Jump to content
BulForum.com

Germany World Cup 2006


peja

Germany World Cup 2006  

203 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 806
  • Created
  • Last Reply

Хърватите надиграха Бразилия през цялото второ полувреме и стана много добър мач :) А и публиката им бе наистина фантастична - истинска торсида.Имам чувството ,че само балканци могат да сътворят такава атмосфера.Ще сложа на хърватите в следващия им мач .

Този път коментатора добре озвучи всички по интересни положения - от мач на мач задобрява . Първия мач с Иран озвучението при головете SUXX яко,но сега пича е изгледал няколко касетки с латиноамерикаснки дербита по бразилската национална тв и кърти :punk

Link to comment
Share on other sites

Хърватите надиграха Бразилия през цялото второ полувреме и стана много добър мач :) А и публиката им бе наистина фантастична - истинска торсида.Имам чувството ,че само балканци могат да сътворят такава атмосфера.Ще сложа на хърватите в следващия им мач .

Този път коментатора добре озвучи всички по интересни положения - от мач на мач задобрява . Първия мач с Иран озвучението при головете SUXX яко,но сега пича е изгледал няколко касетки с латиноамерикаснки дербита по бразилската национална тв и кърти :punk

само дето коментаторите на иран и на тоя мач са различни

Link to comment
Share on other sites

за мен фаворит е аржентина заради Лео Меси

пък бразилците ако продължават в същия дух само ша сънуват финал, камо ли титла

Link to comment
Share on other sites

ми той лео миси нещо не игра в първия мач.не знам може да е контузен нещо или да го пазе за по нататъка.а бразилците тепърва ще покажат какво могат.те се пазят за директните елиминации а и хърватите не са никак слаби

Link to comment
Share on other sites

еееее тоя мач съм го пуснал точен 1:2 за Украина :ohmy: . Дано да играе

Момче кво 1-2. Испания са фаворита. На всички приятели съм казал, че Испания и Холандия ще разбиват. Трябва най-накрая някой от тези двата отбора да спечели най-накрая. Никога не им върви, а имат супер яки играчи. Интересен 1/4 финал Испания - Бразилия се очертва. Не си спомням да съм гледал двата отбора един срещу друг и то на световно. А ако приемем, че Англичаните са първи (макар че незнам кво всички толкова им се кефите) и Холандия/Аржентина втори (в тяхната група) и тоя 1/4 финал и последващия 1/2 с Бразилия/Испания ще е шоу.

 

А германците супер много дразнят. Дано шведите ги бият на 1/8 финала (дай боже Англия да са втори и да играят те с Германия).

 

И защо Италия ги няма като избор в поол-а (при положение, че има "без значение")...

Link to comment
Share on other sites

1. За къв да пуска Тразеге като те не могат да създадат положение, или поне така беше във времето, в което гледах аз. Той е консуматор за разлика от Вилтор примерно.

2. Дорасо не е дефанзивен халф. Това, че Анчелоти се прави на експериментатор в Милан е съвсем друг въпрос.

 

Трезеге е от типа играчи, които могат и сами да си изкарат гола. Ако ще ъглов удар да е, някво меле, все можеше да направи нещо. Но не, пусна Саха и Дорасо :lol: А пък Вилтор даже и титуляр :blink: Явно има някъв конфликт между треньорчето и Трезеге, който ще се изчисти веднага след уволнението на първия.

 

Edit: Испания няма дух за стигане напред, камоли за титла. Че играха внушително срещу Украйна, вярно е, но им давам максимум 1/4 финал.

Link to comment
Share on other sites

Трезеге е от типа играчи, които могат и сами да си изкарат гола. Ако ще ъглов удар да е, някво меле, все можеше да направи нещо. Но не, пусна Саха и Дорасо :lol: А пък Вилтор даже и титуляр :blink: Явно има някъв конфликт между треньорчето и Трезеге, който ще се изчисти веднага след уволнението на първия.

 

Edit: Испания няма дух за стигане напред, камоли за титла. Че играха внушително срещу Украйна, вярно е, но им давам максимум 1/4 финал.

трезеге е от този тип играчи, които се чудя как изобщо са станали известни. Когато отбор, на който симпатизирам, играе срещу Ювентус и видя, че Трезеге е на терена...то аз съм спокоен, че поне от към единия нападател шанса им за гол е пренебрижимо малък. Този човек съм го признал...може да е трудно от има няма 50 см от голлинията да изпратиш топката високо над гредата, но не е невъзможно. А иначе верно, от някое меле може да вкара...защитника изчиства топката, тя се удря в трезеге и от получелия се рикушет влезе във вратата...класика в неговата голмайсторска кариера. Той е от този тип играчи, които никога не знаеш дали от 15 добри положения ще вкара поне едно. Подходящ е за серия Б, към кадето са се запатили Ювентус. И напълно ги разбирам французите, защо коментарите им след контузията на Сисе бяха такива самосъжалителни...че ся ако Henry нещо не е във форма или е добре пазен, просто няма кой да вкара. И понеже ненавиждам корейците (гадни, малки с голямо и непокрито според мен самочувствие...в интервютата разправяха как щяли да са единия от 3те отбора стигнали поне до полуфинал) се надявам франция да хванат поне 2то място в групата, щото 1вото ще иде в банката на европа.

Испания играят много грамотно и тактически издържано, с прекрасни вратари (Касияс, Канисарес и Рейна...просто са най-добре от всички отбори на това световно), отлични зашитници, които не са на преклонна възраст (каквито са в бразилия - карлош и кафу... а за нестабилността на Х/Жуан и слабия му синхрон с Лусио не ми се говори)...абе като цяло добре сложен отбор, който има потенциал за повече от 1/4 финал. Според мен ще бъдат отстранени след дузпи от някой отбор, тъй като тренъора им на моменти прекалява със защитната игра.

Иначе е верно, най-добра игра за 1вия кръг демонстрираха - Холандия, Испания и донякъде Аржентина (макар че след като рикелме се поумори качеството на играта им спадна, може би Аймар трябва да влиза по-рано в игра... а лео меси си е контузен и затова не играе).

Link to comment
Share on other sites

Много искам ако има начин да се срещнат САЩ и Иран! Та да може Янките да изядат тупалката с дръжката! :devil

Link to comment
Share on other sites

Снощи Германи и Полша направиха приличен мач. Жалко за поляците. Имат какво да покажат, но така и не можаха да строшат гипса. Макар че те си отпаднаха още след първата загуба, все пак игрха прилично. Немците се представиха добре и за втори път ми хареса как играха макар че и те имат много дупки за запушване. Испанците ме зарадваха много. За пръв път от много години гледам националния им отбор да играе така добре. Адаша малко неподготвено се изказа за духа на отбора. Дух имат и това беш очевадно. 90 минути игра, с удоволствие на високи обороти. Дух определено имат. Ако Раул вземе че се отпуши ще станат още по-сериозна заплаха за който и да е отбор на това световно, включително и прехвалената Бразилия. Бразилците според мене финал няма да видят и ще трябва да се радват дори на полуфинал. Но времето ще покаже. Довечера се надявам Англия да не се направят на велики и да се оплескат срещу Тринидат и Тобаго. Очаквам Еквадор да вържат гащите и да се класират още в този кръг. И си мисля че Шведите ги очаква сериозно разочарование срещу Парагвай. Тоя мач ще е х2 според мен. Утрешните мачове са ясни, даже няма да ги гледам. Гледал съм ги преди тия мачове :)

Link to comment
Share on other sites

Верно испанците не са стигали по-далеч от 1/4 финал поече от 50 години мисля и точно за това искам да стигнат далеч, а дух този път има. И всички играчи са им супер млади (без Пуьол може би) и много опитни. Колкото до Раул аз ако бях нямаше да го пускам при положение, че разполагам с Torres и Villа.

 

@basten - нещо за Трезеге не си наясно май май. От както го знам е в топ 3 на голмайсторите. Аз по-принцип съм от Интер, обаче когато някой заслужава няма защо да го плюем. Както и Шевченко заслужава и супер много се радвам, че се махна от смотаните Милан. Сега не виждам кой е по-добър от Трезеге в състава на Милан. Джилардино дет един гол ли неможе да вкара? Ма щом така ги виждаш нещата, твоя работа. Те фактите друго говорят.

 

Както казах единия 1/4 финал ще е Бразилия - Испания. Тва ще е мача за мен. Макар че бразилците ме кефят и са най-добрите е хубаво да има разнообразие.

 

А вчера един приятел ми каза, че след мача с Гана 3 от италянците били контузени (Тоти и още 2 титуляри). Тва верно ли е и кои са другите двама?

Link to comment
Share on other sites

И все първи да стои, както се каза това е играч консуматор(ама от най-лошите)...стреля много вкарва малко. Има и други играчи които са консуматори...като нистелрой например, само дето при него % на отбелязани голове от дадени ситуации е много по-голям. Вземи му виж на тоз прехвален хубостник успеваемостта на изтрели в/извън вратата/голове и тогава ми говори колко е добър. Златан може да вкарва много по-малко, но е черноработника в нападение. Както и да е...всеки си има мнение и нито ти ще ме убедиш в твоето нито аз теб в моето, така че предлагам да спрем до тук. А дали в милан има по-добър нападател или не никъде не съм го коментирал. Според мен в милан в момента няма класен нападател, на който да разчита отбора, но това е съвсем друга тема...

Link to comment
Share on other sites

аз пък днеска ще викам за изненади да станат-коста рика да бие,макар че тва няма да е голяма изненада,тринидат да го харзулнат надъханите англичани и парагвайците да не загубят от шведите

Link to comment
Share on other sites

Трезеге е от типа играчи, които могат и сами да си изкарат гола. Ако ще ъглов удар да е, някво меле, все можеше да направи нещо. Но не, пусна Саха и Дорасо :lol: А пък Вилтор даже и титуляр :blink: Явно има някъв конфликт между треньорчето и Трезеге, който ще се изчисти веднага след уволнението на първия.

 

Edit: Испания няма дух за стигане напред, камоли за титла. Че играха внушително срещу Украйна, вярно е, но им давам максимум 1/4 финал.

 

Ти направо утрепа коня с тоя лаф, че Тразеге сам може да си изкара гола. Той пък е такъв гюмеджия, че само Биерхоф и Индзаги го бият по тоя показател според мен. Той е типичен, ама типичен таран, който чака. Не си ли си се запитвал защо все му слагат за партньор разни по раздвижени нападатели - Дел Пиеро, Ибрахимович, Анри?

 

Вилтор има защо да е титуляр, защото в Лион играе страхотно и от останалите им живи нападатели е в най-добра форма. Тоя Дорасо не беше ли дълбока резерва в Милан? За него и аз съм съглсен, че не требе да влиза, както и това футболно недоразумение Саха.

 

А треньора без майтап е за трепане. Бонака му с бонак с такива футболисти да не може да бие швейцария. Верно, че ония са корави, ама.... Не знам защо не пуска футболисти като Ротен и Евра, които преди известно време занесоха Монако на финал в ШЛ. А това, че тоя лилипут Бартез се гаври с шансовете на Франция за добро представяне не желая и да мисля с кви напъни го е измътил! Да остави Купе резерва на плешивия е направо смехотворно. И Ландро да беше сложил на вратата пак по-добре!

Link to comment
Share on other sites

Леко съм несъгласен с последното мнение, та малко данни от мен... Дорасо играе в ПСЖ, Саха направи много силен сезон в Юнайтед и вкарваше почти всеки мач и то при положение, че се върна от тежка контузия. От друга страна пък Швейцария си е много сериозен отбор, докато Франция в момента има добри играчи, но няма здрав отбор. И след като не са успяли да ги бият в квалификационната група, защо да могат да ги бият сега? Най-логичното беше да е хикс и така си стана. Двата отбора според мен са напълно равностойни в момента. И не знам какво се пениш на Бартез, който извади франсетата в тоя мач конкретно. И аз предпочитам Купе, но в случая нямам забележки към Бартез.

Link to comment
Share on other sites

Аз лично Вилтор го запомних от тоя мач с едно спиране тип "телеграфен стълб", а по принцип го знам като жалкото нападателче, което се появи в национала заедно с Анри и Трезеге, но за разлика от тях не стана нищо от него, въпреки че го бутаха в грандове да играе и накрая си се върна във Франция, където единствено има шанс да играе.

 

@Leper_Messiah - Ибрахимович не бих го нарекъл раздвижен нападател :P Едно е да тичаш като муха без глава, друго е да създаваш голове за себе си и за партньора си.

Link to comment
Share on other sites

ау ау ау какво положение изтърваха тринидат накрая.тия англия са пълни самодейци дано да им сипат второто полувреме :love

Link to comment
Share on other sites

Леко съм несъгласен с последното мнение, та малко данни от мен... Дорасо играе в ПСЖ, Саха направи много силен сезон в Юнайтед и вкарваше почти всеки мач и то при положение, че се върна от тежка контузия. От друга страна пък Швейцария си е много сериозен отбор, докато Франция в момента има добри играчи, но няма здрав отбор. И след като не са успяли да ги бият в квалификационната група, защо да могат да ги бият сега? Най-логичното беше да е хикс и така си стана. Двата отбора според мен са напълно равностойни в момента. И не знам какво се пениш на Бартез, който извади франсетата в тоя мач конкретно. И аз предпочитам Купе, но в случая нямам забележки към Бартез.

 

Ами на Бартез точно това му е проблема. Един мач вади всичко и накрая бута двойно или в най-добрия случай бута в следващия. Няма смисъл да ти казвам за издънките му и в Марсилия и още повече в Юнайтед.

Ако сравняваш отборите по постове хич не са равностойни между другото. Повечето хора това гледат и затова определят Бразилия като сигурен шампион.

А колкото до квалификациите Франция не успяха да бият доста отбори, някои от тях и в приятелските мачове. Но се очаква на световно първенство да е друго. Още повече, че е последно за някои и първо за други...мотивацията се очаква да е на високо ниво.

Дорасо беше и в Милан. Може да е било под наем, но беше там. Сигурен съм

Link to comment
Share on other sites

@basten - нещо за Трезеге не си наясно май май. От както го знам е в топ 3 на голмайсторите.

Значи май го знаеш от тази година... :)

Аз по-принцип съм от Интер, обаче когато някой заслужава няма защо да го плюем. Както и Шевченко заслужава и супер много се радвам, че се махна от смотаните Милан.

Да, добре, че не почна да плюеш...

Джилардино дет един гол ли неможе да вкара? Ма щом така ги виждаш нещата, твоя работа. Те фактите друго говорят.

Да, фактите друго говорят :

Джилардино 1 гол неможе да вкара, освен 17-те този сезон и 23-те в миналия (само в Серия А)...

Link to comment
Share on other sites

понеже няма тема за българското първенство ще го постна тук като най четена тема:

 

 

 

Официална декларация на ръководството на ПФК ЦСКА

15.06.2006

Спорт НетИнфо

Футбол България

Ръководството на ПФК ЦСКА АД взе категорично решение за промяна в начина на финансиране и управление на клуба. То е продиктувано от следните неоспорими реалности:

 

1. Голямото разочарование от условията за участие във футбола в България и неговите професионални измерения, които от години се разминават с правилата за бизнес развитие и здрава финансова логика.

Процесът, който трябва да определяме като изграждане на футболни кадри и подкрепа на участието им в аматьорския и професионалния спорт, отдавна няма ясни социални и икономически очертания, както и подходящото администриране.

 

2. Пълното безразличие на държавата към проблемите на най-популярния спорт у нас.

Фундаменталният въпрос за базите упорито остава нерешен, а епизодичните медийни залпове на потърпевшите клубове отшумяват, загърбени от властимащите органи. При сегашната липса на ясни правила, инвестициите и поддръжката на стадионите, и спортните съоръжения граничат с практикуването на безсмислено инвестиционно упражнение.

 

3. Ясният извод, че огромният за родните реалности бюджет на ПФК ЦСКА се размива в една игра, коята е лишена от правила.

Ръководството на ПФК ЦСКА АД взе решение за драстично намаляване на бюджета на клуба, което ще бъде съпроводено с две приоритетни измерения - продажбата на футболисти и ограничаване средствата за селекция.

Единствената цел пред старши-треньора Пламен Марков и неговия екип е да изгради нов отбор без значение на краткосрочните резултати.

 

15 юни 2006 г.

РЪКОВОДСТВО НА ПФК ЦСКА АД

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...