Jump to content
BulForum.com

Въпроси относно Firewalls за Windows


Botev1912

Recommended Posts

Я да ви питам някой успял ли е да подкар Norton Internet Securiti заедно с NOD32. Че ми се струва, че NOD-a е по-лека като антивирусна от АнтиВируса на Нортън-а. Ако някой е успял да ги помири двете и да ги накара да си живеят кротко заедно моля да сподели. Мисля че ще е добра комбинация

 

Mи що не махнеш едната :confused

То по - принцип не е хубаво да имаш 2 :confused

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 206
  • Created
  • Last Reply

Искам да имам Norton Internet Security за firewall и NOD32 за антиврусна. Обаче като бях инсталирал НОД-а и пробвах да сложа Нортъна той ми измрънка,че съм имамл вече антивирусна, да я махна за дасложи неговата си. Та затова питах има ли начин да ги "помиря" двете и да си карам с Нортън за firewall и NOD за антивирусна, чее по лека и сканира по-бързо

Link to comment
Share on other sites

Искам да имам Norton Internet Security за firewall  и NOD32 за антиврусна. Обаче като бях инсталирал НОД-а и пробвах да сложа Нортъна той ми измрънка,че съм имамл вече антивирусна, да я махна за дасложи неговата си. Та затова питах има ли начин да ги "помиря" двете и да си карам с Нортън за firewall и  NOD за антивирусна, чее по лека и сканира по-бързо

 

ами нортън интернет секюрити има антивирус и фирелол и др работи щом искаш само фирелол си свали нортън персонал фирелол 2005 :) и ще си 6 :)

Link to comment
Share on other sites

а дали съдържа останалите работи там за ограничение кой какво да ползва или е само firewall-a

Щото аз на моя комп примерно съм забранил на брат ми даползва някой работи в интернет :devil

Link to comment
Share on other sites

Между другото, ми отхвърли кода вчера след 30 дни и ми каза че съм използвал инвалид код и сега ще ме чака 15 дни и ........ мекия :)

 

Траа да търся нов, още 13 дни ми остават :)

Link to comment
Share on other sites

Абе да ти кажа преди 2 дни го сложих тоя BlackIce и си пуснах един тест в нета за проверка на сигурността. Еми дати кажа там излезе, че се виждам с него от всякъде. Портовете просто затворени, само 2-3 стелтнати. Отговаря на пинг и т.н. А 3 дена преди това пробвах същия тест с NIS 2004 Резултата беше - компютъра го няма в нет-а. Всички портове скрити, не отговаря на пинг. Само ако аз потърся някой, тогава се разбира че съм жив :):). За съжаление NIS измрънк, че е невалиден (явно вече има проверка за валиден кей), та ми се наложи да го махам и да слагам BlackICE ама сега ще си дръпна нов NIS 2005 i ако тръгне оставам на него

 

Ето да си пробвате firewall-a Цъкни

 

az da ti kaja sega si napravih testa koito si dal sus Outpost Firewall-sum i mnogo interesno nikakvi nastroiki ne sum baral si4ko e po default i vsi4ki portove bqha stealth

tova ne sum go prevejdal az :wacko:

Вашата система постигна съвършен" TRUSTEALTH" рейтинг. Нито един пакет - помолен или другояче беше получен от вашата система като следствие от нашата сигурност разпитвайки тестове. Вашата система игнорира и отказа да отговаря на многократни звънвания (заявки за ехо ICMP). От становището на частичните сонди на какъвто и да е хакер, тази машина не съществува в Интернет. Системите за някаква съмнителна лична сигурност излагат техните потребители като се опитват да" контрират - сондата PROBER", толкова разкриване. Но вашата система мъдро остана тиха по всякакъв начин. Много приятно.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Може ли да ми препоръчате Firewall за Win98, ако може и с кратко обяснение защото прегледах темата, ама не разбрах почти нищо... :bgrin: Иначе съм с Ф- прот и Нортън 2005 (ще я инстална след малко :) ) Мерси предварително на тези които ще ми помогнат :) ;)

Link to comment
Share on other sites

Може ли да ми препоръчате Firewall за Win98, ако може и с кратко обяснение защото прегледах темата, ама не разбрах почти нищо...  :bgrin: Иначе съм с Ф- прот и Нортън 2005 (ще я инстална след малко :) ) Мерси предварително на тези които ще ми помогнат :) ;)

Zone Alarm .mnogo ein dobar izbor ;)

Link to comment
Share on other sites

Някой ако може да ми каже какточно се инсталира Norton Personal Firewall.Иска ми някфи кодове и телефонни активации :confused

 

Или някакъв друг добър firewall, освен Zone Alarm-нещо не ми харесва :angry:

Link to comment
Share on other sites

Абе този Нортон е супер шибан според мен. Можеш да пробвай да надстроиш файъруола на Уендоус СП2. Не че той е нещо кой знай какво но мже да ти свърши работа.

Link to comment
Share on other sites

Ами аз сега съм с Windows-кия Firewall, но на няколко места прочетох, че не бил много надежде, та реших да го сменя.Ама като ви слушам май ще се откажа, дано да не се прецака нещо по-нататък, че ме мързи да преинсталирам :D

Link to comment
Share on other sites

Не се разправяйте :)

Zone Alarm и Outpost исдържат теста .

Но Zone Alarm е доста тежичка , а Outpost нещо не се update-ва много много ( поне на мен) И за това ще ви дам ново предложение за не лош Firewall:

BitDefender , не е лоша лека е има даже и антивирусна ( която нещо не ме кефи ) , обаче си бачка супер и издържа тоя тест дето го говорите.

 

Download BitDefender v8.0

Link to comment
Share on other sites

а Outpost нещо не се update-ва много много  ( поне на мен)

за какъв "update" говориш това бе :lol: това да не ти е антивирусна :lol:

чрез бутона update роверяваш дали има нова версия на самата програма :lol:

Link to comment
Share on other sites

Аз си мисля, че Sygate Personal Firewall е едно от най-добрите решения. Не товари компа (както ако използвате някоя антивирусна), супер лесна е за настройка, не пищи много-много, но пък си върши работата качествено. Има си много защити. Пита те дали да пропусне някое приложение да се свърже, само когато го стартираш да тегли/предава информация. Има си отметка за запомняне на отговора (Yes, No). Също засича, когато дадена програма реши да използва нови .dll файлове и пак пита за тях (това може да се премахне от options ако ви дразни). Не ми се изброяват многото "филтри", които има и искам да спомена, че единствените шпионски програми, които съм хващал са дошли от диск на списание! От нет-а не ми се е лепвал нито един червей/шпионин/други лошотийки. Работи на всички Уиндоуси еднакво :)

 

ПП Малко стана като реклама на космодиск, но това, което казвам е вярно, защото имам 2-годишен опит с въпросната програма. Няма недоволни от нея, доколкото знам и не скапва компа след деинсталация.

Link to comment
Share on other sites

Аз си мисля, че Sygate Personal Firewall е едно от най-добрите решения. Не товари компа (както ако използвате някоя антивирусна), супер лесна е за настройка, не пищи много-много, но пък си върши работата качествено. Има си много защити. Пита те дали да пропусне някое приложение да се свърже, само когато го стартираш да тегли/предава информация. Има си отметка за запомняне на отговора (Yes, No). Също засича, когато  дадена програма реши да използва нови .dll файлове и пак пита за тях (това може да се премахне от options ако ви дразни). Не ми се изброяват многото "филтри", които има и искам да спомена, че единствените шпионски програми, които съм хващал са дошли от диск на списание! От нет-а не ми се е лепвал нито един червей/шпионин/други лошотийки. Работи на всички Уиндоуси еднакво :)

 

ПП Малко стана като реклама на космодиск, но това, което казвам е вярно, защото имам 2-годишен опит с въпросната програма. Няма недоволни от нея, доколкото знам и не скапва компа след деинсталация.

А линк можеш ли да дадеш?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sabrali sme se s edin sased v nas i se ma4im da varjem dvata kompa v mreja. I predi sme go pravili i e nqmalo problemi - samo 4e 2-riq komp beshe s win98 i vsi4ko e to4no. Ama sega 2-rata mashina e s winXP i neshto ne stava. Pishe na network connctiona nqkvo jalto triaganli4e s ! i neshto 4e ne bili varzani kakto trqbva. Vapreki tova ima mreja i si vijdame sharnatite foldari no kogato se opitame da osashtestvim vrazka za da mojem da igraem nqkvi igri(ex. Brood war) neshto ne se polu4ava. NZ kakvo da napravq...... ako nqkoi ima neshto v predvid mnogo shte sme mu blagodarni. I dve te PCta imata xp SP2.... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...