Jump to content
BulForum.com

+ Гледах...


ralexes

Recommended Posts

Kingdom of Heaven (2005)

5055.jpg

Ако не сте го гледа ли ви го препоръчвам

Филмчето е добро

Оценка: 9.1/10

 

The Descent (2005)

5466.jpg

Ебати филма

Голяма простотийка се оказа

Според мен може и да го пропуснете

Оценка: 5.5/10

Edited by Lil Scrappy
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

DOOM-филмчето естествено е покъртително тъпо.Но незнам защо не заспах на последната кофа холивудски бълвоч.Може би имах много ниски очаквания,(Скалата,пуцаници,чудовища) и филма се оказа малко (съвсем малко) над абсолютната нула.Единственото нещо което ме накара да се разсъня малко беше first person view-то копие на играта.Просто ми се стори весело и свежо.Като цяло филма си е това което трябваше-убиец на мозъчни клетки и няма да изпуснете нищо ако не го гледате.

THE CAVE-тук положението вече е даже под абсолютната нула.Брутално тъп и скучен.Аз лично нищо не можах да разбера от редките моменти когато имаше някаква активност-гърчи се някой под водата камерата се върти като откачена въпросните твари са стряскащо смешни и се мяркат за не повече от 2 секунди в кадър.

СПОЙЛЕР

Някой ще ме светне ли защо на създание което трябва да е идеално приспособено за живот в пещера са му притрябвали крила.Това е поредния филм в който сценаристите са си казали ''Карай екшън да има на кой му пука за такива подробности-дай да шибнем някаква твар която лети там че да стряска повече".Да не се впускам в подробности обаче направо са ебали майката на биологията.

Link to comment
Share on other sites

Aeon Flux

5520.jpg

 

След като го изгледах този филм останах с противоречиви чувства.Не е лош и става за гледане.Просто е някаква смесица от Матрицата и Островът.

Пък и си заслужава да гледаш Charlize Theron облечена в тесни кожени дрехи :love

 

7/10

Link to comment
Share on other sites

Гледах...

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe (2005)

5528.jpg

 

...и к'во да ви кажа :huh: Горе долу става.Добре айде да не е горе долу ама става.Ама да го определят за филм на 2005 :confused Това което ми хареса в него е лъвът и това как животни се бият с други животни :laughing: Много ме радва и вещицата :love (не толкова но...)Ако имате време и ако някой от вас не го е гледал пробвайте :)

Edited by NickelbacK
Link to comment
Share on other sites

The Butterfly Effect

 

2400.jpg

 

Тва е един от най-добрите филми които съм гледал!!! Един филм който освен че има напрежение, наистина ме хвърли в размисъл! Не знам дали е печелил награди, но ги заслужава сто пъти повече от оная боза Титаник!!! Един истиски шедьовър, който наистина ме накара да се разчуствам и докосна сърцето ми!!! Задължително му отделете час и половина!!!

 

Оценка 100/10

Link to comment
Share on other sites

Поредната пресилена оценка за тази тъпня.Какво толкова му намирате на тоя филм.Скучен недоизпипан а за актьорската игра какво да говорим......кой го излъга Ashton Kutcher че става за нещо друго освен за тъпи безмозъчни комедии и за водещ на MTV предаване.

Link to comment
Share on other sites

Поредната пресилена оценка за тази тъпня.Какво толкова му намирате на тоя филм.Скучен недоизпипан а за актьорската игра какво да говорим......кой го излъга Ashton Kutcher че става за нещо друго освен за тъпи безмозъчни комедии и за водещ на MTV предаване.

Братче ако това за теб не е хубав филм,кой е ?

Сподели,с удоволствие ще ги изгледам :)

Link to comment
Share on other sites

Хмм стойностни филми за мен или по-стойностни от Butterfly effect защото към втората категория спадат мнооооого.Но след като молиш така учтиво нека изброя няколко филма.

Не вярвам някой да не е гледал великия Кръстникът или други класики като Heat,Seven,Fight club,Schindler's List, The usual suspects,Scarface и още много...,затова ще се насоча към нещо по-ново.

Lord of war

Black

25th Hour

Finding Neverland

Big Fish

Гледай тези заглавия и ако отново смяташ че въпросният филм заслужава оценка 10 значи просто имаме различни критерии за стойностен филм.

Link to comment
Share on other sites

Поредната пресилена оценка за тази тъпня.Какво толкова му намирате на тоя филм.Скучен недоизпипан а за актьорската игра какво да говорим......кой го излъга Ashton Kutcher че става за нещо друго освен за тъпи безмозъчни комедии и за водещ на MTV предаване.

 

Тва че плоското ти мозъче не може да разбере филма не го прави по-малко велик! Като няма пуцалка и яко кръв филма не става нали? Тва Fight Club е ужасно тъп филм и даже беше официялно признат за провал! Тиа еди-къв си лист и Big Fish въобще не съм ги чувал...

Link to comment
Share on other sites

Съгласен съм за Butterfly Effect че е много зарибен филм и го слагам сред наи добрите!

Но да не си чувал за Списъкът на Шиндлер - говори само зле за теб..и по скоро за кино културата ти...

Link to comment
Share on other sites

Пич айде без обиди а.Не съм те засегнал лично и не съм имал намерение.Виж какво съм написал в последния си пост(ако отново смяташ че въпросният филм заслужава оценка 10 значи просто имаме различни критерии за стойностен филм.)Просто и ясно.Явно "плоското ми мозъче" наистина е пропуснало да оцени този шедьовър а се занимава с посредствени боклуци като

Schindler's List.Ех какво да се прави не всички имаме дълбоката ти проницателност и култура така че прости ни нас простосмъртните които дръзваме да изразяваме просто едно мнение относно един филм което не съответства с твоето.

Edited by Krank
Link to comment
Share on other sites

Хора не се карайте,няма смисъл.В тази тема просто споделяме кои филми са ни харесали.За мен един филм е хубав ,за друг не.Това причина ли е да се караме?

 

PEACE :punk

 

П.С Krank някои от филмите които си изброил за много яки,гледал съм ги :)

Link to comment
Share on other sites

Ми кво да ви кажа ... За мен The Butterfly Effect е велик филм ... за Schindler's List да не говоря, че ше ми се изговори говорилото ... Fight Club също ми хареса, но не мога да го сравнявам с горните два ... Lord Of War също е невероятен :punk

 

Какво да ви препоръчам ли?Ми ей тетва >

Heat

379.jpg

Al Pacino, Robert De Niro, Val Kilmer ... Имената говорят достатъчно за филма, мисля :)

Link to comment
Share on other sites

Може ли да ми кажете някой нови филми с Ал Пачино и Робърт Де Ниро :confused

De Niro

Al Pachino

Link to comment
Share on other sites

Имам една молба към вас. Понеже знам, че повечето тук гледат много филми :) та търся филми като Гладиатор, Небесно Царство или Спартак.. предложете някой заглавия. 10х предварително.

Link to comment
Share on other sites

Имам една молба към вас. Понеже знам, че повечето тук гледат много филми :) та търся филми като Гладиатор, Небесно Царство или Спартак.. предложете някой заглавия. 10х предварително.

Attila (2001)

:punk но май е в стил Смело Сърце :huh:

Edited by CadaveriaIX
Link to comment
Share on other sites

Имам една молба към вас. Понеже знам, че повечето тук гледат много филми :) та търся филми като Гладиатор, Небесно Царство или Спартак.. предложете някой заглавия. 10х предварително.

 

 

 

Alexander.(2004) Добре разказан ама можеше и още....

 

Attila.the.Hun.(2001) Добър филм не е голямо зрелище ама има голямо послание

 

Braveheart.(1995) Разкошен!

 

Henry.V.(1989) Не е кой знае кво...

 

Augustus.(2003)

 

Joan.of.Arc.(1999) За една от най-великите жени в Историята!

 

Julius.Caesar.(2002) За най-великия завоевател...велик човек велик войн велик тактик!Просто респект!

 

King.Arthur.(2004) Хареса ми филмчето бива го....

 

The.Last.Samurai.(2003) Ако щете вярвайте се просълзих на тоя филм :cry

 

Troy.(2004) Филма е хубав ама неможе в няколко часа да се разкаже такава епическа битка!

Link to comment
Share on other sites

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe - Ето че тъй дългоочакваната суперпродукция на Дисни мина и замина по родните кина. Еуфорията около филма завладя дори нашата китна страна, където господството на симпатичния очилатко и магическите му измишльотини властват години наред. Страна, където космясалият Арагорн, бисексуалният Леголас и тройките с горски елфи са на мода. Страна, където Анакин си вее... меча, а Оби-Уан кълца толкова фино човешки тела, че спокойно може да рекламира хладни оръжия по WS Teleshop. И въпреки тази убийствена конкуренция от епични заглавия, Нарния все пак се вмъкна в джобовете на голяма част от заблудените киномани. Факт е, че рекламната кампания беше огромна и това донесе зашеметяващи печалби още в първите седмици. Моята цел ще бъде да спася останалите търпеливи хорица, тъй като предполагам има такива, които ходят на кино в редки случаи и едва ли ще им хареса да дадат парите си на вятъра.

 

Още в началото съм длъжен да отбележа, че докато Властелинът на пръстените и Междузвездни войни бяха предназначени както за подрастващи, така и за възрастни, а Хари Потър беше добро забавление за младежи и юноши, то на Хрониките на Нарния спокойно може да се лепне “Забранено за лица над 12 години”.

 

За жалост необятната история, която може да се доразвие, е скастрена и набутана в някакви си близо два часа. Прекалено бързото развитие на действието убива всяка една частичка очакване у зрителя. Елементарните реплики и действия, изиграни точно “като по учебник”, направо си дразнят. На доста места усещате момента, в който даден акьтор казва нещо, а другият толкова усърдно иска да му отговори и с това да се отърве от репликата си, че едва не се застъпват. Да не говорим, че като изключим малката Джорджи Хенли, която прави и дебют във филма, останалите дечурлига изглеждат като дървета на екрана. По едно време падаха листа от тях, сериозно! Всъщност до един момент трябва да играят ролите на абсолютно заблудени, неадекватни и изцъклени същества. Правят го чудесно! После обаче нещата придобиват малко по-различен характер. И докато младият и девствен Питър не бе барвал меч през живота си, изведнъж се оказва острието на хилядна армия, която се е устремила към противниковата сган. Добре, едва ли детското съзнание ще се сети, че по-голяма глупост от това няма. Но самата визия на Питър не вдъхва грам страхопочитание. Споглеждащите се войници явно също са усетили, че водачът им всеки момент ще направи белята в доспехите си. Но да оставим настрана този факт и да се прехвърлим на следващия – самия сюжет.

 

Може да бъде определен като “тъп, по- и най-“. Два часа гледате в един пиксел, чакайки да се размърда съседният му. На чист български – два часа зяпате и слушате канонада от реплики, очаквайки битката, която за жалост трае десетина минути. Това “удоволствие” разваля цялостното впечатление от филма.

 

Освен това половината от имиджа на продукцията се градеше на “грандиозните ефекти”. Е, вярно, че 50% и дори повече от видяното на екрана е съставено от триъгълници и доста сървъри са се поизпотили от рендването на къде красивите, къде не толкова прелестни модели и пейзажи. Всъщност аз не бях впечатлен. Епизод 3 ще остане ненадминат поне още година, а пред него Нарния не представлява нищо. Единственото нещо, което ме накара да цъкам с уста, бяха страшно реалистичните кожи, козини и прочее космати повърхности. Това, обаче, в никакъв случай не задоволява капризната ми персона. Краят е отчайващо тъп, казвам го откровено. Всъщност заместете “краят” с “филмът” в предишното изречение и ще решите загадката на статията. Не съм чел книгата, не смятам и да я чета след този филм. Предполагам е по-добра от филмовата адаптация, но просто съм крайно разочарован.

 

Не гледайте лентата и няма да изгубите нищо. Гледайте филма и ще изгубите пари за билет, пари за нови седалки в киносалона, разходи за съд относно обвинението за морална обида на ченгето, което ви спипва заради седалките, бой в районното, разходи за медикаменти и някъде след това се нареждат време и нерви. Успех!

Оценка:3.5/10

 

Revolver - Гай Ричи е едно име, което се наложи преди време с уникалните си мафиотски главоблъсканици, които обаче бяха подкрепени със солидна доза черен хумор. Очаквах и този филм да е подобен, пуснах го и загледах с интерес. За жалост още в първите десет минути разбирате, че това няма да е типичният гайричовски филм, а един сериозен екшън трилър.

 

В историята отново са замесени много герои, а трудното запомняне на имената на всички отново е факт. За жалост не мога да кажа почти нищо по нея, тъй като изненадата е единственото нещо, което вкарва продукцията в категорията “става”. Отново са замесени много пари и отново не всичко е така, както изглежда.

 

Останалото е... стандартното, което може да се види. За жалост този филм не се отличава с нищо друго от своите конкуренти. В криза ли е творческия гений на Гай? Това ли е всичко, което може? Тепърва ще разберем.

Оценка:4.5/10

Link to comment
Share on other sites

THE FOG-посто поредния.Холивуд вече го прави като по каталог.Клише от началото до края предвидим скучен в никакъв случаи не е страшен.Този път свръхестествения убиец е.....мъгла(боже на кого му е хрумнало това).Напълно неизвестен актьорски състав ако изключим мацката от LOST но и тя не блести с нищо особено.Действието се развива изнервящо бавно и когато най сетне идва време за не6то по-интересно той взе че свърши.

 

RIP,евала за рецензиите човек.Често не съм съгласен с някой твои оценки но винаги е удоволствие да чета рецензиите ти. :D

Link to comment
Share on other sites

Million Dollar Baby

 

Финалните надписи.

С едната ръка си се вкопчил в нещо. Вкопчил си се така, сякаш то е най-ценното нещо в живота ти. Не искаш да го загубиш. Искаш винаги да е до теб.

С другата ръка бързо, но потайно избърсваш поредната сълза, която се търкулва по някоя от бузите ти. Гадно нещо са сълзите. Замъгляват погледа ти. Гъделичкат неприятно лицето ти. Но най-лошото е, че общо взето когато се появи една, след нея идват още много. И трябва да си много бърз и потаен с втората ръка, за да може момичето, което стои до теб, да не разбере че плачеш. Не че е срамно, но все пак.

Някакси успяваш да се справиш със сълзите. Но има друг, много по-мащабен и трудно разрешим проблем. Бучката в гърлото ти. Да не говорим за огромното кълбо от не знам точно какво в корема ти. Двете сякаш са част от една дяволска машина, която се стреми да те убие чрез задавяне. Доста успешно при това.

Чувстваш се безсилен. Искаш да станеш, да се развихриш из стаята, да направиш нещо, с което да върнеш времето назад и да оправиш нещата.

Не можеш. Не можеш и това те кара да се чувстваш още по-зле. Дори изпитваш вина. Усещането за несправедливост е смазващо...

 

Това изпитах аз, след като изгледах филма.

Няма да коментирам дали е добър като режисура, сценарий, актьорска игра, музика и какво ли още не (въпреки че е). За мен най-важното е, че филмът да е добър от гледна точка на въздействие. Много добър при това. Някъде по-средата на втория диск изведнъж те сграбчва, запраща те в стената и започва яростно да редува свирепи удари в корема ти. Точно там, където после усещаш кълбото от нещо си. Накрая се смилява над теб, оставя те да се свлечеш на пода, хвърля един последен поглед към гърчещото ти се тяло и напуска победоносно.

 

10/10

Link to comment
Share on other sites

@RIP, каква е тая рецензия за revolver бре :lol: ... тотално ли си изплющял нещо :woot

 

... За жалост този филм не се отличава с нищо друго от своите конкуренти. В криза ли е творческия гений на Гай? Това ли е всичко, което може? Тепърва ще разберем.

 

:blink: ..... :laughing:

 

btw кои му се водят "конкуренти"? :P

Link to comment
Share on other sites

Не знам, ма на мен Revolver мноо ми хареса, въпреки че е най-слабия на Гай Ричи.И аз очаквах нещо в по-различно, ма не винаги ми се изпълват желанията.Актьорите са 6 майна, поне тва нимоиш го отрече RIP :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...