Jump to content
BulForum.com

Въпроси относно Firewalls за Windows


Botev1912

Recommended Posts

Опитах да прочета темата, но може и да съм пропуснал нещо за което се извинявам предварително.

Въпроса с който не се справих е как да накарам Zone Alarm да пропусне online видеопоток от

"японеца" Ще бъда благодарен ако някой ми подскаже как да настроя зоната за това. Ако я махна,

и остана само със стената на Windows XP, видеото тръгва, но това не е решение - жена ми и

дъщерята няма да се спрвят, а това означава проблеми за мене след работа.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 206
  • Created
  • Last Reply

Аз лично не можах да постигна това @wolf...

100 % има начин , но аз поне не го намерих.

 

Сега си сложих McAfee Security Sute , този последия дето е в японеца , и съм много доволен за сега.

Опърничев е в началото , но му намерих цаката :)

Link to comment
Share on other sites

Оправих се. Малко е трудоемко но става. Опитвах достъпа, след което търсех в log файла на стената

кое изходящо обръщение е блокирано. Така си направих списък на адресите - те са последователни -

и поставих стека от IP адреси в trusted зоната , която е с по малки рестрикции.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте отново :)

Да попитам пак нещо за firewall-a ;)

Проблема е следния: Като пусна BitComet, ZoneAlarm-a започва да блокира IP-тата от които сваля BitComet-a :angry:

Как да го оправя това :confused

 

А и проблемът ми със спирането на интернета докато работи ZoneAlarm-a още си го има. Трябва да дам Repait на Connection-a, за да се оправи нета :blink:

Ако може и по този въпрос да ми дадете едно рамо.... Би било чудесно !

 

Предварително благодаря на отзовалите се :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
как се отваря порт на Zone Alarm Pro, щото една игра го изисква

 

Извинявай предварително!

 

Обаче би ли си направил труда поне да "попиташ" google преди да задаваш такива въпроси във форума?

 

http://www.google.com/search?sourceid=navc...t+in+zone+alarm

 

ето измежду първите 5 резултата - това ми изглежда като добро описание:

 

http://www.firewalling.com/personalfirewal...oneAlarmPro.htm

Link to comment
Share on other sites

мислех, че темата е за това все пак, нека да няма форум тогава, като има google

 

Ами не е за това! Ако не можеш да се оправиш с нещо сам тогава питай! Ако си опитал да се справиш, загубил си половин час (примерно), но не си успял, ровил си се къде ли не, гледал си умно настройките и нищо не си разбрал - ето тогава питай - все ще има някой който да знае, но ако изобщо не си се и помъчил да се оправиш сам не мислиш ли че е малко нахално да очакваш някой да си даде усилието да ти изготви наръчник за работа със ZoneAlarm при положение, че ти не си си дал труда да погледнеш в наличните helpove и да погледнеш дали пък google не знае нещо по въпроса...

 

А и това което направих аз е да задам въпроса ти 1:1 на google и ето че получих много добър отговор.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Я ми препоръчайте някъв лек firewall , нещо като Outpost... примерно.

8Signs Firewall - Karaman май някъде го препоръчваше, и бил доволен от нея.

Armor2Net Firewall - тая съм я тествал, видя ми се изключително лека, но за сметка на това е доста постна. Има си там списък с програмите, основните неща, общо 3 секции видях. Нещо, което не ми хареса, е че малко келяво има една опция дето се казваше Stealth, която няма настройки, а включи ли се, спират да работят някои неща, а изключи ли се - защитата пада.

За Windows XP мисля, че ZoneAlarm няма равен, макар че и Outpost бива, а на Симантек нещата са прекалено тежки. На по-стар комп бих сложил по-стара версия на ZoneAlarm, макар че и новите не товарят забележимо.

Всичко зависи за какъв комп/ОС става въпрос.

Link to comment
Share on other sites

Май ще си сложа пак ZoneAlarm.

Сега си сложих една free - Arovax Shield

Ще я разбазикам... ама като гледам няма много за бъзикане :)

 

Ми никва е няма....

А на Windows-a върши ли въобще нещо?

Link to comment
Share on other sites

Я ми препоръчайте някъв лек firewall , нещо като Outpost... примерно.

 

Ще изпреваря теди и ще ти препоръчам от негово име Tiny Personal Firewall т.е. повече от негово име отколкото от мое - аз съм привърженик на друг вид firewalls :)

 

Едит: изложих се леко - той теди вече споделил ама някак си успях да пропусна неговия отговор...

Link to comment
Share on other sites

Ще изпреваря теди и ще ти препоръчам от негово име Tiny Personal Firewall т.е. повече от негово име отколкото от мое - аз съм привърженик на друг вид firewalls :)

 

Едит: изложих се леко - той теди вече споделил ама някак си успях да пропусна неговия отговор...

:P Всъщност си прав де, все още препоръчвам Tiny Server Firewall (Server, а не Personal, най-малкото защото Personal не съм я пробвал, а съм с Server заради Windows-a) като файруол който ми е направил най-силно впечатление, работата е там, че е малко по-advanced, трябва да се настройват повече Rules и повечето хора не им се занимава. За Server версия на Windows само той е!, а за XP мисля все още, че ZoneAlarm е най-добрия :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Бях сложил Zone Alarm, но проблемът е, че второто ПЦ, което фактически "взима" интернет от първото не работеше като хората. Нета беше страшно бавен, а на моменти го нямаше. Направих всичко необходимо (поне това, което имаше в настройките), включително и указах, че съответния компютър служи за gateway на друг, но нямаше ефект. След това сложих Бит Дефендър (румънска, но доста добри оценки получава), там пък обаче след 1 седмица работа програмата установи, че нямам лиценз и се принудих да я махна.

Та сега съм със стената на Уиндоус, което ме притеснява много. Някаква препоръка да дадете? :(

Link to comment
Share on other sites

......................................................Та сега съм със стената на Уиндоус, което ме притеснява много. Някаква препоръка да дадете? :(

 

Препоръката е : Sygate Personal Firewall Pro. Като защита е доста добра,мониторинга е не само in ,а и out .Няма да я хваля ,за хората запознати с областа - името й говори само за себе си.Лека и много надеждна. През нея преди време бях прекарал нет на второто PC - никакъв проблем.Имам предвид, споделих нета с рутираща програма , а във firewall-a просто разреших достъпа на другото IP до основният компютър .Работеше перфектно.

Link to comment
Share on other sites

Според моя опит... най доброто е:

 

1.ZoneAlarm

2.Outpost

3.Sygate

4.Norton Security Sute

5.McaFee Security Suite

 

Tiny Firewall - не съм я пробвал за дълго и не мога да кажа.

 

За най дразнеща според мен е :

 

BitDeffender

BlackIce ( много я хвалят но аз нещо не можах да се разбера с нея :) )

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Да питам нещо.

 

Съгласен съм с горното мнение почти.

Най-добра за ХР е ZoneAlarm. И аутпост донякъде.

След т.3 вече не ща да ги споменавам. Освен NSS, който пък за мен е тежък, така че и него не бих ползвал.

 

За най-дразнещите се присъединявам също.

 

Под Windows 2003 както знаете изборът не е голям, аз съм с Tiny Server Firewall, но миналата година нещо са ги позакупили от CA, а там засега не мога се ориентирам посмъртно, камо ли да попадна на някой скрийншот.

 

Та ей така пробвах някои, които вървят и на Сървър.

Пробвали ли сте Comodo Firewall?

На мен много ми хареса, и цветовете в него, и опциите, които ми напомниха на добрия стар Zonealarm (който не баца под 2003).

На пръв поглед има всичко, което бих желал, интуитивно е направен (за разлика от противния Оутпост - така и не можах да го издържа, Applications да ми ги отваря в диалог, и Rules да се пишат в стил Outlook - с хиляда клика, след като има по-добър метод), и е безплатен.

Като за безплатен такъв, е първия, който ми допада толкова.

Какво мислите за него, някой да го е ползвал по-дълго?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...

Имам проблем с моя Sygate personal firewall pro 5.6.

Когато стартирам компютъра всичко е ОК. Само въпросния sygate не тръгва веднага с другите програми, които са в startup, а трябва да го чакам вече над 10 минути, за да се "сети", че трябва да се пусне. Ръчното пускане няма никакъв ефект. Преди иконката му да е излезнала в tray-a, в processes си пише smc.exe, все едно върви. Докато не зареди, всички програми са изключително бавни.

Това "забавяне" на стартирането се получи постепенно. От ден на ден малко по-бавно тръгваше. За съжаление не мога да намеря решение, дори не знам какво причинява този проблем. При чисто нов windows всичко е добре първия месец, после започва гореописаното. Имам подозрения, че е от някоя програма, но не знам коя.

Компютъра е Athlon 64 3200+, 1GB RAM. Не е от hardware-а :) ОС: Windows XP SP2, като и без SP пак става така. Нямам вируси или spyware.

Моля, ако някой знае как се оправя, да сподели :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Да питам нещо.

 

Съгласен съм с горното мнение почти.

Най-добра за ХР е ZoneAlarm. И аутпост донякъде.

След т.3 вече не ща да ги споменавам. Освен NSS, който пък за мен е тежък, така че и него не бих ползвал.

 

За най-дразнещите се присъединявам също.

 

Под Windows 2003 както знаете изборът не е голям, аз съм с Tiny Server Firewall, но миналата година нещо са ги позакупили от CA, а там засега не мога се ориентирам посмъртно, камо ли да попадна на някой скрийншот.

 

Та ей така пробвах някои, които вървят и на Сървър.

Пробвали ли сте Comodo Firewall?

На мен много ми хареса, и цветовете в него, и опциите, които ми напомниха на добрия стар Zonealarm (който не баца под 2003).

На пръв поглед има всичко, което бих желал, интуитивно е направен (за разлика от противния Оутпост - така и не можах да го издържа, Applications да ми ги отваря в диалог, и Rules да се пишат в стил Outlook - с хиляда клика, след като има по-добър метод), и е безплатен.

Като за безплатен такъв, е първия, който ми допада толкова.

Какво мислите за него, някой да го е ползвал по-дълго?

Ами аз мисля , че новата версия на CA Personal Firewall става за сървър !

ca.security.center.screenshot.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Абе отдавна се каня да попитам нещо...не че се опасявам от разни хакери, но просто ми е чудно...

Става дума, че от време на време файъруола засича някаква комуникация към мен, която блокирва...но чудното ми е, че винаги намесва в цялата игра и Kernel-а. Ето буквално какво ми изписва всеки път...само датата и часът се различават:

At 08.14 on 13.09.2007, the following communication was detected:

Application: C:\WINDOWS\SYSTEM\KRNL386.EXE

Protocol: TCP()

Remote Address: 0.0.0.0 : 0

Local Address: Me (192.168.123.174) : 3700

A remote computer (0.0.0.0) attempted to connect your computer on a port commonly used by a remote access Trojan horse.

The attempt was blocked.

For more information, refer to the "Tell me more" link above.

Да отбележа, че тоя линк ме препраща само към обща информация, а не конкретна за случая.

Както казах винаги присъства кернела (което може би е нормално), винаги отсрещния адрес не е диагностициран (0.0.0.0), само е засечена комуникацията с порт, който обикновено се ползва за I/O от троянци.

Нормално засичане на скрит отсреща адрес ли е...или просто дава фалшиви показания?

Обикновено в такъв момент имам още 1-2 компютъра, включени в мрежата, но самата мрежа съм я указал в настройките на стената и не би трябвало да се лъже от вътрешен компютър, а и по принцип комуникацията между тях винаги си е била нормална.

Ако има значение съм с Win98SE & Norton Personal Firewall.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...