Jump to content
BulForum.com

Сваляне на килограми


Tedo1912

Recommended Posts

  • Replies 104
  • Created
  • Last Reply

Спри въглехидратите освен на закуска( хляб, макарони и прочие ), увеличи приема на зеленчуци, рязко повиши приема на чисти меса( без тлъстини ), купи си колело за да караш събота и неделя или фитнес карта, велоергометър, запиши се на салса клуб - каквото и да е, което да не те оставя сам във вас с храната на разположение и седнал.Дори и разходките вечер с жената, детето, кучето и т.н. са по-добър вариант от пиенето в някоя кръчма или висенето вкъщи с чипс в ръка.Също така поне 2.5 л вода на ден.Това като минимум.Ефект осезателен след около 2 месеца трябва да има( т.е. като се погледнеш в огледалото да ти е по-приятно ).А и още нещо.Не се тегли всеки ден.На 2 седмици един път е напълно достатъчно ако държиш на това.

 

Успех.

Link to comment
Share on other sites

Някои може ли да ми каже начин и диета и тренитовки за 100 кила мъж.

Много ще съм ви блогодарен. :rolleyes:

Ако намеря точно една безвъглехидратна ще ти я кажа... Доста помага по принцип. Общо взето ядеш само заленчци (без бобени и някои леки изключения) и месо и салами (без кренвирши)

Link to comment
Share on other sites

Ако намеря точно една безвъглехидратна ще ти я кажа... Доста помага по принцип. Общо взето ядеш само заленчци (без бобени и някои леки изключения и месо и салами (без кренвирши)

Да, и ще го умориш тоя 100кг мъж с тея зеленчуци :sick Dr_Dre, спираш да ядеш хляб и сладко, като се насочи към риба, пилешко и телешко (не свинско). Може да ядеш ориз на обяд, вечерта гледай 3-4 часа преди да си легнеш да ти е последното хранене, като вечерята е само мръвка! Идеята за тренировките е да се потиш, дали ще ходиш на сална или ще тичаш си е твое решени, даже в това зимно време салната е по-добрия вариант от тичането.

Link to comment
Share on other sites

Забравил съм едната скоба и виж кво се е получило :) . Яде се зеленчуци и месо всякакво, а се избягват бобените(най-вече стар боб и грах, ориз и житните). Забравяш каквото и да било сладко нешо + никакви плодове. Без млечни също.

Ще ти я потърся да ти е кажа, но само ако е спазваш стрикно би имало ефект и пак си е до организъм, но на много хора им помага... Най-хубавото, е че от позволените можеш да ядеш по колкото и когато искаш... първата седмица се сваля 3-4 кг и после всеки ден по 1кг... Ако искаш ме питай за някоя храна и ще ти кажа, защото така не се сещам... Манджи не се ядат със застройка... никакво брашно и тестени. Задължително пий някакви мултивитами и калций ако искаш, за да не си докараш нещо..

Link to comment
Share on other sites

.....

Имам някакъв опит по въпроса - преди 5 години свалих от 88 на 69 килограма за 5 месеца. Беше абсолютно задължително, защото иначе сега щях да съм пациент на кардиологията или по лошо :( .Това го постигнах като намалих наполовина храната, но не и разнообразието. Иска си инат, но ако осигуриш недостиг на 500 - 800 калории спрямо дневния ти разход на енергия усещането за глад остава само в съзнанието и лесно може дас се игнорира. Такъв недостиг на калории сваля около 1% от теглото седмично - максимално допустимото отслабване което не води до медицински проблеми. По бързото сваляне на тегло изчерпва екстемно мастната тъкан на най достъпното за тялото място - обвивката на вътрешните органи. Тя обаче подкрепя бъбреци, далак, и всичко друго в коремната кухина, и ако не се свие достатъчно бързо има опасност от пропадане на органите което съвсем не е добре. Добре е да съчетаеш това с леко, но по продължително физическо натоварване. Аз просто ходя пеша до работата и обратно - от кършияка до зад центална гара. Екстремното натоварване изчерпва най лесния источник на енергия - кръвната захар, и започваш да изпитваш непреодолим глад за да я възстановиш бързо.

Ето ти и линк към сравнително точен калкуратор за калории - описваш си честно какво си изял и какъв ти е режима и дава смислени съвети какво да правиш. Съчетай това с мерене на теглото сутрин преди първото хранене, но не се притеснявай ако няма разултат всеки ден - важното е в края на седмицата кантара да показва 1 килограм по малко. И успех разбира се :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

ok, минаха празниците, Януари почти свърши. Ужасната присъда от 84кг си я прочетох онзи ден :) Това е ужасяващо. Бях 79кг в началото на декември.

 

Сега, не ми е сефте да намалям въглехидрати и да правя НВД обаче... някои неща ми убягват, а и мисля този път много по сериозно да се хвана.

 

Знам, че тука не се изготвят програми и имам един конкретен въпрос.

 

Личното ви мнение за приема на кофеин по време на НВД - как ви се отразява на вас (нервна система, храносмилателна и т.н.). Защото имам навик да пия доста силно кафе. Не го пия на гладно, но при НВД ме притеснява да не си отворя някой стомашен проблем (дългосрочен) или да вземе да дава ефект като трудности със съня, превъзбуда и т.н.

 

И аз ще погледна в нета и допълня мнението си ако сам намеря достатъчно инфо.

 

_______________

 

Оу, да. Ще намаля и пиенето - няма да е от днес обаче.

Link to comment
Share on other sites

Кафето не е враг на свалянето, даже обратното... Сериозен проблем няма да си докараш, иначе едва ли някой може да ти каже какъв точно ефект ще има върху ТЕБ.;) Пробвай така, пък ако имаш трудности със съня пий кафето по-рано или намали дозата

Link to comment
Share on other sites

Дам, направило ми е впечатление преди тренировка (1-2 часа) при прием, че има добър ефект има и диуритично действие май-май. Ще видим, ако правя проблеми със стомаха ще се лиша от сутрешното кафе. То с джина (сутрешния) се простих, ще преживея и това.

 

_______________

 

Впрочем някой ако има добра програма подходяща за хора с травми в кръста да свирка (мускулна травма - хронична).

Link to comment
Share on other sites

Има диуретично действие, също така забързва метаболизма и комбинирано с физическо натоварване сподпомага изгарянето на мазнини, че дори и сподпомага дишането

Link to comment
Share on other sites

Кофеина пренасочва метаболизма към синтезиране на гликоген,т.е при физическо натоварване спомага за изразходване на енергия от мазнините като активира превръщането й в гликоген("горивото на мускула")

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

По принцип за нетрениращ мъж е нормално между 15% и 20% мазнини, за човек който тренира и иска да е в добра форма трябва да е между 8% и 10%, а под 6% е опасно за здравето...

Link to comment
Share on other sites

btw миналата седмица (т.е. в сряда като проверих) 4кг надолу. Бива. Да видим още колко търпение и воля ще имам.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Можете ли дадете съвет как най-бързо се свалят килограми?Какви упражнения(не само фитнес) и каква диета.Един приятел миналото лято за 2 месеца смъкна 30 кила,но за мен ще е добре и към 15 за същото време.Също така какви спортове,където се сваля много и са посилни за човек 100 кг ще ми препоръчате?

 

а сектир бре, 30 килограма за 2 месеца, ......тоя твоя приятел е за книгата на гинес

Link to comment
Share on other sites

Имам питанка. Около талия/корем последните зими съм натрупал един "колан" с подкожни мазнини, който упорито си седи, въпреки немалкото физически натоварвания, на които се подлагам последните няколко месеца. Подгъзните мазнини с колелото ги стопих за норматив, но протошкембето си стои и ме дразни.

 

Въпроса ми е какъв тип упражнения/натоварвания смъкват килограмите от там (коремните преси не са особено успешни, а на тренировка ми се събират минимум 70). Молбата ми е да не ме пращате в някой фитнес салон, щото тия места просто не мога да ги трая.

 

Също, от кои храни да бягам и на кои да наблягам? Повтарям - храни. Медикаменти и продукти от аптека/специализирани магазини не желая да консумирам.

Link to comment
Share on other sites

Концентрирай си приема на въглехидрати (хляб, ориз, картофи и т.н.) ако е възможно до 14-15:00. Вечерта по-леки храни или в по-малък обем. Обикновено това помага при всички типове метаболизъм.

Никакво пържено - картофи и простотии други. Бирата ако може да я ограничиш или спреш за 2 седмици. Същото важи и за газираните напитки.

Рязко намаляне на продуктите съдържащи захар (ще се изненадаш колко са много).

 

Това е общо взето. И увеличаваш приема на течности, за да стигнеш нормалните 3 литра на ден.

 

Без да е запознат обаче с някой с метаболизма ти повече не може да се каже.

Link to comment
Share on other sites

Имам питанка. Около талия/корем последните зими съм натрупал един "колан" с подкожни мазнини, който упорито си седи, въпреки немалкото физически натоварвания, на които се подлагам последните няколко месеца. Подгъзните мазнини с колелото ги стопих за норматив, но протошкембето си стои и ме дразни.

 

Въпроса ми е какъв тип упражнения/натоварвания смъкват килограмите от там (коремните преси не са особено успешни, а на тренировка ми се събират минимум 70). Молбата ми е да не ме пращате в някой фитнес салон, щото тия места просто не мога да ги трая.

 

Също, от кои храни да бягам и на кои да наблягам? Повтарям - храни. Медикаменти и продукти от аптека/специализирани магазини не желая да консумирам.

 

 

Мда общо взето това което каза host + мини от олио на зехтин и сладките продукти (които също са въглехидрати и тях ги консумирай сутрин или на обяд) Течностите даже над 3 литра е добре - аз в момента съм на 7-8 литра, а ти 4-5 да приемаш е добре :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...