Jump to content
BulForum.com

Въпроси относно Firewalls за Windows


Botev1912

Recommended Posts

Имам едно проблемче със Zone Alarm - та искам да питам, инсталирах си я и всичко е ок, но когато влизам във форума на Уареза не съм логнат както обикновено, а съм guest :blink: и когато се логна и след това влезна в някоя тема пак съм guest. Айде ако някой знае решение да пише.

Извинявам се ако вече някой е имал такъв проблем в темата ама не ми се четат 6 страници :zzz .

Благодаря предварително B) .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 206
  • Created
  • Last Reply
Имам едно проблемче със Zone Alarm - та искам да питам, инсталирах си я и всичко е ок, но когато влизам във форума на Уареза не съм логнат както обикновено, а съм guest :blink:  и когато се логна и след това влезна в някоя тема пак съм guest. Айде ако някой знае решение да пише.

Извинявам се ако вече някой е имал такъв проблем в темата ама не ми се четат 6 страници :zzz .

Благодаря предварително B) .

 

pusni si cookies kum warez-a.

ot tova e.

zone alarm prosto e nastroen da ne gi poluchava.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Абе някой чувал ли е за тоя шибан pop-up от шибания сайт www.errorfixer.com?

И google не знае нищо за него а вече 2 месеца ми излиза като pop-up съобщение през максимум половин час и съобщава за намерени грешки на моя компютър та да напиша в RUN шибания им сайт та да ми го оправили.

Ей такива копеленца които ги мислят тия изнервящи простотии трябва моментално да ги бесят :angry1

НЕ ЗАРЕЖДАЙТЕ ТОЯ САЙТ :excl:

P.S. пробвах няколко антивирусни но уви нищо не откриха :blink:

Link to comment
Share on other sites

Хора кажете какво да правя защото вече се изнервям много :angry1

На лога който ще видите малко по долу има едно IP което постоянно ме 'атакува' и firewall-a постоянно свети като луд!

Блокирал съм съответното IP и MAC Address-a. А продължава да прави порт сканови и други....

Казвайте какво може да се направи ?

 

LOG-a от Firewall-a

Link to comment
Share on other sites

Абе някой чувал ли е за тоя шибан pop-up от шибания сайт www.errorfixer.com?

И google не знае нищо за него а вече 2 месеца ми излиза като pop-up съобщение през максимум половин час и съобщава за намерени грешки на моя компютър  та да напиша в RUN шибания им сайт та да ми го оправили.

Ей такива копеленца които ги мислят тия изнервящи простотии трябва моментално да ги бесят :angry1

                              НЕ ЗАРЕЖДАЙТЕ ТОЯ САЙТ :excl:

P.S. пробвах няколко антивирусни но уви нищо не откриха :blink:

 

 

Виж дали имаш инсталиран Spyware Cleaner и пробвай да го деинсталираш. Това е програмата която предлагат на техния сайт и е възможно тя да е проблема.

Link to comment
Share on other sites

Виж дали имаш инсталиран Spyware Cleaner и пробвай да го деинсталираш. Това е програмата която предлагат на техния сайт и е възможно тя да е проблема.

Oпределено им нямам тъпия софтуер,сега го свалям и мисля да го инсталирам та дано престане да ме нервира :angry1

Link to comment
Share on other sites

Oт IP84.252.50.206, IP84.252.42.246 и др. най редовно ми излизат съобщения от сорта на "UDP port scan" и "LSASS expliot" и антивирусната постоянно ми пищи, което доста ме изнервя :throw: , тези IP-та администраторски ли са, някой занели за какво става на въпрос , защото забелязах че на няколко пъти антивирусната не ги е блокирала :confused

За да ги блокирам ще има ли ефект да сложа UDP портовете в firewall-а?

Link to comment
Share on other sites

Oпределено им нямам тъпия софтуер,сега го свалям и мисля да го инсталирам та дано престане да ме нервира :angry1

 

tova e nachinat pich! samo taka! instaliraj tehnia software. posle instaliraj i kazaa. opredeleno mnogo dobre shte se pochustvash posle. max prez 5 min shte ti se pljoska nov popup prozorec...

 

naj-dobre si proveri computara s aw-aware ili neshto podobno i dobre izpitano. shtom ti izlizat takiva prozorci non-stop znachi imash njakva reklamna programa instalirana. da si slagal neshto ot sorta na njakakav "velik" divx player naskoro? kojto osven vsichko drugo e "free"... ama free sas ad-support. GAIN primerno, New Dot.NET, SaveNow i drugi podobni?

Link to comment
Share on other sites

tova e nachinat pich! samo taka! instaliraj tehnia software. posle instaliraj i kazaa. opredeleno mnogo dobre shte se pochustvash posle. max prez 5 min shte ti se pljoska nov popup prozorec...

 

naj-dobre si proveri computara s aw-aware ili neshto podobno i dobre izpitano. shtom ti izlizat takiva prozorci non-stop znachi imash njakva reklamna programa instalirana. da si slagal neshto ot sorta na njakakav "velik" divx player naskoro? kojto osven vsichko drugo e "free"... ama free sas ad-support. GAIN primerno, New Dot.NET, SaveNow i drugi podobni?

Пробвах какво ли не,намерих 134 гнилости в регистрите,в .exe-та и различни файлове,поправих проблемите,но тея прозорчета с по само едно OK продължават да излизат :angry1

Май скоро моята машина ще я науча да лети през терасата

Link to comment
Share on other sites

Пробвах какво ли не,намерих 134 гнилости в регистрите,в .exe-та и различни файлове,поправих проблемите,но тея прозорчета с по само едно OK продължават да излизат :angry1

Май скоро моята машина ще я науча да лети през терасата

пробвай да сканираш с norton antivirus 2004,той ми откри 4 шпионски който нито ad-aware нито spybot успяха да открият.Само че нотъна не може да ги премахва така че ще трябва да ги изтриеш ръчно-може и да се наложи и в safe mode да го направиш.

Link to comment
Share on other sites

но тея прозорчета с по само едно OK продължават да излизат :angry1

 

a probva li da spresh ot control panel -> administrative tools -> services : messenger? shtoto tochno tezi s po 1 OK otdolu sa analoga na staria winpopup.

 

mezdu drugoto abe ti firewall njamash li?

Link to comment
Share on other sites

Хора кажете какво да правя защото вече се изнервям много  :angry1

На лога който ще видите малко по долу има едно IP което постоянно ме 'атакува' и firewall-a постоянно свети като луд!

Блокирал съм съответното IP и MAC Address-a. А продължава да прави порт сканови и други....

Казвайте какво може да се направи ?

 

LOG-a от Firewall-a

Минаваш в Stealth (Tools/Options/Security/Enable Stealth Mode Browsing) и край на мъките с постоянни атаки. НО не може да се влиза в поща на АБВ (за другите електронни пощи не знам), както и няма да може да сваляш от някои по-специални сайтове (знам само, че от gamecopyworld не може да се сваля, иначе от warez.ru съвсем спокойно)

Link to comment
Share on other sites

Firewall-a ми спира всичко дори и когато е изключен с Windows XP Media Center Edition и не мога да пратя или получа нищо с каквато и да е програма и ми пише че това става вероятно защото firewall ми е включен

Как да си го оправя ?

Link to comment
Share on other sites

Firewall-a ми спира всичко дори и когато е изключен с Windows XP Media Center Edition и  не мога да пратя или получа нищо с каквато и да е програма и ми пише че това става вероятно защото firewall ми е включен

Как да си го оправя ?

 

sluchajno da imash routeri neshto? ili da polzvash internet prez drug computar?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Имам проблем. Оказа се, че имам троянец и на десктопа ми се появи това:

wer.JPG

Уж го изтрих и сега не съм засекъл какъвто и да е spyware на компютъра ми, но това съобщение продължава да е на desktopa ми. Въпросът ми е как да го махна? От Properties активни са само Screen Saver и Settings. Опитах се от Control Panel>Security settings да намеря някаква опция за проклетия wallpaper, но не успях.

Link to comment
Share on other sites

Имам проблем. Оказа се, че имам троянец и на десктопа ми се появи това:

wer.JPG

Уж го изтрих и сега не съм засекъл какъвто и да е spyware на компютъра ми, но това съобщение продължава да е на desktopa ми. Въпросът ми е как да го махна? От Properties активни са само Screen Saver и Settings. Опитах се от Control Panel>Security settings да намеря някаква опция за проклетия wallpaper, но не успях.

Виж тука в един форум има информация

Click

Link to comment
Share on other sites

Виж тука в един форум има информация

Click

OK 10x за бързата реакция сега ще го разгледам дано да се оправя.

EDIT: След като разгледах този и още няколко форума мога да кажа:

I'm in deep shit!

Защото вече имам проблеми със зареждането на уиндолса и сега работя на друг доста по-слаб компютър, което е меко казано изнервящо. Така че приемам съвети.

Link to comment
Share on other sites

"Завърнах се в Блясък!"

Най-накрая изглежда, че всичко е ОК! Слава Богу не се наложи да преинсталирам. Да видим дали ще изтържа повече от седмица :bgrin:

И да споделя някои надлюдения: най-ефикасна и компрексна защита дава Panda-та, Kaspersky ми затри един уиндолски файл :angry1 , иначе става. Освен това използвах една програма за регистрите HijackThis, която е доста полезна, както и още половин дузина spyware и т.н. джаджи.

Link to comment
Share on other sites

значи до преди седмица-две карах на McAfee като стена, ама реших да бутна ZoneAlarm. Добре, доволен съм, не пропуска нищо, ама защо трябва в това число да филтрира и онлайн филмите ?! :blink: Пробвах да му адд-на IP да го пропуска, ама не ще. Дадох му пълен достъп на Media Player-a, и пак не ще. Някакви идеи ?

Мерси :)

Link to comment
Share on other sites

ZoneAlarm е една много добра защитна стена, аз я ползвам от около 5 години. Оттогава нямам никакви проблеми с онлайн гадове. Нищо не влиза, и не излиза (просто защото не влиза :P ).

Новите версии нещо са затегнали обръча и стената филтрира повече неща когато е на High настройки. Аз това го усетих скоро като преинсталирах, и сложих новата версия. DC спря да ми вади резултати от сърча, докато не разреших един UDP порт в ZA и го зададох статичен в DC.

Така че виж първо си оправи портовете, вероятно тях блокира стената.

Т.е. за пореде път се уверявам, че настройването на една стена и защитата по принцип не е чак толкова лесна работа в днешно време. И много хора като не знаят кое и как, често обвиняват неправомерно създателите на стените или Уиндоуса или т.н.

Link to comment
Share on other sites

tedy, прав си че една добра защитна стена на максимални настройки трябва да филтрира абсолютно всичко, но една добра защитна стена трябва да си има интелигента система за настройка. В момента съм с ZA SecuritySuite 5.1.003 и съм доста разочарован - при McAfee имаш брояч на блокираните опити за трансфер през дадени портове, като абсолютно всеки опит се регистрира и има опции към него да го разрешиш. В ZA обаче такова чудо няма, онуй само си брои и това е. А ходи после търси коя програма на кой порт се връзва и настройвай после ръчно всеки порт поотделно. Еми куцо си е :wacko: Къде къде по-адекватно е да си направиш едно меню като за бели хора, вътре да напишеш коя програма кой порт се опитва да отвори и всичко това да го логваш в едно .лог. Ама кой да се сети.... :confused Е как после да не обвиняваш авторите на стената, че интефейса е смотан :D

 

П.П. Само да отбележа, че ми е по-лесно да настроя iptables, отколкото тази версия на ZoneAlarm :lol:

Link to comment
Share on other sites

Новия firewall от service pack 2 на XP-то има блокировки и разрешаване не само на ниво порт а и на ниво програми. Това го има Norton Personal Firewall (и съответно Norton Internet Security) от години. Само че така да товари процесора това животно че нямам думи. Друг добър е BlackIce, но той пък е досаден откъм настройки - усети ли че програма се инсталира после иска да сканира диска и това отнема всеки път часове ако си с по-голям диск, но пък максимално добра защита само така може да имаш - ако има индикация на firewall-a кога аджеба инсталираш нова програма и тогава още кажеш дали тази програма има какво да търси в интернет или "майка му не е там" :)

 

Най-доброто е излишно да коментираме че са хардуерните решения подплатени с някакъв и на самата машина - аз ползвам вграденият от win2003 server + един VoIP router който същевременно е и firewall. Познавам маниаци с 2 хардуерни (trendnet, 3com) и един софтуерен (т.е. машина с инсталиран на нея BSD) - ако някой преодолее това едва ли ще му се опре нещо

Link to comment
Share on other sites

Скоро гледах разни ревюта за файруоли, като най-добър разбира се се класира ZoneAlarm. С него бях 4-5 години, до оня ден когато инсталирах Windows Server 2003 SP1. Оказа се че ZoneAlarm не работи под него, за мое голямо съжаление.

Та никога не съм се доверявал на Уиндоуския файруол, дори мислех, и съм чел на много места, че няма Oubound защита, т.е. може да блокира само входящи заплахи, но не и да блокира прогама от компютъра ти да се свърже навън. Но това не мога да го твърдя, само съм чел, не съм пробвал.

Та търсейки файруол за 2003, попаднах на Outpost, за който съм чувал разбира се, но се оказа, че е на второ място в някои класации на сайтове за ревюта, и за щастие изрично поддържа Уин 2003. И сега съм с него. Обаче има нещо в него което не ми допада, начина по който се извършва мениджмънта на програмите, списъка, и някои други неща.

Въпросът ми е някой който е с Уиндоус 2003 да даде някоя идея за добър файруол, който ИЗРИЧНО да е указано че върви под 2003 (не искам да съм тестер). Също така не търся заглавия на файруоли, има достатъчно много, и повечето съм ги чувал и разглеждал, искам някой който е пробвал и е доволен от дадена стена.

Ако не, оставам и свиквам с Outpost.

Благодаря :)

Link to comment
Share on other sites

Sygate Personal Firewall Pro

http://smb.sygate.com/products/pspf/pspf_ov.htm#pspf_req

пише си,че става за уин 2003

аз бях доволен от нея,но просто сега ползвам пакет на макафи,който има firewall

а иначе вградените в панда продуктите firewall са именно на sygate :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...