Jump to content
BulForum.com

Филмът,който остави траен отпечатък в душите ви..


Recommended Posts

Филм,който се е настанявал трайно в душевния ви свят,който ви е оставял без думи,дъх,след който с часове гледате като унемяли-CLOSER..Гледах го няколко пъти и винаги като го гледам ме кара да се замисля супер много за някои неща.Връща ме към някои спомени.

 

 

Определено това беше: The Notebook! :love

 

Изпреварили сте ме с горните 2 филма , а и нека да добавя - A walk to remember

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 145
  • Created
  • Last Reply

най въздействащия филм който съм гледал досега е requiem for a dream. след края на филма може би 1 час стоях и гледах екрана с празен поглед. В списъкът ми влизат още Green Mile, The Shawshank Redemption, Black, The Passion of the Christ сигурно има още но не се сещам в този късен час.

Link to comment
Share on other sites

за Реквием за една мечта ли говориш или има друг филм?

За същия говоря.Рядко боравя с оригиналните заглавия...

 

Определено това беше: The Notebook! :love

Тази вечер го гледах. Мен не успя да ме грабне :(

 

А вие обичате ли да гледате многократно филмите, които най-силно ви влияят?

Аз не. Трябва да го забравя напълно, за да го гледам пак.

Link to comment
Share on other sites

Няколко много интересни филма съм гледал напоследък, но тъй като темата е за траен отпечатък - няма да ги споменавам поне на първо място, но ще ви кажа за поне един-два филма, които съм гледал пред най-малко 20 години и които са ми оставили отпечатък някакъв.

 

1. Полет над кукувиче гнездо - наскоро го гледах пак и чак сега установих, как се казваше този филм, на който сцената, когато индианецът избягва от лудницата, трайно ми се е отпечатъла в съзнанието.

 

2. Един руски филм, в който даваха, как горят хората живи - адски гаден филм, не съм гледал такова нещо от тогава насам. Бил съм сигурно 2-3-4 клас. Вървят си хората по пътя и гледат обувка, взема обувката и в нея крак.

 

3. Манастирът Шао Лин и Междузвездни войни и Индиана Джоунс

 

Иначе от филмите, които съм гледал последните 5 години са:

Starship Troopers, Dao, Chronicles of Riddick, всичко на Акира Куросава - особенно впечатляващ филм е Throne of Blood.

Link to comment
Share on other sites

The Lord of the Rings-Тия филми винаги ще останат любимите ми филми каквото и да стане

The Butterfly Effect,SaW,SaW2,Crash,11:14,I Robot.Сигурно има и други ама не се сещам ся

Link to comment
Share on other sites

Eternal Sunshine of the Spotless Mind - хареса ми идеята, че когато става въпрос за взаимоотношения, има неща по - силни от различията, както и "неизтриваеми" спомени, че рядко нещата вървят гладко, но това не прави чувствата по - слаби.

Closer - няколко човека вече го споменаха.От доста места съм чувала, че е преувеличен, показва изкривени отношения и т.н, но съм съгласна, че именно тези отношения доминират в действителност.

Million Dollar Baby - гледах го скоро, но в момента не мога да се сетя за по - тежък филм, на който да съм попадала.Усещането, че не можеш да промениш нещата в една дадена секунда(цитирам някого) от филма създава безсилие...и след това мислиш, целият филм минава няколко пъти през главата ти и все свършва по същия начин...

Boys Don't Cry - също много силен.Трябва да се гледа...Хората са такива, каквито се чувстват и могат да са щастливи по техния начин, но "обществото" е прекалено затворено за различията.

 

А иначе аз също не обичам да гледам филми по няколко пъти,преди по - голяма част да ми се е изгубила.

Link to comment
Share on other sites

Еми за мен са Gladiator, Million Dollars Baby., The Last Samurai,Crash тези филми страшно много ми влият и въздействат. Да ви кажа честно и на четирите съм плакал :cry

Link to comment
Share on other sites

Хм,хубава тема :)

Аз също ще повторя 2,които вече казаха -

Closer,който напълно ме оставя безмълвна колкото и пъти да го гледам.

Eternal sunshine of the spotless mind - No Comment :wacko:

Sweet November - Този филм ме накара да се променя,между другото :) ловин' ит!

Pearl Harbor - :huh:

In Gods hands

Master & Commander - Не знам защо,ама ме завладя! B)

Има сигурно поне още 10-15-20 филма,но сега са отишли на почивка :wacko:

:)

Link to comment
Share on other sites

Въпреки, че не съм кой знае какъв филмов маниак, има някои заглавия, които просто е невъзможно да бъдат подминати с мислите и чувствата, които събуждат в мен

Накратко:

 

Shawshank Redemption - няма такъв друг филм, ако говорим, за воля, приятелство и копнеж за живот

 

The Mummy - Любовта може да бъде по-силна от времето и целия свят

 

Highlander - Човек не се е променил, в хода на своята история, кой знае колко...Вълнуват го същите неща, както и преди 300, 500, 1000 години...Стремежа да притежава, да подтиска слабите в жаждата си за себедоказване, ...... , да обича , да бъде обичан.Въпреки че доброто в него е твърде малко, надеждата за промяна, за това че той един ден ще еволюира в един по-добър Homo Sapiens, в които наистина има "сапио" за бъдещето

 

Gladiator - Вдигни се от пепелта на своето нещастие...Силата, която то ти дава, не може да се придобие по друг начин

 

... и още

Link to comment
Share on other sites

... като чета какви филми са оставили "траен отпечатък в душите ви" ... и се чудя "за к'во по дяволите и аз се бутам при шамарите" :devil

 

е, има и някои изключение/попадения .... ма като цяло :wacko:

 

а, и нещо към темата - the unforgiven промени възприятието ми за western жанра.

Link to comment
Share on other sites

Баш пък траен спомен или промяна на мирогледа ми не, но филми, които съм гледал не само за забавление, ами ще ги помня са можеби:

Кръстникът, Бригада, Мъж на прицел, Гол, Фабрика за футбол, а такива филми като Хари Потър или Властелина на пръстените никой няма да си ги спомня след 2 години за какво се е разправяло. те идват и си отиват, докато има филми като "Кръстникът" които са вечна класика!

 

P.S Сега очаквам един филм, на който премиерата ще му е на фестивала в Кан - "Шифърът на Леонардо" по едноименната книга на Дан Браун. Тази книга определено промени начина ми на мислене за религията като цяло (ще ме разберат тези, които са я чели) и ако екипа на филма успее да го пресъздаде както е в книгата, мисля че филма ще е меко казано уникален :D Между другото Том Ханкс играе главната роля на професор Лангдън, а Жан Рено играе полицая ;)

Link to comment
Share on other sites

Collateral

Snatch

Braveheart

Gladiator

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Pirates of the Carribean (не вярвах, че един човек може да изнесе на актъорската си игра цял филм, но е факт )

Link to comment
Share on other sites

P.S Сега очаквам един филм, на който премиерата ще му е на фестивала в Кан - "Шифърът на Леонардо" по едноименната книга на Дан Браун. Тази книга определено промени начина ми на мислене за религията като цяло (ще ме разберат тези, които са я чели) и ако екипа на филма успее да го пресъздаде както е в книгата, мисля че филма ще е меко казано уникален :D Между другото Том Ханкс играе главната роля на професор Лангдън, а Жан Рено играе полицая ;)

онзи ден гледах една реклама на филма и поне от това което видях беше направен 1:1 с книгата :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

един филм не може да преобърне ценностната ми система, ама има няколко, които ме разтърсиха. два от тях са 'портокал с часовников механизъм' и 'mar adentro' (май 'морето вътре' се превежда, ама не съм сигурен).

Link to comment
Share on other sites

... 'mar adentro' (май 'морето вътре' се превежда, ама не съм сигурен).

 

"нашите" го превеждат "навътре в морето", но според мен по-точното е "морето в теб"

Link to comment
Share on other sites

Forrest Gump - гледал съм го десетина пъти и все повече и повече се възхищавам на перфектния сценарий и на изпълнението на Том Ханкс! Истински киношедьовър за мен!

Link to comment
Share on other sites

Несправедливо обвинен - с Лесли Нилсен :punk

Който обича да се смее - тоя филм е задължителен...

Четеш ми мислите май френд:) Кой би предположил, че толкова ще се смея на "Несправедливо обвинен":)

От другите, сърцераздирателните филми в момента немога да се сетя за 1-2,които да са ме променили. Всеки ме променя по определен начин, всичко ме променя, малко или много. Тези въпроси ако ми ги зададете на смъртния ми одър може и да дам отговор, но сега когато светът и аз се променяме толкова бързо немога да кажа кое ме е променило и разтърсило повече от всичко останало.

Link to comment
Share on other sites

Определено това са "ЖЕГА" и "Адвокат на дявола". Играта на Ал Пачино и Робърт Де Ниро е невероятна и недостижима според мен. А в "Адвокат на дявола" Ал Пачино е просто върха и ме кара много сериозно да се замислям върху думите му.

Link to comment
Share on other sites

Понеже не видях никой са спомене нито един от филмите който са оставили траен отпечатък в моята психика..

ето ги й тях: Стигмата, Ефекта на пеперудата.

И за двата съм слушал че били тъпи.. но лично за мен са си култови.

За любим сериал няма да говоря.. че ако започна ще стигна чак до "Костенурките Нинджа" :love

Link to comment
Share on other sites

доста такива филма мога да изброя,но ще се огранича в следните:

Американска история Х

Requiem for a dream

Зеления път

Апокалипсис сега

Невероятната съдба на Амели Пулен

Всичко за майка ми

Били Елиът

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...