Jump to content
BulForum.com

Сваляне на килограми


Tedo1912

Recommended Posts

Добре, в тоя ред на мисли имам друг въпрос.

Принципно след работа съм си вкъщи най-късно 5 часа и вече гладен. Тренировките ми почват чак в 7 и ми е ужасно трудно да не прихапна нещо. Обикновено гледам да са някакви вафли-мафли, нещо шоколадово... Подозирам, че точно от това прихапване ми идва проблема.

 

Та някакви идеи с какво да позалъжа глада в тази пауза?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 104
  • Created
  • Last Reply

1-во след 8 никакво ядене. Между яденетата повече от 3 часа не е хубаво да имаш.

 

Принципно за храненията преди тренировка има доста виждания... мисля, че е добре да се изкаже някой с конкретни познания - някои препоръчват въглехидрат за да имаш все пак енергия (примерно банан), може и нещо съдържащо захар, защото пък тя много бързо отдава енергия и т.н.

 

За мен лично идеалния вариант за вечерно хранене е салата + 100-150 грама месо (към 19:00 и после към 22:00 една ябълка - при сън от 01:00 до 08:00).

Но пак подчертавам нещата са индивидуални. Първо трябва да установиш какъв тип ти е метаболизма >

http://lubomirivanov.com/2270

(евала впрочем на човека, искам да го отбележа като супер добър и поддържан сайт)

Link to comment
Share on other sites

Добре, в тоя ред на мисли имам друг въпрос.

Принципно след работа съм си вкъщи най-късно 5 часа и вече гладен. Тренировките ми почват чак в 7 и ми е ужасно трудно да не прихапна нещо. Обикновено гледам да са някакви вафли-мафли, нещо шоколадово... Подозирам, че точно от това прихапване ми идва проблема.

 

Та някакви идеи с какво да позалъжа глада в тази пауза?

 

 

В какво се състоят тренировките ти? И я си кажи най-добре какво и кога ядеш през деня най-общо :)

Link to comment
Share on other sites

Това за соматотипа е добро. Знаех почти всичко за моя си, но това за високо въглехидратна ми беще доста полезно, че тъкмо мислех да я пробвам, явно не е за мен...

 

Иначе Антарес сигурно е към ектоморфите, тъй че само трябва да спре вредните храни/напитки, да не яде късно вечер и бързо ще си премахне сланинките.

Link to comment
Share on other sites

Добре де, режима ми през делничните дни е стандартен.

 

Сутрин - 7-7.30 закуска, обикновено си взимам баница от лафката до нас, или вкъщи - мюсли с кисело/прясно мляко.

 

Обяд - 12:30 - сандвичи, нямаме стол, това е най-удобното за носене до работа.

 

Следобеда около 16.30-17 го споменах.

 

Вечерята ми е след тренировките ~ 21 часа. Вечер се прибирам озверял от глад и полагам сериозни волеви усилия да не ям веднага, като се прибера.

 

 

Тренирам балет (таекуондо).

 

Уикендите основната разлика е, че обяда ми е размит - тоест нося си сандвичи и вафли и ги изяждам на два или три пъти. При планинските преходи с байка се губят много течности и калории и препоръчително малко по-често да се яде по малко...

 

Вода - само на работата изпивам минимум 1.5 литра вода, в нас също пия немалко. На тренировките губя много течности, щото се потя като нерез...

 

 

За соматотипа ми е трудно да преценя, но и не го прочетох материала много обстойно. Знам, само, че костната ми структура е здрава, с масивни кости, но с метаболизма филма е друг, че последните няколко години сериозно се позабави, като преустанових растежа. Преди много бързо усвоявах храната, не можех едно кило отгоре да сложа, дори и зимата, а вече зимно време при залежаването почнаха да се лепят килца...

Link to comment
Share on other sites

Мда общо взето това което каза host + мини от олио на зехтин и сладките продукти (които също са въглехидрати и тях ги консумирай сутрин или на обяд) Течностите даже над 3 литра е добре - аз в момента съм на 7-8 литра, а ти 4-5 да приемаш е добре :)

Такова количество течности на ден е вредно!

Link to comment
Share on other sites

Такова количество течности на ден е вредно!

 

 

Моя организъм е такъв, че има нужда от повече вода, пък и в момента съм на креатин... Antares сутринта ако можеш и някое яйчице или месо да добавиш ще е добре, обяда тия сандвичи ако можеш да ядеш черен хляб си ги прави с такъв, а вечер след тренировка хапвай само салатка и малко месо ама крехко :)

Link to comment
Share on other sites

Хм, според мен е добре да се консултираш с лекар, защото такова количество течности предполага често ходене до вц-то, а с него и изхвърляне на огромно количество минерали и други елементи от организма...

Link to comment
Share on other sites

Някой да има наблюдения върху по-новите добавки за отслабване?Смисъл последно зимата четох че Fyre и Burn(май така беше второто) на Syntax били почти чудотворни :D

Link to comment
Share on other sites

При всяко хранене си в грешка, ако не се намери някой да ти ги коригира довечера ще пиша...
Абе ти пиши твоето мнение, пък другите - може и те да се изкажат.

 

Само искам едно нещо да вметна - нямам намерение на тази възраст и тези килограми да започвам диета. Пуснах запитването, защото мислех, че някъде бъркам, след като при доста динамичния ми режим продължавам да си държа паласките. Тоест - идеи за упражнения, храни, които да избягвам, такива, на които да наблегна и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Хм, според мен е добре да се консултираш с лекар, защото такова количество течности предполага често ходене до вц-то, а с него и изхвърляне на огромно количество минерали и други елементи от организма...

 

 

Консултирал съм се спокойно :) Аз приемам постоянно витамини и минерали като добавки към храните

Link to comment
Share on other sites

Добре де, режима ми през делничните дни е стандартен.

 

Сутрин - 7-7.30 закуска, обикновено си взимам баница от лафката до нас, или вкъщи - мюсли с кисело/прясно мляко.

 

Обяд - 12:30 - сандвичи, нямаме стол, това е най-удобното за носене до работа.

 

Следобеда около 16.30-17 го споменах.

 

Вечерята ми е след тренировките ~ 21 часа. Вечер се прибирам озверял от глад и полагам сериозни волеви усилия да не ям веднага, като се прибера.

В общи линии качествена храна. Без вафли, чипсове, баници и т.н. Вафлите ги замени с плодове (да не са от най-сладките). Сутрин яж повече. Напр. яйца, плодове, пълнозърнест хляб, домат със сирене и т.н. Сандвичите си ги прави с пълнозърнест хляб + качествени продукти. Яж повече на предните хранения, за да не си озверял вечерта. Следобеда (преди тренировка) задължително нещо по-сериозно.

Ще се учудиш как с леки промени ще посвалиш някой и друг кг...

Link to comment
Share on other sites

На мен килограмите ми като цяло са ОК. Просто искам да смъкна тоя мазен пояс от торса си. Пресата ми е заздравяла значително, но слоя мазнотии отпред ми затруднява някои движения и естетически не ме кефи...

 

Ще имам предвид съветите ви, много благодаря!

Link to comment
Share on other sites

то хубаво искаш там да изчистиш, но там се чисти последно, та по пътя си за чистене на мазния пояс, преди това ще минес през всичко останало, като се почне от рамене и гърди

 

хубаво дават акъл след колко часа там да не си ядял нищо, ама не знам кой мъж може да си легне гладен :>

просто избягвай въглехидратите тогава, нагъвай белтъчинни храни, салати

 

ще трябва по-честичко да спортуваш

 

ако можеш да си покачиш нивата на тестостерона, още по-добре :]

Link to comment
Share on other sites

Средно три пъти в седмицата ходя на тренировки. Отделно нерядко ходя до работа (~12km) и обратно с колело. Почти всеки уикенд имам минимум едно каране 40+ километра със сериозна денивелация из планините. Смятам, че откъм физическо натоварване съм добре.

 

По крака, ръце, гърди, рамене, нямам грам сланини. На гъза нямам почти нищо. Проблема ми с корема е по-скоро естетически и свързан с гъвкавостта (като тръгна да се сгъвам повече - усещам, че ме "подпират" мазнините там).

 

Иначе домата със сирене ми е абсолютна слабост :)

 

П.П. В това отношение оказват ли някакво влияние изотоничните напитки, като Isostar, например? Че при по-сериозните летни преходи вече изпитвам нужда от нещо такова.

Link to comment
Share on other sites

Абе то и аз имам подобен проблем с корема,но си мисля че мойто е от обездвижване и прекалено много ядене :D

А може би и от това че не ям много хляб.

Link to comment
Share on other sites

 

П.П. В това отношение оказват ли някакво влияние изотоничните напитки, като Isostar, например? Че при по-сериозните летни преходи вече изпитвам нужда от нещо такова.

Гледай съдържанието... не трябва да е с много захар и прекалено много ккал, иначе другото са разни витамини, минерали и кофеин.

 

За мен най-добрия начин бързо да се постегна в последно време е намаляването на ккал за деня + редовно хранене (през 4 часа макс). За това е нужна качествената храна, с нея лесно се контролират ккал.

В корема естествено последно се сваля и първо се качва, затова трябва да сте внимателни и търпеливи...

Link to comment
Share on other sites

Средно три пъти в седмицата ходя на тренировки. Отделно нерядко ходя до работа (~12km) и обратно с колело. Почти всеки уикенд имам минимум едно каране 40+ километра със сериозна денивелация из планините. Смятам, че откъм физическо натоварване съм добре.

 

По крака, ръце, гърди, рамене, нямам грам сланини. На гъза нямам почти нищо. Проблема ми с корема е по-скоро естетически и свързан с гъвкавостта (като тръгна да се сгъвам повече - усещам, че ме "подпират" мазнините там).

 

Иначе домата със сирене ми е абсолютна слабост :)

 

П.П. В това отношение оказват ли някакво влияние изотоничните напитки, като Isostar, например? Че при по-сериозните летни преходи вече изпитвам нужда от нещо такова.

 

 

Пий си ги спортните напитки, те почти всички са направени с пренебрежимо малко калории :) kotora от това че НЕ ядеш хляб няма как да ти се трупат мазнини по корема...

Link to comment
Share on other sites

Впрочем и пълното лишаване от въглехидрати е вредно. Няма нищо лошо да се приемат 4-5 филии пълнозърнест хляб - при мен повече от 3 е прекалено (за цял ден говорим).

Link to comment
Share on other sites

При мен от края на пролетта и началото на лятото редовното бягане във фитнеса след тренировка- по 10-15 минути променливо темпо, спринтове и ходене, оказа доста добро влияния. И аз имах същия тоя есетически проблем с "шкембето", въпреки, че всички ми казваха, че се вманиечавам като жена и нямам нищо. Както и да е, след известно време почна да се забелязва напредък и то добър, остана ми само малко да посваля най-долната част на корема, където е най-трудно и съответно да се познимавам по интензивно с коремни преси, за да стегна корема, но нещо от както е почнало лятото сериозно ме домъзрява с тия упражнения за корем. Така като гледам горната част на корема ми е бих казал в оптимална форма и както казах остава само да взема да правя упражнения за корем, за да завърша напълнпо започнатато. Снощи след тренировката като се гледах, видях, че съм изкарал леееко най-най-горните две плочки, дето са точно под гърдите, ноо тва май беше само моемнто положение след самата тренировка :D Иначе сутрин ям свободно и гледам да е обилно, разбира се без да преяждам. След това около обяд и следобяд гледам да ям нещо малко, леко и предмно някой и друг плд, ако в момента в къщи има. На вечеря гледам да ям по-малко и обикновено не ям хляб, само в някои редки случаи съвсем малко.

Link to comment
Share on other sites

Най-добре е нещо комплексно като това http://vbox7.com/play:c500421d и с времето да увеличавате повторенията. Останалото се постига с кардио и/или цялостно отслабване.

Долната част за мен си е най-кофти място, не мога и не мога да го изчистя... А колко бързо се омазнява :(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...