Jump to content
BulForum.com

+ Гледах...


ralexes

Recommended Posts

"Небесно царство" => Филмчето не е лошо , поне според мен . Хвърчат стрели , мечове , копия , катапулти ... битки , но не е някакво меле без смисъл ! Честност , храброст , милосърдие , подлост , алчност са в основата на филма .
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Goal!

 

 

Филма е много добър....прекрасен филм!!!Карате да усетиш всичко дето се случва...да го изпиташ да искаш да си част от тази наистина велика игра неречена Футбол!!Препоръчвам го на всеки запалянко...чудесно изживяване....няма да го разказвам просто го гледайте!!!

 

 

ОЦЕНКА 10/10!!!!

Edited by Robi_89
Link to comment
Share on other sites

"Нощна стража"

Доста добър филм. Много ми хареса режисурата и сценария му(аз съм си фен на вампирите и подобните демони :D ). Нямаше страхотни ефекти и не е типичен екшън(в стил избии всички лоши), което определено ми хареса. Имайки предвид, че е трилогия, оставя огромно любопитство(поне у мен) към продължението.

9.5/10

 

Някой знае ли дали книгата/книгите(не знам) я има на пазара преведена на български?

xaxaxaxa :lol: Tva e super tap film dnes bqx na kino i samo deto si dadox parite!!!Bahti izmisleniq tap ama tap film!!!Mn zle!!Nqkav zil s te4en azot-xaxax :laughing: :lol: Az sa nasrax da sa xilq na toq-"Horror"

 

Goal!

Филма е много добър....прекрасен филм!!!Карате да усетиш всичко дето се случва...да го изпиташ да искаш да си част от тази наистина велика игра неречена Футбол!!Препоръчвам го на всеки запалянко...чудесно изживяване....няма да го разказвам просто го гледайте!!!

ОЦЕНКА 10/10!!!!

Filma e mn qk za fotbol e mn zdrav!!!! :P

Link to comment
Share on other sites

Cinderella Man- филма е много хубав.Разправя се за един боксьор по време на Голямата криза (нещо от тоя сорт :rolleyes: ) семейството му няма пари и т.н. Няма да обяснявам повече защото няма да е интересен :P

Оценка:8.5/10

Link to comment
Share on other sites

Black (2005)

 

Прекрасен филм!!! Драматичен, трогателен, красив.

Разказва се за момиче, което е глухо и сляпо, и за живота и в пълен мрак.На 8 г. се среща с учителя си, който ще я научи да общува, да пише и ще и покаже светлината.

Филма е индийски,но е невероятно добре направен и актьорите са страхотни.

Link to comment
Share on other sites

Promised Land - Един филм, който би трябвало да ви трогне по някакъв начин, но за жалост неизпълняващ тази своя цел. Всъщност на този филм пасва по-скоро документален филм, тъй като се доближава доста до това понятие. Става дума за трафика на жени към страните в Близкия Изток. Показва се процедурата - от-до. Точно тук идва и проблема - зяпате около час и половина картинки, защото репликите са страшно орязани. През останалото време наблюдавате измъчените лица на жените подмяткани из бусове.

 

Накрая си казвате "Какво беше това?". Наистина ако става дума за реалистичност и прочее, филмът може да е номер едно, но просто мен не ме грабна с абсолютно нищо и едва го догледах. Определено не ви препоръчвам да го гледате, но вие си решете...

Оценка:2.5/10

 

Raise Your Voice - Гледаше ми се тийн историйка за "надарено" момиче, което пробива в живота и т.н. банални неща. Не че се хваля, но надушвам посредствените филмчета отдалече. Този си беше точно такъв - история за момиче, което преживява голяма травма, но с помоща на другите, а и с малко воля успява да върне щастието в живота си. Това става в една лятна академия, където всяка година се събират таланти - певци, музиканти и пр. Тери Флетчър (Хилъри Дъф) притежава страхотен глас, но консервативния и баща не позволява да стъпи на подобно място. С малко помощ и хватки, тя все пак отива. Там я чакат множество запознанства, любов, разочарования и какво ли още не.

 

Като изключим факта, че историята е разказана наивно и лигаво, и, че антипатичната Хилъри Дъф за мен е едно безврато биче, което разваляше гледката, то може и да кажа, че филма става. Но тези два фактора просто променят усещането...

Оценка:3.5/10

 

The Skeleton Key - Ех тези къщи бе... много злоба има в тях. Човек да го е страх да се сдобие с подобна постройка. Така де, кой знае какъв шаман, сериен убиец или изнасилвач е живял там. Може би лафът трябва да се преобразува на "Какъвто собственикът, такава и къщата"? Доста на място.

 

За мен най-добрият хорър свързан с лоша къща (буквално) си остава Rose Red. В този филм отново е зачекната историята на зли хора, които са живяли там. Тук самата къща не играе голяма роля, но отново духовете в нея са на преден план.

 

Самата история е елементарна - болногледачка идва, за да се грижи за умиращ пациент, който е получил инфаркт и е парализиран. Странните проблясъци у него обаче я карат да се поразрови тук-там. Какво открива и наистина ли нещата са така, както изглеждат, ще разберете сами. Само да добавя, че атмосферата на филма въобще не ми хареса. Историята и реализацията също. Поне целия екип се е нагледал на прелестите на Кейт Хъдзън.

Оценка:3.5/10

Link to comment
Share on other sites

"Нощна стража"

Доста добър филм. Много ми хареса режисурата и сценария му(аз съм си фен на вампирите и подобните демони :D ). Нямаше страхотни ефекти и не е типичен екшън(в стил избии всички лоши), което определено ми хареса. Имайки предвид, че е трилогия, оставя огромно любопитство(поне у мен) към продължението.

9.5/10

 

Някой знае ли дали книгата/книгите(не знам) я има на пазара преведена на български?

Лукяненко има издадени доста книги на български, включително и "Нощната стража" :

http://helikon.bg/book.php?book_id=115213

Link to comment
Share on other sites

The Legend Of Zorro - Какво става? И тази поредица ли ще бъде превърната в типичната холивудска машина за пари? Ще бъде ли повод за негодувание от страна на феновете или пък последните ще излязат усмихнати от киносалоните? А почитателите на зрелища как ще реагират? Ако питате мен, веднага ще ви отговоря простичко. Всички в киносалона ще излязат усмихнати – лудите по зрелищата - от страхотните каскади, боища, ефекти и така нататък, а феновете на Зоро - от добрата дрямка, съпроводена с тихичко похъркване на нечие рамо.

 

Общо взето поредният провал за 2005-та е налице. Зоро не оправдава очакванията, дори принизява филма. Опитът да се задълбае в историята е просто смешен и крайно предвидим. Естествено, на всички е ясно, че недосегаемият Зоро има слаби места – семейството. “Каква по-добра идея за сценарий?”, са си казали Роберто Орси и Алекс Къртзман. Ами хора, това сме го виждали... Дайте нещо ново, искаме приключения, но в малко по-нестандартен стил, и въпреки това със запазената марка на Зоро. Може би, може би... в някоя от следващите части, а такива ще има, бъдете сигурни. Въпросът е докога “изкуството” ще бъде слагано в кавички.

 

На всичкото отгоре това е поредният филм, който май разчита до голяма степен на хумора. Явно е присъщо супергероите да се бъзикат по всякакъв начин. Тук образът на безстрашния “Черноризец Храбър” е доста осмиван и представен в някаква друга, непозната за него, светлина. Разбира се, малко и качествен хумор не вреди на никого, но просто филмът лъха на посредствен екшън и драмата, която е опитана да се вплете в сюжета, избледнява.

 

Изводът е, че филмът не си заслужава гледането на големия екран. Вземете си го на DVD и ако страдате от безсъние, пуснете си го.

 

Това ли е легендата за Зоро? Да, бе...

Оценка:4.5/10

 

Madagascar - Пригответе се за поредната порция от многоетажната торта на Pixar, защото Madagascar е тук! Култовите CGI филмчета се славят с прекрасен замисъл, перфекна анимация и уникален хумор. Тези три фактора по принцип лежат в основата на успеха на всички подобни филми досега. Разбира се, повечето от стандартните “гледачи” наблягат на хумора. Който казва, че подобните филми са предназначени само за деца, то той е в огромна грешка. CGI анимациите на 21 век са подходящи за всякакви възрасти и ще бъдат еднакво интересни, както на децата, така и на родителите. Дори мисля, че понякога се вкарва хумор, който само по-възрастните могат да разберат и оценят. Това прави филмите уникални!

 

Madagascar, както казах, не е изключение. Филмчето е невероятно свежо и може достойно да заеме място в колекцията от най-добри заглавия. Този път смахнатите сценаристи са решили, че зоопаркът е подходящо място за щури герои и невиждани приключения. Идва моментът, в който се запознаваме с Алекс – горд лъв, за който животът представлява позиране пред хилядите му фенове и похвапване на сочни пържоли, Мелман – страхлив и болнав жираф, който вечно мисли най-лошото, Глория – симпатична хипопотамка, която кисне в езерцето си по цял ден и се прави на нещо като майка на останалите и Марти – зебра, на която й е писнало от монотонното ежедневие и е насочила кръгозора си към дивия живот. Точно от Марти тръгват и проблемите, след като амбициозната и жадна за приключения зебра решава да се поразходи извън зоопарка, а приятелите му тръгват да го “спасяват”.

 

Забъркват се в купища каши и накрая се озовават на необитаем остров...

 

В предишните заглавия винаги е имало и герои, които са били малко на заден план, но са останали култови. Точно като прочутата катерица от Ice Age, и тук има една групичка от 4 пингвина, които търсят начин да стигнат до Антрактида и след като осъществяват тази своя “мисия”, остават разочаровани от времевите условия. Купон!

 

Въобще, лентата е пълна до козирката с як хумор и е прекрасна за гледане със семейството. Освен това и тук е вкаран някакъв поучителен елемент, така че до известна степен децата ви могат да научат нещо. Не го пропускайте!

Оценка:7/10

Link to comment
Share on other sites

Twin peaks (1990) - Доста тъпичко сериалче. Не знам как е било такъв хит едно време.Оценка 3/10

 

 

Сериалчето не е никак тъпо. За времето си беше направо култово.

 

Вероятно на теб ти се струва тъпо ,защото вече си гледал сума ти американски бози,предимно създадени след 2000г. ,в които се разказва за какво ли не . Но когато Туин Пийкс излезе в БГ (май някъде към 92г. беше), преди това никога не е имало подобен сериал ,българската аудитория не е гледала преди американски сериали ,а предимно български и руски . Така че представи си след толкова години и изведнъж американски хитов сериал със мистериозен сценарий. Предполагам че не си го гледал още тогава ,защото нямаше да твърдиш подобно нещо ако беше. За моето поколение филма си остава култов. А и саундтрака му е жесток. Сега го дават по Нова ,изпуснах доста серии ,но ако мога винаги го гледам.

Link to comment
Share on other sites

"RRRrrrr!!! " => Филмче за Каменната ера и за хората , които са живели по това време . Две племена - едните ползват шампоан :) , а другите не и борбата м/у тях за шампоана и за разкриването на едно убийство . Смешни моменти и разговори , веселко е , става за гледане .

Edited by Fibaman
Link to comment
Share on other sites

Green Street Hooligans (2005) - Е такъв филм не бях гледал. Не е зле. Наистина се усеща духа и влиянието на футбола. Оценка 7/10

 

Doom (2005) - Доста неща са пресъздадени као на играта. Особено оръжията - доста добре са направени. Но иначе имаше моменти които не ми харесаха и не бяха малко за съжаление. Оценка6.5/10

Link to comment
Share on other sites

Doom (2005) - Доста неща са пресъздадени као на играта. Особено оръжията - доста добре са направени. Но иначе имаше моменти които не ми харесаха и не бяха малко за съжаление. Оценка6.5/10

и ас днес го гледах филма

направен е доста добре

Оценка:6.0/10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...