Jump to content
BulForum.com

Въпроси относно Firewalls за Windows


Botev1912

Recommended Posts

Здравеите на всички!!!

Ако темата е има съжалявам.Извинявам се много, но имам зор.

Кажете ми как да махна Firewall-a на Windows.

Но въпроса е че в контролния панел нама директорията "Security Option" и незнам как да махна проклетия

Firewall.Много ми трябва защото половината ми програми ги спира това чудо ако знаете помогнете

 

Първо - горещо те съветвам да не го спираш. Второ - от properties на мрежовата карта (Control Panel -> Network Connections -> Local Area Network -> Properties -> Advanced) - ей от тук се прави. Много по-правилно е да инсталираш друг firewall - аз бих ти препоръчал ако не друго то поне Symantec.Client.Security.Corporate.Edition.V3.0.2 да си сложиш - хем и антивирусна си има.

 

Въпросът обаче е ЗАЩО? Точно този firewall на windows нищо не блокира от вътре навън, само в обратната посока (отвън навътре) и единствено програми тип peer-to-peer ще ти ги блокира а това се оправя като разрешиш конкретните портове които тези програми ползват, в противен случай си клиент на другата тема - не и помня точно заглавието, но общо взето въпросите там са от сорта: "ПОМОЩ, свърших една беля и сега имам 150 троянеца, 260 spyware и поне 20 вируса, кажете какво да правя?"

 

Тъй че махането на firewall-а е като да си събуеш гащите, да се намажеш с вазелин и да се надупиш да си връзваш обувките... после въпроси ама що ме нае**ха май са излишни...

 

 

kazva se Security Center

 

ako i tova go nqma, napishi vuv Start -> Run: services.msc i kato go namerish vuv spisuka: desen buton > Proerties > Startup Type > Disabled

 

Единствено ако си със XP Service Pack 2, иначе е където го описах.

 

 

какво ще кажете за lavasoft firewall ? става ли за нещо

 

леле още един ли се пръкна :) ако имаш коментари поствай... аз залагам на хардуерните решения и на symantec или mcafee засега...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 206
  • Created
  • Last Reply

Еи хора извиняваите че тука поствам темата но незнам за къде се отнася.

А пък и тук писах последно

 

Какво ще кажете за този линк

вярно ли е това което пише или е пълна измислица или пък някакъв шантаж даите ми напътствие

 

Link za Saita

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Можете ли да ми кажете добър Firewall, но да не е Norton Internet Security (щото взе да ме дразни) и да не е Panda Internet Security 2005 Platinum ( щото не е съвместим с NOD32) ?

 

Я пробвай Symantec Client Security... значително по-бърз от NIS и според мен по-надежден и интуитивен от NOD32-то, но разбира се това е въпрос на вкус.

 

Другият вариант е Tyni-то което би ти препоръчал Теди...

 

ZoneAlarm "е пълна пръдня" както се изразява един мой познат който нещо му се беше накривил на З.А. не знам защо.

 

Продължавам да рекламирам хардуерните решения защото напоследък цената им стана смешна а сигурността при тях е значително по-добра пък и не си товарите машините с излишни процеси...

Link to comment
Share on other sites

Я пробвай Symantec Client Security... значително по-бърз от NIS и според мен по-надежден и интуитивен от NOD32-то, но разбира се това е въпрос на вкус.

 

Другият вариант е Tyni-то което би ти препоръчал Теди...

 

ZoneAlarm "е пълна пръдня" както се изразява един мой познат който нещо му се беше накривил на З.А. не знам защо.

 

Продължавам да рекламирам хардуерните решения защото напоследък цената им стана смешна а сигурността при тях е значително по-добра пък и не си товарите машините с излишни процеси...

 

NOD32 статистиката го сочи като най-надежден в последно време. Аз лично не мога да кажа, но PC World така твърдят.

Я кажи какви по-точно са тези хардуерни решения, че ми стана интересно :)

 

kamen - NOD-a ми казва, че в тоя набор има New Threats :P (изненадващо, нали)

Link to comment
Share on other sites

Преди да хвалите своят файъруол, не е зле да го пробвате с тоя набор от програмки :P

 

http://free.data.bg/filkata/Firewall%20testers.rar

 

BlackICE удържа всички :punk

И как по-точно се тества файруол локално, да ме светнеш?

Например дали екзето ще успее да го деактивира локално ли?! :wacko:

Файруол се тества в реални условия отвън спрямо него, все пак защитата му е затова.

Ако имаш заразено екзе вече пуснато при теб, освен да омазва процесите на файруола, би могло да ти изтрие харда например, с по-лоши последствия.

Link to comment
Share on other sites

NOD32 статистиката го сочи като най-надежден в последно време. Аз лично не мога да кажа, но PC World така твърдят.

Я кажи какви по-точно са тези хардуерни решения, че ми стана интересно :)

 

kamen - NOD-a ми казва, че в тоя набор има New Threats :P (изненадващо, нали)

 

Различни статистики, различни тестове... Аз не го харесвам нод-а като интерфейс и при едни мои познати нещо беше спрял да си сваля новите дефиниции, без видима причина... И нито ръчно нито автоматично искаше да сваля нови (компютърът си беше абсолютно чист от вируси!). А нали се сещаш че антивирусна без нови дефиниции просто пречи - мине ли месец откакто не си свалял нови по-хубаво я махни че поне да не ти пречи на компютъра.

 

За "хардуерните решения" съм обяснявал неведнъж напоследък (само че в другата тема: http://www.evrocom.info/invision/index.php...pic=7469&st=700) погледни там че да не се повтарям.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Днеска,докато си седях,си помислих,дали ако някой знае ИП-то ми може да направи нещо???В смисъл може ли да проникне в компютъра ми лесно или Уиндолса си има защитни стени???Дано да съм нацелил темата :P :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Днеска,докато си седях,си помислих,дали ако някой знае ИП-то ми може да направи нещо???В смисъл може ли да проникне в компютъра ми лесно или Уиндолса си има защитни стени???Дано да съм нацелил темата :P :unsure:

 

Може разбира се - много неща. Като начало ако си постави за цел и наистина има добър интернет може да ти задръсти връзката и всичко да ти се отваря изключително бавно... Иначе да ти срине компютъра и т.н. при положение, че имаш инсталиран firewall едва ли ще успее да направи нещо повече от това.

 

Виж ако нямаш firewall работата е сериозна. А ако не си свалял critical updates направо си жертва и най-вероятно към настоящият момент вече имаш вируси и троянци на кило (т.е. те вече отдавна са те надушили и са те отнесли)..

Link to comment
Share on other sites

Е не мисля ,че е чак толкова сериозно , но без FireWall си е лошо.

Макар че не можеш лесно да разбереш дали върши нещо реално :)

А Windows-кия е някво подобие , което да те позащити докато си намериш и инсталираш свясен след преинсталация :)

Link to comment
Share on other sites

Е не мисля ,че е чак толкова сериозно , но без FireWall си е лошо.

Макар че не можеш лесно да разбереш дали върши нещо реално :)

А Windows-кия е някво подобие , което да те позащити докато си намериш и инсталираш свясен след преинсталация :)

 

Ама точно толкова е сериозно. Включи се към кой да е доставчик по LAN, инсталирай Windows 98 или XP ама без service packs и не включвай firewall-a - нито този вградения нито друг. Остави го за час-два после сложи диска на друга машина и гледай какво си събрал. ADSL не се брои - там са ти блокирани портовете, останалите само стой и гледай.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, искам да ви попитам нещо за Zone Alarm (дано съм улучил темата тоз път)

Когато дам Firewall-a на High, интерета започва постоянно да прекъсва - ту идва, ту го няма :unsure: Като е на Medium, всичко си е наред :huh:

Защо се получава така според вас ?

 

Прочетох поста на tedy в темата "полезна информация....", но не можах да оправя проблема :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Когато дам Firewall-a на High, интерета започва постоянно да прекъсва - ту идва, ту го няма :unsure:

 

Я обясни какво значи да дойде и после какво значи да го няма интернета? Как съдиш че го няма? По някаква програма като ICQ примерно, браузъра не отваря страниците или мрежовата ти карта не може да получи валиден IP адрес?

Link to comment
Share on other sites

Под нямане на интернет, искам да кажа, че нито браузъра работи, нито която и да било програма :blink:

 

Но го оправих, сложих моето IP в Trusted Zone и всичко тръгна нормално.

Добре ли съм направил?

Link to comment
Share on other sites

Под нямане на интернет, искам да кажа, че нито браузъра работи, нито която и да било програма :blink:

 

Но го оправих, сложих моето IP в Trusted Zone и всичко тръгна нормално.

Добре ли съм направил?

 

Твоето IP, IP-то на лаптопа ти както и на някой друг компютър на който може да му се има доверие е нормално да ти е в Trusted Zone. Щом това е оправило работата е ок ама аз съм озадачен как така точно твоето IP като липсва го е блокирало? Я вземи се сканирай за вируси, троянци и спайуеър че явно нещо го кара да те блокира по някаква причина и като нищо това е някоя от програмите които имаш.

Link to comment
Share on other sites

Направих друг Partition на харда и инсталирах още една OS. Сложих само драйверите и Zone Alarm (без Service Pack 2) - пак същата работа :huh: Доста странно :blink:

Link to comment
Share on other sites

Направих друг Partition на харда и инсталирах още една OS. Сложих само драйверите и Zone Alarm (без Service Pack 2) - пак същата работа :huh: Доста странно :blink:

 

Странно, а каква ти е конфигурацията на мрежата? По-точно Gateway-а кой ти е? Ако ти е локалният компютър е възможно да става така.

Link to comment
Share on other sites

Внимание!!!

Сложих уиндоса на PGM, с вграден SP2, момента в който ме попита за файл да мине през файаруола нета се бъгна, нито браузър нито друга програма. Преинсталирах само SP2 и се оправи. Не слагайте Уин с вградени сървис пакове. Мисълта ми е, че файъруола наистина може да блокира достъпа до нета, но по-добре да го има, защото е друго да те цапнат в ръцете, друго в лицето.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

...на мен ми е интересно някой има ли впечатления от това:

 

Ghost Wall - free firewall za win2000, XP и т.н.

Link to comment
Share on other sites

...на мен ми е интересно някой има ли впечатления от това:

 

Ghost Wall - free firewall za win2000, XP и т.н.

Току що го пробвах.

Май само външния му вид е това което би могло да привлече вниманието, изключително прост файруол, от един екран настройваш всичко, има само едни Rules, които по невнимание можеш да изтриеш безвъзвратно, никакви диалози Are you sure? или подобни. Фийчъра IP Block List "is not implemented yet"!

Има два бутона: за блокиране на целия трафик (паник бутон), и за disable firewall, за изключване временно на файруола.

Извън това, няма нищо друго като възможности.

Единственото което гали окото е че стартира сигурно по-бързо и от Notepad, и ползва само половин мегабайт памет. Текущия ми файруол ползва около 10 МБ памет, това дали се стартира за 1/2 от секундата или за 3 секунди не ме грее особено (стартира се веднъж при буут, и така седи със седмици). Не усещам лаг или нещо такова. Мисля, че за днешните размери на паметите, които имаме, 10 МБ за добра защита не са много.

Аз лично този файруол никога не бих го инсталирал някъде, особено на човек, който не разбира много - хем няма почти никакви опции, хем файруола се контролира единствено с правила: портове, IP-та, протоколи и т.н., т.е. прост файруол с изисквания за доста познания за конфигуриране - евала на създателите му! :confused

Link to comment
Share on other sites

....tedy благодаря много! (:

....просто попаднах на някои мнения в нет-а - хората бяха доволни от стената (или може би по-скоро от това колко е лека), но понеже не бих успял да го пробвам адекватно се надявах на мнение като твоето...

 

...иначе току що инсталирах Look'n'Stop 2.05 за проба, понеже с Tiny Firewall имах някои проблеми пък ще видим как ще е...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...