Jump to content
BulForum.com

Филмът,който остави траен отпечатък в душите ви..


Recommended Posts

  • Replies 145
  • Created
  • Last Reply

Тоз' Green mile май ще взема да го дръпна и аз..

за какво става дума? в смисъл, какво представлява като филм? драма?

Link to comment
Share on other sites

Тоз' Green mile май ще взема да го дръпна и аз..

за какво става дума? в смисъл, какво представлява като филм? драма?

 

Еми пич аз лично на края доста се просълзих :cry :) Филмчето е много трогателно и ...Гледай и ша разбереш.Май беше 3 часа ама си заслужава.

Link to comment
Share on other sites

Еми пич аз лично на края доста се просълзих :cry :) Филмчето е много трогателно и ...Гледай и ша разбереш.Май беше 3 часа ама си заслужава.

Определено си заслужава ! Филмчето е супер и наистина успя да ми въздейства. :cry

Link to comment
Share on other sites

Никога няма да забравя филмите:"Бяхме войници","Троя","Смело сърце" и "Спасяването на редник Раян".

Link to comment
Share on other sites

Нз какъв точно жанр е но наистина Green Mile е много добър филм
Филма е по роман на Стивън Кинг и е наистина много добър!!
Link to comment
Share on other sites

"Смело сърце" и "Леон" с Жан Рено - два покъртителни филма, които оставят дълбока психологическа следа и ме карат да се замислям... дори и сега...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Philadelphia-Коренно промени мнението и отношението ми към гейовете

Full Metal Jacket- заради гледането на подобни шедьоври съм абсолютен пацифист

Trainspotting-това за мен си е най-въздействащият anti-drug филм

And Justice for All,To Kill a Mockingbird ,The Rainmaker ...-такива филми ме мотивираха да се занимавам с право :D

Други въздействащи за мен филми са:

Amadeus,Schindler's List,One Flew Over the Cuckoo's Nest,Apocalypse Now,American History X ...

Link to comment
Share on other sites

Eraserhead на Линч.

 

Не знам дали ми въздейства толкова, защото съм мъж и дали ще въздейства така на жена. Не искам и да казвам какво точно се пречупи в мен след него. Но определено друг филм не е бъркал толкова надълбоко в мен. Не беше приятно докосване, но си заслужаваше всяка минута.

 

Кино в най-чистата му форма. Докато повечето режисьори просто разказват история, Линч те хваща за яката, завежда те в най-тъмните и неприятни места на душата, които на всички ни се иска да ги няма, но които всички носим в себе си, показва ти цялата гадост на това, което може и да станеш и после те изхвърля обратно и те оставя да помислиш искаш ли да бъдеш това, което си видял.

 

Нямаше да говоря, а пак прекалих. Гледайте го!

Link to comment
Share on other sites

Ох филмите са много.

Ама най-вече останаха в съзнанието ми

Braveheart -

Armageddon - тези двата за мен са направо уникални

How High - най-великата комедия

Something's Gotta Give - много забавно филмче

Saw I, II - два филма които всеки трябва да ги гледа и след това разбира, че представата му за филм а изцяло ПРОМЕНЕНА !

Link to comment
Share on other sites

Един от малкото филми успял да ме остави без думи е "Lilja 4-ever". Просто това е уникален филм показващ реалността! Ужастната истина която се случва всеки ден и за кояти всички ния знаем но просто никога не сме се замисляли за нея. Гледайте го гаринтирам ви че ако не ви преобарне света ви наопаки то поне ще ви трогне много дълбоко!

Link to comment
Share on other sites

Та ето някои филми които оставят траен отпечатък-green mile, braveheart, titanic, пърл харбър, армагедон, град на ангели, man on fire, за други не се сещам сега.Точно кой ми е харесал най много не мога да кажа, всички са хубави.

Link to comment
Share on other sites

Относно филма Пърл Харбър.Според мен беше адска боза.За двама дето немогат да разделят една фуста.А войната страданието смърта на хората е само фон.Това е ли4ното ми мнение.С никой не се заяждам.

Link to comment
Share on other sites

сега се сещам за може би най-просташкият филм, който някога съм гледал и изобщо ще гледам.... това е Fat Pizza

просто такъв филм не се забравя

Link to comment
Share on other sites

Единствения отпечатък който Титаник остави в мен бяха следите от нокти под очите ми защото се опитах да си извадя очите от ужас.За Пърл Харбър мога да кажа същото......кво е тва световна война майка му.......оня шибаняк ми сви мацката(дебилия по американски....не съ американец но се почувствах кофти как използват тази трагедия за фон за романтичен бълвоч).

Armageddon-този филм може да остави само отпечатък от мазни пуканки в теб защото само затова става.......ааа става и за друго научават се интересни неща за това как гори огън в среда без въздух или как си летяяят и си падат камъчета като пробиваш дупка в астероид с почти нулева гравитация.....

Филми които ме карат да мисля за тях повече от 3 секунди след финалните надписи........

Списъкът на Шиндлер-потресаващ.

Saving private Ryan-най-добрия военен филм който те кара почти физически да усетиш колко сме глупави ние хората.

Има и други но тези са имали най-силно влияние върху мен(не казвам че са ми любими :P )

Link to comment
Share on other sites

При мен лично отпечатък остави Дяволът в Емили Роуз.Това ако наистина е по истински слуичай направо се замислям майна какво и е било на тая.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...