Jump to content
BulForum.com

Филмът,който остави траен отпечатък в душите ви..


Recommended Posts

  • Replies 145
  • Created
  • Last Reply

Е ай ся, чак пък един филм да ви преобърне ценностната система, малко се поизхвърляме струва ми се. :blink: Верно си е все пак, че има такива дето те карат да си помислиш за това онова по време на надписите, или по пътя между дивана и хладилника. Моя такъв филм е "Цигански времена" на Емир Кустурица ( "Time of the gipsies" го превеждат на наглийски, или "Le temps des gipsies", както му е оригиналното заглавие от премиерата му в Кан'88). Филма докосва не толкова със дълбоките житейски проблеми, които така или иначе третира, ама пшо-скоро с грубата балканска действителност, която само Кустурица може да улови като хората. Иначе той Кустурица че си е гений на киното- гений си е, който и филм да му хванете, все ще въздейства, къде със смях, къде със сълзи, празно нема.

 

А иначе, бих маркирал също и South park, както филма, така и епизодите. За мен тая на пръв поглед груба, идиотска и недодялана анимация е единственото доказателство, че и от Америка може да излезе нещо качествено. Просто аз не знам друго филмче, което толкова дълбоко да иронизира американския начин на живот, политика и въобще америка и в същото време да носи толкова дълбоки послания. ;)

Link to comment
Share on other sites

"Амадеус"...който го е гледал и е разбрал идеята на филма знае за какво говоря...
По този повод гледал ли си Безсмъртна Любима (Immortal Beloved) Става дума за Бетовен. Също любим мой филм. Също и Пианистът, Изкуплението Шоушенк, Зеления път и Маджестик. Последните три са на един режисьор. А в последния играе Jimm Carrey но сериозна роля.
Link to comment
Share on other sites

хахаха брао ве пак са изцепи, закво като нямаш нищо да кажеш просто не си замълчиш, кво говориш за неща дето не разбираш

Чакам да ми обясниш за футболните хулигани по-подробно или да ми дадеш да прочета.Щото от това,което съм гледал по Viasat Explorer с един журналист,който направи филм за хулиганите.Снимаха ги със скрита камера...ми не беше много по-различно от Football Factory примерно ама ай ти нали много разбираш

Link to comment
Share on other sites

Чакам да ми обясниш за футболните хулигани по-подробно или да ми дадеш да прочета.Щото от това,което съм гледал по Viasat Explorer с един журналист,който направи филм за хулиганите.Снимаха ги със скрита камера...ми не беше много по-различно от Football Factory примерно ама ай ти нали много разбираш

Да идеализираш банда безделници които обичат да реват и да чупят е странна работа.Футболните олигофрени(хулигани) не са свръхтайно общество,че да се биете в гърдите кой колко знае.Филмите за хулигани са лишени от всякакъв смисъл.

Link to comment
Share on other sites

Бих добавил, че всяко движение, което идеализира насилието е глупаво, да не кажа опасно, а огромната част от членовете му просто не могат да се впишат в обществото поради една или друга причина, затова стават част от групата, довършвайки пътя си надолу...

 

По темата: Тези дни гледах The History Boys. Изключителен пример за британско кино. Невероятно остроумен диалог. Кара те да съжаляваш за всички часове, от които си избягал навремето...

Link to comment
Share on other sites

Enemy at The Gates

Тоя филм ме е карал да се замислям колко е ценно нещо е да дадеш живота си в бои

за родината

Gladiator

А пък за този филм няма какво да говоря.. кара ме да настръхвам

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Godfather - и трите серии - просто са невероятни.

 

а за НАЙ-ПРОСТ филм определено бих казал - "извънземен бяс" - не знам някой дали ще издържи да гледа повече от 20мин. :bgrin: :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Както бях писал за Жега и Адвокат на дявола, вчера гледах Donnie Brasco и отнова останах без дъх от великата игра на Ал Пачино и Джони Деп.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

"Смело сърце"

"Гладиатор"

"Титаник"

"Подпалвачката" ( или някъде може да се срещне и като "Живата факла" - зависи от превода )

Link to comment
Share on other sites

прегледах цялата тема и май никой не е споменал един найстина потресаващ филм:

Se7en - нямам думи

други, които бих споменал:

 

Fearless

The Shawshank Redemption

Man on Fire

We Were Soldiers

Saving private Ryan

Godfather

Link to comment
Share on other sites

Току що се сещам.

ВРЕМЕ РАЗДЕЛНО // КОЗИЯТ РОГ.

 

Два култови Български филма, от детството ми които гледах със сълзи в очите.

В този ред мога да спомена и Васко Дагама от село Пупча. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...