!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

CMexyBka: Не е така - двете неща са съвсем различни - не трябва да се сръвнява книгата с филма.

TAZ ,neznam ,az tva taka go vuzpriex ...ti kfo si imal predvit neznam . Aaa ,mersi za linkovete ,sq shte vidq kak taka se subirat 30 gb na 4 cdta i kfo tolkoz ima na tqx

p.s. sq vijdam 4e stava vupros za dvd .tva e drugo .i ne me interesuva. az dvd nqmam. ima li uduljenite versii ka4eni tuka vuv foruma ?

Link to comment
Share on other sites

Да!

1. The Fellowship Of The Ring (Extendet Edition)

2. The Two Towers (Extendet Edition)

А иначе, това в дата.бг не са ДВД формат, а avi - 4-те ДВД-та са рипнати, точно за тези като теб, които нямат ДВД устройства. Просто, защото филмите ги има навсякъде, а допълнителните материали - не! Това е разликата, но най - вероятно ти си прочел кои дискове, какво съдържат.

Link to comment
Share on other sites

точно за тези като теб, които нямат ДВД устройства.

Tova nqma da go vuzpriemam kato Offence ..

da pro4etox kfo ima ..

.. mersi za 4te links.. spesti mi nqkolko mins search ,za nas bedni4kite xorica deto nemoem si pozvolim dvdta vremeto e pari ,taka 4e si mi spestil nqkoi drug lev :P ..ae sus zdrae ..

Link to comment
Share on other sites

tazi istoria e trudno da se opishe,triabva da se vidi i prochete..filma e potresavasht..

TAZ e prav-mnogo e trudno da se presuzdade Tolkinovia sviat zashtoto vseki s fantaziata si e unikalen i vupreki tova Peter Jackson se e spravil velikolepno

Link to comment
Share on other sites

URDeaD: По принцип, ако питаш за масовите сцени, програмата се нарича Massive и е направена специално за "Властелина на Пръстените" от Стивън Реджелс автор на софтуера в WETA DIGITAL. Тази програма емулира естественото поведение на тълпата, но не като се контролира цялата тълпа. Създава се една единица - наречена "агент", който реагира естествено на околната среда. Този "агент" взима самостоятелни решения за това накъде да ходи, какво да прави. След това се създават хиляди такива "агенти" и те са способни да симулират естествено поведение на тълпа, без да се налага са ги "учат" как да се държат като такава тълпа.

Link to comment
Share on other sites

Druga krasiva scena (strashno krasiva) kogato hobita peeshe na onia izkufialia tapanar deto prati sina si Faramir na sigurna smurt. Mnou se izkefih na taia scena!:)

Link to comment
Share on other sites

URDeaD: Денатор във филма е представен като един много лош и зъл персонаж, но като прочетеш книгата ще видиш защо е така. Аз се надявам в удълженото издание на "Завръщането на Краля" Питър Джаксън да разбие това всеобщо мнение, че Денатор е тъпанар. Но - прочети си книгата, няма да ти разказвам нищо! ;)

Link to comment
Share on other sites

Във филма най-ме изкефи атаката на конниците върху чакащите ги орки! Налетяха с пълен кариер и ги пометоха. Пълен реализъм. Такава сцена в друг филм не съм виждал. В другите филми конникът спира пред вражата войска и почва да маха с "точилката" по нея - ха ха.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...