Jump to content
BulForum.com

+ Гледах...


ralexes

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Goal! - Футболът е велика игра, няма спор. Във всяка една секунда някъде по света някой бяга по зеления терен, радвайки се на отбелязания гол. Не може да се отрече, че този спорт, отдавна превърнал се в машина за пари, няма успехи на големия екран. Обикновено филмите за ритнитопковците са придружени от някоя драматична или екшън историйка. Такъв е и случаят с тази лента.

 

Младеж, който в детските си години емигрира нелегално от Мексико в САЩ, притежава невероятен нюх към играта. Впоследствие бива забелязан от бивш скаут, който не е от егоистичния тип хора, а просто желае да предостави добро бъдеще на момчето. Урежда му проби в Нюкасъл.

 

Интересното е, че доста от филмите на футболна тематика не се хвърлят на големи отбори, а по-скоро на посредствени. Разбира се, Нюкасъл са отбор с огромно количество фенове по цял свят, отбор с традиции и все пак в днешни дни се представят сравнително слабо.

 

Всъщност това е и голяма част от сюжета. Нещата се въртят предимно около адаптацията на Сантяго (Куно Бекер) в отбора, любовния му живот, приятелските взаимоотношения и т.н. Прекалено малко внимание е обърнато на самата игра. Така че филмът по-скоро може да се причисли към жанра драма с футболен характер, отколкото обратното. Има и друг проблем – самото пресъздаване на футболните мачове е много зле направено. Ударите, които актьорите правят, са толкова изкуствени, че чак бие на очи. Да не говорим за поведението на топката – сякаш някой я управлява отстрани.

 

Ако обаче ви се гледа драма, то филмът е приличен и би задоволил нуждите ви. Но аз държах заглавието да оправдае себе си. Уви, жалкото подобие на футбол не може да бъде прикрито от участието на звезди като Дейвид Бекъм, Раул Гонзалес, Зидан, Патрик Клуиверт, Алан Шиърър и др.

Оценка:6/10

 

Oliver Twist - Оливър Туист. Великата новела на Чарлз Дикенс екранизирана от един велик режисьор. Моето мнение обаче ще бъде по това, което видях на екрана, тъй като не съм чел творбата.

 

И така... заслужава ли си двата часа взиране в екрана? Заслужава си, ако не за друго, то поне, защото пред нас се разкрива един леко приказен Лондон. Разказът за малкото сираче и неговите приключения започва на бързи обороти и ни вкарва в мрачния свят на безчувствените робовладелци. Малкият обаче успява да избяга и да поеме път към “най-великия град в света” - Лондон. Там какво го чака обаче? Веднага попада в средите на джебчиите и това значително променя живота му.

 

Не смятам да разкривам останалата част от филма, защото вие сами ще я изгледате. Както казах вече, атмосферата е много мрачна и единствено влажните очички на Оливър са самотен лъч светлина. Бен Кингсли играе чудесно ролята на главатаря на крадците, а тоновете грим по него го правят направо неузнаваем.

 

За жалост в момента не се сещам с какво друго мога да ви навия да гледате филма. Странен е, да. По някакъв свой начин и точно това прикова погледа ми. Определено не е шедьовър, но и самата история не е шедьовър. Мисля, че г-н Полански се е справил чудесно и заслужава адмирации за работата си. И така, ако ви се гледа един детски филм за възрастни, то това е филмът за вас.

Оценка:6.5/10

Link to comment
Share on other sites

Peter Jackson's King Kong (2005)

5535.jpg

Ми като цяло филмчето е добро

но сме гледа ли старата версия така че не е голяма болка ако го пропуснете

Оценка: 7.5/10

 

The Promise (2005)

Download Movie (arenabg)

http://us.imdb.com/title/tt0417976/

Добро заглавие

Историята е малко любовна но тея китайци, японци и техните събратя определено знаят как се прави филм

Оценка: 8.7/10

Edited by Lil Scrappy
Link to comment
Share on other sites

За любителите на Baraka ...вече е достъпен и Chronos. Малко е голям (два диска), но си заслужава и е много по-добре да не ти прекъсва някъде посредата. Приятно гледане!

chronos не е ли 40 мин?

Link to comment
Share on other sites

Venom е много як филм.10/10

Link to comment
Share on other sites

Съкровището

National Treasure

 

През целия си живот Гейтс се опитва да открие нещо, за което никой не вярва, че съществува: съкровище, натрупвано през вековете, било на различни континенти - най-голямото в света. При раждането на Америка дедите откриватели го скриват, но оставят следи към него точно пред очите на всички - в сградата на Конгреса и чрез символи, изобразени на американския долар. Експедицията на Гейтс го отвежда до последното място, за което някой би се сетил: на гърба на Декларацията на независимостта е скрита карта. Но предполагаемата последна следа към съкровището се оказва само началото. Докато враговете на свободата съзаклятничат, Гейтс осъзнава, че, за да защити най-ценното съкровище в света, трябва да направи немислимото: да открадне най-почитния, най-строго охраняван документ в историята на САЩ, преди да попадне в лоши ръце

 

9/10

Link to comment
Share on other sites

Lil Scrappy, ти нормален ли си?! Даваш на Кинг Конг по-ниска оценка от The Librarian - филм заслужаващ няколко златни малинки, филм чийто бюджет е по-малък от доходите на родителте ми...?

Link to comment
Share on other sites

28 Days Later ...

 

8.jpg

 

Не знам дали е писано за тоя филм, обаче ма разби по параграф зомбита (е не точно зомбита де) и го препоръчвам на всеки, който си пада по филми като Resident Evil, Dawn Of The Dead и т.н.Определено си е заслужил рейтинга в IMDB 7.3/10 (18,741 votes) по мое мнение.

Edited by BoqoJIa3a
Link to comment
Share on other sites

Saw

4396.jpg

http://movies.co.jp/info.php?id=4396

 

Само мога да кажа - ПСИХАРИЯ!!!

 

Определено го гледайте!!!

10/10

По твойта логика Saw 2 трябва да е 11/10 :P

 

Ladder 49 (2004)

4405.jpg

 

Много готино филме.Накрая ме просълзи :cry

Филма наистина е много добре направен и накрая доста тъжен.

Link to comment
Share on other sites

Kung Fu Hustle (2004)

4855.jpg

 

Ахаххахаах т'ва филмче ме побърка ахахахха :woot :laughing: Т'ва такиа сцени има че ...

Ако не сте го гледали отделете му час и половина. :)

 

 

EDIT:

Ся изгледах

The Butterfly Effect (2004)

2400.jpg

Т'ва филмче също е много интересно,но тряаа хубаво да следиш к'во става щото може нищо да не разбереш :)

Edited by NickelbacK
Link to comment
Share on other sites

Ся изгледах

The Butterfly Effect (2004)

2400.jpg

Т'ва филмче също е много интересно,но тряаа хубаво да следиш к'во става щото може нищо да не разбереш :)

Филма е жесток майна :punk На тва му са вика трилър.

 

5236.jpg

Urban Legends: Bloody Mary

Готино трилърче според мен, обаче нищо кой знае кво ново.Все пак може да отделите час и половина да му отмерите едно око :)

Edited by BoqoJIa3a
Link to comment
Share on other sites

Flightplan - Какво може да очакваме от този странен филм с още по-странно заглавие? Истината е, че аз бях леко предубеден в стойноста му преди да го гледам, но определено изпитах задоволство накрая. Феновете на “екшънът в небето” ще бъдат очаровани от това филмче, защото цялото действие се развива на един супер-модерен Боинг 747. Фактът, че наскоро се нароиха още няколко заглавия, които предлагат на зрителя емоции на хиляди метри, ме навежда на мисълта, че може би има опит да се възроди доста изчерпания иначе жанр. Но стига съм ви държал в напрежение, а да подскажа какво са ни подготвили този път неостаряващата Джоди Фостър и компания.

 

Филмът представлява един микс от драма, екшън и трилър. Преплетени по много добър начин, те държат зрителя в напрежение и подклаждат интересът му постоянно. Мислите си, че “това е всичко”? Не, пригответе се за обрат. Заблудата играе голяма роля. Филмът през цялото време се опитва да ви накара да повярвате в случващото се, да повярвате на дадения момент, обърква ви. Прави го доста успешно... Това прикова вниманието ми, а и не мисля, че скоро някой филм го е правил по подобен начин.

 

Самият сюжет не блести с оригинална история. Младо семейство, живеещо в Берлин губи мъжкото присъствие. Майката и дъщерята са принудени да заминат за САЩ, където да погребат своя любим съпруг и баща. Ковчегът ще пътува с тях на самолета, който ще ги отведе в Ню Йорк. Ултра-модерното летаелно средство предлага един невероятен комфорт и е достатъчно голям, за да се снима филм в него. Но дългият полет над Атлантика уморява пътниците и не всички се възползват от бара, игралната зала и пр. Майката и дъщерята решават да полегнат на празните места, но се оказва, че правят огромна грешка... Събуждайки се майката не намира до себе си детето, а неразделното й мече е тук. След няколко бързи проверки тя не го намира и вдига самолетът на крака... Но как може 6 годишно дете да изчезне просто ей така без никой да го види? Всъщност качвало ли се е 6 годишно момиченце на борда? А въобще майката има ли дете? А женена ли е? Има ли нещо друго? Мда... ще си зададете поне един от тези въпроси и ще бъдете шокирани от последвалите сцени.

 

Филмът си заслужава. Сърбяха ме пръстите да не издам всичко и някак се сдържах. Ако ви се гледа добър трилър и главоблъсканицата ви е любима игра, то ще останете очаровани от лентата. В противен случай хванете за ушите някоя комедия и разпуснете. Лично аз не ви препоръчвам да пропускате филма, на какъвто и жанр да сте фен.

Оценка:6.5/10

 

Venom - Отрова. Отрова? Да, отрова. Отрова за хорър-жанрът. Липсата на добри и нови идеи си проличава и в този доста посредствен филм.

 

Без да изпадам в безсмислени определения ще кажа, че филмът не си струва гледането. Защо? Причини много. На първо място не смятам, че древните индиански магии, духове и възкресяването на супер-злодеи е добра комбинация. Всъщност наистина е тъпо да гледаме как лошия чичко с грозна мутра, огромни мускули, разрези по тялото и държащ брадва, го е страх да премине прага на входната врата, защото е посипан червеникав прах. Всичко това на фона на... “забутано планинско градче...”. Изтъркано като подметките на старите ми кецове! По-лошото е, че заглавието изглеждаще обещаващо. Поне любителите на червена течност ще бъдат в екстаз, тъй като филмът предлага доволно количество от споменатата боичка.

 

И все пак ако някой все още се интересува за какво става дума, ще кажа с две думи. Заклинания, опасни змии, жертва, зли духове обладали тяло, безсмъртие, група тийнейджъри умиращи да... умрат, неприветлива среда. Достатъчно ли ви е? И аз така мисля.

 

Препоръката ми е да пропуснете това заглавие и да насочите погледа си към нещо по-стойностно, било то и от друг жанр.

Оценка:2.5/10

Link to comment
Share on other sites

Se7en

660.jpg

Имаше едно предаване "Без Думи".Е тоя филм ма остави без думи ... То не беше актьорска игра, то не беше ... аве един от най-страхотните филми, които съм гледал.Още седа и си побарвам брадицата, мислейки си, че до ся подобно нещо не съм виждал никога.Можеби единствения филм, с който мога да сравня тоя огромен диамант в короната на Холивуд е SAW ...

 

250/10 - е тва ми е оценката.

Kingdom of Heaven (2005)

 

Ако не сте го гледа ли ви го препоръчвам

Филмчето е добро

"Ти си син на баща си ..." no comment!Тва беше най-хубавата (долу от смех) част от тоя филм като го гледах :)

Edited by BoqoJIa3a
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...