Jump to content
BulForum.com

+ Гледах...


ralexes

Recommended Posts

The Exorcism of Emily Rose - Филмите по истински събития винаги са били доста страшнички, а последвалия споменат надпис преди финалните кредити направо предизвиква параноя у зрителите. Такъв е и случаят с това творение, дело на Скот Дериксън. Тук събитията са по истински случай, но нормалния зрител би си казал “Да бее...” и просто ще игнорира историята. Филмът следва доста плътно истинския случай, така че предпочитам да ви разкажа за него.

 

Европейското заглавие на лентата е The Exorcism of Emily Rose, докато в САЩ използват оригиналното име на пострадалата - The Exorcism of Anneliese Michel.

Анелийз се ражда на 21 септември 1952 г. в малко Баварско градче. На 16 годишна възраст тя започва да получава пристъпи и й е поставена диагноза епилепсия. Тя остава в болница почти 2 години, но въпреки всичко се връща в училище в края на 1970. Три години по-късно дори влиза в университет. Точно тогава започват сериозните пристъпи, а Анелийз вече е твърдо убедена, че е обладана от демони. Родителите й забравят за всякакви медицински методи и търсят помощ от свещенници, които да й направят екзорсизъм. След две години отчаяни опити, епархията одобрява молбата да й бъде направен екзорсизъм и задачата е възложена на отец Арнолд Ренц и свещенникът Ернст Олт. След неуспешните им опити се оказва, че Анелийз е обладана не от един, а от цели шест демона, включително Юда, Нерон, Хитлер и самият Сатана. Анелийз хваща пневмония, продължава да не се храни и умира на 1 юли 1976г., именно от гладуване. Така 23 годишното момиче си отива от този свят, а по време на смъртта й е тежала 31 кг. Родителите й и свещенниците са обвинени в убийство по небрежност. На делото, защитата представя записи, провеждани по време на екзорсизма, които да послужат за доказателство, че тя наистина е обсебена. Обвинението веднага изважда налудничеви факти, като дори свързва всичко с излизането на филма “Екзорсистът” две години по-рано. Въпреки всичко обвинените са осъдени на 6 месеца затвор за непредумишлено убийство по небрежност. Накрая, въпреки разрешението за екзорсизъм, епархията заявява, че Анелийз не е била обладана.

 

Случаят наречен “Делото Клингенберг” е вдъхновение на филма. Разбира се мястото на действието е САЩ, името на героинята е сменено и някои от събитията не са точно така, както са в действителност. За сметка на това обаче немският филм “Реквием” е анонсиран, а режисьорът Ханс-Кристиан Шмид обещава да пресъздаде истинските събития. Очвакваме го с нетърпение.

 

За финални думи оставям краткия ми коментар към филма. Атмосферата е добра, а Дженифър Карпентър наистина впечатлява с тази роля. Гледайте го сами и на тъмно, по възможност около 03:00.

Оценка:6/10

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Мисля че в този случай, това съчетание от думи "По истински случай", трябва да си остане твърдо в кавичките. Ебаси истинския случай да ти кажа :) Ако гледам филма и зомбита да се разкарват около мене, няма да повярвам в истинноста на случая :)

Link to comment
Share on other sites

Ами базирано е на истински събития, но това не значи, че трябва да се осланяме изцяло на филма, а по-скоро той се явява нещо като книга в библиотека...

Link to comment
Share on other sites

Два филма, които имат всички необходими качества, за да кандидатстват за "Златен болен мозък"!

 

eXistenZ

Ако погледнете обложката, ще видите коментара "Пред този филм Матрицата е като детска игра". Донякъде е вярно. В никакъв случай обаче не става дума за яки ефекти, така че ако сте под 13 години, няма смисъл да продължавате да четете :)

Сюжетът се върти около идеята, че освен нашия, "реалния" свят, съществуват и други светове, които не са по-малко "реални". Тук тези други светове са представени като игри. Само че не познатите на нас компютърни игри, а нещо много по-усложнено и...биологично. И на моменти бих казал дори еротично. Ще разберете какво имам предвид ;)

Дотук добре - за да избягаш от скучния си живот, влизаш в играта, където всичко е едно голямо приключение. Всичко обаче е толкова "реално", че в един момент започваш да се чудиш дали аджеба си в игра, или нещата наистина се случват. Започваш да се чудиш дали все още си себе си, или героят, който си в играта, е пленил тялото ти и те кара да правиш неща, които не искаш да правиш.

Абе шашава работа.

 

Spider

Същият режисьор - Дейвид Кроненберг (това го разбрах в последствие. Негово делo е и A History of Violence). Още по-объркан филм, мрачен, студен и сив. Малко напомня за Мементо - главният герой има нещо сериозно сбъркано в главата и ретроспективно се представят моменти от миналото му, които са довели до сегашното му състояние.

Определено има добър замисъл. И като изпълнение е на добро ниво, може би малко мудно и изнервящо, но ако имате търпение, всичко си отива на мястото.

Въздържам се да го препоръчам, защото вероятността да не го харесате е голяма, а не искам да ме псувате после за "изгубените" 90 минути. Филмът обаче неслучайно е спечелил сумати награди.

Link to comment
Share on other sites

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe (2005)

 

5528.jpg

 

Филмат е много приятен за гледане ( ще ви хареса дори и дасте на 40 :bgrin: )

Ще останете доволни от него

Оценка: 8.8/10

Link to comment
Share on other sites

Mi Nismo Anjeli 2

 

сръбски филм показващ ужасите които преживява бащата на едно 15 годиншно прилично изглеждащо момиче има мн готини лафове примерно "в сърбия няма нищо свято ... освен голф 3ка ..." (сега само тва ми изникна в главата :P )

 

не съм гледал 1вата част но смятам да го направя

Edited by noxious
Link to comment
Share on other sites

ае момчета, защото тоя филм goal има един таймер от горе и в средата пише проперти оф буена виста бла бла бла, супер много нерви тва. иначе филмчето си струва 8/10 :D

Link to comment
Share on other sites

ае момчета, защото тоя филм goal има един таймер от горе и в средата пише проперти оф буена виста бла бла бла, супер много нерви тва. иначе филмчето си струва 8/10 :D

 

Защото затова е DVDSCR. ако не искаш таймер и надписи, чакай DVDRip.

Link to comment
Share on other sites

The Legend of Zorro (2005)

 

5455.jpg

 

Заглавието не е няква тъпотийка както казват повечето

Като цяло си заслужава гледането

Но сме ги гледа ли много такива филми напоследък

Оценка: 8/10

Link to comment
Share on other sites

The Legend of Zorro (2005)

 

5455.jpg

 

Заглавието не е няква тъпотийка както казват повечето

Като цяло си заслужава гледането

Но сме ги гледа ли много такива филми напоследък

Оценка: 8/10

Специално на ТОЗИ филм заспах :)

Link to comment
Share on other sites

RRRrrrr!!! (2004)

5059.jpg

Ееее голям смях смях смях е тоя филм

Ако ви се гледа голяма тъпотийка това е заглавието

Оценка: 4.8/10

Тази комедийка няма много смисъл, но за сметка на това има много забавни сцени и като цяло е много смешен :D

Аз му давам 6/10

Link to comment
Share on other sites

Transporter 2 - Готино филмче, загубило чара си от първата част, но все пак готино. Ако ви се гледат филми, които уж са чисти екшъни само че и бая невъзможни неща стават гледайте него :) Нещото, което ме впечатлява, е че Statham като чели става доста по-добър с всяка роля. Иначе филма доста понакуцва откъм сюжет, но за сметка на това има много екшън. На мен лично първата част ми хареса много повече, чак се чудя защо ли тази част има по-висока оценка в IMDB ;)

Оценка: 6.5/10

 

 

Corpse Bride - е това определено заслужава да се гледа. Все пак Деп не би приел да му пишат името в каста макар и да е само за озвучение на анимация. Много свежо, т.е. умряло ^^ ако съдим по филмчето, но е много забавно: както всичките разпадащи се мъртви, така и готиното червейче. Много различен филм. В началото започва скучно и даже на 2 пъти си мислех да го спра и да си пусна нещо друго, но все пак реших, че може да стане нещо весело. И то става. Няма голямо развитие във филмчето - може би затова е малко по-кратичко, но все пак е доста забавно. Става за гледкане и след като го гледаш оставаш с едни такива приятни чувства.

Оценка: 8/10

 

Goal - Определено не беше това, което очаквах, но като един фен на Английския футбол се радвам, че видях част от него в игрален филм. Събитията и развитието на филма е доста невъзможно за истинския свят, но пък нищо не пречи да си помечтаем докато го гледаме, нали? Определено разпали отново футболната страст в мен. Като драма не го бива особено, но като спортно филмче е приятно. Според мен можеха повече да се постараят за напрегнатите сцени, в които трябва да ти спре дъха и да гледаш в очакване какво ли ще стане. Малко предсказуем и естествено с Хепи Енд, но пък притежава достатъчно, за да те разпали и да почустваш това, което гледаш...

Оценка: 7.5/10

 

 

П.П.: Бе хора, чета последните страници, и така като гледам няма нищо препоръчано с думите "Задължителен филм" или "Гледайте го! Няма да съжалявате" или нещо такова. Вече никой ли не препоръчва нищо смислено...

Освен това къде се дянаха тия Руските филми, че от 1 месец искам да гледам Нощна Стража?

Edited by KnoppiX
Link to comment
Share on other sites

The Cave подходих доста предубедено към филма след като някой ми го препоръча като ужаси :confused ... странно филмчето се гледа има динамика през цялото време има някои сцени които мен ме накефиха .. но края е егати тревиалния

Филма се разказва за група изследователи повикани да проверят една подводна пещера под една църква ... взимат да се случват странни неща оказва се , че хората са се навряли в една еко система където не са те на върха на хранителната верига :) ....

6/10

 

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe - приятно филмче за тези които пазят детството в себе си и обичат фантастика разказана по приказен начин ....

Двама братя и две сестри се пренасят през въпросния дрешник в Нарниа ... запознават се с говорещи бобри и тнт :) лошата кралица ... добрия маг в образа на великия лъв .... една битка и ... а да и дядо коледа го има във филма защо ли :blink: ....

8/10

Edited by The^Undertaker
Link to comment
Share on other sites

Dominion: Prequel to the Exorcist (2005)

5277.jpg

Филмът си заслужава вниманието ( води се като продължение на Този )

Ако ви е допаднала първа част ( да го кажа ) то определено трябва да изгледате и тази

Оценка: 8.7/10

Edited by Lil Scrappy
Link to comment
Share on other sites

Ong Bak: Muay Thai Warrior (2003)

2799.jpg

Тоя пич показва отново много ненормални умения ( луд е ) как да не му гледаш филмите

За филма

Много е добър пълен е с бойни сцени

Ако сте фен на бойните изкуства то този филм няма да ва разочарова

Оценка: 8.5/10

Link to comment
Share on other sites

Ong Bak: Muay Thai Warrior (2003)

2799.jpg

Тоя пич показва отново много ненормални умения ( луд е ) как да не му гледаш филмите

За филма

Много е добър пълен е с бойни сцени

Ако сте фен на бойните изкуства то този филм няма да ва разочарова

Оценка: 8.5/10

 

 

Ей тва е бърза реакция ;) Филма е качен преди 3-4 часа, обаче праааааааас! Вече има коментар даже :)

 

Сори за оффтопика, но все пак някой ще каже ли що от месец няма руски филмаци ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...