Jump to content
BulForum.com

LOTR : The return of the king


URDeaD

Recommended Posts

  • Replies 343
  • Created
  • Last Reply

Тазгодишните Академични Награди, наистина се оказаха не Оскарови, а Властелинови. Голямо и изненадващо признание за този невероятен филм, според мен Академията награди трилогията като цяло, а не конкретно третата част от епичният филм. 11 от 11 - това наистина стопли сърцето ми, дори само с това, че вече е наравно с "Титаник".

Ето и категориите, ако не си ги спомняте:

 

ART DIRECTION

 

The Lord of the Rings: The Return of the King

 

 

COSTUME DESIGN

 

The Lord of the Rings: The Return of the King

 

 

DIRECTING

 

The Lord of the Rings: The Return of the King

 

 

FILM EDITING

 

The Lord of the Rings: The Return of the King

 

 

MAKEUP

 

The Lord of the Rings: The Return of the King

 

 

MUSIC (SCORE)

 

The Lord of the Rings: The Return of the King

 

 

MUSIC (SONG)

 

"Into the West" - The Lord of the Rings: The Return of the King

 

 

BEST PICTURE

 

The Lord of the Rings: The Return of the King

 

 

SOUND MIXING

 

The Lord of the Rings: The Return of the King

 

 

VISUAL EFFECTS

 

The Lord of the Rings: The Return of the King

 

 

WRITING (ADAPTED SCREENPLAY)

 

The Lord of the Rings: The Return of the King

Link to comment
Share on other sites

Титаник = Властелина - да живее комерсиализацията и слабите филми, признати от Америка за най-добрите на годината именно по кешовата си стойност. Наистина доста силен филм относто сценарии /че как иначе/, костюми, визия, но само толкова ... но това май че стига за да бъдеш на върха днес.

Link to comment
Share on other sites

А трябва да признаеш и музиката на Хауър Шор, а и изпълнението на Ани Ленъкс не беше за подценяване. Просто си мисля, че Академията се нуждае през определен период от време да прави такива неща - 11 от 11, а и както споменах в предният си пост, това - според мен - е признание за Трилогията, а не специално за "Завръщането на...."!

Link to comment
Share on other sites

И все пак се питам кому е нужно това. Да пренебрегнеш страшно добри филми и да наградиш с 11 оскара един филм. Просто няма логика.

Link to comment
Share on other sites

11-11!!! :woot Basi ne o4akvah tolkova mnoo,no sym saglasen sys TAZ.Dali samo tolkova mnogo,za6toto sa gledali trilogiqta kato edno cqlo...kakto vsy6tnost bi trqbvalo da byde :) Ehhh,moga da kaja samo evala na truda na Peter Jackson i uspehi v praveneto na novi filmi :)

Link to comment
Share on other sites

:woot  iskam da pitam samo koga gore dolu shte se uploadne filma v wareza 4e iskam da go gledam pak tozi lud film

Ima go vav wareza onova s eb*noto kachestvo...inache sega warezBG uploadva filma s dobro kachestvo.Problema e che az predi tova si go svalih ot data.bg .Siguren sam che e sashtiq zashtoto i tam e na 3 chasti(okolo 2 GB!!!).No ne e DVD rip sas sigurnost i kato mu doide vreme da slojite titri shte imate problemi pone az do sq ne mojah da namerq titri koito da pasvat na filma..qvno tiq 3 chasti malko sa nestandartna rabota de da znam :confused

Link to comment
Share on other sites

Филма го кочвам в момента и мога да ви гарантирам че между двд рип и тази версия почти няма разлика.. качеството е изключително а звука е АЦ3.. субтитрите които съм сложил в директорията на филма са си супер..пасват си идеално.. продполагам че до утре ще е готов B)

 

P.S. Качвам го в директорията Replace за тези който не знаят..

Link to comment
Share on other sites

Toku-shto gledah oscarite po BNT ,ama neshto ne ostanah vpe4atlen , prevoda na BG beshe otvratitelen ,a sushto biaha uriazali mnogo neshta. No vse pak "Vlastelina" si e s 11 oscara :)

Link to comment
Share on other sites

URDeaD: Ти какво си очаквал от Владу Беряну (най - вероятно той е превеждал). Аз именно поради тази причина - за да не ми развалят удоволствието от Оскарите го гледах - натурално по Pro Sieben - германците като "по - прости" си го бяха оставили на английски и по време на рекламите се включваха с кратък коментар от по 1 минута. Удоволствието да гледаш Академичните Награди не е - според мен - да слушам на някой наш тъпак или тъпачка, или и двете, пискливият глас! Веднъж съм правил тази грешка - повече никога.

А иначе - да "Вастелинът ...." си е с 11 Оскара и колкото и да го разискваме, той вече влезна в историята като третият филм награден с толкова много отличия. Похвала за целият екип.... и в очакване, може би на Удължената трета част на филма.

Link to comment
Share on other sites

Taz , ne mi se stavashe v tri 4asa da gledam oscarite ,ama ve4e sajeliavam. Teia tapanari po BNT naprao osraha vsi4ki. Onia govori po edna duma prez 1 secunda bati tupaka :) Obshto trite 4asti na "Vlastelina" subra 19 oscara. Sega ostava da do4akame "hobita" da vidim kakvo sa izmaistorili :)

Link to comment
Share on other sites

Toku-shto gledah oscarite po BNT ,ama neshto ne ostanah vpe4atlen , prevoda na BG beshe otvratitelen ,a sushto biaha uriazali mnogo neshta. No vse pak "Vlastelina" si e s 11 oscara :)

Тея от БНТ-то пак ме разочароваха то превода не беше превод. А оскарите сигурно са били 4-5 часа тея го баха събрали в 1 час и 10-15 мин. е тва ако не е простотия :devil ми то да ги бяха пуснали с една седмица по кусно ама да си бяха превели всичко както трябва и да ги дадат целите. Ама както и да е все пак темата не е за БНТ-то така че спирам за тях :) . За филма какво да ви кажа ако зависеше от мен щях да го обява за наи-добрия филм на всички времена и си мисля че всичките Оскари които е спечелил са напълно заслужени :)

Link to comment
Share on other sites

Stenli: Никакъв Руски - филмът си е на английски!

URDeaD: Направо си го тегли - добър е! Поне на мен ми харесва качеството.

warezBG: Много благодаря за филма, искаш ли да ти пратя линк за субтитрите на didodido, направо да ги сложиш в папката - добри са му?

Link to comment
Share on other sites

Аз го свалих, но не съм много доволен от качеството. Леко контраста не е в ред и цветовете леко бият към червено. Иначе, евала на warezBG, за дето е качил филма.

Link to comment
Share on other sites

Аз го свалих, но не съм много доволен от качеството. Леко контраста не е в ред и цветовете леко бият към червено. Иначе, евала на warezBG, за дето е качил филма.

Dam i zvuka kato 4e li zagluhva ot vreme na vreme , oba4e pak e super. WarezBG shampion :)

 

Aaaa na toia film mi raboti i center speakera. Na drugite neshte. super :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...