Jump to content
BulForum.com

LOTR : The return of the king


URDeaD

Recommended Posts

Shefe, curidge , marian4o, kolko prihod e otbeliazal Matrix (2;3) , kolko prihod e otbeliazal vlastelina(1,2,3)? Mnooo! Kolko prihod e otbeliazal Adaptacia ili vseki drug film koito e raven po tupotia na adaptacia?

 

Iavno ne samo az haresvam masovite sceni i bitki.

 

Vsi4ko si e do vkus .Kakto az ne moga da slusham black/death metal i da gledam hiper tupi filmi (adaptacia), taka i ti ne mojesh da usetish na nakude vurvi sveta.

 

Btw sia izliza "torque" .Po4ti sam siguren 4e v nedelia she se "izhodish" 4e e super tup.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 343
  • Created
  • Last Reply

Кекекеке... опря до приходите :) Ми, то "Титаник" има 2 милиарда долара по целия свят, ама това не го прави най-смисления филм, нали ? А светът наистина се върти към лошо. Трезвомислещите хора го доказват, за съжаление ти не си от тях. бтв "Ускорение" още отсега мога да кажа, че ще е тъп, въпреки това ще изхабя 2ч от ценното Би време и ще го гледам.

Link to comment
Share on other sites

Hmmm...Podoben spor se be6e razgorql m/u curidge i ZGAN.I nakraq se stigna do izvoda 4e ima vkusove i vkusove. ;) Sq URDead nikoi ne kazva 4e Kralq e lo6 film,dori obratnoto-neveroqten film,no pyrvo na pyrvo zaobikalq tvarde mnogo sujeta na knigata...nqma smisal da ti izrejdam kolko sceni sa promeneni.Ako trqbva da si govorim za efekti nqma raven.Zadrugata e napravena izcqlo po knigata(samo deto e otrqzana scenata s Tom Bombadil,no tq puk moje da e vklio4ena v raz6irenata versiq,no za sujaleniq neq ne sam q gledal).I kakuv izvod moje da si napravim...,4e Peter Jackson e re6il da go kara pove4e na svobodni su4ineniq :)

Link to comment
Share on other sites

GF_Shocker: Искам да оспоря твоето твърдение, че Питър Джаксън го е карал на "свободни съчинения", поради простата причина, че ако беше направил филма както е по книгата:

1. Той нямаше да бъде 3 части, а ...... (идея даже си нямам);

2. Американският зрител никога нямаше да го разбере и осмисли този филм, нищо че учат книгата още в началните класове на гимназията (ако не ме лъже паметта - 9-ти клас);

3. Филмът щеше да се хареса единствено на върлите фенове на книгата.

За мен адаптирането на сценария е просто уникално творение на Питър, Фран и Филипа - евала им за труда.

А да и още нещо - защо изобщо водите този спор, според мен, филмът не трябва да се разделя на три части, той трябва да се разглежда като едно цяло!

URDeaD: Имам първо една молба към теб - да престанеш да споменаваш и обиждаш филмът "Адаптация" - не се заяждам, но смятам че тук не му е мястото; обиждайки него и curidge - обиждаш не само мен, а и още няколко членове на този форум, които по случайност харесват точно такива "педалски" филми. Не че не ти зачитам мнението, но както и преди мен се изразиха - всеки си има правото на вкус!

Не че и аз като теб не искам "Властелина..." да грабне всички Оскари и да задмине по приходи "Титаник", но знам че това е една химера. Просто никога неще да стане.

А колкото до "Ускорение" ("torque") - даже и да отворим тема за мнения, едва ли ще го разискваме дълго този филмец. Поне така аз мисля - след като го изгледах, но това - отново казвам - е мое лично мнение!

Но ще поживеем и ще видим, може и Оскар да вземе догодина - знае ли се. :confused

Та това е скромното ми мнение по този спор - не искам да обиждам никой, не се засягайте! ;)

Със здраве и ... респект!

Link to comment
Share on other sites

torque kakto i fast and furious e prosto edin ot porednite filmi.

A za lotr sam saglasen s taz 4e pitar jakson si e svur6il rabotata ako be6e po knigata trqbva6e da ima o6te edna 4ast tui kato na filma sa skasili nqkoi ne6ta ot knigata

Link to comment
Share on other sites

Ха-ха-ха 230 поста за филм, който с нищо, ама с нищо не заслужава това. Особенно идеализираната трета част - очаквах нещо грандоманско с гръмка визуализация, а ми се сервира поредната американска гавра с добрият вкус - режисъорът дотолкова беше използвал всичките си похвати във втора част, че трета звучи като нейно бледо подобие. Особенно разточителният финал, който тръшна в земята всеки що годе уважаващ себе си киноман. Добре, че Питър Джаскън спря до тук ... Колкото до американската филмова академия, то там отдавна нещата са добили мащаб на пълна комерсиализация, така че кошницата с Оскари не би ме учудила .... и дано все пак не дочакаме част 4!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Vanka,my friend...Ti za koi film bi otdelil 230 posta...?No da se vurnem na temata-ne6to ne uspqh da te rabera za razto4itelniq final.Dokolkoto si spomnqm scenata sas sivite zalivi e napravena to4no po knigata.Za razlika ot pove4eto drugi...

TAZ,napulno sam suglasen sas teb za tova 4e filma ne moje da bade napraven to4no po knigata,no v Kralq vidqhme prekaleno mnogo izmeneniq.Saglasen sam sa6to i za tova 4e trqbva da gledame na filma kato cqlo,no ako Peter Jackson si be6e svar6il rabotata malko po-dobre...

Peace&Respect

Link to comment
Share on other sites

Vankata - чакай човече, не се знае ... тепърва предстои the Hobbit :)

 

извън темата : за кво намесихте така гадно "Адаптация" :pirate ... както много хора са се изразили преди мен.. има си хора и.. хора, просто едните са по-...хм... от другите

Link to comment
Share on other sites

Vankata - чакай човече, не се знае ... тепърва предстои the Hobbit :)

Въйййййй, и мислиш ли, че въобще има някакъв смисъл да се хърлят пари за реализацията на този филм. От мен твърдо "НЕ".

Link to comment
Share on other sites

Май мнението ми няма да повлияе при вземането на решение за екранизацията :) 2006 ... ще гледаме "Хобитът"

дори си има некво смътно тийзърче във Видеоз, което качих .. мисля че не е фейк ;)

Link to comment
Share on other sites

повечето сцени са от Властелина, но дракон-а май не е :) разбира се не съм сигурен, може и той да е чопнат от някъде

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...