Jump to content
BulForum.com

+ Гледах...


ralexes

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Million Dollar Baby

 

Финалните надписи.

С едната ръка си се вкопчил в нещо. Вкопчил си се така, сякаш то е най-ценното нещо в живота ти. Не искаш да го загубиш. Искаш винаги да е до теб.

С другата ръка бързо, но потайно избърсваш поредната сълза, която се търкулва по някоя от бузите ти. Гадно нещо са сълзите. Замъгляват погледа ти. Гъделичкат неприятно лицето ти. Но най-лошото е, че общо взето когато се появи една, след нея идват още много. И трябва да си много бърз и потаен с втората ръка, за да може момичето, което стои до теб, да не разбере че плачеш. Не че е срамно, но все пак.

Някакси успяваш да се справиш със сълзите. Но има друг, много по-мащабен и трудно разрешим проблем. Бучката в гърлото ти. Да не говорим за огромното кълбо от не знам точно какво в корема ти. Двете сякаш са част от една дяволска машина, която се стреми да те убие чрез задавяне. Доста успешно при това.

Чувстваш се безсилен. Искаш да станеш, да се развихриш из стаята, да направиш нещо, с което да върнеш времето назад и да оправиш нещата.

Не можеш. Не можеш и това те кара да се чувстваш още по-зле. Дори изпитваш вина. Усещането за несправедливост е смазващо...

 

Това изпитах аз, след като изгледах филма.

Няма да коментирам дали е добър като режисура, сценарий, актьорска игра, музика и какво ли още не (въпреки че е). За мен най-важното е, че филмът да е добър от гледна точка на въздействие. Много добър при това. Някъде по-средата на втория диск изведнъж те сграбчва, запраща те в стената и започва яростно да редува свирепи удари в корема ти. Точно там, където после усещаш кълбото от нещо си. Накрая се смилява над теб, оставя те да се свлечеш на пода, хвърля един последен поглед към гърчещото ти се тяло и напуска победоносно.

 

10/10

 

определено ще го гледам :cry

Link to comment
Share on other sites

Million Dollar Baby

 

Финалните надписи.

С едната ръка си се вкопчил в нещо. Вкопчил си се така, сякаш то е най-ценното нещо в живота ти. Не искаш да го загубиш. Искаш винаги да е до теб.

С другата ръка бързо, но потайно избърсваш поредната сълза, която се търкулва по някоя от бузите ти. Гадно нещо са сълзите. Замъгляват погледа ти. Гъделичкат неприятно лицето ти. Но най-лошото е, че общо взето когато се появи една, след нея идват още много. И трябва да си много бърз и потаен с втората ръка, за да може момичето, което стои до теб, да не разбере че плачеш. Не че е срамно, но все пак.

Някакси успяваш да се справиш със сълзите. Но има друг, много по-мащабен и трудно разрешим проблем. Бучката в гърлото ти. Да не говорим за огромното кълбо от не знам точно какво в корема ти. Двете сякаш са част от една дяволска машина, която се стреми да те убие чрез задавяне. Доста успешно при това.

Чувстваш се безсилен. Искаш да станеш, да се развихриш из стаята, да направиш нещо, с което да върнеш времето назад и да оправиш нещата.

Не можеш. Не можеш и това те кара да се чувстваш още по-зле. Дори изпитваш вина. Усещането за несправедливост е смазващо...

 

Това изпитах аз, след като изгледах филма.

Няма да коментирам дали е добър като режисура, сценарий, актьорска игра, музика и какво ли още не (въпреки че е). За мен най-важното е, че филмът да е добър от гледна точка на въздействие. Много добър при това. Някъде по-средата на втория диск изведнъж те сграбчва, запраща те в стената и започва яростно да редува свирепи удари в корема ти. Точно там, където после усещаш кълбото от нещо си. Накрая се смилява над теб, оставя те да се свлечеш на пода, хвърля един последен поглед към гърчещото ти се тяло и напуска победоносно.

 

10/10

 

Пффф човече...Като ти прочетох поста сякаш филма ми мина на бързо отново през очите и ме накара да се чувствам така както когато го гледах.Филма определено е 10/10.Не знам колко пъти са ти го казвали ама имаш страшна дарба :) За твоя коментар към филма давам 11/10

Link to comment
Share on other sites

samkijot, конкуренти се водят всички, които спадат към жанра екшън-трилър. А рецензията за филма е странна, да, но нямаше какво повече да кажа, без да издам нещо важничко.

 

BoqoJIa3a, дам, кастинга е на ниво, определено.

 

ralexes, продължавам, няма къде да ходя :).

Link to comment
Share on other sites

сега се връщам от кинг конг и да си призная бях малко разочарован :( актъорите нещо не бяха на ниво и все си мисля, че ако бяха взели някой по известни щеше да е по-добре. също така може би щеше да е по яко ако историята се развиваше в наши дни, а не през 30-те :lol: Ефектите общо взето бяха на ниво, но въпреки това не проумявам защо оценката в imdb е 8/10 :blink:

6/10 му давам аз

Link to comment
Share on other sites

Charlie and the Chocolate Factory - Ах този Тим Бъртън! Един от любимите ми режисьори отново показва как се правят "приказки за възрастни". Фантазията в световете, които изгражда Бъртън е първото нещо, което бие на очи. И докато гледате началните надписи, погледът ви ще бъде отвлечен от начинът за произвеждане на най-популярното лакомство - шоколадът. Филмът се гради на шоколада.

 

Историята е простичка. Проспериращата фабрика на Уили Уонка един ден затваря врати, заради откраднати рецепти. Така магическият шоколад е спрян от производство, а фабриката затворена завинаги. Една нощ обаче се прави огромна партида, която е разпратена из цял свят. Има и награда. Всеки намерил златен билет в шоколада си, ще има щастието да се разходи из огромната фабрика, пълна с какви ли не изненади. И така петте хлапета, които са намерили билетите си, един ден застават с вдигната глава и умен поглед пред портите на фабриката, а тълпата зад тях е на ръба на емоционална криза относно предстоящото. Сред петте щастливи деца е й нашият човек - Чарли. Бедното семейство може да си позволи един шоколад в годината и той бива подарен на Чарли на неговия рожден ден. Лошият късмет сполетява бедните... но винаги има лъч светлина. Така Чарли и четиримата конкурента освен, че ще се разхождат из фабриката, ще имат шанса да вземат толкова голяма, колкото и мистериозна награда. Каква е тя? Разберете сами.

 

Филмът е отпускащ. Лично мен на места ме подразни твърде музикалната насоченост, но съм убеден, че е било въпрос на настроение и в момента в главата ми идват само добри думи. Ако го пускате на детето си, гарантирам, че ще се загледате. Възрастта няма значение, защото във всеки все още живее детето омацано със шоколад по устата.

Оценка:5.5/10

 

Corpse Bride - Второ предложение на г-н Бъртън, но доста по-прясно. За сметка на това Джони Деп отново записва името си, макар и само като озвучител. Много рядко може да видим Бъртън и Деп разделени, но това е по-скоро плюс, тъй като си пасват отлично.

 

Какво ни е подготвил този път Тим? Един обречен свят на мрак и смърт. Всъщност светът ми прилича много на този в The Nightmare Before Christmas. За жалост обаче последния бие "Булката" по този показател, защото светът в The Nightmare Before Christmas е един от най-оригинално замислените и направени, които съм виждал. В Corpse Bride липсва хуморът в тъжното, липсва светлината в мрака. Всичко е точно такова, каквото трябва да бъде - печално. Може това да е била идеята, но на мен не ми се понрави толкова.

 

Сюжетът е следния. Млад момък ще се жени за красива девойка. Двамата обаче не са се виждали, а родителите им уреждат всичко, мислейки, че противоположеното семейство има пари. Девойката се оказва наистина прекрасна, но женихът (Виктор) е доста притеснителен. Проявава се и на репетицията за сватбата, където Виктор след множество опити да каже думите си, излиза навън. Ядосан на себе си и опитващ се каже правилно думите, той дава живот на мъртва булка. Предсказанието казва, че "събудилият" я ще трябва да се ожени за нея и да иде в света на мъртвите.

 

За жалост поне за мен това се оказа посредствен филм. Може би е заради прекалено големите ми очаквания, не знам, но Бъртън може и повече.

Оценка:4/10

Link to comment
Share on other sites

The Bunker и Deathwach са адски добри филми посветени съотвено на WWII and WWI.

The Bunker-Германски войници са притиснати в един бункер от американците.В бункера се из4ерпват амуницйите.И има само един изход-да тръгнат през тунелите,където се предполага 4е има амуницйи.Оба4е не на амуницйи се натъкват германците.

Deathwach-Рота Y в разгара на една от битките се игубва в маглата.Оказва се 4е са на вражеска територия.Намират един окоп в който 3 германски войници седат уплашени и паникюсани.Единия им казва на немски 4е не те са врага,а нещо по- голямо и зловещо.

Link to comment
Share on other sites

Serenity

O Боже.Най-сетне екшън който ми хареса.Филма за разлика от другите фантастични екшъни съвсем не залага само на ефекти или на мащабните тупаници.Историята също не е нищо особено.Това което ме плени беше актьорската игра или по-точно свежия оригинален диалог.Между всичко е постигнато идеален баланс-филма не представлява един огромен CJI ефект като много други напоследък.Никоя комедия наскоро не е могла да ме развесели толкова колкото случаините подмятания на героите.

This is going to be interesting."

"Define interesting."

"Oh god, oh god, we're all going to die." -ей на това съм се смял 5 мин и трябваше да го връщам няколко пъти.

Другото оригинално в филма е образа на лошия.Ей за първи път виждам злодей от който ме побиват тръпки.Или чиито мотиви не са просто да има там някой който да прави мръсно на главния герой.

"you cant make me angry"

"Please spent an hour with him"-Ей това ме изкърти.

Ако искате нещо свежо и забавно то Serenity е филма за вас.

След като разбрах че филма е правен по ТВ сериала Firefly реших да изгледам няколко серии-останах очарован.Незнам как е останало незабелязано това сериалче.Просто уникален -същия оригинален диалог същия хумор незнам с какъв акъл са решили да спрат снимките,сериалчето е повече от добро.

Jayne 'Don't know these folks. Don't much care to.'

Mal 'They're whores.....'

Jayne 'I'm in!'

Ако сте харесали Serenity колкото мен то гледайте и Firefly.

Edited by Krank
Link to comment
Share on other sites

Аааааа, не го будалкайте човека бе, този филм е по-скучен дори от Fear.com.

 

Вярно ли е , че реших да го дърпам. Ама щом викаш че е зле няма да го дърпам :D

Link to comment
Share on other sites

The Grudge е филма от който съм настръхвал посред бял ден,друг като него скоро не съм гледал

и то без някакви супер брутални сцени със реки от кръв

8/10 ,за ужаси 10/10

Link to comment
Share on other sites

От мен също препоръка за The Grudge и особено оригиналите.

Шшш аз тоя филм не можах да го догледам майна ... после фани един месец не моа да ида до кенефа нощем шото ма е бъз :allien Филмите, които залагат на реки от кръв за обречени на тва да не са страшни :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

The Grudge :blink: ?може ли да ми обясните кое му е страшното на този филм?:huh: Глупава историйка,смешни американски актъори и нацапани с бяла пудра и червена боя дръпнати жълтурковци. :punk Айде аман от тия японски ужаси :angry1

Link to comment
Share on other sites

Ахахахах Kill Bill Vol.1 и Kill Bill Vol.2 .Особено първото :D к'ви касапски сцени майна :)

I sled poredniq neuspeshen opit da instalira Windows Quentin Tarantino napisa scenariq na filma Kill Bill.:)

 

 

the grudge ne e strashen , po vreme na filma si napravih sandvich i si gi izqdoh edvam go dogledah ot skuka... izgleh oshte nqkolko kitaiski i qponski i vyobshte strashni spred vas gluposti i nqmashe nishto strashno...

 

Gledaite : Super Troopers / subtitri mai imashe v data.bg Filma e komediq 10\10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...