Jump to content
BulForum.com

+ Гледах...


ralexes

Recommended Posts

Гледах Transporter 2 и да ви кажа филма не ме впечетли чак толкова и заляга главно на екшън сцените Смятам че първата часте е по-добра но това си е лично мое мнение :)

Оценка:6.5/10

едит: извинете ме за последователните постове ама нета ми се скапа

Edited by Defekt
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Тоя K-Pax се спукахте да го хвалите, а мен лично не ме впечатли. Не съм от хората които търсят екшън или голямо развитие в някой филм, но все пак K-Pax не ми направи толкова огромно впечатление, колкото изглежда от вашите постове. Оценката ми за него е 6/10.

 

Понякога има филми доста стойностни, но тъй като някои хора тук преувеличават с оценките си и повдигат очакванията на другите, и най-накрая вторите остават разочаровани :)

Link to comment
Share on other sites

Аз не гледам оценките, а текста, но лошото е, че тук под "текст" се разбира 2 изречения (80% от случаите).

Колкото до K-Pax... велик филм си е, особено ако вникнеш.

Link to comment
Share on other sites

The Longest Yard - Всеизвестно е, че американците са крадлив народ, особено като стане дума за филми. Харесват си някое творение, доразвиват го и го пускат в цял свят. Друг е въпросът, че в по-голямата част от случаите те развалят филма...”но какво значение има, да живее комерсиализма” - биха казали безмозъчните изцъклени зрители, за които седмото изкуство е само убиване на време.

В духа на казаното искам да ви представя филм попаднал под зоркия поглед на Питър Сийгъл. “Жертвата” е Mean Machine – английска комедийка с Вини Джоунс.

The Longest Yard копира абсолютно филма на Бари Сколник, но с куп недоразумения, най голямото от което е Адам Сандлър. Не мисля, че избора му за ролята на бивш куотърбек от NFL е най-правилен, тъй като Адам не се слави със солидо телосложение. Освен това той е от типа актьори които играят ролите си по абсолютно еднакъв начин, тъй като просто не изразява емоции с лицето си. Гняв, радост, тъга... всичко се изразява чрез един малоумен поглед. Вини Джоунс който има къде-къде по-зловещ вид играе ролята си много по-добре в оригинала.

Самият филм обаче е забавен. Може би защото е пълно копие с леки подобрения? Може би...

 

За тези които не са насяно със сюжета ще кажа с две думи за какво иде реч. Пол Крю (Адам Сандлър) е бивш футболист от NFL. Разбира се спорта е неговия живот, но той го е провалил като е уредил мач. Сега, разорен и пропил се живее в къщатата на гаджето му (Къртни Кокс), докато един ден не му писва, свива Бентли-то и и прави малка гонка с полицаите. Осъден е на 3 години и е пратен в затвора. Там обаче го чака възраждане на кариерата му. Как ще разберете сами.

 

Общо взето филма изпълнява ролята си за която е направен, но просто не мога да го похваля, тъй като си е копие с различни актьори и малко по-голям бюджет. И все пак ако ви се гледа нещо старо, но в нови дрехи, то това е филма за вас.

Оценка:5.5/10

Link to comment
Share on other sites

Отново след 8 години гледах The Ghost and the Darkness.

История за два лъва убили 130 души з 9 месеца.

Актьорски състав който за пореден път се справя отлично (харесвам леденият поглед на Вал Килмър). Вълнуващ сюжет, разказващ за действителни събития. Ефекти на доста високо ниво за филм отпреди 10 години (все пак е получил оскар за ефекти и озвучаване). Труден за снимане, но отлично изпълнен филм.

 

Warez Rating: 9.4/10 съвсем точно оценка.

 

 

Много подробно инфо за филма и историята.

Edited by Aquila
Link to comment
Share on other sites

Отново след 8 години гледах The Ghost and the Darkness.

История за два лъва убили 130 души з 9 месеца.

Актьорски състав който за пореден път се справя отлично (харесвам леденият поглед на Вал Килмър). Вълнуващ сюжет, разказващ за действителни събития. Ефекти на доста високо ниво за филм отпреди 10 години (все пак е получил оскар за ефекти и озвучаване). Труден за снимане, но отлично изпълнен филм.

 

Warez Rating: 9.4/10 съвсем точно оценка.

 

Тоя филм съм го гледал сигурно като съм бил 1-ви - 2-ри клас!Много е добър наистина...

Link to comment
Share on other sites

Тоя филм съм го гледал сигурно като съм бил 1-ви - 2-ри клас!Много е добър наистина...

:lol: :lol: :lol:

 

 

офф: навил съм си януари да направя една екскурзийка до Чикаго, да видя двата лъва :punk (както и скелетът на СЮ B)).

Edited by Aquila
Link to comment
Share on other sites

:lol:  :lol:  :lol:

офф: навил съм си януари да направя една екскурзийка до Чикаго, да видя двата лъва :punk (както и скелетът на СЮ B)).

 

:lol: Кво се смееш?Така е...! :lol: Не че си го спомням толкова добре де, но имам някакви спомени...всъщност добре, че го каза.Тъкмо се чудих какъв филм да гледам. :)

Link to comment
Share on other sites

"Storytelling"

Поредния уникален филм на Tod Stolondz. Кефи ме как определя "fiction" и "nonfiction" чрез случки и думи. Как обикновените хора с обикновените си действия определят целия абсурден свят, колко сме свикнали да виждаме карикатурни хора и да ги взимаме насериозно вместо да им се изсмеем. Чакам с нетърпение някой да орпави "Welcome to the dollhouse" и да попълня колекцията си от необработени диаманти.

Link to comment
Share on other sites

187- Жесток филм! Бях го гледала преди доста годинки(сигурно, когато е излезнал) и направо се бях отчаяла-мислих, че повече никога няма да мога да го намеря. Но :) не.

Още е ясен споменът от края на филма. Минути наред си повтарях:"Егати и филма!". Направо ме е страх да го гледам пак...

9/10

Link to comment
Share on other sites

Наистина е много добро, но накрая ми се струва, че има една малка грешка.

Накрая, когато куклата се счупи, топката си беше в торбата с продукти :bgrin:

Edited by Aquila
Link to comment
Share on other sites

Гледах Cinderella Man с Ръсел Кроу. Това е най- смисления филм от Гладиатор насам. Уникална история по истински случаи просто перфекна игра на Кроу отново показа че е брилянтен актьор. Тоя филм ще вземе оскари с сигурност :D

Link to comment
Share on other sites

Гледах Cinderella Man с Ръсел Кроу. Това е най- смисления филм от Гладиатор насам. Уникална история по истински случаи просто перфекна игра на Кроу отново показа че е брилянтен актьор. Тоя филм ще вземе оскари с сигурност :D

Така е.Но не е най-хубавия филм на господин Кроу :rolleyes: И все пак,нека не забравяме,че той е един от най-големите таланти в киното за времето си...умее да пресъздава невероятно героите си :wub: Мисля че на голяма част от вас ще се хареса,така че.... B)

Link to comment
Share on other sites

Наистина е много добро, но накрая ми се струва, че има една малка грешка.

 

 

Аз го гледах още когато го даде sMARTBOMBER, обаче ми се прииска и сега да го гледам.Но като го пусна ми се появява черен екран със звук. :cry

Някакъв начин да се свали има ли?

Link to comment
Share on other sites

Cinderella Man - Какво различава филмите със сценарий, плод на въображението на някой сценарист, от тези със сценарий, написан по истински случай? Различава ги това, че не можеш да обвиниш вторите в нещо, свързано с фактите.

 

В този филм ситуацията е подобна – всичко е прекалено хубаво, за да е истина, никой не може да се разсърди, че самата история е така. А историята е за един човек, превърнал се в нещо като национален герой за САЩ по времето на Голямата Депресия, човек, борещ се за народа си, за семсйтвото си. Човекът носи името Джим Брадък (Ръсел Кроу) и е боксьор. Определено филмът не е боксьорски, макар спортът да преобладава в него. Брадък е от типа хора, за които семейството е всичко, но и работата е страст. Филмът ни показва множеството лица на Джим, но крайното впечатление е едно – той прави всичко заради жена си (Рене Зелуегър) и трите си деца.

 

Бляскавата кариера на боксьора се срива, когато той губи първата си среща, а точно тогава настъпват тежките времена. Така от материално задоволен човек той се превръща в бедняк, който едва си плаща тока. Тогава всичко показва, че кариерата на Брадък е приключила, тъй като си чупи ръката на няколко места. Но късметът е на страната на победителите. Краят е ясен, тъй като историята се знае, но въпреки това няма да го споделя.

 

Режисьорът Рон Хауърд е пресъздал сценария на филма невероятно. Ръсел Кроу пък играе ролята си чудесно. Очаквам Оскари тук. Единствената забележка, която имам и за която може да не съм прав, тъй като не съм запознат с боксовото изкуство от началото на миналия век е, че самият бой на ринга е много странен като стил. Боксьорите почти не се пазят и се млатят здравата. Тук е и другото интересно нещо – кръв почти няма. Дори в срещи с над 12 рунда тя е трудно забележима. Като оставим настрана тези неща, за които всъщност може дори да не се замислите, погълнати от магията на филма, всичко останало е прекрасно.

 

Филм, който оставя следа. Филм, който може да ви повлияе доста и да промени настроението ви за няколко дена напред. Защо не и да ви накара да желаете да сте Брадък, точно както в детството сте искали да подражавате на някой супергерой. Гледайте го непремено, защото в противен случай изпускате шедьовър.

Оценка:8.5/10

 

Рецензията в The Rivalry

Link to comment
Share on other sites

V momenta gledam Transporter 2 i za jalost filma sucks spored men.Kakvi sa teq izmisleni kaskadi s audi-to ,maina???!!! :confused Razo4arovan sam :cry

 

Е що бе?Мен ме кефат! :) Супер зарибявка си е...аз днес го гледах!

Link to comment
Share on other sites

V momenta gledam Transporter 2 i za jalost filma sucks spored men.Kakvi sa teq izmisleni kaskadi s audi-to ,maina???!!! :confused Razo4arovan sam :cry

Що бе мн смях беше филма....съмнявам се че всички герой на марвел + смитовци и неовци могат да правят движения като нашия пич :devil :devil Нищо той е хамериканец, той всичко може...

Link to comment
Share on other sites

Що бе мн смях беше филма....съмнявам се че всички герой на марвел + смитовци и неовци могат да правят движения като нашия пич  :devil  :devil Нищо той е хамериканец, той всичко може...

 

Napalno sam saglasen s teb :D .Noviqt stivan segal na horizonta se zadava.Bati maina parvata 4ast be6e super ,a taq e boza :angry:

Link to comment
Share on other sites

Що бе мн смях беше филма....съмнявам се че всички герой на марвел + смитовци и неовци могат да правят движения като нашия пич  :devil  :devil Нищо той е хамериканец, той всичко може...

Аз го гледах само заради аудито и ламбото дето накрая кара уникална колица

Link to comment
Share on other sites

Da....kolata be6e jestoka :wir .Ma kakva marka e taka i ne razbrah

Audi A6... Като изключим супер движенията , филма беше една голяма реклама на ауди и хейникен....абе хамериканска боза

 

П.С : Бай дъ уей някой видя ли как нашия човек избягваше коршумите :wacko: :wacko: Нео ряпа да яде

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...