Jump to content
BulForum.com

Въпроси относно Firewalls за Windows


Botev1912

Recommended Posts

На работата прекарват нет само че там съм със слаб комп и win98 мисля да сложа антивирус NOD32 но за стена под 98 нямам идея дайте акъл

благодаря ви :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 206
  • Created
  • Last Reply
Sygate Personal Firewall Pro ...

пише си,че става за уин 2003

аз бях доволен от нея,но просто сега ползвам пакет на макафи,който има firewall

а иначе вградените в панда продуктите firewall са именно на sygate :)

Мерси, но сайгейт ме отблъсна повече и от Outpost.

А за боклуци от сорта на Armor2Net не искам и да споменавам.

И така, след няколко седмици с Tiny Server Firewall 2005 Pro, мога да кажа, че това е моя тотален избор за файруол! Толкова възможности за настройка и толкова възможности като софтуер не бях виждал досега при файруол. Но това сигурно е защото не е насочен към масов потребител, който иска само да го инсталира и да забрави. Не и този софтуер. След като го инсталирах, ми отне към 2 часа да го настроя (иначе не става), но направо съм шашнат колко възможности дава на т.нар. power user, е, не че съм кой знае колко спец, но се оправих с него. Има си подробен Activity Monitor, коя програма какви портове и къде се е свързала, подробен лог за текущата активност. Но това е само половината - има доста подробен Windows Protection - може да се задават програми, които въобще да не могат да се стартират, всичко е разделено в групи, за които може да се установяват правила (rules) какво могат да правят. Може да се забранява достъп до ключове в регистрите, да се заключват такива и много т.н. Следене на инсталиращите програми какви промени вършеят по диска, забрана за достъп до нета на такива.

Аз това не го ползвам засега, ползвам само като обикновен файруол, основно блокирам достъп на някои програми до нета, и ползвам някои от многото предефинирани IDS правила (Intrusion Detection System).

Абе точно файруол за сървър, за power users, ако не разбирате много от тези неща, не е за препоръчване, но е изключително мощен, веднъж да го усетите и настроите :) За мен няма втори досега, които съм пробвал, включително зонеаларм.

 

На работата прекарват нет само че там съм със слаб комп и win98 мисля да сложа антивирус NOD32 но за стена под 98 нямам идея дайте акъл

благодаря ви  :D

ZoneAlarm ;)

Link to comment
Share on other sites

@tedy дай ако можеш линк за тоя firewall.

А за ZoneAlarm на слаб PC - Не съм съгласен. Ама нещо не ми идва на акъл какво да се сложи....

Линк, не се сещам откъде съм го теглил, влез в DC++, там го изтегли от мен.

 

А за ZomeAlarm, аз лично съм го ползвал години на P166 MMX без някакво осезаемо забавяне, е, версията беше 2.6.нещо си, разбира се най-вероятно не е добра идея да се сложи последната 6 версия на слабо ПЦ, но по-старите версии определено стават.

Зависи и колко е слабо пц-то де.

На слабо ПЦ, стари версии на всичко, то е ясно - като се е започнало с този стар Уиндоус 98... :) . Старите версии затова са стари, защото вървят на стари пц-та.

Link to comment
Share on other sites

Зависи и колко е слабо пц-то де.

На слабо ПЦ, стари версии на всичко, то е ясно - като се е започнало с този стар Уиндоус 98...  :) . Старите версии затова са стари, защото вървят на стари пц-та.

 

CPU - то е 1,9Ghz но рама е малко 128мв мисля да пробвам с ZomeAlarm дано да върши работа :excl: И много ви благодаря за предложението :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

CPU - то е 1,9Ghz  но рама е малко 128мв мисля да пробвам с ZomeAlarm дано да върши работа  :excl:  И много ви благодаря за предложението :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes:

 

Майтап си правиш нали? Ти поглеждал ли си колко струва RAM-a напоследък? 256MB DDR333 е под $25 което значи че е под 40лв. (+128 = 384мб което е поносимо за ХР дори). Не казвам че са толкова малко, но толкова ли е зле фирмата че да не може да си позволи 40лв за "ъпгрейд" на компютъра? То като начало кой го е купувал този компютър с толкова малко памет е по-правилният въпрос, но може пък да го е "ошмулил" някой друг за да си оправи неговият. Ако толкова е зле положението аз бих си взел моя памет да си я ползвам докато работя на този компютър...

Link to comment
Share on other sites

Майтап си правиш нали? Ти поглеждал ли си колко струва RAM-a напоследък?  256MB DDR333 е под $25 което значи че е под 40лв. (+128 = 384мб което е поносимо за ХР дори). Не казвам че са толкова малко, но толкова ли е зле фирмата че да не може да си позволи 40лв за "ъпгрейд" на компютъра? То като начало кой го е купувал този компютър с толкова малко памет е по-правилният въпрос, но може пък да го е "ошмулил" някой друг за да си оправи неговият. Ако толкова е зле положението аз бих си взел моя памет да си я ползвам докато работя на този компютър...

Абе незнам нито кой го е купувал нито кой е работил преди мен на този комп ама знам че баровците са стиснати кофти работа

Link to comment
Share on other sites

Абе незнам нито кой го е купувал нито кой е работил преди мен на този комп ама знам че баровците са стиснати кофти работа

 

За 35-40лв говорим а с малко повече памет и WinXP ще сложиш на този компютър + че без антивирусни и т.н. вирусите ще те отнесат за нула време... То архив нали знаеш че най-добре ако не всеки ден то поне през ден да си правиш че 100% гаранция няма никога колкото и антивирусни да си сложиш, но каквото и да е все пак е по-добре от нищо. Въпреки че ако са толкова стиснати колкото ги описваш, като нищо ще ти резнат net-а за по-лесно :)

 

Между другото това е на цената на 1 месец такса за интернет... не говорим за никаква цифра... а и реално погледнато XP върви и на машина със 128мб памет и нито един свестен firewall няма да ти натовари толкова паметта колкото процесора, но не е като без хич де. (И това ти го говори човек с 1GB памет който мисли да се upgrade-не съвсем скоро за да може да закичи 2GB понеже старото дъно така и не успях да го подкарам с повече от 1)

Link to comment
Share on other sites

Препоръчайте ми фиревалл.Само да не zone alarm,outpost ili sygate

:D  :D

 

Ще изпреваря tedy и ще ти препоръчам от негово име Tiny Firewall.

 

А от собствено име ще ти препоръчам рутер LinkSys или Trendnet. И двата са ефтини, тъй че нищо прекалено хубаво, за 1-2 компютъра стават. Страничен ефект от рутера е, че ако все пак отнякъде стане късо или светкавица тресне кабела, дори и да ти изгори модема след рутера не може да мине нищо (на теория поне), така че компютърът ти е допълнително защитен от околната среда. Но все пак си говорим за нещо от порядъка на 100тина лева - това е по спомени, цените вероятно са малко по-различни. Сега проверих в МОСТ-а има някакви на CNET za $30, DLink за около $40... Според мен най-добре с 1 хардуерен и вграденият от MicroSoft, но колкото са хората във форума сигурно толкова и ще са мненията.

 

Edit: между другото, защо не желаеш zone alarm, outpost и sygate?

Link to comment
Share on other sites

Ще изпреваря tedy и ще ти препоръчам от негово име Tiny Firewall.

 

А от собствено име ще ти препоръчам рутер LinkSys или Trendnet. И двата са ефтини, тъй че нищо прекалено хубаво, за 1-2 компютъра стават. Страничен ефект от рутера е, че ако все пак отнякъде стане късо или светкавица тресне кабела, дори и да ти изгори модема след рутера не може да мине нищо (на теория поне), така че компютърът ти е допълнително защитен от околната среда. Но все пак си говорим за нещо от порядъка на 100тина лева - това е по спомени, цените вероятно са малко по-различни. Сега проверих в МОСТ-а има някакви на CNET za $30, DLink за около $40... Според мен най-добре с 1 хардуерен и вграденият от MicroSoft, но колкото са хората във форума сигурно толкова и ще са мненията.

 

Edit: между другото, защо не желаеш zone alarm, outpost и sygate?

 

Az si imam router ne mi trqq o6te edin.A za6to ne iskam ZA outpost ili sygate tova si e moq precenka.Za Tiny Firewall odeve si q svalih ama ne6to ne tragna o6te pri instalaciqta.

 

@XaugyTuH:Po poleka s izkazvaniqta pi4.Tva ne ti e nqkoq lafedjiinica! ;)

Link to comment
Share on other sites

Az si imam router ne mi trqq o6te edin.A za6to ne iskam ZA outpost ili sygate tova si e moq precenka.Za Tiny Firewall odeve si q svalih ama ne6to ne tragna o6te pri instalaciqta.

 

@XaugyTuH:Po poleka s izkazvaniqta pi4.Tva ne ti e nqkoq lafedjiinica! ;)

 

Именно. Твоя преценка си е и да ти кажа в разните форуми най-полезни са негативните мнения за изграждането на преценка дали едно нещо е свестно или не. Затова и попитах какво не им харесваш. Аз лично zonealarm не го намирам особено удобен, но това беше доста отдавна (преди 2-3 години го гледах), последните версии може и да са по-добри.

 

На компютри на мои клиенти инсталирам Norton Internet Security, но съм чел доста мнения че било много "хищно" откъм ресурси и т.н., но на тези компютри на които съм го качил и настроил вируси не са хващали.

 

А рутер щом си имаш най-добре му настрой неговия firewall предполагам има. DMZ host-a го забраняваш че то прецаква firewall-a. Чиста работа. А вграденият от уиндоус си е достатъчно като 2ро нещо. Аз предпочитам когато може да инсталирам минимално количество програми а този си върши работата горе-долу добре.

 

За Tiny firewall - питай tedy - той го знае и е много възхитен колко е хубав :) Аз не съм го инсталирал изобщо.

Link to comment
Share on other sites

ne moga da se connectna v mIRC

[21:44:41] * Connecting to irc.unibg.org (6667)
-
[21:44:41] Local host: SPEED (169.254.214.156)
-
[21:44:41] -irc.unibg.org- [ Blocked by Zone Labs Security ]
-
[21:44:41] -irc.unibg.org- [ Blocked by Zone Labs Security ]
-
* Identd request from 217.75.128.65
* Identd replied: 4821, 6667 : USERID : UNIX : SPEED
-
[21:44:41] * Disconnected
-

 

ZoneAlarm Security Suite Version 6.0.631.002

TrueVector security engine version 6.0.631.002

Driver version 6.0.631.002

Anti-virus Vet engine 11.9.1.100,DAT file version 11.9.9363.000

Anti-spyware engine version 4.0.9.7 , DAT file version 01.200508.119

AntiSpam version 4.6.0.5275

 

dal sym 'seper trust' level dal sym tik4e ma mirc da polzava i 4-te ne6ta , samo mail send mi sedi na ask.Kato izklu4a firewalla se connectva bez problem.

Pri predi6nata versiq 5.ne6to be6e nqmah tozi problem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Някой има ли впечатления от eTrust.EZ.Firewall ?

Като я гледам е досущ като Zone Alarm....

 

И за Black Ice ако имате коментари..... ще се радвам да ги чуя.

Относно Black Ice - не си п рави труда да я пробваш дори. Преди 1-2 години тествах сигурно 20 файруола, и блак айс-а за мен беше към края в личната ми класация.

Относно eTrust... ами ZoneAlarm има славата на един от най-добрите файруоли, за мен беше номер 1 докато бях с Виндовс ХР. Под Windows 2003 не върви, и сега съм с Tiny Firewall Pro 2005.

Та въпросният Tiny Firewall е изграден предимно от компоненти на eTrust (последната версия, предните не беше така, поне на пръв поглед). И наистина интерфейса му е много подобен на ZoneAlarm, в това няма лошо, даже е добра черта, за мен ZoneAlarm имаше един от най-удобните интерфейси за файруол. Но Tiny Firewall има избор от 5-6 различни интерфейси, с което може да се смени look and feel-а му.

Като се има предвид колко съм доволен от Tiny Firewall, аз бих заложил на eTrust, особено ако ZoneAlarm не е възможно по някакъв начин да се сложи в конкретната ситуация.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря ти Tedy и аз така реших и я сложих и за сега нямам проблеми....

( за eTrust говоря) Тоя Tiny ще зама да го пробвам...

 

В момента пробвам на друг компютър AS3 Personal Firewall

Интерфейс = 0

за другото още не съм сигурен :)

Но ми се струва афиф работа... но пък е фрее

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Имам следния въпрос: Имам инсталирани Zone Alarm,Ad-aware Pro,AVG.При стартиране на PC-то по незнайна за мен причина Zone Alarm не се лоадва автоматично и съответно не му се появява иконката долу вдясно на таскбара.Пробвах да му включа опцията Load Zone Alarm Security Suite at Start up,ама той си знае неговото и не се стартира автоматично,и трябва ръчно през старт менюто и т.н.Как мога да го накарам автоматично да се зарежда при стартиране? :confused

Link to comment
Share on other sites

Имам следния въпрос: Имам инсталирани Zone Alarm,Ad-aware Pro,AVG.При стартиране на PC-то по незнайна за мен причина Zone Alarm не се лоадва автоматично и съответно не му се появява иконката долу вдясно на таскбара.Пробвах да му включа опцията Load Zone Alarm Security Suite at Start up,ама той си знае неговото и не се стартира автоматично,и трябва ръчно през старт менюто и т.н.Как мога да го накарам автоматично да се зарежда при стартиране? :confused

А ти сигурен ли си, че не се стартира? Може иконата му просто да не се появява, или Auto Hide функцията на Виндовс да я скрива. Освен това може антивируса ти, или Ad-aware-то да блокират регистрите, където се добавят автоматично стартиращите се програми, това дори ми изглежда по-вероятно.

Ако действително си попаднал на бъг в програмата, и не ще да се стартира, след като си проверил горните неща, най-лесно е да отвориш старт менюто, и с десен бутон на мишката да провлачиш през менютата иконата на зонеаларм-а към папка Startup в главното меню на бутона Старт - Програмс, и да избереш Copy след отпускането на бутона там.

Link to comment
Share on other sites

Не,не от Auto hide на Windows,защото ми е изключен.И аз си мислех,че е от Ad-aware,пробвах да изключа Ad-watch,но дори и това не помогна.Направих както ме посъветва и включих Zone Alrm в Start Up-а.Сега ще видя кво ша стане.

Мда,сега си се включва идеално.Благодаря за акъла!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравеите на всички!!!

Ако темата е има съжалявам.Извинявам се много, но имам зор.

Кажете ми как да махна Firewall-a на Windows.

Но въпроса е че в контролния панел нама директорията "Security Option" и незнам как да махна проклетия

Firewall.Много ми трябва защото половината ми програми ги спира това чудо ако знаете помогнете

Link to comment
Share on other sites

Здравеите на всички!!!

Ако темата е има съжалявам.Извинявам се много, но имам зор.

Кажете ми как да махна Firewall-a на Windows.

Но въпроса е че в контролния панел нама директорията "Security Option" и незнам как да махна проклетия

Firewall.Много ми трябва защото половината ми програми ги спира това чудо ако знаете помогнете

kazva se Security Center ;)

 

ako i tova go nqma, napishi vuv Start -> Run: services.msc i kato go namerish vuv spisuka: desen buton > Proerties > Startup Type > Disabled :zzz

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...