Jump to content
BulForum.com

+ Гледах...


ralexes

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cube 1-тоя филм ме грабна още като идея, а после още повече и като го изгледах.Сравних го със SAW, по това, че невинни хора са пратени на почти сигурна смърт и се борят да оцелеят.Идеята на филма е добра.

Оценка 9/10

 

Cube 2:Hypercube-След като изгледах първия, реших да видя и другите части.Втората не е толкова добра като другите две.Много фантастика има.Промени във времето разни прозначни стени, които режат всичко по пътя си...такива неща.Не ми хареса толкова, но ако искате го гледайте.

Оценка 6/10

 

Cube Zero-третата част се различава от първата и втората по няколко неща.От първата, че има действие извън куба и че е включена една част от 1-вия филм в този(с лудия, за тези които са го гледали).Това много ми хареса!А от втория, че е по-хубав :tongue .Като цяла третия най-много ми хареса.

Оценка 10/10

 

Гледайте ги!Наистина си заслужава!

Edited by WriteR4e
Link to comment
Share on other sites

Да не говорим за оригиналите на Гняв... поне две единици отгоре на американската версия. Сега чакам да видя какво са направили "братята" американци с Dark Water :).

Link to comment
Share on other sites

"Crash"

Точно мой тип филм.

И единствения, който досега е успял да ме накара да се разплача от мъка и точно след 10 секунди да се усмихна от радост.

Давам оценка 9/10 заради лошия подбор на Sandra Bullock и Brandon Fraser. Те просто нямат място в такъв тип филми.

За какво става дума в филм-а??

Какав жанр е??

Link to comment
Share on other sites

За какво става дума в филм-а??

Какав жанр е??

Тук можеш да прочетеш нещо повече за филма. Става дума за това как съдбите на хората се сблъскват в даден момент и при дадени обстоятелства и как живота има повече от една страна. Изключително е застъпена темата за расизма като според мен е показана много точно във формата, в която съществува в днешния свят. Добре изградени образи на героите, многостранни и цветни, такива, каквито са и в живота, защото никой не е само лош или само добър и човек, който изглежда като злодей може да се окаже герой в друга ситуация.

Link to comment
Share on other sites

Тук можеш да прочетеш нещо повече за филма. Става дума за това как съдбите на хората се сблъскват в даден момент и при дадени обстоятелства и как живота има повече от една страна. Изключително е застъпена темата за расизма като според мен е показана много точно във формата, в която съществува в днешния свят. Добре изградени образи на героите, многостранни и цветни, такива, каквито са и в живота, защото никой не е само лош или само добър и човек, който изглежда като злодей може да се окаже герой в друга ситуация.

Ок 10х, но не ми се тарсеше :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

The Grudge е американската версия.

Ju-on: The Grudge е японския оригинал.

Ju-on: The Grudge 2 е втората японска част, по мое мнение най-добрата.

 

fon_tomov, не виждам смисъл щом не знаеш да се обаждаш :).

Edited by RIP
Link to comment
Share on other sites

Островът : 9.5/10

Грабва филмът , добър като идея ... определено ми хареса

 

Сори за тъпия въпрос но как се казва филма на Английски за да го намера?

Anger се казва филмът (мисля) . Ако харесваш horror филми (на ужасите) сигурно ще ти хареса , ако не ги харесаш по-добре не го сваляй , едва ли ще ти хареса .

 

 

да се гледа на тъмно :tongue

Edited by vas90
Link to comment
Share on other sites

Островът : 9.5/10

Грабва филмът , добър като идея ... определено ми хареса

Anger се казва филмът (мисля) . Ако харесваш horror филми (на ужасите) сигурно ще ти хареса , ако не ги харесаш по-добре не го сваляй , едва ли ще ти хареса .

да се гледа на тъмно  :tongue

Казва се The grudge ;)

Иначе скоро гледах Are We There Yet? с Ice Cube. Филма е зарибен. Ник си харесва една мадама и иска да излиза с нея , но в един момент тя иска от него да заведе 2те и деца във Ванкувър и тогава вече почва смешното ;)

Оценка: 7/10 тъй като не ме грабна много въпреки че си заслужаваше

Link to comment
Share on other sites

Казва се The grudge ;)

Иначе скоро гледах Are We There Yet? с Ice Cube. Филма е зарибен. Ник си харесва една мадама и иска да излиза с нея , но в един момент тя иска от него да заведе 2те и деца във Ванкувър и тогава вече почва смешното ;)

Оценка: 7/10 тъй като не ме грабна много въпреки че си заслужаваше

Fenix гледах Anger Managment- филм-а е жесток гледайте го ;)

Link to comment
Share on other sites

Иначе скоро гледах Are We There Yet? с Ice Cube. Филма е зарибен. Ник си харесва една мадама и иска да излиза с нея , но в един момент тя иска от него да заведе 2те и деца във Ванкувър и тогава вече почва смешното ;)

Оценка: 7/10 тъй като не ме грабна много въпреки че си заслужаваше

 

 

Филма е адски тъп и банален.Оцена 3/10

Link to comment
Share on other sites

"Crash"

Точно мой тип филм.

И единствения, който досега е успял да ме накара да се разплача от мъка и точно след 10 секунди да се усмихна от радост.

Давам оценка 9/10 заради лошия подбор на Sandra Bullock и Brandon Fraser. Те просто нямат място в такъв тип филми.

 

Това е няй-добрият филм за тази година(и един от няй добрите изобщо), който съм гледал.....

Link to comment
Share on other sites

Crash - Расизмът съществува. Колкото и различните институции да го прикриват по всякакъв начин, той просто си остава нещо значимо. Човек само чака и трупа и дойде ли подходящия момент първото нещо за което се сеща е цвета на кожата, считайки, че това е най-обидно. Този филм е изцяло на расистка основа и май е единственият който ми хареса толкова много... всъщност май е единствения който ми хареса на тази тематика. Става дума за живота на двайсетина души от ЛА и за това как съдбите им са преплетени. Гарантирам ви, че ще бъдете постоянно изненадани колко общи неща имат всички те. Всъщност различията в кожата не са най-основното, а по-скоро отношението. Нещото което страшно ме плени и почи не съм срещал в други филми е, че всеки образ има изградени черти които обаче са семли и дълбоки и на някой от героите "лъжливи". Ще дам пример с който може малко да разваля удоволствието на някой, но все пак това е нищо в сравнение с филма. Така едно ченге е описано в началото като върл расист, като спира двойка тъмнокожи богаташи и опипва съпругата, но по-нататък във филма идва една изключително силна сцена в която същото ченге е на патрул и вижда катастрофа - жена е заклещена в колата, която всеки момент ще избухне. Оказва се, че това е същата жена и дори тя толкова се отвръщава от него, че не иска да я спаси. Все пак виждайки, че колата ще избухне всеки момент тя му съдейства, но все пак колата се подпалва а ченгето бива изваено от колегите си, докато жената стои вътре. Той обаче се хвърля в огнения ад и я изважда невредима. И наистина както някой каза по-горе, това е единствения филм в който мога да се разплача от мъка и в следващия момент да се смея (например на философския образ който са сложили на Лудакрис... да не говорим, че във филма той мрази хип-хоп ;) ). Актьорите са добре подбрани - точно за ролите си. Справят се отлично. Въобще ако ви се гледа прекрасен филм, един от малкото такива през 2005-а, то гледайте този!

Оценка:8.5/10

Link to comment
Share on other sites

The Interpreter - уникална игра на Пен и Кидман. Като сюжет е малко муден, повече прилича на европейски филм. Заслужава си гледането, но ако очаквате пукотевици и екшън - пропуснете го.

Оценка 8/10

Link to comment
Share on other sites

Equilibrium

Като започнах да го гледам, веднага направих асоциация с Матрицата.Филма се разказва за един град(така и не разбрах град ли беше), в който единствено народа е мирен.В останалата част на света хората се избиват и т.н.Хората там взимат дози, които да ги лишават от чувства и така те не са агресивни.Докато един от главните лица на града спира дозите...

Оценка:9/10

Link to comment
Share on other sites

Бях изпуснал едно нашумяло име:

The Day After Tomorrow - филма според мен заслужава по-висока оценка от повечето които прочетох. Все пак доста старание и труд е вложено в него. На мен лично ми беше интересен, макар и да бъше доста предсказуем. Ако можех да избирам дали да го гледам или не знаейки що за филм е пак щях да го гледам. Но втори път няма да го гледам :)

Оценка: 8/10

Link to comment
Share on other sites

Stealth ( 2005 )

8/10

mnoo qko.Bum-Bam Trqs Tup!!! i tova sas samolet - kak da ne ti haresa . Formulata na samoobnovqva6tiq se komputar: (x)=*y ( 6egi4ka )

Daje davat koe moje da svali vsi4ki pesni ot 'internet'.

 

Prestrasten sym - filmi s koli ( tunning ), helikopteri , samoleti (samo novi modeli) , pistovi motori -> mnogo me kefqt.

Link to comment
Share on other sites

xXx: State of the Union - не съм останал разочарован от филма. Знаейки, че участва Ice Cube, който изобщо не виждам кои от качествата, нужни за тази роля, са видяли в него, аз бях подготвен за нещо изключително тъпо. И все пак все едно гледам екшънче от преди 5 годинки - нито сюжета, нито ефектите, просто нищо особено.

Който има желание да си погуби времето филма е занимателен, не е от най-безинтересните, само един път съм заспивал на него ;)

Оценка: 4/10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...