Jump to content
BulForum.com

Български футбол


veseo

Recommended Posts

Много добре знаеш, че вие сте същите. Ако бяхте направили подобно нещо, съм сигурен, че щеше да има много горди сред вашите....

 

Въобще не сме същите мога да ти кажа... защото тоя отбор, който подкрепяш, има някаква пародия на "английска" публика, чийто повече от половин фенове живеят в някой филм. Нали подкрепят идеята за "английски бой" - без оръжия и крака, ръкопашен бой.... къде е, защото аз такова нещо до сега не съм видял от тяхна страна. Нямало е до сега уговорен бой, в който тая сган да не дойде в повече... сега кажи, че ги говора тия неща от омраза - е, говоря ги, защото съм навътре и знам за какво иде реч... аз си обичам отбора, а не мразя противника!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 464
  • Created
  • Last Reply
Въобще не сме същите мога да ти кажа... защото тоя отбор, който подкрепяш, има някаква пародия на "английска" публика, чийто повече от половин фенове живеят в някой филм. Нали подкрепят идеята за "английски бой" - без оръжия и крака, ръкопашен бой.... къде е, защото аз такова нещо до сега не съм видял от тяхна страна. Нямало е до сега уговорен бой, в който тая сган да не дойде в повече... сега кажи, че ги говора тия неща от омраза - е, говоря ги, защото съм навътре и знам за какво иде реч... аз си обичам отбора, а не мразя противника!

Абе кви са тия простотии. Английски бой, италиански бой, мадагаскарски бой. Тва да не ви е кеч бе да го еба. Такива работи въобще не трябва да има на който и да е стадион по целия свят! Без изключения! Постъпката на част от "феновете" ни е абсолютно непростима, АКО естествено това е дело на наши привърженици. Аз лично имам своите съмнения, най-малкото защото всеки може да сложи фланелка на който си иска отбор и да тръгне да се бие, да хвърля камъни, да обира банка или да взривява кола. Тъй че от тази гледна точка съм склонен да си мисля, че може и да не са го направили част от нашите фенове. Всъщност няма никакво значение на кой отбор са фенове тия лумпени. Има си полиция, която трябва да действа в случая и да арестува виновните. Така се прави в цивилизованите страни с хулиганите.

 

 

П.С. Жалко за Берое! Отбор с фенове и традиции отпадна за сметка на смешен тим с 200 наркоманизирани селяни, които отиват на стадиона за да се псуват с гостуващата агитка. Смешна работа.

Link to comment
Share on other sites

Изтече информация, че днес феновете на "Розите" Казанлък са се мобилизирали 2 рейса и са си купили черно-бели фанелки и са атакували привържениците на ЦСКА.

Link to comment
Share on other sites

Абе кви са тия простотии. Английски бой, италиански бой, мадагаскарски бой. Тва да не ви е кеч бе да го еба. Такива работи въобще не трябва да има на който и да е стадион по целия свят! Без изключения! Постъпката на част от "феновете" ни е абсолютно непростима, АКО естествено това е дело на наши привърженици. Аз лично имам своите съмнения, най-малкото защото всеки може да сложи фланелка на който си иска отбор и да тръгне да се бие, да хвърля камъни, да обира банка или да взривява кола. Тъй че от тази гледна точка съм склонен да си мисля, че може и да не са го направили част от нашите фенове. Всъщност няма никакво значение на кой отбор са фенове тия лумпени. Има си полиция, която трябва да действа в случая и да арестува виновните. Така се прави в цивилизованите страни с хулиганите.

П.С. Жалко за Берое! Отбор с фенове и традиции отпадна за сметка на смешен тим с 200 наркоманизирани селяни, които отиват на стадиона за да се псуват с гостуващата агитка. Смешна работа.

 

Да, ти тоя момент си го пропуснал явно... сигурно не го е пишело по спортните портали да го прочетеш... няма нищо, не си длъжен. Кеч или футболни "хулигани" на локо, тя възрастта на аудиторията е все една и съща.

 

Второто, което е, не всеки може да си сложи фланелка на който отбор си иска. Тва, че при вас е прието това не значи, че в останалия свят е така. Има си фенове, обичащи отбора - те не биха го направили, за да се престорят за други. Манталитета на феновете е друг и ако ще се прави нещо, то те няма да се крият кои са и за кой отбор милеят... какво остава за пишман феновете - едва ли точно те ще тръгнат да слагат черно-бели фланелки и се правят на интересни.

 

И стигаме до полицията, чиято работа да охранява мачовете се превръща много често, в нашата държава и нашето родно първенство, в побой над публиката. Не искам да го коментирам, защото има примери безброй, доказателства също. Просто в момента не е това темата на разговор.

Link to comment
Share on other sites

WriteR4e не изхождай от позицията, че това което ти си виждал, ние не сме го виждали. Като не познаваш лично човека, въздържай се от определения кой къде, кога и как гледа мачове, какви хора познава и какви тениски би обличал.

 

Според мен тоя инцидент изобщо не е кой знае какво нечувано нещо.....нали казваш че си част от тая култура, би трябвало да знаеш за какво иде реч.

 

За мен по-важната тема е докога група плешивци ще озаконяват нагли машинации и ще рушат българския футбол...за неразбралите, говоря конкретно за Берое и за всички глупости, които свършиха от както са начело. Това е най-слабото първенство от години насам и ще става още по-зле!

Link to comment
Share on other sites

WriteR4e не изхождай от позицията, че това което ти си виждал, ние не сме го виждали. Като не познаваш лично човека, въздържай се от определения кой къде, кога и как гледа мачове, какви хора познава и какви тениски би обличал.

 

Ама чакай... аз въобще няма да тръгна да споря, че знам повече от който и да е от вас. И да знам и да не знам, то си е за мене. Просто се опитах леко да вмъкна един факт, който явно не е популярен сред вас, пък той взе за кеч и маскен бал да ми говори... затова реагирах така.

Link to comment
Share on other sites

WriteR4e не изхождай от позицията, че това което ти си виждал, ние не сме го виждали. Като не познаваш лично човека, въздържай се от определения кой къде, кога и как гледа мачове, какви хора познава и какви тениски би обличал.

 

Според мен тоя инцидент изобщо не е кой знае какво нечувано нещо.....нали казваш че си част от тая култура, би трябвало да знаеш за какво иде реч.

 

За мен по-важната тема е докога група плешивци ще озаконяват нагли машинации и ще рушат българския футбол...за неразбралите, говоря конкретно за Берое и за всички глупости, които свършиха от както са начело. Това е най-слабото първенство от години насам и ще става още по-зле!

Берое ли?

кви са па тея?

да не говориш за Олимпик Галата - Тетевен или нещо такова беше

аре ся по обратният път, откъдето дойдоха

не в Б, ами в регионална трябва да отидат

само да кажа, не харесвам Бела, но просто 2 мафиотски отбора се бореха за изпадане и единия си замина

да се надяваме, че догодина и другия ще поеме същият път

Link to comment
Share on other sites

исках бероето да остане. стара загора ми е на сърцето - живял съм към 7 години там.

еми не стана, пожелавам им успех в Б група и догодина да се върнат, защото стара загора заслужава да има отбор в А група :music

Link to comment
Share on other sites

Берое ли?

кви са па тея?

да не говориш за Олимпик Галата - Тетевен или нещо такова беше

аре ся по обратният път, откъдето дойдоха

не в Б, ами в регионална трябва да отидат

само да кажа, не харесвам Бела, но просто 2 мафиотски отбора се бореха за изпадане и единия си замина

да се надяваме, че догодина и другия ще поеме същият път

Кажи ми 3 отбора, чието финансиране идва изцяло от чисти средства. И изобщо всички тия приказки за сливанията, които някои хора много обичат да изтъкват, са пълна простотия. В днешно време, когато парите са ръководния фактор във футбола, да отъждествяваш отбор с парите му е смешно. Парите се преливат от едно място в друго, от една мутра в друга, играчите на 99% от играчите са наемници. Единственото непреходно нещо са името на отбора и феновете, които стоят зад него. Ако ще и 22 футболисти от Берое да преминат в Ботев заедно с шефовете и финансите си и лицензите си и всичките административни простотии, Ботев ще си остане Ботев, защото феновете му ще са същите тези, които бранят това име. Футбола и фенството не са пари и бюрокрация! Това обаче явно малко хора го разбират, главно заради всички некъдърници в БФС....дори УЕФА и ФИФА. Заради това ще гледаме, а доста хора и няма да гледат щото "български футбол нямало", протоколни отбори като Беласица, Славия, Черноморец-Бургас-София и още куп незнайни "финансови колоси"-"футболни джуджета" с има няма 100 човека зад гърба си....

Link to comment
Share on other sites

Хулигани от агитката на Локомотив (Пд) окървавиха мача Вихрен - ЦСКА (1:2). Повече от 80 лумпени пристигнаха с два автобуса в Сандански и атакуваха с камъни и бомбички трибуната, на която бяха настанени феновете на ЦСКА. Има ранени, сред тях са десетгодишно дете и жена, съобщи шефът на фенклуба Димитър Ангелов - Дучето. Той обвини полицията в бездействие и лоша намеса. Мачът беше прекратен за десетина минути.

Оказа се, че ултрасите от Пловдив първоначално са пътували за Благоевград, където Локомотив (Пд) гостуваше на Пирин. В последния момент обаче решили да се бият с феновете на ЦСКА, които по това време бяха в Сандански.

В началото на второто полувреме пловдивчани заеха позиция на хълма до стадиона и започнаха. При атаката са били ранени и шестима полицаи, наложило се да идват подкрепления от Петрич. Полицията натика ултрасите от Пловдив в автобусите им и ги откара под конвой към Благоевград. Комисар Константин Титянов съобщи, че там ще арестуват хулиганите.

Сериозно потрошен е автобусът на ЦСКА, твърдят от клуба.

Link to comment
Share on other sites

Да, ти тоя момент си го пропуснал явно... сигурно не го е пишело по спортните портали да го прочетеш... няма нищо, не си длъжен.

Кой момент, че ти си ми цитирал целия пост и не става много ясно за коя част от него говориш.

 

Кеч или футболни "хулигани" на локо, тя възрастта на аудиторията е все една и съща.

Възрастта на аудиторията какво значение има в случая? Важна е възрастта на хората, които се бият. Изразявай се по-точно, особено като се опитваш да иронизираш някой.

 

Второто, което е, не всеки може да си сложи фланелка на който отбор си иска.

Да, съгласен съм. То си има забрана, че фен на Ботев(примерно) не може да сложи фланелка на Локото(примерно) и обратното. Наказанието е смъртна присъда чрез задушаване изпълнено от фланелката.

 

Тва, че при вас е прието това не значи, че в останалия свят е така.

Не обръщай това на битка между Локото и Ботев, това е проблем на българския футбол като цяло. Имате си форум, имате си и тема в този форум - там си пиши каквото искаш.

 

Има си фенове, обичащи отбора - те не биха го направили, за да се престорят за други.

Феновете демонстрират любовта си по трибуните на стадиона, на който играе любимият им отбор, а не ходят да хвърлят камъни по противникова агитка, която, в случая прави нормалното и естествено нещо - подкрепя отбора си.

 

Манталитета на феновете е друг и ако ще се прави нещо, то те няма да се крият кои са и за кой отбор милеят...

Изречението е всъщност много хубаво и смислено, само трябва да смениш думата "фенове" с някоя по-подходяща. Използвай въображението си или речник в краен случай.

 

какво остава за пишман феновете - едва ли точно те ще тръгнат да слагат черно-бели фланелки и се правят на интересни.

Вече няма смисъл да коментирам това изречение. Виновниците са задържани и те са наистина фенове на Локомотив Пловдив.

 

И стигаме до полицията, чиято работа да охранява мачовете се превръща много често, в нашата държава и нашето родно първенство, в побой над публиката. Не искам да го коментирам, защото има примери безброй, доказателства също. Просто в момента не е това темата на разговор.

Полицията в случая си е свършила работата и наистина "в момента не е това темата на разговор." Надявам се отговорните за този позорен акт да си понесат отговорността за случилото се и с това да приключи целия случай.

Link to comment
Share on other sites

НЯМА ПО-ПОМИЯРСКО НЕЩО ОТ ТОВА ДА ХВЪРЛЯШ КАМЪНИ И БОМБИ В ГРЪБ ПО ЖЕНИ И ДЕЦА!!!!

 

Отрепките отговорни за това деяние трябва да си понесат последствията.И без никакви компромиси.Футболният клуб не носи вина за инцидента...

Link to comment
Share on other sites

Кой момент, че ти си ми цитирал целия пост и не става много ясно за коя част от него говориш.

Моментът е когато една ваша небезизвестна групировка, ЛХаш, беше направила едни "правила" за членуване, като едното от тях споменаваше тоя корав "английски бой"

 

Да, съгласен съм. То си има забрана, че фен на Ботев(примерно) не може да сложи фланелка на Локото(примерно) и обратното. Наказанието е смъртна присъда чрез задушаване изпълнено от фланелката.

Иронизирай... не ти е забранено. Но факта, че някои от големите ви тартори и водещи фигури в агитката са идвали на мачове на Ботев и са драли гърла за отбора, си остава

 

 

Феновете демонстрират любовта си по трибуните на стадиона, на който играе любимият им отбор, а не ходят да хвърлят камъни по противникова агитка, която, в случая прави нормалното и естествено нещо - подкрепя отбора си.

 

В такъв случай какво правеха тия анимационни герои на стадиона в Сандански, след като отбора, на който подражават, или поне се опитват, играе в Благоевград?

 

Полицията в случая си е свършила работата и наистина "в момента не е това темата на разговор." Надявам се отговорните за този позорен акт да си понесат отговорността за случилото се и с това да приключи целия случай.

 

Полицията в случая въобще не си е свършила работата... това, че часове след инцидента са задържани 40 човека, в никакъв случай не е решение на проблема - след дъжд качулка. Ако си вършеха работата като хората, щеше да има полиция пред сектора за гости и тия въобще нямаше да могат да припарят до такова разстояние, че да хвърлят каквото и да било вътре. Тоя арест е просто да се замажат очите на хората, че има свършена работа... ами ако някоя бомба беше паднала на някой на главата и имаше загинал, пак ли щеше да има свършена работа? Въобще тая институция наречена МВР в България не знае да прави нищо като хората, като случилото се е само едно доказателство за това...

Link to comment
Share on other sites

Моментът е когато една ваша небезизвестна групировка, ЛХаш, беше направила едни "правила" за членуване, като едното от тях споменаваше тоя корав "английски бой"

Не знам, не съм се интересувал от правилата за членуване, в която и да е било фракция.

 

Но факта, че някои от големите ви тартори и водещи фигури в агитката са идвали на мачове на Ботев и са драли гърла за отбора, си остава

Абсолютно недоказуемо. Пък и какво общо има това с дадената тема?

 

В такъв случай какво правеха тия анимационни герои на стадиона в Сандански, след като отбора, на който подражават, или поне се опитват, играе в Благоевград?

Именно де. И аз това казвам. Не е това начина да се демонстрира любовта към каквото и да е било,

особено пък към определен футболен клуб. За това написах, че за мен това не са фенове.

 

Полицията в случая въобще не си е свършила работата... това, че часове след инцидента са задържани 40 човека, в никакъв случай не е решение на проблема - след дъжд качулка. Ако си вършеха работата като хората, щеше да има полиция пред сектора за гости и тия въобще нямаше да могат да припарят до такова разстояние, че да хвърлят каквото и да било вътре. Тоя арест е просто да се замажат очите на хората, че има свършена работа... ами ако някоя бомба беше паднала на някой на главата и имаше загинал, пак ли щеше да има свършена работа? Въобще тая институция наречена МВР в България не знае да прави нищо като хората, като случилото се е само едно доказателство за това...

Феновете са се намирали вътре в стадиона. От къде да знаят, че на някви там ще им хрумни да превземат стадиона? То по тая логика трябва да има и хеликоптер над стадионите за да се спре тоя с делтапланера дето обикаля от време на време на дербитата, защото може да му хрумне да хвърли бомба на трибуните и да избие хиляди хора...

 

За мен полицията си е действала абсолютно адекватно и не може да се вини за нищо. Даже не очаквах да ги хванат, тъй че съм приятно изненадан в случая ;)

Link to comment
Share on other sites

Именно де. И аз това казвам. Не е това начина да се демонстрира любовта към каквото и да е било, особено пък към определен футболен клуб. За това написах, че за мен това не са фенове.

 

Не съм разбрал, прозвуча ми по друг начин. Тука се разбрахме значи.

 

Феновете са се намирали вътре в стадиона. От къде да знаят, че на някви там ще им хрумни да превземат стадиона? То по тая логика трябва да има и хеликоптер над стадионите за да се спре тоя с делтапланера дето обикаля от време на време на дербитата, защото може да му хрумне да хвърли бомба на трибуните и да избие хиляди хора...

 

Имах предвид, че трябва да има полиция както на стадиона, така и извън него. Забележи в Пловдив, че винаги пред входовете към всички сектори има по няколко полицая, както и по продължението на стадиона по един човек поне. Просто полицията в Сандански е действала, въпреки че е бездействала, абсолютно неадекватно.

Link to comment
Share on other sites

Имах предвид, че трябва да има полиция както на стадиона, така и извън него. Забележи в Пловдив, че винаги пред входовете към всички сектори има по няколко полицая, както и по продължението на стадиона по един човек поне. Просто полицията в Сандански е действала, въпреки че е бездействала, абсолютно неадекватно.

Аз лично не знам да има полицаи извън стадиона по време на самите мачове. До сега не ми се е случвало да закъснея за да видя има ли вънка полиция или не. Но преди самите мачове наистина има, което си е нормално, защото трябва да те претърсят за скрити пирони в устата(както ме питаха преди да влезна на Овча Купел, при което паднах от смях :lol: ).

Link to comment
Share on other sites

Берое ли?

кви са па тея?

да не говориш за Олимпик Галата - Тетевен или нещо такова беше

аре ся по обратният път, откъдето дойдоха

не в Б, ами в регионална трябва да отидат

само да кажа, не харесвам Бела, но просто 2 мафиотски отбора се бореха за изпадане и единия си замина

да се надяваме, че догодина и другия ще поеме същият път

берое бяха много яко прецакани от шибаните бфс и ако можеш да ми кажеш 1 мач през този сезон който да е купен ще те призная ;)

 

Берое се раздели с майсторската група след като загуби с 3:0 от Локомотив (София) на стадион "Българска армия" и благодарение на машинациите на Беласица и победата с 3:1 на петричани срещу Ботев (Пловдив). Головете в София вкара Зоран Балдовалиев в 49-ата и 58-ата минута на мача и Малин Орачев в 82-ата минута. Така за кеф на Българският футболен съюз и председателят му Борислав Михайлов, както и основният му спонсор Николай Банев Берое отпадна в източната "Б" футболна група заради честната си и почтена игра през целия сезон.
Link to comment
Share on other sites

НЯМА ПО-ПОМИЯРСКО НЕЩО ОТ ТОВА ДА ХВЪРЛЯШ КАМЪНИ И БОМБИ В ГРЪБ ПО ЖЕНИ И ДЕЦА!!!!

Знам, че си много съпричастен към чорбарската гирултия, но!

 

КОГАТО МЯТАХТЕ БОМБИ ПО НАШИЯ СЕКТОР НА ПОСЛЕДНОТО ДЕРБИ НА ЛАУТА НЯМАШЕ ЛИ ШАНС ДА УЦЕЛИТЕ ЖЕНИ И ДЕЦА, ВЕ? А?

 

Пращай им въздушни целувки на другия мач с тях!

Link to comment
Share on other sites

берое бяха много яко прецакани от шибаните бфс и ако можеш да ми кажеш 1 мач през този сезон

както казах

по какъвто начин дойдоха, по такъв ще се махнат

Link to comment
Share on other sites

Знам, че си много съпричастен към чорбарската гирултия, но!

 

КОГАТО МЯТАХТЕ БОМБИ ПО НАШИЯ СЕКТОР НА ПОСЛЕДНОТО ДЕРБИ НА ЛАУТА НЯМАШЕ ЛИ ШАНС ДА УЦЕЛИТЕ ЖЕНИ И ДЕЦА, ВЕ? А?

 

Пращай им въздушни целувки на другия мач с тях!

 

Айде недей да изопачаваш много хвърлянето, щото преди 2 години една факла падна на 2 метра пред мене в гърба на една жена... чист късмет беше, че не я изгори. Освен това и телефони хвърчаха. Много знаете всички, ебахти разбирачите.

Link to comment
Share on other sites

локомотив(пд) имат само чисти и святи фенове.Не ги съдете !!! :)

Както и Ботев, нали :)

Стига вече с идиотщините на пловдивска вълна. И двете агитки са правили много простотии, но тук вече става въпрос за нещо абсолютно безпрецедентно в България.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...